cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

İlk defa duydum. Gülümsettiniz valla:)

Allah sabir versinm rahat olmaya calis cocukkar hissediyor ne yazikki.
Bi sure annenlerde kalamaz misin.kv de anlar bi ihtimak

Aynı evde olmuyor .... okurken içim sisti ya kulağını tikican bazı şeylere yada evinizi ayiracan zitlasmayla gitmez böyle cnm

Sacmalama annem onlari cok seviyor,sahipleniyoe,iyi niyetiyle soyluyor, tabiki cocuklar senin kimse alamaz diyor.
Ama kv onu iyice işler biliyorumki.

Benim annem boyle yapti senin annen defalarca oyle yapiyor ,insan olan birkere anlar diyorum. Konu baska yere geliyor,beni anneme dolduruyorsun. Peki senin annen,kardesin...??? Diye giriyor konuya bu sefer de..

Acikcasi esim sarisin,olen oglu kara sacli kara gozlu. Kara demesine o yuzden bozuluyordum.sonra bu esine benziyor deyince duruldum..

Aklindan ne geciyor bilmiyorum ama iyi niyetli de olamiyorum cogu zaman..

Bence biraz yorgunluk uykusuzluk stres yapmis sizde.. Desin yahu kara desin dana desin umursamayin.. Elbet cocuklar buyuyunce vazgecek.. Benim ogluma da tosum diyordu kaynanam simdi yakisikli oglum diyor.. Bosverin boyle kucuk meseleler ile kendinizi de esinizide yormayin.. Madem care yok o zaman umursamamayi ogrenin..
Benim kuzenimin kaynanasi elini hicbir seye surmuyor onlarda ayni evde ve kuzenim de calisiyor.. Isten gelip yemek yapip sofra kuruyor!!Hele temizlik vs asla elini surmez!!
Hatasiz insan olmaz mutlaka ama artilar eksilerde coksa hosgorun bosverin duymayin yoksa mutsuz olursunuz.. Mutsuz olursaniz hasta olursunuz ve hasta anne olmaniz en cok yavrulariniza zarar verir...
amannnn bosver demeyi deneyin :)

Yaaa buradan ne anlıyoruz kaynananın en iyisi az muhatap olunanıdır

Ne yapın edin çıkın o evden ya da alın eşinizi karşınıza sen bana ne söz vermiştim unuttun mu deyin
Böyle devam ederse durmam bu evde deyip gözlerini korkutun biraz

Takılma kullandığı kelimelere, ama ''Ben seni kimseye karşı doldurmuyorum, ama benim annemin yapamadığını senin annen de yapamaz kayırmaca yapamamam çocuklarım konusunda'' dersin.

Dogru diyorsun lohusayken sutum kesildi bu meseleden. Olmus ogluna benzettigi icin, esmeri kayirdigi icin!
Simdi duruldum ama hala adini bilmiyor cocuklarin. Ve gozume baka baka inadina kara_dana diyecegim diyor.
Inatlasmasina sinir oluyorum. Oglunu dana diye sevsin ozmn! Ben onun ogluna dana,okuz,ayi, keloglan diyor muyum??

Saglikmis, cocuk annesiyle kalirmis vs.. bu konulari dusunmuyor. Kendi bildigi dogru. Siz karismayin,sen ne anlarsin oglum diyor. Peki benim istedigim gibi cocuk yetistirme hevesim nolacak? Bu gunler geri gelir mi? Hadi hitap seklini gectim.. gitmeyin dedigim halde gitmek niye?? Canta mi bu bana sormadan alip gidiyor? Ben ona dokunma cocuga mi dedim?
Bu konularda cileden cikariyor..ileride daha napcak acaba.. ben seker yedirmem zararli dedim, oo ben cikolata alirim onlara dedi.. !

Yoo dedim. Soz vermistin dedim. Aileni koruyorsun hala dedim. Onlar da hep esini koruyorsun diyorlar ama dedi!
Iki cocukla kiz da zorda anne,alttan alin kolay degil,yeni dogum yapti sayilir demis esim guya
Boyle giderse bosaniriz biz,ne bu senin ailen benim ailem dedim?
Biz bu ewden cikarsak annemler bidaha gelmez evinize,ozmn senin ailen de gelmesin boyle mi olsun dedi!

