Çocuk büyütmek mi kariyer mi?

Boşanma sonrası iki küçük çocukla yapayanlız kalırsanız ne yapardınız?

• Ankete Katılan
    53
  • Anket Kapalı .
Kesinlikle çalışmalısın hem çocuklarına annelerinin ne kadar güçlü olduğunu göstermek için hem de kendi akıl sağlığın için. Ayrıca ne kadar küçükler bilmiyorum ama bir kaç yıl sonra zaten okuldu ,kurstu derken onlar kendi düzenini oluşturacak bu kez sen iş bulma derdine düşeceksin. Zor olacak belki ama çocukların için mecbursun Rabbim çocuklarına güzel ömür sana da güç kuvvet versin.

İşletme mezunuyken ve işimi bulmuşken eşimin aldatmasıyla boşanma aşamasına gelirseniz.çocuklarınız küçükse ve aileniz yoksa akrabalarınızda eleştiriyorsa boşanıp dul kademesine terfi etmenizi.Çocuklara işe girip bakıcı mı tutardınız,yada kendinizmi bakardınız daha fazla travma yaşamamaları için?
Boşanmışsınız zaten, çalışmayıp ne edeceksiniz? Kimde kimseye bedava bişey vermiyor, tek yaptıkları dedikodu etmek , arkadan kuyu kazmak o akrabaların, ay sonuna kadar borç istesen yok çekerler, ama her bkuna burnunu sokmakta ustadırlar. Herkes önünden yesin, yarın Müge Anlı'lık olmamaya hiçbirinin garantisi yok. Kimin çok sesi çıkıyorsa ona dikkat edin, en büyük haltı o yiyor. İşinize bakın siz, merak etmeyin çalışan kadınların çocukları ilgisiz sevgisiz falan kalmıyor. 7/24 başında dikilerek en iyi çocukların yetiştirildiğini kim diyorsa yalan söylemiş, ne kadar tembelliğine bahane arayan tip varsa bunu öne sürüyor, sizin öyle bir lüksünüz yok şu an. Kimsenin değil, kendi hayatınızı yaşayın.

Çocuklar çok küçükse ve bir geliriniz varsa bir süre daha çocuklarla kalıp sonra çalışmaya devam edilebilir diye düşünüyorum ama 7-8 yaşını geçtilerse güvenilir birini bulup çalışmaya başlayabilirsiniz. Hem sizin hem onların geleceği için faydalı olur.
Duygularıma tercüman oldunuz,düzen bozuldu kimseleri kalmadı babaları ve tüm baba tarafı boşandığım için silip yeni gelinlerini başüstüne koydular.Dünyadan bile hızlı dönüş yapıyorlar 👎

Kesinlikle çalışmalısın hem çocuklarına annelerinin ne kadar güçlü olduğunu göstermek için hem de kendi akıl sağlığın için. Ayrıca ne kadar küçükler bilmiyorum ama bir kaç yıl sonra zaten okuldu ,kurstu derken onlar kendi düzenini oluşturacak bu kez sen iş bulma derdine düşeceksin. Zor olacak belki ama çocukların için mecbursun Rabbim çocuklarına güzel ömür sana da güç kuvvet versin.
Çok çok teşekkür ederim tüm dilek duan için,ülkemdeki bu coğrafyadaki tüm kadınlar güçlü olmalı bence👏👏🥰😍

Boşanmışsınız zaten, çalışmayıp ne edeceksiniz? Kimde kimseye bedava bişey vermiyor, tek yaptıkları dedikodu etmek , arkadan kuyu kazmak o akrabaların, ay sonuna kadar borç istesen yok çekerler, ama her bkuna burnunu sokmakta ustadırlar. Herkes önünden yesin, yarın Müge Anlı'lık olmamaya hiçbirinin garantisi yok. Kimin çok sesi çıkıyorsa ona dikkat edin, en büyük haltı o yiyor. İşinize bakın siz, merak etmeyin çalışan kadınların çocukları ilgisiz sevgisiz falan kalmıyor. 7/24 başında dikilerek en iyi çocukların yetiştirildiğini kim diyorsa yalan söylemiş, ne kadar tembelliğine bahane arayan tip varsa bunu öne sürüyor, sizin öyle bir lüksünüz yok şu an. Kimsenin değil, kendi hayatınızı yaşayın.
Çok teşekkür ederim düşünceleriniz çok değerli benim için😇

Merhaba, çalışmanız hayrınıza olur. Çocuklar kreş çağına geldiyse (3yaş) bağımsız anaokullarında nispeten uygun ücretlerle eğitim alabilirler. Emin olun evde kaldığınızda çocuklar daha farklı şeyler düşüneceklerdir. En azından yaşıtlarıyla vakit geçirirler. Evliliğiniz devam ediyor olsaydı ve çalışmıyor olsanız da 4-5 yaşlarında yine kreşe vermeniz sağlıklı olandı. Çocuklarınız 3-4 yaş altındaysa ve bekleme imkanınız varsa bekleyin. Anladığım kadarıyla aile desteğiniz olmayacak, bakıcı ücretleri de az değil.

