Çok acilli başlık atıyorum... Gsm sahteciliği

Numarayı öğrenme şansınız var mı acaba çağrı merkezinden?
Hat sizin adınıza sonuçta.
Numarayı bi' arasanız?
Numarayı aradık kullanım dışı diyor, ama bu yılın ocak ayına kadar kullanımdaymış.
Benim takıldığım nokta hat alınması falan değil zaten. Kimlik bilgilerimin birilerinin elinde olması.

Bende de aynı durum var. Düzenli olarak bir başkasının kredi borcu ile ilgili bilgilendiriliyorum, kaçıncıya uyarıyorum düzeltmemişler, sen nasıl hallettin düzeltebildiysen?

Bende de aynı durum var. Düzenli olarak bir başkasının kredi borcu ile ilgili bilgilendiriliyorum, kaçıncıya uyarıyorum düzeltmemişler, sen nasıl hallettin düzeltebildiysen?
Bankayı aradım konuyu anlattım. Gönderilen smsi kontrol edip hangi müşteriye ait olduğunu buldular, sistemde numarayı düzelttiler. 3 iş günü içinde de değişikliğin geçerli olacağını söylediler.
İlk kez bu ay geldi bana, önümüzdeki ay gelecek mi göreceğim.
Yapı Kredi bu arada benim banka.

Ben de böyle zannetmiştim bir dönem, meğer kullandığım mobil modemin hattıymış sonradan dank etti. kapattırmadığım için sürekli fatura binmiş üst üste...Böyle bir şey değil di mi?

ACIK HAT diye bişi var,gidip hattı alıyosun bayiilerden parasıyla,sen kendi Kimliğini vermiyosun zaten birilerinin adına açılmış,haa müş. hiz. arayıp hattında ilgili işlem yapacağında acık hat demende yeterli oluyormus,çoğununda ilgisini çekip işine bu geliyo tabiki
Esimin adına açılmış gidip dilekçe verip kapattırdık
Suan benim kullandığım esimin adına faturalı hattı her gun sbh müş hiz arar, Kişisel bilgilerinizi kullanalım size su kadar hediye dk verelim diye, bi iki sert cvp verdim olmadı sonra bi azar o gun bu gündür bunun için aramazlar

Teb benimki, bankayla herhangi bir ilişiğim de yok buarada. En son şubeye gidip dilekçe vermemi önerdi call-center'da çalışan kız, sırf durup dururken call-centerla kavga çıkaran insan olmamak için sustum. Birşey değil muhtemelen asıl kişiye ulaşmıyor aramalar, mesajlar 50 tl altı ufak bir miktar yüzünden bankalar arası kredibilitesi düşüyor adamın.

sadece isim benzerliğinden olurmu canım tc kimlik numarası ile bakılmıştır muhtemelen. cıa programından bi bak istersen kullanan kişinin isim soyisim olarak yazar çünkü

adınıza kayıtlı hatları e devlet ten görebiliyorsunuz. zaten eminsiniz ama şüphe oluşursa ordan da kontrol edebilirsiniz.

bu dolancırıların işidir gibi geldi bana
sahte kimlik çıkartıp , hat alıyorlar , kredi kartı çıkartıyorlar vs .

Çıldırmamak için zor tuttum bugün kendimi. Hat bir başka operatörden açılmış, sonra benim operatörüme geçmiş. O yüzden bayi bilgisine ulaşamadık. Ama benim o operatörle ilgili hiç bir işlemim olmadı. Oraya ait bir hat kullanmadım. Diğer operatörün iletişim merkezine de gittim hiç bir şekilde yardımcı olmadılar. Tehdit falan da işe yaramadı. Şimdi çağrı merkezini arayıp halletmeye çalışacağım.

Bilmiyorum ayni durum mu bana da benzeri olmustu. 18 yasimi yeni bitirmisken bi bayiden kendi adima kontorlu hat aldim. Hala ayni hatti kullaniyorum sadece baska operatore geçtim. Bi ara bu adiniza acilmia hatlari sorgulama olayi cikmisti ya ilk, o zaman baktim, adima bir hat daha var. Numaranin tamamini goremedim ama gordugum basamaklarin cogu benim numaramla ayniydi yani mesela 45567 biri digeri ise 45568 idi mesela.emin olmasam da yuzde doksan o aldigim bayinin yaptigini düşünüyorum. Nasilsa ben hat alirken kimlik fotokopisi verdim, o zaman da genciz yeniyiz bilmiyoruz tabi " sunun uzerine sadece su su islemler icindir yaz" demeyi. Adam da gitmis elindeki bilgilerle baska bi tane daha hat acmis acik hat olarak satmis iste. Gittim kapattirdim. Zaten sonra evlilik nedeniyle kimligim de degisti yani tum seri nolae falan da degismis oldu. Umarim ileride benim de basima is acilmaz. Seninki de boyle bir sekilde acilmis olmasin sephora?

Kesinlikle katılıyorum, bir yere kimlik fotokopisi verirken niçin kullanılacağını üzerine yazmak lazım.
Bir şekilde temin edilen kimlik fotokopileriyle alınan telefon hatlarıyla çokça suç işleniyor. Özellikle dolandırıcılıkta kullanıyorlar. Sık sık adımıza kayıtlı telefon olup olmadığını kontrol etmek lazım.
Siz suç duyurusunda bulunabilirsiniz bu arada, kimlik bilgilerinizi sizden izinsiz kullanmışlar sonuçta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…