Çocukla yurtdışı

hemsire__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2015
20
4
31
Merhaba arkadaşlar. Çocuklu yalnız bir ebeveynim. Çocuğum aşırı hareketli bir çocuk avm de bile peşinden koşturuyorum. Bu bilgiden sonra çocuğumla yurtdışına çıkmak istiyorum daha önce 4-5 kez çıkmışlığım var amaocukla çıkmadım. Onu hep geride bırakıp gitmek istemiyorum. Qma bir yandanda burnumdan gelir diye de korkuyorum bu konuda tavsiyesi olan var mıdır ?

Cocugunuz kac yasinda? Tek basiniza mi cikacaksiniz? Hangi ulkeye gitmeyi dusunuyorsunuz? Ne sureligine? Cok az bilgi vermissiniz :)

2 tane kız arkadaşımla çıkmayı düşünüyoruz. Tayland yada bali olabilir diye düşünüyorum niyetim oraları görmek. 1 haftalık bir süre
2 tane arkadasiniz çocuğunuzun cok hareketli olduğunu biliyor mu? onlar da çocuğunu getirecek mi?
bilmiyorum, avmde bile sizi yoran cocuk orada ne yapar. bir de tayland, dusse kafasini yarsa doktora ulasmak mesele.
bilemedim🙄🙄
uyumlu, keyifli bir cocuk olsa hic durma derdim ama bilemiyorum.
cok hareketli cocugu olan arkadasimla gölete piknige gitmiştik, o kadar merakli ve korkusuz bir cocuktu ki goletteki ordeklere versin diye ekmek verdik, neredeyse gölete ziplayacakti,zor tuttuk. oyle bir cocukla ulke dışına çikildiginj düşünüyorum, keyiften cok eziyet olurdu.
eğer ortada cocugunu seven bir baba varsa, arasira alan falan ona birak derim bir haftalık tatilde. anne gibi degil de bekar çıtır olarak eglen, enerji dolup gel:)

Çocukla tayland bali bilemedim ya.. Önyargı olabilir ama oralarda çok bulaşıcı hastalık olur gibi hissediyorum

2 tane kız arkadaşımla çıkmayı düşünüyoruz. Tayland yada bali olabilir diye düşünüyorum niyetim oraları görmek. 1 haftalık bir süre
Tayland da çocuk kaçırma çok yaygın. Bizim uzaktan bir tanıdığımızın cocugunu kaçırdılar. Benim çocuğumla asla gitmeyeceğim ülkelerden biri. Lütfen çocuğunuzla güvenli olmayan 3. dünya ülkelerine gitmeyin.

Cocuk 7-8 yaslarindayda olabilir ama daha kucukse dertsiz basiniza dert almayin.

Tayland da çocuk kaçırma çok yaygın. Bizim uzaktan bir tanıdığımızın cocugunu kaçırdılar. Benim çocuğumla asla gitmeyeceğim ülkelerden biri. Lütfen çocuğunuzla güvenli olmayan 3. dünya ülkelerine gitmeyin.
Benim de arkadasimin meslektasinin cocugu kacirildi bir sure orada ugrasmislar ama hic bir sonuc alinmamis. Oylece turkiyeye donmusler.

2 tane arkadasiniz çocuğunuzun cok hareketli olduğunu biliyor mu? onlar da çocuğunu getirecek mi?
bilmiyorum, avmde bile sizi yoran cocuk orada ne yapar. bir de tayland, dusse kafasini yarsa doktora ulasmak mesele.
bilemedim🙄🙄
uyumlu, keyifli bir cocuk olsa hic durma derdim ama bilemiyorum.
cok hareketli cocugu olan arkadasimla gölete piknige gitmiştik, o kadar merakli ve korkusuz bir cocuktu ki goletteki ordeklere versin diye ekmek verdik, neredeyse gölete ziplayacakti,zor tuttuk. oyle bir cocukla ulke dışına çikildiginj düşünüyorum, keyiften cok eziyet olurdu.
eğer ortada cocugunu seven bir baba varsa, arasira alan falan ona birak derim bir haftalık tatilde. anne gibi degil de bekar çıtır olarak eglen, enerji dolup gel:)
Maalesef öyle bir baba yok… sürekli çocuğum çok yaramaz diye bişeyleri planlamaktan vazgeçmekten de yoruldum

Maalesef öyle bir baba yok… sürekli çocuğum çok yaramaz diye bişeyleri planlamaktan vazgeçmekten de yoruldum
Çocuk kaç yaşında? Seyahat etmeye alışık mı? Avmde peşinden koşturmayan çocuk var mı? Avm gibi yerler fazla uyaran bulundurduğu için çocukları olumsuz etkiliyor zaten. Benim kızım da zorlar bizi öyle yerlerde ama gezerken iyidir mesela çünkü sever gezmeyi. Beraber gittiğiniz arkadaşlarınız gönüllü mü mesela çocuklu tatile? Onların da çocuğu var mı?

cok haklisiniz aslinda.
peki öncelikli olarak kucuk bir haftasonu tatili deneseniz? eğer sizi bin pisman ederse bi senelik ertelersiniz. eger herseye rağmen keyifli zaman gecirdiyseniz bir cesaret gidersiniz

Çocuk kaç yaşında? Seyahat etmeye alışık mı? Avmde peşinden koşturmayan çocuk var mı? Avm gibi yerler fazla uyaran bulundurduğu için çocukları olumsuz etkiliyor zaten. Benim kızım da zorlar bizi öyle yerlerde ama gezerken iyidir mesela çünkü sever gezmeyi. Beraber gittiğiniz arkadaşlarınız gönüllü mü mesela çocuklu tatile? Onların da çocuğu var mı?
Hayır onların çocuğu yok. Ancak başta söyledim çocukla tatil zordur vs

2 yas çocukla bir haftalığına tatile gittim ama tövbe ettim.6 yaşa kadar rafa kalktı bizim tatil plAnlari

Nasıl kaxırdılar ya anne babanın gozu onunde.

Bulunabildı mı sonradan😭

Yani annemler var ama onlarda laf ediyorlar
Yani çocukla gidilen tatil tatil gibi olmuyor. Benim bırakacak kimsem yokken çocukla çok tatile gidiyorum. Zor oluyor. Ama hatıra biriktiriyoruz tabi çocuklarla. Yani ben çocukla tatile olduğu kadar gözüyle bakıyorum.

Bir hafta çocuğu bırakıp arkadaşlarınızla thailandin tadını çıkarın sonra da 4 gün çocuğumunu alıp egenin tadını çıkartın :)

X