Çocuk büyütmek mi kariyer mi?

Boşanma sonrası iki küçük çocukla yapayanlız kalırsanız ne yapardınız?

• Ankete Katılan
    53
  • Anket Kapalı .
Akrabasının olduğu için yapamadım.sonuçta onu koruyacak.nafaka ödemediği için dava açtım,öğrendiği anda tehdit ve zorbalığı başladı.çocuklar çok korktuğu huzursuz olduğu için vede zarar görmemek adına geri çektim tabiiki.Allahından bulsun dedim 🤲🤲
Akraba ise boşverin , direkt şikayet edin 🤣 Sizin huzur bulamadığınız dünyada kimse rahat etmesin. Gizli şikayet yapın.

13senelik evliliğimde eşimin ilk aldatma olayını affedip şans tanıdım kızım bebekti henüz,aklıma başka seçenek gelmemişti.güvenim sarsıldığı için ikinci çocuğu güvenip yapmamıştım.Ama öyle bir güvendirip inandırdıki beni uzun sene sonra oğlum doğdu.Ama o aralar hayatında bekar bir kız olduğunu oğlum 3yaşındayken öğrendim.yıkıldım haliyle ama boşandım hemen.o hayatındaki kızla evlendi ve nafakamızı ödemedi çocuklarını arayıp sormadı.sildi bizi açıkçası.durum bu
Bunuda affedin sizi ikna etsin bi daha cocuk yapin.boyle adamlara neden 2 cocuk?

Çalışmak demek çocukları sevgisiz bırakmak hayata devam etmek demek değil. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak için mücadele etmek demek. Nafakanız bile yokmuş. Hiç durmayın.
Yurtdışındaki ablam destek oluyor eniştemle birlikte şükürler olsun 🤲🤲babamdan sigortadan ve maaşından da faydalanıyorum .

Yurtdışındaki ablam destek oluyor eniştemle birlikte şükürler olsun 🤲🤲babamdan sigortadan ve maaşından da faydalanıyorum .
Ama nereye kadar boyle gidebilir bu? Yarin oburgun yardim edemezlerse kalirsin oylece..Hic birsey yapmadan evde durmak bence daha cok dusunduruyor insani. Hem calis hemde cocuklarina bak mumkunse.. yarin oburgun buyuyecek onlar hep boyle kalmayacaklar. Kucukken yaptigin mama bez masrafi yaninda devede kulak
Kalacak..

İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?
Bosanirsaniz nasil gecineceksiniz de kendiniz bakacaksiniz?Cocuklar kac yasinda?Bakici yerine kres vs tercih ederim ben olsam.

Çalış arkadaşım bende aynı şeyleri yaşadım çocuklar büyüdükçe masraf artıyor .annenin güçlü olması lazım ayaklarınız yere sağlam bassın . Benim bosabdigim koca olamadikta Instagramda beni ve çocuklarını bırakıp 'gecmisi olmayan adam ' diye yazdı bekar delikanlı gibi evlenmeye kalkmıştı.kosullar ne olursa olsun çocukların nafakasını al.alamadigin zamanlarda da Allah ona o parayı yemeyi nasip etmez bir şekilde çıkartır ondan. Babanızın maaşını alıyorum demişsiniz babanız rahmetli sanırım SGK si neydi babanızın? Emekli sandigiysa hiç durma

Çalış arkadaşım bende aynı şeyleri yaşadım çocuklar büyüdükçe masraf artıyor .annenin güçlü olması lazım ayaklarınız yere sağlam bassın . Benim bosabdigim koca olamadikta Instagramda beni ve çocuklarını bırakıp 'gecmisi olmayan adam ' diye yazdı bekar delikanlı gibi evlenmeye kalkmıştı.kosullar ne olursa olsun çocukların nafakasını al.alamadigin zamanlarda da Allah ona o parayı yemeyi nasip etmez bir şekilde çıkartır ondan. Babanızın maaşını alıyorum demişsiniz babanız rahmetli sanırım SGK si neydi babanızın? Emekli sandigiysa hiç durma
Sgk en azından işe girene kadar hastane sorun olmuyor benim için ilaç vs👍

Size de çok geçmiş olsun kurtarmışsınız.Dilerim çocuklarınızla huzurlu mutlu bir hayatınız olsun🤲😇👏👏

Babanız eğer emekli sandığından emekliye kurum olarak hem babanızdan maaş alırsınız hem kendi maaşınızı alırsınız kesilmez ama aşk veya bagkursa çalışmaya başladığınızda kesilir o sebeple soyledim
Kesileceğini söylediler işe başladığımda sgk dan👍

İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?
Bosanma asamasina medenice gelindigini sanmiyorum. Kavga gurultu olmustur ve ayni evde yasarsaniz olmaya devam edecektir. Cocuklari bakiciya verip, calisin. Akrabalar nane yesin, onlarin herseye konusacak bahanesi var zaten

Bosanma asamasina medenice gelindigini sanmiyorum. Kavga gurultu olmustur ve ayni evde yasarsaniz olmaya devam edecektir. Cocuklari bakiciya verip, calisin. Akrabalar nane yesin, onlarin herseye konusacak bahanesi var zaten
Tam tersi oldu anlaşmalı boşandık,kabullendi hayatındaki kişiyi ,aldattığını.köprüyü geçene kadar iyi davranmış oysaki.kurtulmakmış niyeti.

Tam tersi oldu anlaşmalı boşandık,kabullendi hayatındaki kişiyi ,aldattığını.köprüyü geçene kadar iyi davranmış oysaki.kurtulmakmış niyeti.

Kurtulmak mı belasını bulmakmi orasını zaman gösterecek.benimkide saklamisti anlasmali boşandık ertesi gün kadıni ortaya çıkardı .iki yavrunun hakkı var ortada. Hiç zaman kaybetme işe gir çocuklarımla düzenini kur ayağa kalk . Maddi ve manevi olarak çok daha çabuk güçlenirsin psikolojik olatak hızlı iyilesirsin. Ben hiç birakmadim çalışmayı işime daha çok sarıldım.dun çocuklara okul için alışveriş yaptım akşam babalarıyla konuşurken dediler ki annem bize harika spor ayakkabısı aldı oğluma yalvarıyorki telefonda banada bir tane alsın yollasın çok ihtiyacım var diye ... Kurban olduğum Allah nelere kadir

Babanızdan aldığınız maaş ne kadar ve çalışırsanız ne kadar alacaksınız? Buna göre seçerdim ben olsam

X