Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Çocuğunun gelmesini isteyen kadın, babasına söyleyeceğim getirmesini, istemezse de “kendi bilir” demez
Anne çocuk bağını 5 yaş çocuğun omzuna atıp içinden gelmiyor denmez arkadaşlar. Anne çocuk ilişkini tesis edecek olan 5 yaşındaki çocuk değildir.O başı kurmakla, bakmakla yükümlü olan sizsiniz.
Çocuğun gelmek istememesi annenin onu öylece bırakması için kötü bir bahane olur ancak.
İyi valla bir yetişkin olarak bir karar alıp sonra içimden gelmiyor diye bırakalım öyle ortaya gelişine.
O bir birey kararına saygı duyuyorum her zaman. Kalmak isterse kalır ki eminim gelir. İnsan çocuğunu tanır.

Akşam babası işten gelecek babasını görecek sonra bana gelir diye düşündüm gidip almak istemedim almaya gidince evde oturtup bekletiyor bende babası ile oturmak istemiyorum.

O zaman herkes bazen işe zorla gidiyor hiç çalışmak istemiyor mesela yazları. Patrona diyelim benim hiç gelsem gelmiyor. İçimden bilgisayarı bile açmak gelmiyor. Ben bi ara iyi olunca dönerim diyelim.
Zorla yaptığımız milyon tane şey varken ve mecbur yapıyorken ilk zorda kaçtığımız şey nedense çocuklar oluyor.
Sinirliyken patrona kocaya anne bağırmayan çocuğuna bağırır.
Nefret ede ede işe giden insan aynı hisle çocuğuna gidemez.
Neden ilk vazgeçtiğiniz şey çocuk? Çünkü o me yapsanız size muhtaç siz geri dönünce orada olacak düşüncesinden.

O zaman herkes bazen işe zorla gidiyor hiç çalışmak istemiyor mesela yazları. Patrona diyelim benim hiç gelsem gelmiyor. İçimden bilgisayarı bile açmak gelmiyor. Ben bi ara iyi olunca dönerim diyelim.
Zorla yaptığımız milyon tane şey varken ve mecbur yapıyorken ilk zorda kaçtığımız şey nedense çocuklar oluyor.
Neden ilk vazgeçtiğiniz şey çocuk? Çünkü o me yapsanız size muhtaç siz geri dönünce orada olacak düşüncesinden.
İyice saçmalıyorsunuz lütfen yazmak için yazmayın Allah aşkına! Verdiğiniz örnek ne Alaka çok komiksiniz. Gidin mükemmel anneliğinizi yapın çocuklarınıza

O bir birey kararına saygı duyuyorum her zaman. Kalmak isterse kalır ki eminim gelir. İnsan çocuğunu tanır.

Akşam babası işten gelecek babasını görecek sonra bana gelir diye düşündüm gidip almak istemedim almaya gidince evde oturtup bekletiyor bende babası ile oturmak istemiyorum.
Sizin gitmenizi istemediğinde de birey ama o kararına saygı duymuyorsunuz ama.
Çocuklar bireydir evet ama ebeveynin sorumluluğunu yükleyecek kadar değil. O ilişkiyi tesis etmek, yürütmek, sabretmek, zorda olsa emek vermek çocuğun sorumluğunda değil.
Sorunluluklardan kaçmak için kullanmayın bazı şeyleri
Biz beş yaşında değiliz anlıyoruz

İyice saçmalıyorısnuz
Yoo gayet net. Zorla işe gittiğiniz olmadı mı hiç?
Eminim bir haft boyunca zorla gittiğiniz çok oldu. Çocuğa gelince neden aramak bile zul geliyor. Patron kovar çocuk kovamaz diye.
Çocukların karşılıksız sevgisini, çocukların ebeveynlerine güvenini kullanmak bu.

Ay doymamışsınız yargılamaya. 7/24 patronla mı olunuyor. Hiç değilse haftasonu işten kafanı soyutlayabiliyorsun. Çocuk öyle mi, yanında olmasan bile aklın hep onda. Hem özlüyorsun hem merak ediyorsun. Sanki terkedilmiş bir çocuk var gibi suçlamadasınız. Kadın çocugu çocuk esirgemeye bırakmadı. Eğer babane biraz yol yordam bilem biriyle çocuk onunla olmayı da sevecektir. Zaten o da babanesi, kanı canı.

