Çocuk senin dert ortağın mı?

graygray

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
13
2
44
Günaydın arkadaşlar;
Çok eski bir üye olmama rağmen yetkililerin izni dahilinde ikinci üyelikle açıyorum konumu.Koskoca 17 yılı sizi sıkmamak adına en kısa şekilde anlatmaya çalışacağım.
37 yaşında ve 17 yıllık evliyim.12 yaşında bir oğlum var.Bu sene oğlumun teog senesi olduğu ve benimle daha verimli çalıştığını düşündüğünden işten bir süreliğine ayrıldım.
Eşimle birbirimizi severek ve annesinin bütün karşı çıkışlarına rağmen evlendik.Kayınvalidemin memur gelin takıntısı vardı.Bu belki de görünen bahanesiydi bilmiyorum ama yıllar geçmesine rağmen ne beni kabullendi ne de sevdi.Ki ondan istediğim sadece bana ve evliliğime saygı duyması idi.Aynı tavrını oğluma da uyguladı.Her zaman eltimin kızına daha düşkün oldu ve bunu oğlumun gözüne soka soka yaptı.Oğluma da bunu'' benim kızım yok o yüzden onu daha çok seviyorum ''diyerek açıkladı.Bana yapılan saygısızlıkları ise anlatsam yok artık dersiniz.Bir örnek vereyim ki ne kadar ileri gidebildiğini görün.Oğlum biz tüp bebeğe yönlendirilmişken gelen mucize bir bebek.Hamile olduğumu duyan kavinvalidenin verdiği tepki ise ''bunca zaman sonra olunca insanlar başkasından aldı filan derler'' gelinine böyle bir yakıştırma yapacak kadar seviyesiz bir insan.
Eşim bütün bu olaylar karşısında ne beni nede annesini kırmamak adına sürekli orta yol bulmaya çalışıyor ama yeterli bir tepki vermediği için annesi onu pek fazla takmıyor yada ben öyle demek istemedim diyerek çıkıyor işin içinden.Tanıdığım, tanımadığım insana beni anlatıyor.Hakkımda yalan yanlış bilgilere sahip insanlar.İşin ilginç yanı ise sadece kayınvalidem ve eşi,kayınbiraderim ve eşi dışında bütün sülalesi beni çok seviyorlar.Eşimin dayısı ablasını arayıp ''abla neden böyle yapıyorsun''dediğinde Allah sana da onun gibi bir gelin versin inşallah''demiş.
Yaşanan olaylar birikti ve ben artık Bayram'dan Bayram'a görüşmek dışında yüzünü görmek istemiyorum.Yıllarca kendime bahaneler buldum.Eşimin hatrı için dedim,Allah rızası için dedim,yaşlı dedim ama artık bahanelerim,çarelerim bitti.
Ne zaman ki ben aramadım,gitmedim yıllardır bana hak veren eşim gitti ve bunu gelip benimle değil spora gittiklerinde oğlumla konuşmuş.
Eşim oğlumla çok az vakit geçiriyor ve ben de onu bu konuda uyarıp,onlar için aktiviteler ayarlamaya çalışıyorum.Cuma günü sabah kahvaltıya eşimi uyandırmak üç defa seslendim.En son kalkmıştı ve ben çayları koydum.Tekrar yatmış ben de biraz yüksek sesle seslenmişim farkında değilim.Sabah sabah söylenip gitti.Akşam geldiğinde pek fazla konuşmadık ve bu durumu oğlum farkedip ''anne bir sorun mu var''dedi.Ben ''sana öyle gelmiştir konuşuyoruz oğlum''dedim.Daha sonra spora gittiler ve oğluma sabah ki yaşananları anlatmış,benim annesini aramadığımı,gitmediğimi , annesinin abisinin eşini daha çok sevdiğini çünkü onun anne anne diye peşinde gezdiğini vs...saçma sapan bilgiler anlatmış.Oğlum gelip 'anne neden söylemedin,siz kavga etmişsiniz'dedi. Ben onun baba,oğul bağını güçlendirmeye çalışırken sen neden beni oğluma bu şekilde anlatıyorsun.Coçuk senin dert ortağın mı,yaşıtın mı?İnanın sabaha kadar uyumadım ,oğlum evde olduğu için konuşamadım da.Sinirden çıldırmak üzereyim....

Kahvaltıya misafirlerim gelecek geç cevap verebilirim kusura bakmayın lütfen.

12 yasinda oglunuz hayal aleminde yasamiyordur bence her seyin gayet de guzel farkindadir. Babaannenin size tepkisini bilmemesi mumkun degil ben kendimden pay biciyorum,cok cok daha onceleri biliyordum. O yuzden sasirmasi bana ilginc geldi.

