Çocuksuz boşanmış olmak ve yeni tanıştığımız kisilerle tanıştığımızda söylemeli miyim?

Ne demek istediğinizi çok iyi anladım... Baştan söyleyince, o işin olacağı varsa bile insanların kafasında direkt negatif imajla başlamak istemiyorsunuz... Tabi kime göre neye göre. Bir iki konuşmadan sonra söylerdim ben olsam

Benim önceliğim ben.Başkası ikinci aşama.Benim yanıma boşanma olayına öcü gibi bakan,toplum ne der diye kafasına takan adam zaten yakışmaz. Hatta mutlu olurum kendini imha ederse.Güçlü ve özgüvenli alfalara yol açılsın😎😂

Özgür ve üzerinizde baskı hissetme istemiyorsunuz. Buda çok normal ve bununda anlayabiliyorum. Ama fazla dürüst ve net olmayı bu toplumun adamları henüz hak etmiyor. Bunda 5 ay önce arkadaşım boşandı. Eşi 41 yaşında. Boşandıktan hemen sonra genç bir kızla evlendi. Kimsede bir şey demedi. Arkadaşım ise daha 27 yaşında olmasına rağmen görüştüğü adamlara patır patır herşeyi anlatınca bütün görüşmeler hüsranla sonuçlandı. En sonunda böyle olmaz diyip bazı şeyleri sonra söyleyince şuan bir ilişkisi var.

Sizin adınıza çok sevindim. Ama herkes eşiniz gibi olmuyor.
Bakın yeni diyorsunuz herkes eşiniz gibi olmuyor diye.(beni boşanmış olarak kabul etmesi bir lütuf değil)
O da evlenip boşanmış.Erkekler boşanınca normal kadınlar boşanınca neden hassas bir konu oluyor?
Ürkmeyen ürkmüyor yani kadını erkeği yok. Sanırım bu yaşadığımız çevre ve sosyokültürel olarak değişkenlik gösteriyor

Ciddi düşündüğün yada düşünebileceğin biriyse söyle. En azından işler ciddiye henüz binmeden çok bağlanmadan söyleyip kurtulmuş olursun sonrası ona göre şekillenir

ay çok güzel yaşta boşanmışsın çocukta yok hiç evlenmemişsin gibi düşün. bir kaç görüşme sonra söyle ama kendini kötü hissetmeden söyle

Çünkü onlar irkek!!!. Pipileri var onların.
Onları havaya sokan da kadınlarımız ama çoğu zaman.Aman beni kabul eder mi,aman boşandığımı öğrenirse görüşmek istemez mi,aman nasıl söyleyim nasıl açıklayım diye diye bak ben kusurluyum beni kabul etmek istediğinden emin misin,aa kabul etti,Allah razı olsun çok çok iyi adammış!
tabi abartıyorum ama böyle 😂

görustüğüm biri bana 3.bulusmamizda falan söylemisti ama bazi hareketlerinden ben tahmin etmistim. Onun yanındayken bir arkadaşımla telefonda konusup ben seni sonra ararım dememe aşırı takılıp onu arastırdığmı zannetmisti. Veya esyalarini satacaktı fotografini atip 0 aldım demisti ve hic onun zevki değildi :)) Biz ciddi değildik ama muhtemelen benim baskasindan öğreneceğimden korktu. Bana söyleyince eee yani ne olmus demistim. Ama bence siz hemen söylemeyin 1 ay falan zaman gecirin bazıları artniyetle yaklasabiliyor.

Son düzenleme:
Hakkeden şu an yanımda eşim.O da evlenip boşanmış. Olabilir dedik. Bizim için bu su içmek gibi normal
Ya boniva söyle bir sey var türk aile yapisi belli malesef yüzde seksenin. Belki jendi acisindan sorun olmayacak ama elalem ne der ailem kabul eder mi diyorlar

Ya boniva söyle bir sey var türk aile yapisi belli malesef yüzde seksenin. Belki jendi acisindan sorun olmayacak ama elalem ne der ailem kabul eder mi diyorlar
Tamam işte böyle kafasında ve çevresinde kuruntu yapan adamla yol alınmaz,rengini başta belli etse siz de rahat edersiniz.
Yani yolun başında şeffaflık her iki taraf içinde iyidir

27 yaşındayım yakinda 28oluyorum. Bir sene oldu bosanali. Çocuğum yok. Genelde yeni tanisitigim kişilere ya da arkadaş ortamında vs konusu geçince boşandığı mi söylüyorum. Ama özellikle bir erkekle konuşunca sanki benden hoslaniyorsa bile verildiğini hissediyorum. Ve ciddi niyetle birisiyle tanisamama sıkıntısı yaşıyorum. Hemen evlenmem ama yine de ciddi düzgün bir ilişki kurmak isterim. Sizce ne yapmalıyım, boşandığımı söylemeli miyim doğrusu ne olur?
Bence konu açıldığında söylersin.Olmadi anlaşamadık diye gizlemek çok saçma.

Başlığa istinaden söylüyorum evlenip boşanmış olduğunuzu söylemek zorundasınız. Zaten ortaya birgün çıkar. Neden saklama gereği duyuyorsunuz kabahat mi bu?

Bana bu hep "kronik hastaligin oldugunu kimseye söyleme" diyenleri hatirlatiyor. Biz kendimizi kusurlu gördügümüz sürece etrafimizda bizi kusurlu görür. Esime ilk bulusmada anlattim. Bosanmis olsaydim da ilk bulusmada anlatirdim, cünkü manipulasyonlara karsiyim. Kriterlerine uymuyorsam ne ben onun, nede o benim zamanimi calmasin dedim hep. Bosanmis oldugunu, cocuklarinin oldugunu uzun süre saklayanlar var. Karsidaki insan da coktan baglanmis oluyor. Bu dogru birsey degil bence.

Ciddi ilişki düşünüyorsanız, ilk zamanlar zaten karşı tarafı tanımak için buluşuyorsunuz ve sizi tanımak isteyen kişinin de hakkı bunu bilmek.
Yani ilişki ilerleyince ve bağ kurulduktan sonra böyle birseyin saklanildigini öğrenmek çok kırıcı ve güven sarsıcı olur.

Ben ilk buluşmada söylemiştim eşime. Çok samimi gelmişti ve hoşlanmıştım. Uzun ve keyifli bi sohbetimiz olmuştu.
Ama ondan önce biriyle buluşmuştum ve hoşlanmamıştım çocuktan söylemedim bidaha da görüşmedim zaten.

27 yaşındayım yakinda 28oluyorum. Bir sene oldu bosanali. Çocuğum yok. Genelde yeni tanisitigim kişilere ya da arkadaş ortamında vs konusu geçince boşandığı mi söylüyorum. Ama özellikle bir erkekle konuşunca sanki benden hoslaniyorsa bile verildiğini hissediyorum. Ve ciddi niyetle birisiyle tanisamama sıkıntısı yaşıyorum. Hemen evlenmem ama yine de ciddi düzgün bir ilişki kurmak isterim. Sizce ne yapmalıyım, boşandığımı söylemeli miyim doğrusu ne olur?
Soylemelisin tabi bu gizlenecek utanilacak birseymi..ayip degil gunah degil..

X