Sizin gitmenizi istemediğinde de birey ama o kararına saygı duymuyorsunuz ama.
Çocuklar bireydir evet ama ebeveynin sorumluluğunu yükleyecek kadar değil. O ilişkiyi tesis etmek, yürütmek, sabretmek, zorda olsa emek vermek çocuğun sorumluğunda değil.
Sorunluluklardan kaçmak için kullanmayın bazı şeyleri
Biz beş yaşında değiliz anlıyoruz
Ben böyle istiyorum neden itiraz ediyorsun
Yarında çalışacağım ben eve gelince de gelmesini bekleyeceğim o süreçte de babası gelecek babasını görecek babası getirecek aklı babaannesinde babasında kalmayacak. Ama ben gidip alsam yarın babam gelecek bekle diyecek

zaten çocuklar annelerine bağımlı olmazlar mı :) normali bu yani. Bu durumu ötekileştirmenin , bana bağımlı demenin bir mantığını göremedim ben. Ha bunalmışsınızdır yorulmuşsunuzdur ,diğer yaşadıgınız şeyler kolay gelmiyordur tamam , kendinize iyi gelen şeyleri yapmaya çalışmanız da anlaşılabilir. Ama o çocuğu dünyaya getirdiniz ve onun size ihtiyacı var. Yazık. Yabancı insanlar olarak bu yazdıgınızı okuyunca çocuğunuza üzülüyoruz.

Yoo gayet net. Zorla işe gittiğiniz olmadı mı hiç?
Eminim bir haft boyunca zorla gittiğiniz çok oldu. Çocuğa gelince neden aramak bile zul geliyor. Patron kovar çocuk kovamaz diye.
Çocukların karşılıksız sevgisini, çocukların ebeveynlerine güvenini kullanmak bu.
Kel alaka örnek absürt aynı şey değil

Ay doymamışsınız yargılamaya. 7/24 patronla mı olunuyor. Hiç değilse haftasonu işten kafanı soyutlayabiliyorsun. Çocuk öyle mi, yanında olmasan bile aklın hep onda. Hem özlüyorsun hem merak ediyorsun. Sanki terkedilmiş bir çocuk var gibi suçlamadasınız. Kadın çocugu çocuk esirgemeye bırakmadı. Eğer babane biraz yol yordam bilem biriyle çocuk onunla olmayı da sevecektir. Zaten o da babanesi, kanı canı.
Kadın 24 saat çocukla beraber değil. Patrondan az görüyor. 8 saat mesai. İşten dönünce alıyor çocuğu en fazla 4 saat beraber gün içinde.
Babaanneye vermesine laf eden yok ayrıca. Ağlar diye aramamak sorun. İnsan çocuğunu aramak içimden gelmiyor derse ben o anneyi yargılarım. 24 saatte 1 dakikasını çocuğuna ayıramıyor kadın

Yorulmuş olabilirsiniz insansınız sonuçta, bazı şeyler zor geliyor da olabilir. Ama ne olursa olsun o çocuk sizin isteginizle geldi dünyaya lütfen travma bırakacak bir şey yapmayin yoksa bütün ömür çeker. Dinlenin biraz ama arada arayın konuşun bence terk edilmiş hissetmesin
Anne-cocuk bağı başka oluyor

Kadın 24 saat çocukla beraber değil. Patrondan az görüyor. 8 saat mesai. İşten dönünce alıyor çocuğu en fazla 4 saat beraber gün içinde.
Babaanneye vermesine laf eden yok ayrıca. Ağlar diye aramamak sorun. İnsan çocuğunu aramak içimden gelmiyor derse ben o anneyi yargılarım. 24 saatte 1 dakikasını çocuğuna ayıramıyor kadın
Kaç yaşındasınız? Kaç tane çocuğunuz var? Yaşları nedir?

İşte sorun o ya benimde derdim o ya hani! Ben neden aramak istemiyorum diye kendimi sorguluyorum keyfimden aramamazlık değil sebebini bilmiyorum içimden gelmiyor onu sorguluyorum ya hani!

Hala anlamamakta ısrarcı at gözlüklü insansın. Romanda yazsam anlamazsın.

Görmeden sesini duymadan duramayan insanım ben sonra bana ne olduysa beni ne tetikledi de beynim reddediyor diye çözüm arıyorum siz kalkmış arayın diyorsunuz

Kaç yaşındasınız? Kaç tane çocuğunuz var? Yaşları nedir?

İşte sorun o ya benimde derdim o ya hani! Ben neden aramak istemiyorum diye kendimi sorguluyorum keyfimden aramamazlık değil sebebini bilmiyorum içimden gelmiyor onu sorguluyorum ya hani!

Hala anlamamakta ısrarcı at gözlüklü insansın. Romanda yazsam anlamazsın.

