çok cahilsin keşke ölsen

Herman melville moby dick
Siz Moby Dick yazınca aklıma geldi. :KK66:
3. olarak tavsiye edeceğim film;
In the Heart of the Sea !

MV5BMjA5NzUwODExM15BMl5BanBnXkFtZTgwNjM0MzE4NjE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Montaigne -denemeler
kitabını tavsiye ederim , bu kitabı okuyanların hep şansı açılmıştır işleri yoluna girmiştir

son yeni izlediğim ve beni çok etkiyen film wromb(rahim ) tavsiye ederim

yaşar kemal kitapları

necati cumali kitaplarıı
ve dünya klasiklerii derim

Yabanci dizi izliyorum, mutlaka her gun kitap okuyorum, etamin pano, golge isi islemeleri vs el isleri yapiyorum.hat kursuna gidip hat yazilar yaziyorum, osmanlicaya merak saldim osmanlica ogrendim.simdi filografi sanatiyla ilgileniyorum.evcil hayvanim var onunla cok mesgul oluyorum.kitap roman tarzinda cok fazla okuyorum ama en etkilendiklerim arasinda masumiyet muzesi / orhan pamuk kurk mantolu madonna / sebahattin ali gelir.

Diziyi filmi onu bunu bilmem de beni yaşadıklarım büyüttü geliştirdi yediğim kazıklar en güzel tecrübem en iyi denen kitaptan alınmayacak dersler... Daha da almaya devam ediyorum. Belki ilerde benim de kitabım cıkar günlük yazıyorum da :halay:

son zamanlarda izledigim etkilendigim filmlerden birisi room(2015) digeride under sandet

Danish girl son 1 aydır izlediğim en güzel filmdi,The Life of David Gale ise her zaman ilk üçüme girecek bir film

Kitap olarak kişisel gelişim türü tarzım değil siyasi kitaplarda sinan meydan favorim uçurtma avcısını okumadiysan oku

Ergenlik dönemimde annemin tavsiyesi ile "Anne Frank' ın Günlüğü" nü okumuştum. Çok etkilemişti beni, Hitler dönemine ait düzinelerce kitaplara yöneldim. Biyografi okumayı ve seyretmeye o dönemlerde başladım.
Sonucunda 14 yaşlarında okuduğum Anne Frank ın Amsterdam daki evine 30 yaşımda gitmek, Polonya ya sadece nazi kampları için bile yollara düşmek oldu benim için. Tüylerim hala ürperir.
Daha kimler için nerelere gittim anlatsam o da benim romanım olur.
Bunu ben de yapmak istiyorum. Anne Frank'in filmini izledim birkac kez. Her izledigimde cok etkilenirim, arastiririm, Holocaust belgeselleri karistiririm. Anne Frank'in evine gitmeyi de cok istiyorum. Olmeden once yapmak istedigim seylerden birisi bu Polonya gezisi.
Bir sey sorcam. Bildiginiz baska Holocaust filmleri var mi, etkileyici olan? Ben "Hayat Guzeldir" ve Piyanist'i biliyorum bir de. Bu ikisini de cok severim.

Temple grand inin hayatı otistik bir kadının başarı hikayesini anlatan bir filmdi çok etkilenmiştim, insan isterse önünde engel yoktur

Bunu ben de yapmak istiyorum. Anne Frank'in filmini izledim birkac kez. Her izledigimde cok etkilenirim, arastiririm, Holocaust belgeselleri karistiririm. Anne Frank'in evine gitmeyi de cok istiyorum. Olmeden once yapmak istedigim seylerden birisi bu Polonya gezisi.
Bir sey sorcam. Bildiginiz baska Holocaust filmleri var mi, etkileyici olan? Ben "Hayat Guzeldir" ve Piyanist'i biliyorum bir de. Bu ikisini de cok severim.
Downfall-Çöküş En iyi Yabancı Dilde film Oscar Adaylığı var. İnanılmaz iyi bir film.
Bir de Kara Kitap var ama bu Hollywood filmi. Ben beğenmiştim ama konusuna göre hafif bulanlar da var.

X