Dün bir arkadaşla sohbet ediyorduk 3200 sgk primi kalmış dolmasına, 9 senesi var, evde çalışmıyor. Çalış dedim doldur o primi, kimin ne olacağı belli olmaz ölüm var dedim. Kendi de ekledi şimdi ki erkeklere de güven olmuyor aldatabilir ben iş bakayım haklısın dedi.

Demem o ki erkeğe bir şey olmaz diyoruz ya kadına da bir şey olmaz kıvama getirebilmeliyiz bence.. O yüzden çalışın.

Ne yaşadığınızı anlatsanız da düzgünce yokum yapabilsek. Ben olsam diye düşününce oturmuyor.
13senelik evliliğimde eşimin ilk aldatma olayını affedip şans tanıdım kızım bebekti henüz,aklıma başka seçenek gelmemişti.güvenim sarsıldığı için ikinci çocuğu güvenip yapmamıştım.Ama öyle bir güvendirip inandırdıki beni uzun sene sonra oğlum doğdu.Ama o aralar hayatında bekar bir kız olduğunu oğlum 3yaşındayken öğrendim.yıkıldım haliyle ama boşandım hemen.o hayatındaki kızla evlendi ve nafakamızı ödemedi çocuklarını arayıp sormadı.sildi bizi açıkçası.durum bu

13senelik evliliğimde eşimin ilk aldatma olayını affedip şans tanıdım kızım bebekti henüz,aklıma başka seçenek gelmemişti.güvenim sarsıldığı için ikinci çocuğu güvenip yapmamıştım.Ama öyle bir güvendirip inandırdıki beni uzun sene sonra oğlum doğdu.Ama o aralar hayatında bekar bir kız olduğunu oğlum 3yaşındayken öğrendim.yıkıldım haliyle ama boşandım hemen.o hayatındaki kızla evlendi ve nafakamızı ödemedi çocuklarını arayıp sormadı.sildi bizi açıkçası.durum bu
İyi bir avukat bulup süründürseniz keşke, 2 tane çocuk var nafaka ödemek zorunda.

Mayası bozuk adam 2. kadını alıp evlense dahi onu da aldatır ,genetik ile alakalı soyda soya devam eder bu

Ne yaşadığınızı anlatsanız da düzgünce yokum yapabilsek. Ben olsam diye düşününce oturm

Tam yolunda gitmese bile bir düzeniniz varken,birden oyundan atılıp safdışı kalmak gibi bir durum.👍

Sigortasız çalıştığı işyeri ile iletişime geçin, bu hatadan dönmezlerse ilgili makamlara şikayetinizi bildireceğinizi söyleyin, paçaları tutuşur onların. En azından canlarını sıkmış olursunuz. Yok öyle çocuklar yokmuş gibi yaşamak.

Çalışmak demek çocukları sevgisiz bırakmak hayata devam etmek demek değil. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak için mücadele etmek demek. Nafakanız bile yokmuş. Hiç durmayın.

Mayası bozuk adam 2. kadını alıp evlense dahi onu da aldatır ,genetik ile alakalı soyda soya devam eder bu

Sigortasız çalıştığı işyeri ile iletişime geçin, bu hatadan dönmezlerse ilgili makamlara şikayetinizi bildireceğinizi söyleyin, paçaları tutuşur onların. En azından canlarını sıkmış olursunuz. Yok öyle çocuklar yokmuş gibi yaşamak.
Akrabasının olduğu için yapamadım.sonuçta onu koruyacak.nafaka ödemediği için dava açtım,öğrendiği anda tehdit ve zorbalığı başladı.çocuklar çok korktuğu huzursuz olduğu için vede zarar görmemek adına geri çektim tabiiki.Allahından bulsun dedim 🤲🤲

Kocayi evden gonderiri,donuna kadar alirim.cocuklarada bakici tutardim bende calisirdim.cocuklar o evde kalirsa daha cok travma yasar.size dul diyen akbabalar yarinda ne gurursuzmus aldatildi yinede bosanmadi derler.

X