Çocuk istemeyen koca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cizi22

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mart 2014
2.206
3.213
Gerçekten üzüntüden günlerdir içim içimi yiyor...
Ben 33 yaşındayım, eşim 42. Mutlu bir evliliğimiz var 3 senedir, ben çocuk istediğimi dile getirmezsem tabii ki.
Eşim bin kere ölçer tartar, bir kere hareket eder. Ama 42 yaşına gelmiş bir adam da 40 senedir ölçüp tartarsa, çocuk hasretiyle yanıp tutuşan eşini deli eder.
İlk görüşmeye başladığımızda çocuğa sıcak bakmadığını belirtmişti, 37 yaşındaydı o zaman. Ben de çocuk istiyorum o zaman devam etmeyelim dediğimde yalvarıp yakarıp ne olur devam edelim ben senle çocuğa da sıcak bakarım demişti.
Bunu demeseydi yemin ederim zorlamazdım, ısrar etmezdim. Ama ben ona en başında dedim... çocuk yoksa ben de yokum diye.
Evimiz arabamız her şeyimiz var, nerdeyse tüm dünyayı dolaştık 3 senede. Mutluyuz, seviyorum onu. Ama elim böğrümde yavrusuz kalakaldım.
Bir dünya kavga ettik yine bu akşam. Şimdiki bahanesi corona var hamile kalsan nasıl doktora gideceğiz. Sanki normalde istiyordu da şimdi corona olunca istemedi...
Ne incelik...
Ailemdeki kadınların hepsi 35inden sonra üreme organlarıyla ilgili sorun yaşadı. 2 senem var belkide. Doğal yolla hamile kalabilir miyim onu bile bilmiyorum, doktor sorun gözükmüyor diyor ama denemeden bilemeyiz ki...
Açık açık dedim bu akşam. Ya senin nazın bitene kadar ben çocuk sahibi olamayacak durumda olursam ne yapacaksın? Bu vicdan azabıyla yaşayabilir misin?
Susuyor...
O sustukça ben kendi kendimi yiyorum...
Beni seviyor biliyorum ama... Ben artık soğuyorum...
Arkadaşlarımın bebekleri oldukça koklamak için peşlerinden koşmaktan yoruldum... Ve çocuk ne zaman diyenlere çocuk hasretiyle yanıp tutuşurken bizim için daha erken şu an istemiyoruz demekten.
Kimsenin yapabileceği bir şey yok, sadece içimi dökmek istedim. Helal edin hakkınızı...

Üzüldüm haklısınız madem öyle sizi bıraktığınızda kabul etsrymiş. Çocuk istemeyene hak veriririm. Yalan dolanla kandırmak hoş değil. Ama istemeyen birinden babalık yapmasını beklemeyin ya iyi bir baba olmazsa. Çocukla ilğilenmezse o da bir dert

Üzüldüm haklısınız madem öyle sizi bıraktığınızda kabul etsrymiş. Çocuk istemeyene hak veriririm. Yalan dolanla kandırmak hoş değil. Ama istemeyen birinden babalık yapmasını beklemeyin ya iyi bir baba olmazsa. Çocukla ilğilenmezse o da bir dert
Çocuk olsa eminim benden çok ilgilenir...
Ama olursa elbette...

Aklıma nedense Sertab Erener geldi.Demir Demirkan da çocuk istememiş ama ayrılınca yeni sevgilisinden hemen çocuk yaptı.Sertab Erenerin durumu malum..( Biraz magazinsel bir giriş oldu)

Çocuk yapma fikri her.iki tarafta da ortak olmalı evet.Ama bir taraf isterken diğer tarafın istememesi bana çok bencilce geliyor.Ve eşiniz zamanında bir nevi sizi kandırmış da senden isterim çocuk diyerek.Peki eşinizin bu denli çocuk istememesinin nedeni nedir?

