Çocuksuz boşanmış olmak ve yeni tanıştığımız kisilerle tanıştığımızda söylemeli miyim?

Nişan atıldığı durumlarda söylemeye gerek olduğunu düşünmüyorum ama kesinlikle başınızdan bir evlilik geçtiyse karşı tarafla bir şeyleri paylaşmaya başladığınızda söylenmesi gerek

Nişan atıldığı durumlarda söylemeye gerek olduğunu düşünmüyorum ama kesinlikle başınızdan bir evlilik geçtiyse karşı tarafla bir şeyleri paylaşmaya başladığınızda söylenmesi gerek
Ben nisan attim. Simdi soylemesem yeni biriyle evlilik karari alsak evlensek, akrabanin biri bi yerde attigim nisani konussa esim bozulmaz mi? Tabi ki soylenmeli hepsi ya. Begenmeyen adam zaten ugramasin

Tabiki söyle.
Dürüstlük çok önemli.
Bu bir suç değil.
Seni sevecek kişiye engel de değil
Düşünüyorum şimdi, bekar oldam boşanmış biriyle evlenir miydim, seversem evlenirdim, bunu engel olarak görmüyorum.
Hayatta herşey insan için.
Boşanmak da artık çok normal birşey bu ladar takmaya gerek yok

27 yaşındayım yakinda 28oluyorum. Bir sene oldu bosanali. Çocuğum yok. Genelde yeni tanisitigim kişilere ya da arkadaş ortamında vs konusu geçince boşandığı mi söylüyorum. Ama özellikle bir erkekle konuşunca sanki benden hoslaniyorsa bile verildiğini hissediyorum. Ve ciddi niyetle birisiyle tanisamama sıkıntısı yaşıyorum. Hemen evlenmem ama yine de ciddi düzgün bir ilişki kurmak isterim. Sizce ne yapmalıyım, boşandığımı söylemeli miyim doğrusu ne olur?

Bundan gerilen erkeğin kafa yapısı bellidir. O kafa yapısı ile zaten mutlu olunmaz.

Çünkü yaşadığımız toplum boşanmış kadınlara halen daha iyi gözle bakmıyor. Bu yüzden çoğu kişi boşanmış olduğunu söylediğin an daha tanımada korkup kaçıyor. Bunun için biraz görüştükten sonra karşıdakinin bilmesi gereken ne varsa o zaman söylenmeli. Bu şekilde görüştüğünüz kişi sizi biraz tanıyıp ısındıysa size şans verme olasılığı çok yükseliyor.

İlk tanıştığınız da " merhaba ben zupergood ,yeni boşandım demeyeceginize "göre.....
Erkekler bu konuda kadınlar kadar gerilmiyor,çok kafayada takmıyor.Catir çatır sevgili yapıp gezip tozuyor.Kadinlar cuzzamli gibi hep bı korku hep bir mesafe.....
Kafaya takmayın direk boşandım demek yerine lafın bir yerinde örneklendirme yapıp devam edin.Cok normalmiş gibi konuşmaya devam edin,siz gerilerek soylediginizde karşı taraf ister istemez etkilenir.

27 yaşındayım yakinda 28oluyorum. Bir sene oldu bosanali. Çocuğum yok. Genelde yeni tanisitigim kişilere ya da arkadaş ortamında vs konusu geçince boşandığı mi söylüyorum. Ama özellikle bir erkekle konuşunca sanki benden hoslaniyorsa bile verildiğini hissediyorum. Ve ciddi niyetle birisiyle tanisamama sıkıntısı yaşıyorum. Hemen evlenmem ama yine de ciddi düzgün bir ilişki kurmak isterim. Sizce ne yapmalıyım, boşandığımı söylemeli miyim doğrusu ne olur?
bosandiginizi hemen soylemenize gerek yok. kisinin zaten halinden tavrindan belli olur. arkadaslariniza cevrenize soyleyin ciddi iliski dusundugunuzu. herkes gonul eglendirmek istiyor diye bir sey yok, ciddi iliski dusunen erkekler de var

Bir erkek bosanmis oldugunu en basinda degil de sonralari soylese burda konu acarlardi sevgilim meger bosanmis da bana basinda soylememis de, biz de yerden yere vururduk bi guzel bu adam guvenilmez evlenmeden bosan cabuk diyerek...
Yine de siz bilirsiniz tabi.
sorarsa tabi ki soyler, ama sorulmamissa ilk gorusmede soylenmesi gerekmiyor bence.