Siz de 17 senenizi vermissiniz bu evlilige. Artik sorgulamak sadece sizi yorar. Yani kaynana 17 senede degismemis,bu saatten sonra da degismez oyle degil mi? Esiniz de kime isterse ona hak versin yapilacak bir sey yok bence. Ya boyle kabullenin ya da gidin demek istemiyorum ama baska da cozum goremedim.

12 yaşında çocuğun dinleyip, çözüm bulabileceği bir şey değil ki bu sorun.
Mantıklı davranmamış eşin, evet.

Öte yandan senin tahmininden daha fazla kafaya takmış demek ki.
Annesiyle görüşmüyor olman içine fena oturmuş. Önüne gelene dökülmeye başlamış.

Bi oturup konuşsanız iyi olur.

Kocanizi bir pedogoga goturun. Cocugunuzu araya alip onunla dertlesmesi onun buyumedigini gosterir. Yapacaginiz sey kocanizla konusmak.

Zorla kendinizi ya da cocugunuzu sevdiremezsiniz. Bu tur insanlardan uzak durun.

Eşin de bir garipmiş gerçekten. Haksız olduğunu bildiği için kendisini bir yerden haklıymış gibi göstermek istemiş.

12 yasinda oglunuz hayal aleminde yasamiyordur bence her seyin gayet de guzel farkindadir. Babaannenin size tepkisini bilmemesi mumkun degil ben kendimden pay biciyorum,cok cok daha onceleri biliyordum. O yuzden sasirmasi bana ilginc geldi.

Siz de 17 senenizi vermissiniz bu evlilige. Artik sorgulamak sadece sizi yorar. Yani kaynana 17 senede degismemis,bu saatten sonra da degismez oyle degil mi? Esiniz de kime isterse ona hak versin yapilacak bir sey yok bence. Ya boyle kabullenin ya da gidin demek istemiyorum ama baska da cozum goremedim.
Tabiki oğlum zaten herşeyin farkında şaşırmadı.Ki farkında olmasa da dediğim gibi çocuğa direk söyleniyor biz ona daha düşkünüz diye.Ben zaten kayınvalıdenin tavrını değil kadın zaten başından beri aynı istikrarda devam ediyor eşimin tavrını daha doğrusu kaç yaşında olan insanın bunu benimle değil oğlumla konuşmasını anlamıyorum.

Kocanız çok yanliş davranmiş madem çocuğu bu kadar işin içine sokmuş annesinin size nasıl davrandığını,oğluna hamile kaldıgın anda verdiği tepkiyi falan da atlatsanız...ben de böyle bi kaynanayla görüşmek istemezdim,siz oğlunuza düzgun bir dille anlaşamadığınızı falan anlatın..eşiniz konuşmanızı istiyorsa annesine bi ayar ceksin..

12 yaşında çocuğun dinleyip, çözüm bulabileceği bir şey değil ki bu sorun.
Mantıklı davranmamış eşin, evet.

Öte yandan senin tahmininden daha fazla kafaya takmış demek ki.
Annesiyle görüşmüyor olman içine fena oturmuş. Önüne gelene dökülmeye başlamış.

Bi oturup konuşsanız iyi olur.
Evet ama biraz da onun içine otursun zaten.Gelip benimle konuşamıyorsan çocukla niye konuşuyorsun değil mi?

Eşin de bir garipmiş gerçekten. Haksız olduğunu bildiği için kendisini bir yerden haklıymış gibi göstermek istemiş.
Haksız olduğunu gerçekten o da biliyor.Yeri geldiğin de eğer sana yapılanlar ,bana yapılmış olsa idi o insanların kapısından geçmem der ama üç gün sonra unutayım ister.

Evet ama biraz da onun içine otursun zaten.Gelip benimle konuşamıyorsan çocukla niye konuşuyorsun değil mi?

Aynen öyle. Çocuk nasıl bi çözüm bulabilir ki?

Aksine belki "annem samimi davranmadığı için babaannem beni kuzenimden daha az seviyor demek" diye bile düşünebilir.

17 yıldır nasıl alışmamış eşin bu duruma o da ilginç ayrıca.

