Çocuklu cimri erkek bekar kadın

Olmaz bu iş ayrılan abartacak bir şey yok, forumda da herkeste bir vicdan bu aralar. Benim şahit olduğum 2 çocuklu erkeklerin tek amacı çocuklarına bakacak biri olmasıydı maalesef. Hiç evlenmemiş bir insanın 2 çocuk sorumluluğu alması çok fazla. Hem siz kendi çocuğunuzun olmasını da istersiniz ama bu adam benim zaten çocuklarım var diyip istemez hem sorumluluk hem maddi açıdan. Ben çoktan ayrılırdım. Hem cimriymiş, çalışmanıza izin vermezmiş falan. Bir tane iyi özellik yok saydıklarınızda. Ayrılın gitsin.
Çocuk istiyor ama bi 5 sene sonra diyor, sen istersen hemen de olabilir ama hayatımızı yaşayalım diyor ben de zaten 2 küçük kız çocuğumuz olacak nasıl hayatımızı yaşayacağız ki diye düşünmedim değil tabi..

Çocuk istiyor ama bi 5 sene sonra diyor, sen istersen hemen de olabilir ama hayatımızı yaşayalım diyor ben de zaten 2 küçük kız çocuğumuz olacak nasıl hayatımızı yaşayacağız ki diye düşünmedim değil tabi..
33 yaşındasınız, 5 sene sonra 38. Biyolojik olarak olumsuz etkilenen siz olacaksınız. Bilmem farkında mısınız?

İşte insanlar hayatımızı yaşayalım diye kendileri doğurup çocuk bakmakla uğraşmak istemiyor ki bunlardan biri de benim, mümkün değil bence kendinizin bile olmayan 2 çocukla hayatınızı yaşamak. Onlar büyüsün diye beklemek istiyor bile olabilir ve siz o zaman 37 yaşında olacaksınız.

Merhabalar.. Erkek arkadaşım boşanmış 2 küçük kızı olan 35 yaşında genç bir baba. Bense 32 yaşında daha önce hiç evlenmemiş bir kadınım. Sevgilim ve ailesi aşırı muhafazakar olmanın yanında, sevgilimde cimrilik belirtileri, sorumluluk almaktan kaçış gibi özellikler gözlemlemeye başladım. Çocukların annesiyle hiçbir şekilde iletişim kurmuyor. Çocukların annesi çocuklara bakamayacağını söyleyerek 6 aydır kızlarını babalarına bıraktı. Babaları yani sevgilim de kendi annesine emanet etti şimdilik. Evlenirsek bizimle yaşayacaklar. Kafam çok karışık.. Sevgilimin ailesi hem aşırı muhafazakar, ben ve benim ailem değil.. hem sorumluluk duygusu gelişmemiş hem de maddi olarak sakınan cömert biri değil. Kazancı çok çok iyi olmamasına rağmen ise benim çalışmama sıcak bakmıyor. Ben üniversiteden beri çalışan tek yaşayan güçlü yapıda biriyim bu arada. Ailem de sıcak bakmıyor. Onu bırakmak vicdanımı ve duygularımı incitiyor sadece…Ne yapardınız?
Vicdanınız incitecek bir durum yok,olmuyorsa olmaz iyi düşünün lütfen pişman olmayacağınız kararlar almanız dileğiyle 🌼

Adamın bütün kötü huylarını sıralamışsınız siz olsanız diyorsunuz. İki çocuğa bakabilecek misiniz adam o kadar sorumsuzken annesi de bakmak istemiyorken nasıl bakacaksınız. Yaşınız daha genç hiç mi bekar erkek yok neden bela arıyorsunuz.
Kendine gel kardeşim kendine gel bu aşk da değil saçmalama

Haklı olabilirsiniz.. 15 aylık ilişkimde benim yanıma sadece 2 defa arabasıyla gelmesi ki aramızdaki mesafe 400 km’lik bir mesafe “sevgilimle rahat gezelim” düşüncesinin olmaması, görmek istediği yer vardır belki inceliğinin olmaması ve hepsinden öte benim annem yani kayınvalidesini büyükşehirde metro ile gezdirmeyi normal görmesi ilk buluşma için bana garip geldi. Arabası ve varlığı da azımsanacak derecede değil bu kişinin.. hayırlısı bakalım
Çok doğru gözlem ve çözüm yapmışsınız. Kimse 2 günlük benzin masrafından ne batar ne çıkar. Ucuz hesaplar bunlar üzgünüm.

