Çocuk büyütmek mi kariyer mi?

Boşanma sonrası iki küçük çocukla yapayanlız kalırsanız ne yapardınız?

• Ankete Katılan
    53
  • Anket Kapalı .
Kariyer yapanlar çocuk büyütmüyor muyuz anlamadım.
Arkadaşlar neden saldırır gibi hükümlerle yargı dağıtıyorsunuz.tabiiki büyütüyorsunuz çok da imreniyorum şuan gerçekten.ama illaki bir destek var ne bilim anne,kardeş akraba vs.yapayanlız kaldım kimsesiz dememin nesini algılayamıyorsunuz.birtek ablam maddi manevi yanımda hep.zaten aynı şehirde olsaydık şuan işte olacaktım 👍

Arkadaşlar neden saldırır gibi hükümlerle yargı dağıtıyorsunuz.tabiiki büyütüyorsunuz çok da imreniyorum şuan gerçekten.ama illaki bir destek var ne bilim anne,kardeş akraba vs.yapayanlız kaldım kimsesiz dememin nesini algılayamıyorsunuz.birtek ablam maddi manevi yanımda hep.zaten aynı şehirde olsaydık şuan işte olacaktım 👍
Yo hiç desteğim yok, ablaniz varmış benim oda yok.

Anlayadım kariyer dersek çocukları kaldırıp bir köşeye mi atacaksınız?

Yok çocukların psikolojisi dersek o zaman çalışmazsnaız neyle geçineceksiniz?

Daha önemlli bir soru neden birini seçmek zorundasınız, çocukllu insanllar çalışamıyor mu, çalışan insanlar çocukallrına yetemiyor mu? Gündüz çalışın hayatınızı kazanın, akşam da çocukllarla ilgilenin olsun bitsin. Tonla boşanmış kadın hem çalışıp hayatını kazanıyor hem de çocuklarına misller gibi bakıyor.
Durumu mükemmel özetlemişsiniz.çok duygulandım👏👏

küçük 3 yaş kreşe gidebilir, 12 yaş zaten kendini kurtarmış, çalışınca daha iyi şartlarda olacaksanız tabiki çalışın. ama saatleri çok uzun olursa baba maaşı yeterliyse, yarın ablanız size sırt çevirmeyecekse evde idare edebilirsiniz.

evliyim, oğlum 6 yaşında 16 aylıktan beri çalışıyorum... artıları da eksileride var...

Tek bir gün bile kimseden para yardım talebim olmadıki.şimdilik vefat eden babamın maaşı ve sigortasından faydalanıyorum.kira ödemiyorum.sadece biraz zaman gerekiyor.sonuçta üniversite mezunuyum.boşa gitmesini istemem.çocuklarıma örnek olmalıyım
O zaman akrabaları sallamayın. Babanızdan alacağınız maaş zaten çocuklarınızın refah içinde yaşamasına yetmez. Kaç yaşındalar? Okul kreş zamanı gelmişse sıkıntı yaşamazsınız. Kundak bebeği ise elbette biraz diş sıkmak gerekir mecburen. Allah yardımcınız olsun.

Edit:imla

Son düzenleme:
Hibrit sistemde bir iş bulmaya çalışırdim. Eğer deneyimli biriyseniz çoğu kaliteli firma full remote, hibrit veya full time iseler kreşli olabiliyor.iş hayatını mümkün olduğu kadar bırakmamaya calisirdim

O zaman akrabaları sallamayın. Babanızdan alacağınız maaş zaten çocuklarınızın refah içinde yaşamasına yetmez. Kaç yaşındalar? Okul kreş zamanı gelmişse sıkıntı yaşamazsınız. Kundak bebeği ise elbette biraz diş sıkmak gerekir mecburen. Allah yardımcınız olsun.

Edit:imla
Sağolun duanız için🥰😇Dilerim Allah sizi ve sevdiklerinizi iyilerle karşılaştırsın🤲🤲

küçük 3 yaş kreşe gidebilir, 12 yaş zaten kendini kurtarmış, çalışınca daha iyi şartlarda olacaksanız tabiki çalışın. ama saatleri çok uzun olursa baba maaşı yeterliyse, yarın ablanız size sırt çevirmeyecekse evde idare edebilirsiniz.

evliyim, oğlum 6 yaşında 16 aylıktan beri çalışıyorum... artıları da eksileride var...
Allah kolaylıklar versin inşallah🤲🤲🥰Oğlunuzun geleceği dileeim çok başarılarla ve mutlulukla dolu olur🙂emeklerimiz boşa gitmez umarım😇

İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?
Akrabalar falan hikaye siz birincil kanbaginiz çocuklarınızdan sorumlusunuz. Ben hem çalışır hem de çocuklarımın üzerindeki ilgimi arttirirdim. Beni aldatmaya cesaret eden o şeyi de mikrop gibi ezerdim.

İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?
Ne zaman boşandınız, çocuklar için takdir edilen nafakanın miktarı nedir? Eğer güncel duruma göre düşük kalmışsa arttırılmasını talep edebilirsiniz. Böylece çocukların bakıcı / kreş vb. gideri bi ölçüde karşılanır hiç değilse. Siz de iş ararken daha özgür davranabilirsiniz.

Maddi bagımsızlığınıza kavuşamazsanız sizin üstünüzdeki baskı artar, sizin üstünüzdeki baskı artarsa bunu eninde sonunda çocuklara yansıtırsınız. Yani çalışmama cephesinde travma ihtimali daha yüksek. O yüzden önce kendinizi sonra çocuklarınızı toplayabilmeniz için çalışmaya başlamalısınız bence.

lisans mezunu, okumuş, çocuk annesi kadınsın.
Akrabaların ağzına bakıp mı yol alacaksın ? kendi doğru bildiğini mi yapacaksın ?
başın derde girince insanlar konuşmaya güzel bahane bulur, bu hiç şaşmaz. Kimse elini taşın altına koymayacak.
seni bu kadar çok düşünüyorlarsa çocuklarına baksınlar sen de çalış ayaklarının üstünde dur ..

Çocuklar için yeterli ilgi ve sevgiyi verebilmemiz için bence çalışmalısınız. Çünkü çalışmak sadece maddi olarak değil manevi olarakta sizi çok daha iyi bir joktaya getirecek emin olun. Cocuklarinizla çok daha keyifli zaman gecireceksiniz
katılıyorum..
bütün gün evde olmak çocukla çok ilgilenmek demek değil.

oksijen maskesi önce anneye verilir, kendisi sağlıklı hava almayan insan başkasına nefes olabilir mi?
Karar alırken çocukları düşünmek demek, aslında önce kendi yaşam alanımızı gözden geçirmek demektir.
kendine iyi gelen her zaman başkasına da, (eşine, çocuklarına) iyi gelir.. unutmayın.

Anne olarak önce kendimiz.

Akrabalar falan hikaye siz birincil kanbaginiz çocuklarınızdan sorumlusunuz. Ben hem çalışır hem de çocuklarımın üzerindeki ilgimi arttirirdim. Beni aldatmaya cesaret eden o şeyi de mikrop gibi ezerdim.
Süpersiniz👏👏🙂😇

Ne zaman boşandınız, çocuklar için takdir edilen nafakanın miktarı nedir? Eğer güncel duruma göre düşük kalmışsa arttırılmasını talep edebilirsiniz. Böylece çocukların bakıcı / kreş vb. gideri bi ölçüde karşılanır hiç değilse. Siz de iş ararken daha özgür davranabilirsiniz.

Maddi bagımsızlığınıza kavuşamazsanız sizin üstünüzdeki baskı artar, sizin üstünüzdeki baskı artarsa bunu eninde sonunda çocuklara yansıtırsınız. Yani çalışmama cephesinde travma ihtimali daha yüksek. O yüzden önce kendinizi sonra çocuklarınızı toplayabilmeniz için çalışmaya başlamalısınız bence.
Birkaç ay çocuklarımı hazırlayıp,biraz morallerini yükseltip öyle başlamak işe galiba en doğru karar olacak👏👏👍iyiniyetiniz ve düşünceniz için çok çok teşekkürler😍🙂

lisans mezunu, okumuş, çocuk annesi kadınsın.
Akrabaların ağzına bakıp mı yol alacaksın ? kendi doğru bildiğini mi yapacaksın ?
başın derde girince insanlar konuşmaya güzel bahane bulur, bu hiç şaşmaz. Kimse elini taşın altına koymayacak.
seni bu kadar çok düşünüyorlarsa çocuklarına baksınlar sen de çalış ayaklarının üstünde dur ..
Mükemmelsiniz bayıldım bakış açınıza🥰😉yolunuz her daim iyilere çıksın dilerim 🤗👏👏🤲🤲

X