Kocanız çok yanliş davranmiş madem çocuğu bu kadar işin içine sokmuş annesinin size nasıl davrandığını,oğluna hamile kaldıgın anda verdiği tepkiyi falan da atlatsanız...ben de böyle bi kaynanayla görüşmek istemezdim,siz oğlunuza düzgun bir dille anlaşamadığınızı falan anlatın..eşiniz konuşmanızı istiyorsa annesine bi ayar ceksin..
İnanın ben oğlumu bu olayların içine çekmek istemiyorum.Kendisi yaşayıp,gözlemleyip haklıyı,haksızı görsün isterim.
Ayarda çekilse kadın bildiğinden şaşmıyor.

12 yaşındaki gencin kimin doğru kimin yalan söylediğini az çok bilir.kimden ona fayda geleceğini de.bu yaş için sadece hayat için acemi olur.ayrıca siz olmadan da babanesinin onun yaptığı ayrımı iyicene farketmiştir.belki sizin kocanızın annesini gömüp üste çıkmak gibi bir davranışınız olmadı.olsa zaten daha kıymetli olurdu kocanızın gözünde.şimdi kocanızda dışarıdan şaşkın gelin hesabı sizi gömüp oğluna karşı kendini haklı çıkarmaya çalışıyor çok komik yaşına yakışmayan davranış.ben başarıya ulaşacağını düşünmüyorum.eğer sizin zorlamanızla da baba oğul bir faaliyette kaynaşmak istemiyorsalar zorlamayın.sonuçta kocanızında çocuğu siz uyarınızı yaparsınız.sonradan beğenmediği davranışı olunca kendi çamurunu size sıvamaya kalkmasın.

Gelin kaynanayı, kaynana gelini sevmeyebilir
Ele güne karşı utanma belası görüsmek zorunda degil hiç kimse
Hele ortada iftira, hakret falan varsa...
Ama burada kilit nokta eşiniz
Eşinizin annesini ezip geçmeden size sahip çıkması gerekirdi
Bu evliligi tek başınıza planlamadınız siz
Eşinizle ortak bir karar aldınız
Onun da kararının arkasında durması gerekirdi
Ve yaptığı çok çirkin
Asla yapmaması gereken bir şey

Benim de annemle babaanem yıllardır görüşmüyor
Ama babam öyle bir denge kurdu ki ikisi de birbirinin adını bile anmıyor, andırmıyor babam
Biz de annemin yanında babaanemden, babaanemin yanında annemden pek bahsetmeyiz

Eşiniz çok yanlış yapmış
Ben olsam çok kırılırdım
Allah size kolaylik versin, zor işiniz

Aynen öyle. Çocuk nasıl bi çözüm bulabilir ki?

Aksine belki "annem samimi davranmadığı için babaannem beni kuzenimden daha az seviyor demek" diye bile düşünebilir.

17 yıldır nasıl alışmamış eşin bu duruma o da ilginç ayrıca.
Eşimde şöyle bir düşünce var maalesef onlar yaşlı insanlar yarın birgün ölürler ve ben birşey deyip kalplerini kırarsam içime dert olur.Bu düşünce ile verilen ayarı tahmin eder misiniz.
Sanki bu ölüm sıralı belki ben önce öleceğim bana yapılanlar için vah tüh diyecek misiniz?
İşte böyle saçma bir mantık arkadaşım.

Eşimde şöyle bir düşünce var maalesef onlar yaşlı insanlar yarın birgün ölürler ve ben birşey deyip kalplerini kırarsam içime dert olur.Bu düşünce ile verilen ayarı tahmin eder misiniz.
Sanki bu ölüm sıralı belki ben önce öleceğim bana yapılanlar için vah tüh diyecek misiniz?
İşte böyle saçma bir mantık arkadaşım.

Zamanında sana hak verdiği konularda şimdi seni suçlu görmesi garip.
O zaman hak verdiği zamanlarda gerçek fikirleri değilmiş ki şimdi böyle davranıyor.

Merhametli davranmak istiyorsa sana da merhametli olmalı, evet.

Şöyle çocuğun evde olmadığı, içinizdekileri döktüğünüz bi görüşmeye ihtiyacınız var bence :)

Kocanizi bir pedogoga goturun. Cocugunuzu araya alip onunla dertlesmesi onun buyumedigini gosterir. Yapacaginiz sey kocanizla konusmak.

Zorla kendinizi ya da cocugunuzu sevdiremezsiniz. Bu tur insanlardan uzak durun.
Ben zaten beni yada oğlumu sevsinler değil saygı duysunlar isterdim.Ben ne kadar uzak durmak istesem de bir çatlak bulup sızıyorlar maalesef...

Aklıma Ufak Tefek Cinayetler'deki Arzu'nun kocası geldi.
O da kızını annesine düşman edip yanına çekmek istemişti.

Erkeklerin taktiği bu demek ki :KK51:

X