Bu yüzden çoğu kişi boşanmış olduğunu söylediğin an daha tanımada korkup kaçıyor.
Ne güzel işte doğal seleksiyon hiç uğraşmadan çürükler elenir
Bunun için biraz görüştükten sonra karşıdakinin bilmesi gereken ne varsa o zaman söylenmeli.
Yani ürkütmemek için beni biraz tanısın bana alışsın gidemesin diye mi
Bu şekilde görüştüğünüz kişi sizi biraz tanıyıp ısındıysa size şans verme olasılığı çok yükseliyor.
Onun şansına talip olan kim?Ben ona şans verip vermeyeceğimi belirleyeceğim.O bana değil🙄

Onun şansına talip olan kim?Ben ona şans verip vermeyeceğimi belirleyeceğim.O bana değil.

Boşanmış bir kadın iseniz bu toplumda ne yazık ki öyle dediğiniz gibi olmuyor.

Boşanmış bir kadın iseniz bu toplumda ne yazık ki öyle dediğiniz gibi olmuyor.
Evet boşanmış ve ikinci evliliğini yapan bir kadınım.
Ben boşandığımı bir küsur olarak görmediğim için hiç bir zaman karşıdaki adam bunu duyunca kaçar mı beni tanımadan diye kaygı taşımadım.

Kaçan zaten kaçsın🙄

Boşandım diye ezilip büzülenleri genelde eziyorlar.Tesadüf mü.🙄

Bence taraflar birbirinden duygusal bir şey hissetmeye başlamadan söylenmeli. Evet boşanmış olmak kusur değil ama karşı taraf bunu istemeyebilir. Kadın-erkek fark etmez.
Ben de boşanmış bir erkekle evlenmek istemem mesela. Bunu başta öğrenmek işime gelir o yüzden.

Onun şansına talip olan kim?Ben ona şans verip vermeyeceğimi belirleyeceğim.O bana değil🙄

Alışıp gidemezsin değilde gidecekse tanıyıp öyle gitsin.

Evet boşanmış ve ikinci evliliğini yapan bir kadınım.
Ben boşandığımı bir küsur olarak görmediğim için hiç bir zaman karşıdaki adam bunu duyunca kaçar mı beni tanımadan diye kaygı taşımadım.

Kaçan zaten kaçsın🙄

Boşandım diye ezilip büzülenleri genelde eziyorlar.Tesadüf mü.🙄

Boşanmak kusur değil zaten. Ancak sizde biliyorsunuz ki bir çok insan ön yargıyla yakışıyor. Ayrıca boşandığınızı gizleyin demiyoruz 2. veya 3. buluşmada söyleyin daha doğru olur

Boşanmak kusur değil zaten. Ancak sizde biliyorsunuz ki bir çok insan ön yargıyla yakışıyor. Ayrıca boşandığınızı gizleyin demiyoruz 2. veya 3. buluşmada söyleyin daha doğru olur
Ya bunun birinci,ikinci buluşması,bencesi sencesi yok aslında,herkesin tanışma hikayesi farklı standart değil,ilk tanışmada tabiki “merhaba ben boniva boşandım”demek gerekiyor demiyorum ama sohbeti geçer ve karşıdaki insan sorarsa neden yalnızsın hiç evlenmedin mi gibisinden,tabiki söylenmeli(yani ben olsam söylerim birinci buluşmaymış falanmış gibi strateji yapamam)

Kaçan bir çok kişi de kusur olarak görmüyor sadece toplumsal ön yargıdan dolayı paniğe kapilabiliyor.
Benim önceliğim ben.Başkası ikinci aşama.Benim yanıma boşanma olayına öcü gibi bakan,toplum ne der diye kafasına takan adam zaten yakışmaz. Hatta mutlu olurum kendini imha ederse.Güçlü ve özgüvenli alfalara yol açılsın😎😂

X