Çocuk büyütmek mi kariyer mi?

Boşanma sonrası iki küçük çocukla yapayanlız kalırsanız ne yapardınız?

• Ankete Katılan
    53
  • Anket Kapalı .
annem daha önce hiç çalışma hayatı olmamasına rağmen 29 yaşında iki küçük çocukla babamdan ayrıldığında işe girdi. babamdan ne maddi ne manevi destek görebildik. Tabii o zaman anneannem de destek oldu u o büyüttü bizi annem çalışırken. eşinizden nafaka alıyor musunuz? çalışmayıp çocuklara siz bakarsanız nasıl geçineceksiniz?

annem daha önce hiç çalışma hayatı olmamasına rağmen 29 yaşında iki küçük çocukla babamdan ayrıldığında işe girdi. babamdan ne maddi ne manevi destek görebildik. Tabii o zaman anneannem de destek oldu u o büyüttü bizi annem çalışırken. eşinizden nafaka alıyor musunuz? çalışmayıp çocuklara siz bakarsanız nasıl geçineceksiniz?

Annem olsaydı keşke, zaten güvenip bırakırdım.oğlumu güzel bir çözüm bulup sonrasını hallederim 👍😉😇

Kurtulmak mı belasını bulmakmi orasını zaman gösterecek.benimkide saklamisti anlasmali boşandık ertesi gün kadıni ortaya çıkardı .iki yavrunun hakkı var ortada. Hiç zaman kaybetme işe gir çocuklarımla düzenini kur ayağa kalk . Maddi ve manevi olarak çok daha çabuk güçlenirsin psikolojik olatak hızlı iyilesirsin. Ben hiç birakmadim çalışmayı işime daha çok sarıldım.dun çocuklara okul için alışveriş yaptım akşam babalarıyla konuşurken dediler ki annem bize harika spor ayakkabısı aldı oğluma yalvarıyorki telefonda banada bir tane alsın yollasın çok ihtiyacım var diye ... Kurban olduğum Allah nelere kadir
Ne karaktersiz babalar var,kendisi almadığı gibi birde sizden bekliyor🙄😲ne yazacağımı bilemedim.

Çalışmama seçeneğiniz anne baba evinde çocuklarla yaşamak , nafakadan, kendi babandan harçlık almak mı? Bu evde mi çocuk sağlıkla yaşar? Bence tam tersi çocuk kendini sığınti gibi hisseder, gelenin gecenin densiz laflarına üzülür. Vah vah ederler, salak salak konuşurlar.
En sağlıklısı herkese mesafe koyup bakıcı tutmak. Kalan zamanlari gönlünüzce geçirirsiniz.
Tabii kira+bakıcı gideri odeyebilecek durumunuz varsa. İnşallah aldatıp yenisiyle evlenen hayvana yüklü bir nafaka bağlanmıştır

Çalışmama seçeneğiniz anne baba evinde çocuklarla yaşamak , nafakadan, kendi babandan harçlık almak mı? Bu evde mi çocuk sağlıkla yaşar? Bence tam tersi çocuk kendini sığınti gibi hisseder, gelenin gecenin densiz laflarına üzülür. Vah vah ederler, salak salak konuşurlar.
En sağlıklısı herkese mesafe koyup bakıcı tutmak. Kalan zamanlari gönlünüzce geçirirsiniz.
Tabii kira+bakıcı gideri odeyebilecek durumunuz varsa. İnşallah aldatıp yenisiyle evlenen hayvana yüklü bir nafaka bağlanmıştır
Anne baba yokki evide olsun 😔nafakadan geçtik huzurumuzu bozmasın yeter derecesindeyiz maalesef.şuan idare edecek durumdayım.çocuklarımla zaman geçirip mutlu olmalarını eğlenmelerini sağlayarak geçiyor günlerimiz.bedel ödesinler travma kalsın istemiyorum anneleri olarak.şuan en çok bana ve güvenmeye ihtiyaç duyacak zamandalar😇

Anne baba yokki evide olsun 😔nafakadan geçtik huzurumuzu bozmasın yeter derecesindeyiz maalesef.şuan idare edecek durumdayım.çocuklarımla zaman geçirip mutlu olmalarını eğlenmelerini sağlayarak geçiyor günlerimiz.bedel ödesinler travma kalsın istemiyorum anneleri olarak.şuan en çok bana ve güvenmeye ihtiyaç duyacak zamandalar😇
Su An nerede yaşıyorsun? Geçimini kim sağlıyor?
Eve yetebiliyor musun bu halinle?
Eğer cevap evetse bilemeyeceğim. Ama büyük olan zaten annesine sığınacak yaşta değil, ergen. Küçük olanı kreşe verip alabilirsiniz . Hem sosyallesir.
Ben evde duran annelerin (küçük bir kısmı hariç) çocuğuna çok faydalı olduğuna inanmıyorum. Neredeyse hepimizin annesi ev hanımıydi, çalışmadılar da sabah akşam bizle mi ilgilendiler? Yoo...
Çok da kasmaya gerek yok:) ben ergenken annem bir işe girmişti. Ev boştu falan çok mutluydum:) hep arkadaslarim bize gelirdi:) 12 yaş çocuğu için evde yanlız olmak dünyada cenneti bulmak bence:)
Yerinde olsam çalışırdım. Hem her gün giyinip süslenip dışarı çıkmak sana da iyi gelecektir a. Şimdi evde ister istemez aklına geliyordur şerefsiz kocan, ne bileyim kötü şeyler. İnsan boş durunca beyin çöplükleri karıştırır durur. Ama sabah kalk çocukları hazırla, küçüğü kreşe bırak,ise koş, iş stresi,yetişmesi gerekenler vs vs, işten kreşe git,eve zıpla, evde yemek yap falan filan. O koşuşturmada insanın kötü şeyleri düşünecek hali kalmaz. Bir bakarsın çoğu şeyi atlatmissindir.
Hem insan evdeyken canı sıkılınca tüm gün o sıkıntı devam ediyor. En fazla birini arayıp rahatlıyorsun. Ama işte o koşuşturmada modun bin kere değişiyor.
O yuzden çalışmak diyorum:)