Bitanem annemler cocuklarimiza bakiyor ses etmiolar,yemegimizi yapiyorlar, seni kizlari gibi seviyorlar, bakici tutacak paramiz yok,bak cocuklari birakip gezebiliyoruz da.. onlar da insan,onlar napsin biraz anlayisli ol lutfen dedi.

Evet dogru cocuklara bakiliyor ama dili durmuyor,inatlasiyor,dedigim dedik diyor.. laf sokuyor.. ben de bunun karsiliginda onlara katlanmak zorundayim. Iyi ama bu mecburiyet niye? Ben bazi konularda annem dogrusunu bilir derken o niye bazi konularda benim dedigimi yapmiyor??

Dikkate alacagim ..

Merabalar. Yeni dogum yapmis vede ayni problemi yasayan biri olarak sana tawsiyem SAKIN VE RAHAT OL simdi diyecen demesi kolay ama mecbursun .. sabir cek. Allaha sigin . duyma gorme takilma. Ben yaptim aynu hatayi ve de gorumcem vardi dusun kavga ettik esim onlarin tarafini tuttu ve tam bir aydir evde huzur yok esimle kusum vss.. rahat olcan baska yolu yoookkk. Benim kv de cocuga istemedigim bir suru sey yapti bende senin gibi kurdun kurdum sora kavga cikti ihale bana kaldi.. sanki sen beni anlatmissin gibi ama inan seninki bos seyler. Benimki kv ve gorumcem. Kafalarina gore yikiyolardi bakiyolardi planlar dusunceler sanki onlar dogdu

Kusura bakma da asıl suçlu eşin.
Resmen maddi manevi sömürülmüşsün şimdiye kadar .
Niye yabancı insanlar ile aynı evde kalıyorsun , esin senin anne baban ile yaşar mı ? Çok gereksiz.
Zaten kendin izindesin . Milletin evinin parasını odeyecegine yanına bir bakıcı alıp güzelce bakardınız.
Olan olmuş zaten bari bundan sonra kendini de önemde kimse bu kadar fedavarlığı haketmez. Her zaman daha fazlasını isterler üstelik .

Mesaj tekrarı.

Lütfen bunları bahane etmeyin durumu acıklı hale getirmeyin işi içinden çıkılmaz hale getiren en siz oluyorsunuz bu şekilde

Niye siz ayrı eve çıksanız anası babası darılıp size gelmeyecekmiş ? Millet herkes beraber mi oturuyor ? Aynı ev diye senet mi imzaladınız ?

Ayrıca evde yok işler yapılıyormuş yok çocuklara bakıyorlarmış yok siz bu yüzden gezmeye gidebiliyormuşsunuz bunları bahane ederek niye bağımlı gale getiriyorsunuz kendinizi kaynanaya ? Bir ikiz doğuran siz değilsiniz herkesin kaynanası yardım etmiyor cocuk bakmaya gezmeyin sonuçta ikiz de olsa tek cocuk da olsa küçük çocuğu olan gezemiyor zaten , yanlış anlamayın anlıyorum zordur ben bi tane cocukta zorlandım ama bu böyle yani herkesin kaynanası yok yardım edin yok illaki

Hem siz anladığım kadarı ile suan çalışmam istemiyorsunuz cocuklarınıza bakmak istiyorsunuz e bilmiyorum imkanınız da var mı ama varsa bi dakka durmayın sonuçta orda da çalışmıyorsunuz geliriniz yok ayrı eve cıkınca da oturacaksınız bari oturun cocuklarınıza bakın sonra da biraz büyüdüler mi çalışmanız gerekirse Allah Kerim kreşe falan giderler
Zaten cocuklar gitmesi gerekiyor bi yastan sonra öyle evde babane bakmasıyla olmuyor
Benim cocuğum 4 yasında annem bakıyordu e bütün gün evde ne yapıyor çizgi film izliyor cocuk aldım kreşe verdim borcum olmasına rağmen annemin şikayeti yok bakarım diyor ama ben istemedim evde olmasını

Yani diyeceğim bu şekilde hele ayrı eve çıkarsam yok bize darılırlar kırılırlar bilmem ne bu şekilde acındırmalara oyuna gelmeyin
Herkesin hakkı kendi evi olması siz mecbur değilsiniz beraber yaşamaya başta kabul ettiyseniz de ettiniz senet imzalamadınız ya dönülmez yol değil sonuçta
Eğer imkanınız varsa başka şey düşünmeyin

Dikkate alacagim ..