Görmeden sesini duymadan duramayan insanım ben sonra bana ne olduysa beni ne tetikledi de beynim reddediyor diye çözüm arıyorum siz kalkmış arayın diyorsunuz
38 yaşındayım 7 yaşında çocuğum var.
Çocuğuma tek başıma baktım bakıyorum.
Yorum yazma yeterliliğine sahip oldum mu şimdi?
E ne olacak içinizden gelmezse öylece bırakacak mısınız?
Aklım almadı evet. Söyledikleriniz çok tuhaf. Babasını da oğlunu da görmek istemiyorum cümlesinden belli siz o hayatını yaşarken ben “onun çocuğuna” bakıyorum kafasına girmişsiniz.
Ama hep söylerim kusura bakmayın ben bu konuda anaerkilimdir. Çocuk annenindir. Anne kendi için doğurur/ tüm memelilerde böyledi. Babası yapsa keşke evet doğru ama yapmıyorsa ben bu cezayı da kendi çocuğuma kesmem. Aksine çocuğumu iyice sarar sarmalarım. Bir de anne travması yaşatmam. Babası zaten bok ben iyice bok olayım. Olduğu kadar demem. Siz bunu yapıyorsunuz şu an

Haklısın daha kötüsü.
Siz bir insanı dünyaya getirirken ona bakmakla yükümlü olacağınızı bilerek yapıyorsunuz.
Sonra zor geldi ay olmadı diyip bir dakika bile aramaktan kaçınmakla aynı şey değil evet
Khomyuk bırak bence, bir kadın uyurken bırakıp çıktığı ve 6 gündür bir kez bile aramadigi 5 yaşındaki cocugu için "o bir birey, gelmek isterse gelir "diyebiliyorsa herşey ortada değil mi? Burda psikolojik olarak zor durumda olduğunu savunanlar olmuş ama bence gayet aklı basinda ve şu anda ne yaptığını, ne istediğini çok çok iyi bilen bir kadın konu sahibi...Çocuk için çok üzgünüm sadece bunu söyleyebilirim...

Belli ki zor süreçlerden geçiyorsunuz. Çocuğunuzdan bile uzaklaşmak isteyecek kadar bunaldıysanız bence hiç düşünmeden bir destek alın. Sizde insansınız elbet bazen en ufak şeyler bile size ağır gelebilir kendinizi bir çok şeyin altında kalmış hissedebilirsiniz. Ama bunun yolu o an da size ihtiyacı olan çocuğunuzu kendinizden uzaklaştırmak değil. Çünkü bu yaşadıklarınızda onun hiç bir suçu yok ve bir çok şeyin farkında değil. Üstelik size ihtiyacı var. Benim amacım kesinlikle sizi yargılamak değil, fakat her bunaldiginizda aynı şeyi mi yapacaksınız? Hayatta hiçbir şey tek düze gitmiyor, zorluklar her zaman oluyor. Sizin kendiniz dışında bir de bu hayata hazırlamanız gereken bir çocuğunuz var. Bu yüzden profesyonel bir destek alıp içinde bulunduğunuz durumdan en sağlıklı şekilde çıkmaya bakın. Sonrasında baba kişisini sorumluluklarini yerine getirmesi için uyarın. Ama önce kendinizi toparlayın. Umarım bu süreç en kısa sürede geçer ve tekrar etmez. Çocuğunuzla birlikte mutlu huzurlu olursunuz 🙏

Khomyuk bırak bence, bir kadın uyurken bırakıp çıktığı ve 6 gündür bir kez bile aramadigi 5 yaşındaki cocugu için "o bir birey, gelmek isterse gelir "diyebiliyorsa herşey ortada değil mi? Burda psikolojik olarak zor durumda olduğunu savunanlar olmuş ama bence gayet aklı basinda ve şu anda ne yaptığını, ne istediğini çok çok iyi bilen bir kadın konu sahibi...Çocuk için çok üzgünüm sadece bunu söyleyebilirim...
Orada mı uyusaydım? Uyudu geldim evime sabaha iş var! Bırakıp kaçmadım söyledim kal diye ağladı uyudu çıktım hepsi bu!

Bencede bıraksın bu konuyu zira kendisi her konuya negatif yorum yapmaya gelmiş. Hamile kadına bile kırıcı yorumlar yapan kişi çok şey beklememek lazım.

Bile isteye yapsam değil 5 gün 2-3 ay bırakırdım

Orada mı uyusaydım? Uyudu geldim evime sabaha iş var! Bırakıp kaçmadım söyledim kal diye ağladı uyudu çıktım hepsi bu!

Bencede bıraksın bu konuyu zira kendisi her konuya negatif yorum yapmaya gelmiş. Hamile kadına bile kırıcı yorumlar yapan kişi çok şey beklememek lazım.

Bile isteye yapsam değil 5 gün 2-3 ay bırakırdım
Kendi iradesiyle hep babaannemde kalacağım derse de saygı(!) duyacaksınız belli ki.
Sizin için sorun olmayacak.
Açıkça bunu söylüyorsunuz biraz önce

X