Su An nerede yaşıyorsun? Geçimini kim sağlıyor?
Eve yetebiliyor musun bu halinle?
Eğer cevap evetse bilemeyeceğim. Ama büyük olan zaten annesine sığınacak yaşta değil, ergen. Küçük olanı kreşe verip alabilirsiniz . Hem sosyallesir.
Ben evde duran annelerin (küçük bir kısmı hariç) çocuğuna çok faydalı olduğuna inanmıyorum. Neredeyse hepimizin annesi ev hanımıydi, çalışmadılar da sabah akşam bizle mi ilgilendiler? Yoo...
Çok da kasmaya gerek yok:) ben ergenken annem bir işe girmişti. Ev boştu falan çok mutluydum:) hep arkadaslarim bize gelirdi:) 12 yaş çocuğu için evde yanlız olmak dünyada cenneti bulmak bence:)
Yerinde olsam çalışırdım. Hem her gün giyinip süslenip dışarı çıkmak sana da iyi gelecektir a. Şimdi evde ister istemez aklına geliyordur şerefsiz kocan, ne bileyim kötü şeyler. İnsan boş durunca beyin çöplükleri karıştırır durur. Ama sabah kalk çocukları hazırla, küçüğü kreşe bırak,ise koş, iş stresi,yetişmesi gerekenler vs vs, işten kreşe git,eve zıpla, evde yemek yap falan filan. O koşuşturmada insanın kötü şeyleri düşünecek hali kalmaz. Bir bakarsın çoğu şeyi atlatmissindir.
Hem insan evdeyken canı sıkılınca tüm gün o sıkıntı devam ediyor. En fazla birini arayıp rahatlıyorsun. Ama işte o koşuşturmada modun bin kere değişiyor.
O yuzden çalışmak diyorum:)
Size katılıyorum.İstanbul da ablamların evindeyim.kendileri yurtdışında yaşıyorlar.bizim tüm düzenimiz bozulduğu gibi birde yapayalnız kalakaldık.Derler ki aynı yerden vurulmadan o acıyı anlaması zordur.herşeyi düşünerek tartarak,önem sırasına göre planlayarak yapacağım.yanlış yapmak hiç istemiyorum.sonradan evliliğim gibi keşke deyip hüsrana uğramak istemiyorum haliyle.çünkü üçümüzü etkileyecek vereceğim tüm kararlar şuan içinde olsa😉🙂

Anlayadım kariyer dersek çocukları kaldırıp bir köşeye mi atacaksınız?

Yok çocukların psikolojisi dersek o zaman çalışmazsnaız neyle geçineceksiniz?

Daha önemlli bir soru neden birini seçmek zorundasınız, çocukllu insanllar çalışamıyor mu, çalışan insanlar çocukallrına yetemiyor mu? Gündüz çalışın hayatınızı kazanın, akşam da çocukllarla ilgilenin olsun bitsin. Tonla boşanmış kadın hem çalışıp hayatını kazanıyor hem de çocuklarına misller gibi bakıyor.

Evli olsaniz bu durumu degerlendirirsiniz de , evli degilken, siz calismasaniz cocuklara nasil bakacaksiniz ki zaten. Calismama ihtimali nasil oluyor onu anlamadim
Şuan için vefat eden babamın maaşından faydalanıyorum.Kira ödemiyorum ablamlara ait boş dairede oturuyorum.çocukların ihtiyaçlarını ablam karşılıyor yurtdışındalar.çok ani oldu aldatılmam,boşanmam,düzen değişikliği,akrabaların dedikodu ve dul yaftaları vs.biraz toparlanmak için zaman gerekiyor şuan için.

Anlayadım kariyer dersek çocukları kaldırıp bir köşeye mi atacaksınız?

Yok çocukların psikolojisi dersek o zaman çalışmazsnaız neyle geçineceksiniz?

Daha önemlli bir soru neden birini seçmek zorundasınız, çocukllu insanllar çalışamıyor mu, çalışan insanlar çocukallrına yetemiyor mu? Gündüz çalışın hayatınızı kazanın, akşam da çocukllarla ilgilenin olsun bitsin. Tonla boşanmış kadın hem çalışıp hayatını kazanıyor hem de çocuklarına misller gibi bakıyor.
Çok haklısınız.evlenirken herşey hayal gibi ,birden boşanınca çocuklarla tek başına desteksiz kimsesiz kalmak kolay gibi yazmışsınız.abileriniz bile boşandınız diye diyaloğu keser suçlu olursanız gerisini siz hesap edin.her neyse kolay işler değil onu belirtmek istedim sadece😉

Çalışmazsanız çocuklar için gereken parayı size akrabalarınız mı verecek? Hadi çalışmayın diyelim. Hayatınızı nasıl sürdüreceksiniz maddi manevi?
Tek bir gün bile kimseden para yardım talebim olmadıki.şimdilik vefat eden babamın maaşı ve sigortasından faydalanıyorum.kira ödemiyorum.sadece biraz zaman gerekiyor.sonuçta üniversite mezunuyum.boşa gitmesini istemem.çocuklarıma örnek olmalıyım

X