Çocukların ahlakı bozulur diye çok üzülüyorum…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an Türkiye' de mülteciler sahillerde alenen sevişiyor burada da mahremiyet yok ki... Benim ebeveynlerimde bizim ahlakımız bozulmasın diye Türkiye'ye kesin dönüş yapıp geleceğimize büyük zararlar verdiler. Çocuklarınıza güvenin siz nasıl öğrendiğiniz şekilde yaşıyorsanız onlara da öğrettiniz , bir zarar görmezler merak etmeyin. Sadece onlara biz farklıyız ,buraya ait değiliz şeklinde empoze etmeyin, farklı hissedip üzülmelerine yol açmayın hepsi bu, su akar yolunu bulur

Kız yurdunda kaldığımda durum aynıydı.
Fitness ,aerobik gibi genel olarak kadınların katılım gosterdigi seanslardan sonra işi biten soyunup dokunuyor.Orada da durum ayniydi.
Yani bu beni hiç rahatsız etmedi.
Türkiye'de de var anlayacağınız.
Kadın ve erkeklerin dusu ortak kullandıklarına ise hiç sahil olmadım burada.
Aslında her ülkenin kendince bir düzeni var.
Bu çocuklarınız ahlaksız olacağı anlamına gelmez bence.
Sadece biraz toplumdan soyutlanirlar o kadar.
Yani gördüklerinden etkilenecek olsalar,anne babayı dinlemeyecek olsalar her çocuğun elinde telefon var zaten
Siz ayrı kabinde soyunsun kızım derken,kıziniz arzu ederse netten sizin ahlaksizlik olarak tabir ettiğiniz şeylerin on katını öğrenir.
Özetle iş ailede biter.

Türkiyede bu ay 4 vaka oldu herkesin içinde çırılçıplak çiftleşen, tamamen üstsüz gece vakti markete giden kadın vs gibi... Markete giren kadına öyle normal sıradan muamele yaptılar ki eskiden olsa o kadının başına gelmeyen kalmazdı değil mi, Türkiyede aynı artık... kadın taksiden indi memeler komple açık üstsüz markete girdi alış veriş yaptı çıktı kimse dönüp bakmadı Türk kadın ve Türkiyede oluyor bu olay... Bugün izledim TV de

Polemik yaratanlara cevap vermeyeceğim
Ben burda yıllarca voleybol oynadım okul takımında. Tekli kabine girer üstümü değişirdim, sorarlardı niye orda giyiniyorsun maçta şort giyorsun bacaklarını görüyoruz nasılsa diye. Bu demek değilki heryerimi göstermek zorunda kalayım. Buda onun gibi. Kim nerde nasıl isterse davranır, benim tercihim böyle
Ozaman bikinide giymiyelim ne alaka

Burda markete en azından çıplak hiç görmedim
Ama Türkiyede de görmedim ne yalan söylim.

Bende yurtdisina geleli nerdeyse 3 yıl olacak. Eşim burada yetişmiş. Ailesinin pek dini inancı kuvvetli değil ama eşim benimle birlikte belli yaştan sonra duaları bile ezberledi. Ramazanda birlikte teravihe gittik. Orucumuzu tuttuk vs. Kardeşim benim ailemle yetişti Ailem gayet muhafazakar ama kardeşim alkol bağımlısı, ailesine saygısı olmayan bir tip. Yani nerede olduğunuz değil çocuklarınızı nasıl kontrol ettiginiz önemli. Oturup konuşacaksınız tabi ama korkutmadan biz Yaradanı sevmeliyiz. Insan korktuğu birseyi sevebilir mi... Ben de çoğu zaman düşünüyorum gerçekten inançların buralarda ayakta kalması çok çok zor. Çoğu yerde helal gıda olayı yok. Serbest olan çok şey var ama bu onların hayatı ve bizler öğrendiklerimizi çocuklarımıza aktarıriz. Allahin izniyle de kontrollü bir hayat secersek bence iyi birey olabilirler

Sizin düşünce yapınız beni daha çok korkuttu açıkçası. Çocuklarını herkes düzgün yetiştirmek ister elbet. Ama birazda bu zihniyet karakter meselesi. Kapalı, açık fark etmiyor hemen tahirk olup tecavüz eden erkekler Almanya'da değil Türkiye'de yetişti mesela ama ahlaksız düşünceler diz boyu. Demek istediğim siz üzerinize düşen görevi yaptıktan sonra korkmayın. Ben çocukluğumdan bu yana neler gördüm üniversiteye gittim nelere şahit oldum anlatamam burada ama çok şükür benim duruşum davranışım değişmedi.

Cidden, haber sitelerine bakın, gazeteler, sosyal medya yıkıldı ortalık, işin tuhafı ulu orta açık alanlarda olmasına rağmen kimse ne yapıyorsunuz demiyor, bizim alıştığımız gibi değil artık buralar, adamlar belediye bankında anadan üryan güneşleniyor, sevişebiliyor kim bilir kaç çocuk şahit oldu bunlara

Son günlerde Türkiyedeki haberleri pek takip edemedim. Demek Türkiyedeki sahillerdede dikkat etmek lazim artik

Burda markete en azından çıplak hiç görmedim
Ama Türkiyede de görmedim ne yalan söylim.
Denizlide dün oldu üstsüz kadın marketde alışveriş diye arayın çıkacaktır haber
Sahilde ilişkiye girenlerde oldu haberlere çıktı

Sunu eklemek isterim: Bence bugün en büyük tehlike cocuklarimiz icin birilerinin ciplakligi degil, ellerindeki cep telefonlari. Ona cok dikkat etmek lazim
Bu çok doğru kötü arkadaş ve sosyal ağların bilinçsiz kullanımı daha büyük olumsuzluğa neden oluyor

Son günlerde Türkiyedeki haberleri pek takip edemedim. Demek Türkiyedeki sahillerdede dikkat etmek lazim artik
Bunu sadece mülteci olarakta ifade etmek yanlış aslında, hafta sonları parkta yürüyüş yapıyoruz eşimle geçtiğimiz cumartesi parkta sevişen çocuklar gördük mesela çocuk diyorum çünkü gözüm yanılmadıysa 15 yaş civarındaydılar, her yerde alışmadığımız durumlar var. Çıplaklığa karşı olmadım asla ama avret yeri görünecek şekilde dolaşmak ya da halka açık yerlerde sevişmek benim için çok fazla, öyle sarılmaktan öpüşmekten falan bahsetmiyorum daha ileri şeyler yani. Bu tür bir eylemin bence ne modernlikle ne insanlıkla ilgisi yok kim yaparsa yapsın, belki eski nesilim diye bana tuhaf geliyordur bilemiyorum belki de geri kafalıyım ama durum bu

İşte sanırım aynı nesiliz, o yüzden banada ters geliyor bu tür şeyler
Ama yeni nesille ters gelmiyor, normal herşey
Bilemiyorum bazen kendimi annem gibi görüyorum, ona kızıyordum şimdi aynı düşünür oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…