Çok acilli başlık atıyorum... Gsm sahteciliği

İnsan ne diye başkasının üzerine hat açar ki?
Bunu kullanacak kişi ya 18inden küçüktür ya da bir haltlar karıştırıyordur kendi adına hat açtırmak istemiyordur.
Umarım karıştırdığı haltlar yasaldır yoksa yarın bir gün senin başına da bela olmasın???
Düşünsene suçlu ve hattı kontrol ediliyor, sonra senin adın çıkıyor.
Bence bu işin peşini bırakmamalısın

GSM operatörünün bir ilişiği yok burada, kimlik fotokopinizi bıraktığınız her kurumu gözden geçirmelisiniz neticede hastanelerde dahi bilgi işlem biriminde kimlik bilgileriniz mevcuttur

Ya da hüküm giyip cezasını çektikten sonra yine illegal işlere bulaşmış biri dinlemeye düşmemek için de birileri aracılığıyla bu yönteme başvurmuş olabilir

Savcılığa gidip bir dilekçeyle o hattı takibe aldırın

kimliğimz her yerde resmen her halt için fotokopisi alınıyor tc desen ortalıkta hiç güvenlik tedbiri yok.

Savcılıga dilekçe verin. Bayiler bilgi vermiyor genelde ki zaten ise yaramaz o şekilde. Bi dönem calstgm bayinin basna boyle bise gelmişti tanıdık diye güvenip kimlik fotokobisine hat acmislar hat alan kişi kuzenim dems. Sonra kimlik sahibi farkedip savclga dilekçe vermis savcilik sayesinde hangi bayiden ne zaman acilmis bulunmus o sekilde biriken borcu bayi ödemiş ve tazminat odeyeceklerdi en son yada hapis cezasi. Suan ne oldu bilmiyorum. Ins çözüme kavusur olayiniz

açık hat denilen olay var bazı bayiler kotayı doldurmak için elinde kalan hatları birierinin üstüne açıyorlardı yıllar önce.. hala devam ediyor mu bilemiyorum tabi sizinkide öyle biiy olabilir

benim bir tanıdıgımın başına buna benzer bir olay gelmişti...şuan davası devam ediyormu bilmiyorum...mahkemelik olayı olduydu...telefon aldıgı bir yerden kimlik fotokopisini oraya vermek suretiyle telefoncu bilgilerini kullanmıştı...üstüne dùşùn derim..

Ya da hüküm giyip cezasını çektikten sonra yine illegal işlere bulaşmış biri dinlemeye düşmemek için de birileri aracılığıyla bu yönteme başvurmuş olabilir

Kızlar sağolun ya. Zaten krizlerdeyim tam paranoyaya bağlıyorum şimdi. Nöbetçi savcı var mı nöbetçi mahkeme gibi?

Kızlar sağolun ya. Zaten krizlerdeyim tam paranoyaya bağlıyorum şimdi. Nöbetçi savcı var mı nöbetçi mahkeme gibi?

canım özür dilerim ama gerçekler seni üzmek istemezdim
tedbiri elden bırakma diye söyledik
var mıdır bilmiyorum ama keşke tutanak tutsaydınız avukata falan danışsaydın
yarın ilk işin bu olsun bence

GSM şirketinde bir zaanlar çalışmış biriolarak iki seçenek var diyorum
1-Bayiler hedef yükseltmek için birileri adına hat alırlar
2-Akıllı telefon kampanyalarından yararlanmak için birileri adına hat açarlar

canım özür dilerim ama gerçekler seni üzmek istemezdim
tedbiri elden bırakma diye söyledik
var mıdır bilmiyorum ama keşke tutanak tutsaydınız avukata falan danışsaydın
yarın ilk işin bu olsun bence
Çok afalladım canım ya. Bir de her kafadan bir ses çıkıyor. İyice kafam karışıyor. Kimi sorun olmaz, üstünden 5 yıl geçmiş, kimliğin de değişti diyor. Kimi ne olur ne olmaz savcılığa git diyor. İyice karıştım.

nöbetçi savcıya gerek yok.Yarın bir dilekçe hazırla.Savcılığa git.Savcılar GSM merkezine yazı yazar hangi bayiden tahsis edilmiş ondan sonra bayi sorumlusunu çağırır ifade alır.Sözleşme getirmesini ister getiremezse kamu davası açılır

Aynısı bende de olmuştu ilk önce O hatları kapat şikayet dilekçesi oluştur gsm şirketine postala bana hangi bayiden açıldığıni söylemişti direk isimden şikayetci oldum bende sonra savcılığa git şikayette bulun açık hat olayı zaten savcılıgin içinden çıkamadıgi gıcık birsey gerisi Allaha kalmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…