Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Aklınızın almadığı mevzulara yargılamak yerine anlamaya çalışıp kendi bakış açınızı genişletmeye çalışabilirsiniz. Tek bir doğru yok malum.
Bazı konularda doğru tektir.
Sizlerde hep kadınlarla empati yapmak yerine bazen beş yaşındaki kendini terk edilmiş hisseden, annesini özleyen çocuklarla da yapın.
Siz böyle bir çocukluk geçirmek ister miydiniz? Cevabınız evetse ok. Hayırsa doğru tektir.

Evet cocugunu aramayarak ve istemediği halde bırakarak yanlış bir şey yapmış orada hemfikiriz, ama hanimlar bu hanim çok umursuz çocuğunu hiç dusunmeyen bencil bir anne olsaydı bu konuyla ilgili vicdan yapıp buraya konu acmazdi değil mi? Belli ki bir şeylerin yanlış olduğunun farkına varmış ve burada konu açıp fikir istemiş, yardımcı olmak yerine yargılamayalim bence

Kendi iradesiyle hep babaannemde kalacağım derse de saygı(!) duyacaksınız belli ki.
Sizin için sorun olmayacak.
Açıkça bunu söylüyorsunuz biraz önce
Yok yok anladım ben iyi değilsiniz! Yarın İÇİN gelmek istemezse tamam der geçerim diğer gün yine gelmem derse gider alırım.

Yemin ederim etrafındaki arkadaşlarına ailene çocuğuna sabır versin. Anlamak istediğin gibi anlayıp saldırıyorsun. Sürekli bana ve başka konulara yazarak 7 yaşında çocuğunla nerede ve nasıl etkili vakit geçiriyorsunuz

Sizlerde hep kadınlarla empati yapmak yerine bazen beş yaşındaki kendini terk edilmiş hisseden, annesini özleyen çocuklarla da yapın.
Siz böyle bir çocukluk geçirmek ister miydiniz? Cevabınız evetse ok. Hayırsa doğru tektir.
Bu 4-5 günde geçirdiği sürede benimle önceden geçirdiği özel güzel mutlu günleri silemez ya çocuk! Ve bunun sonrası da olacak BENİMLE

Yok yok anladım ben iyi değilsiniz! Yarın İÇİN gelmek istemezse tamam der geçerim diğer gün yine gelmem derse gider alırım.

Yemin ederim etrafındaki arkadaşlarına ailene çocuğuna sabır versin. Anlamak istediğin gibi anlayıp saldırıyorsun. Sürekli bana ve başka konulara yazarak 7 yaşında çocuğunla nerede ve nasıl etkili vakit geçiriyorsunuz
Bu saatte çocuk mu kalır? Uyuyor doğal olarak😄

Bile isteye yapsam değil 5 gün 2-3 ay bırakırdım
Ben de bunu anlayamadım zaten...Şu anda bunu yapmamanız için bir engel yok (babanın böyle bir durumda velayeti devralip nafakayi kesecek olması ve çevrede kinanacak olmanız dışında) Çevreyi bosverin ...Maddi durumunuzun da iyi olmadığını soylemişsiniz , kreş bakıcı masrafınız da yok ama çocuk nafakası zaten bakımı için harcadığınızdan azdır diye tahmin ediyorum...Belki velayeti verip, arada bir gorusseniz çocuk için maddi manevi daha sağlıklı olmaz mı? Çunku bu şekilde yaşamak çocuk için hiç sağlıkli değil...