Gercekten bakin 10 yillik evliyim ve bu meseleler ile o kadar cok arkadasim kuzenim komsum sikinti yasayip bosandi!! Ve daha zor zamanlar yasiyorlar.. Cocuklar babasiz daha agresif , bosanan esler daha mutsuz oluyor!!
Ayri eve cikinca da esiniz sorun cikaracak cikarmasa bile mutsuz olacak...
Yan komsum bu taktigi yapti umursamama taktigi :) Gulup gecme taktigi.. Inanin cok mutlu.. Simdi bebekleriniz cok ufak buyusunler o zaman alsin da babanesi koyde biraz baksin diyeceksiniz ..Koy havasi iyi gelir diyeceksiniz.. Dedigim gibi artilar eksilerden coksa ve suan maddi imkanlar el vermiyorsa daha cok mutsuz olmayin duymayin gulup gecin ve dua edin..
Sabredene ALLAH yardim eder

Bu konularda haklısınız gerçekten. Allah sabır versin

Ya valla zor bir durum.Hele sürekli aynı evin içinde olunca daha da zorlaşıyor.Çocuklar konusunda haklısın.Sen üstüne titriyorsun ne gerek var öyle danaydı bilmemneydi.Şimdi küçücükken ayırıyo çocukları ama 2 sene sonra anlıycak öbürü o zaman kalbi kırılır çocuğun ve sen de daha çok üzülürsün.Uyardığın mevzular hep gerekli ama işte eşin arkanda dursa sorun yok.Çünkü kayınvaliden özellikle seninle zıtlaşıyor gibi geldi bana.

Oncelikle esmer ve sari bebekleri opuyorum Allah onlara uzun ömür versin.
Bence kaynananizi bi muddet hic onemsemeyin sizle inatlasma zevkini ona yasatmayin.
Banada bi donem babanem bakmis nasil besledi usudum mu agladim mi bilemiyorum ama bu yasa geldim.

sana çok dürüstçe bişey söyliyim mi?sen haksızsın ve bence fazlsaıyla alınganlık ediyorsun.bırak çocuğu nasıl sevmek istiyorsa sevsin.evet sen evlatlarını ayıramazsın çünkü annesin ama onu birini daha fazla seviyor diye suçlayamazsn.eşini de o büyüttü bunu untma.kendin söylüyorsun herşey önüme hazır geliyor diye bu kadın yarın öbür gün senin 2 tane yavruna bakacak yapma Allah aşkına.bu kadar nankör olma bence ayrı eve çıksan o çocukları hangi bakıcıya güvenip emanet edeceksin?bunları düşün ve sık dişini .kaldı ki anlattıklarına bakarsak bence sen kadının her hareketinden gıcıklanıyorsun çocukları sevmelerine bile karışıyorsun o da haklı olarak devam ediyor.biraz relax ol işleri oluruna bırak o kadın da çocuk büyüttü ve senin çocuklarına zarar vermeyecek bir insan bunu sakın unutma

Ikizleriniz olmadigi icin boyle diyorsunuz sanirim. Cunku iki saatte bir uyaniyorlar. Ayni anda yedirmek, alt acmak, kucaga almak,gaz cikartmak ne kdr zor bilemezsiniz. Kv bakmasa bile insanlar bakici tutuyor bu durumda.ikiz cocuk bakmak gercekten cooookk zoorr.
Kaldi ki ben kv nin kalacagi eve para odemeseydim suan evim de olurdu ,bakicimda.. 2700 para gonderiyoruz onlara kredi borcumuz icin.

Esim diyor aile konutunu birakip ayri eve cikarsak annemler darilir,birdaha ayak basmazlar evimize. Ozmn senin ailen de gelmesin dedi. Ben de anlamiyorum ki nie gidemiyoruz bi sebepten? Keza zaten suan ayri eve cikacak durumumuz yok. Dolayisiyla bakici icin de. Biz onlara ev aldik.

Evet basta cook iyiydik. Iki sene icinde tayin olup baska ile gidecegiz. Kv'ler bizim memlekete yakin yere gelin die baski yapiyorlar simdiden. Ben daha gelir miyim senin dibine!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…