Ha şunu da diyeyim tek sorun size göre onların muhafazakar olması ya ondan başka sorunlar varrr

Tasarruf olsa sanırım annesi ile gelirken bunu yine dert ederdi. Ki ayrıldım diye 2 günde 4 kez uzak yoldan gitti geldi otobüsle:) Aslında başka bir başlığın konusu olabilir onun cimri olup olmadığı ama ben de çok müsrif biri değilim annem babamı kaybettiğinde 3 yaşındaydım annem bizi zor koşullarda büyüttü. Yürek cömertliği ile “eli titreyen olmak” arasındaki farktan bahsedebiliriz..
bu süreçteki 2 günde mi gelip gitti sürekli
eee sizin gibi bir kızı elinden kaçırmak istemiyor doğal olarak :)
çocuklarına bakacak çalışan eden vs

neler söylediniz ayrılırken vazgeçirmeye çalışıyor sizi deli gibi değil mi?
vazgeçin bu sevdadan bence de

Ben okurken sıkılıyorum,ruhum daralıyor,Sizin gibi kadınlar nasıl çekiyor hayret ediyorum,adam cimri , çocuklu sizi de sevmiyor.Seven adamın gözü para görmez sevdiğine harcadikca mutlu olur .Bekar kadının çocuklu adamla işi olmaz,ilk cimriligini görünce ordan vinlamaniz gerekiyordu.Sakin hayatı ve kendinizi sevmiyorsunuz.

Elini yüzünü yıka, şöyle bir rahatla, eline kahveni al ve bacak bacak üstüne atıp, şu konuyu başka birisi açmış gibi oku bakalım ne yorum yapacaksın? Bu arada ne yorum yaparsan tam olarak onu uygula, haaaaa bana sorarsan topuklarını popona vura vura kaç!
Çok
Ben okurken sıkılıyorum,ruhum daralıyor,Sizin gibi kadınlar nasıl çekiyor hayret ediyorum,adam cimri , çocuklu sizi de sevmiyor.Seven adamın gözü para görmez sevdiğine harcadikca mutlu olur .Bekar kadının çocuklu adamla işi olmaz,ilk cimriligini görünce ordan vinlamaniz gerekiyordu.Sakin hayatı ve kendinizi sevmiyorsunuz.
Sizleri okudukça hem gülüyor, hem üzülüyor, hem de desteklenmiş olmanın rahatlığına bürünüyorum. Çok çok teşekkür ediyorum. Öyle bir aptalım ki aslına bakarsanız bu adam bana eski eşiyle kullandığı 7 yılluk mobilyaları bile yüzletip kullanalım mı diye sordu..! Evet ben kerizim.. adamı da görseniz dünyanın en naif kibar asla kendine toz kondurmayan kendini müthiş geliştirdiğini düşünen biri.. asla dönmeyeceğim gerçekten yorumlarınız tokatlayıcı..

Yok artık bunları görüp hala seviyorum diyebiliyorsanız sizinki sevgi değil kusura bakmayın aptallık 🤦🏼
Okumuş kendi ayakları üstünde duran kadınlar bile böyle yapıyor ya cidden anlayamıyorum neden? Yani neden? Dünyada tek o ve siz mi kaldınız başka kimse yok mu? Yarın öleceksiniz tek bir gününüz mü var? Yani öyle olsa bile insan bu tipte birinden kaçar 😂 Siz ömür geçirmeye çalışıyorsunuz. Ne diyim Allah kolaylık versin 😬

X