Son düzenleme:
Boşanalı 1 sene oldu. Çocuğuma da düşkünüm çok seviyorum her anne gibi. Çalışıyorum aklım onda kalıyor kim bakıyorsa gün içinde 2-3 defa arayıp konuşuyorum. Ama son zamanlar psikolojik galiba, bunaltıyor görmek istemiyorum bana bağımlı gibi yaşıyor. Her şeye ağlıyor gerekli gereksiz her şey ama!
Babasını özlüyor babamı istiyorum diyor az görüyor yoğun çalışıyor ki zaten akşam vakti olunca yorgunum diye söyleniyor ilgilenmek istemiyor babası.
Bizi yan yana görmek istiyor o yüzden böyle davranıyor diye üzülüyorum yan yana geliyordum babası ile. Ama bana iyi gelmiyordu acayip geriyor sinirim bozuluyor tartışıyoruz. Artık yan yana gelmiyoruz bana iyi gelmiyor çocukta haliyle farkında tepki gösteriyor 5 yaşında ve 1 senedir sürekli ben ilgilendiğimden yoruldum bunaldım galiba. Çocuğum da çok akıllı ağlayarak kendi istediğini yaptırmak istiyor yapmıyorum öfkeleniyor.
Baaannesine bıraktım bu hafta babasını görsün akşamları doysun! Babası da sorumluluk almayı öğrenir inşallah. Ve bu sürede hiç aramadım çocuğu. Böyle duygular oldu mu sizde normal mi? Kötü anne mi oluyorum :KK43:(
Hayır öyle duygular olmuyor. Çocuğa sarılıp onunla beraber ağlayasım geldi. Yavrum zaten ilgi ve sevgi açlığı sebebi ile gösterdigi tepkilere ilgisizlik ile cevap alıyor. Destek alın mutlaka. 5 yaş çocuğa bunlar yapılmaz. Baba yok anne işte çocuk anne baba sevgisine aç olduğu yaşlarda tabi ki tepkisi olacak. Çok ağlarken emin ol o da ahhh be güzel çok ağladım diye mutlu değildir. Akşama dek içinde biriktirdikleirni atıyor senin yanında. Valla kalbim acıdı. Benim cocugum da şu an uyuyor yanımda ve duygusal donemlerinde çok ağlar. Her şeye ağlar. Her seferinde kocaman sarılıp bağrıma basarım. Yapacağım son şey zaten duygu patlaması yaşayan bir çocuğu ilgisizlik ile iyice çıkmaza sokmak olurdu.

Kendisi size saglik diledigim yoruma bile dislike atmisti.bahsetmistim hatirlarsaniz.ciddiye alinacak biri degil:)

Hayır öyle duygular olmuyor. Çocuğa sarılıp onunla beraber ağlayasım geldi. Yavrum zaten ilgi ve sevgi açlığı sebebi ile gösterdigi tepkilere ilgisizlik ile cevap alıyor. Destek alın mutlaka. 5 yaş çocuğa bunlar yapılmaz. Baba yok anne işte çocuk anne baba sevgisine aç olduğu yaşlarda tabi ki tepkisi olacak. Çok ağlarken emin ol o da ahhh be güzel çok ağladım diye mutlu değildir. Akşama dek içinde biriktirdikleirni atıyor senin yanında. Valla kalbim acıdı. Benim cocugum da şu an uyuyor yanımda ve duygusal donemlerinde çok ağlar. Her şeye ağlar. Her seferinde kocaman sarılıp bağrıma basarım. Yapacağım son şey zaten duygu patlaması yaşayan bir çocuğu ilgisizlik ile iyice çıkmaza sokmak olurdu.
1 sene sarılıp sevgimi gösterdim zaten sürekli. Ve bunun 4 yıl önceside aynı şekilde geçti sarılıp öpüp sevgi göstererek

Ben de bunu anlayamadım zaten...Şu anda bunu yapmamanız için bir engel yok (babanın böyle bir durumda velayeti devralip nafakayi kesecek olması ve çevrede kinanacak olmanız dışında) Çevreyi bosverin ...Maddi durumunuzun da iyi olmadığını soylemişsiniz , kreş bakıcı masrafınız da yok ama çocuk nafakası zaten bakımı için harcadığınızdan azdır diye tahmin ediyorum...Belki velayeti verip, arada bir gorusseniz çocuk için maddi manevi daha sağlıklı olmaz mı?

Hayda pes! 3kuruş nafaka onu mu düşünüp velayet alıyorum.

Dervişin fikri neyse zikri odur.

Değildir. Daha geçen hafta bir anne çocuğunu kendi gönül rızasıyla babasına bırakıp başka bir şehire yerleşti bizzat tanıdığım. Yani bazı çocuklar extra şanssız malesef. Burada anne yardım istiyor. O da farkında durumunun, yaptığının doğru olmadığını ve toparlayıp normale dönmek istiyor. Destek olup, yardımcı olmaya çalışmak lazım. Aksini yapmak ancak ego tatmini. Faydasız, ne anne için ne çocuk için.