Kesinlikle haklısınız bunu özellikle mutlu bir evliliğiniz olduğu için söylüyorum. Ki en başta siz eşinizden daha netmişsiniz o da ne demiş ben seninle çocukta isterim demiş su an bu biraz bencilliğe giriyor artık

Daha önce buraya benzer bir konu açılmıştı, konu sahibi oğlu olan bir beyfendiyle evlenip çocuk sahibi olmak istemiş, fakat beyfendi benim çocuğum var diye istememişti. Konu sahibi de sizin gibi anne olmak istiyordu ki bu çok normal o duyguyu tatmak her kadının hakkı. Sonra iş boşanmaya gitmişti.

Bu konu çok ciddi bence, anne olma hakkını elinizden alamaz.

kocanız o sizin, gidip sperm bankasından mı evlat sahibi olacaksınız?

Üstelik evlenmeden bunu kabul edip şimdide yan çiziyorsa bayağı kandırmış sizi.

Çocuk olsa eminim benden çok ilgilenir...
Ama olursa elbette...
Açıkcası benim eşimde istemiyordu. Neden istemiyor gerekçesi ney merak ettim şimdi benim eşimde açıkça iyi bir baba ama hayal ettiğim baba değil. Kötünün iyisi yani

Aklıma nedense Sertab Erener geldi.Demir Demirkan da çocuk istememiş ama ayrılınca yeni sevgilisinden hemen çocuk yaptı.Sertab Erenerin durumu malum..( Biraz magazinsel bir giriş oldu)

Çocuk yapma fikri her.iki tarafta da ortak olmalı evet.Ama bir taraf isterken diğer tarafın istememesi bana çok bencilce geliyor.Ve eşiniz zamanında bir nevi sizi kandırmış da senden isterim çocuk diyerek.Peki eşinizin bu denli çocuk istememesinin nedeni nedir?
Ay evet, o zaman sertaba da çok üzülmüştüm. Erkekler adi oluyor böyle konularda...
Bilmiyorum bilinç altında ne var... yeğenine içi gidiyor sarılırken, ablasıyla yaşıyordu yeğeni doğduğunda, hep o bakmış ablası öyle diyor. Ve hatta hala yeğeni bi yana dünya bi yana...
Olsa sevecek biliyorum. Ama çok kızgınım elimden bunu aldığı için

Açıkcası benim eşimde istemiyordu. Neden istemiyor gerekçesi ney merak ettim şimdi benim eşimde açıkça iyi bir baba ama hayal ettiğim baba değil. Kötünün iyisi yani
Kötü olmaz, yufka yürekli olur en fazla..
Olursa bir gün yazarım nasıl olduğunu...
Bilmiyorum, hazır değilmiş. Bana doyamamış...
Geçerli bir sebep yok benim gözümde.
kandırdı beni...

neden istemiyor acaba? belki derinlerde bir korkusu var?

Corona konusunda haklı ammaaaa
Bazı durumlar evliliği derin yol ayrımına sokar bence çocuk da bu konulardan biri

ciddi ciddi konusun yol ayrımına girdiğinizi ifade edin
Neden derseniz buna ancak 2 yıl daha tahammul edersiniz sonrasında buyuk kavgalar sonucunda seviye de kalmaz evlilik de

Corona bahanesi şu an... yalvardığım önceki 2 sene corona mi vardı? Bu corona onu 1-2 sene daha götürür...

O zaman haklısınız. Evlenmeden önce sözler verip evlendikten sonra nasılsa garantiye aldı diye tutmayan insanlardan nefret ediyorum. Sizi oyalamasina izin vermeyin öyleyse. Ya herro ya merro

Şu dönem için haklı kesinlikle corona sonrası için ciddi tayakkuz halinde olup ikna edilmesi evlndiğimizde eşim 28 ben 23 yaşında idim 3 yıl istemiyor du bir yıla zor ikna ettim 😩o yüzden sizi anlıyorum ah çok dil döktüm tek çoçuk istiyordu bu sefer habersiz hamile kaldım bazen yorunca çoçuklar kızıyom kendime akışa bırakaydım diye ama sizin baya olmuş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X