Hayda pes! 3kuruş nafaka onu mu düşünüp velayet alıyorum.

Dervişin fikri neyse zikri odur.
Yanlış anladınız, nafaka için velayeti aldınız demedim, başlangıçta doğru olanı yapmaya çalıştığınıza şuphem yok ama aradan geçen zamanda (bir yıl sanırım) belli ki biseyler değişmiş, umduğunuz gibi olmamış, başa çıkabileceğinizi düşünmüşsünüz ama süreç sizi yaniltmıs...Bu suç değil, bilemezdiniz...Ama bundan sonraki süreçte yine çocuğun çikari için en doğru düzenlemeyi yapmak da sizin göreviniz....

Değildir. Daha geçen hafta bir anne çocuğunu kendi gönül rızasıyla babasına bırakıp başka bir şehire yerleşti bizzat tanıdığım. Yani bazı çocuklar extra şanssız malesef. Burada anne yardım istiyor. O da farkında durumunun, yaptığının doğru olmadığını ve toparlayıp normale dönmek istiyor. Destek olup, yardımcı olmaya çalışmak lazım. Aksini yapmak ancak ego tatmini. Faydasız, ne anne için ne çocuk için.
Annemde bana bırak dedi deliye döndüm babamın fikride olabilir.
Bir akrabamız çocuğu babaya bırakıp gitti evlendi babasında sonradan evlendi gitti babaannesi baktı büyüttü anne de baba çocukla ilgilenmiyor aramıyor. Adım gibi eminim çocuğun babasının annesi hayatta olmasaydı o da arayıp sormazdı çocuğunu.

Aile yönünden de çok şansım yok birşey lazım mı diye soran yok annem ve babam aramıyor. Manevi destek yok.

Yanlış anladınız, nafaka için velayeti aldınız demedim, başlangıçta doğru olanı yapmaya çalıştığınıza şuphem yok ama aradan geçen zamanda (bir yıl sanırım) belli ki biseyler değişmiş, umduğunuz gibi olmamış, başa çıkabileceğinizi düşünmüşsünüz ama süreç sizi yaniltmıs...Bu suç değil, bilemezdiniz...Ama bundan sonraki süreçte yine çocuğun çikari için en doğru düzenlemeyi yapmak da sizin göreviniz....
Aynı şey parantez içine yazmışsınız nafaka için ve kınanmamak için çocuğu vermiyorsunuz demeye geliyor yazınız

Aynı şey parantez içine yazmışsınız nafaka için ve kınanmamak için çocuğu vermiyorsunuz demeye geliyor yazınız
Aynı şey değil, yazının devamı da o anlama gelmiyor, yardımcı olmaya çalışıyorum sadece ama siz bilirsiniz...

Annemde bana bırak dedi deliye döndüm babamın fikride olabilir.
Bir akrabamız çocuğu babaya bırakıp gitti evlendi babasında sonradan evlendi gitti babaannesi baktı büyüttü anne de baba çocukla ilgilenmiyor aramıyor. Adım gibi eminim çocuğun babasının annesi hayatta olmasaydı o da arayıp sormazdı çocuğunu.

Aile yönünden de çok şansım yok birşey lazım mı diye soran yok annem ve babam aramıyor. Manevi destek yok.
Ailenizin sizi yalnız ve desteksiz bırakması kötü. Yalnız olmanıza da üzüldüm. Babanne en azından destek oluyor bu şans.
Ama sizin ailenizden destek görememeyi en iyi bilmeniz gerekiyor. Ailenizin yaptığını yapmayın, zinciri kırın ve çocuğunuza destek olun.
Zor elbette ama şurada zor senesi zaten bir iki sene. Yavaş yavaş kolaylaşacak.

Piraye kadın yaşadığı buhran sonucu bunları yaşıyor. Çocuk kadar anne de bocalıyor yani, anne de kendini çıkmaz da görüyor, bunlar olağan ve geçici durumlar. Konu sahibi kendine zaman ayırıp kafasını toparladığında geçici de olsa böyle düşündüğü için üzülecek. Zaman zaman hepimiz tökezleriz evliliği yolunda olan çiftler bile. Çocuğun velayetini verecek kadar büyük bir sorun yaşadığını sanmıyorum.

X