Çocuğum sınıfında ki hiperaktif olan çocuktan şiddet görüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Meb in telefon numarası var, 444 06 32. İlk burayı arayın bilgi alın. Sonra okulun müdürüne gidin durumu anlatın. Ya çözüme yardımcı olsunlar, ya da il-ilçe milli eğitime gidip dilekçe verin.
1 senedir kurtulamadıklarına göre çözmeye niyetleri yok bence :KK70: direk ilçe mebe gitmek en iyisi. Her çocuğun eğitim hakkı var hikayesine evrak kürek çıkmasın başımız ağrımasın diye baştan savma iş yapmışlar hiç bir prosedür yok ortada.
Hepsi lafla sözle uyarı hiç bir anlam ifade etmiyor. Üyenin işi zor

1 senedir kurtulamadıklarına göre çözmeye niyetleri yok bence :KK70: direk ilçe mebe gitmek en iyisi. Her çocuğun eğitim hakkı var hikayesine evrak kürek çıkmasın başımız ağrımasın diye baştan savma iş yapmışlar hiç bir prosedür yok ortada.
Hepsi lafla sözle uyarı hiç bir anlam ifade etmiyor. Üyenin işi zor
Asıl sıkıntı devlet okulu olduğu için çocuğu kabul etmeme şanslarının olmaması. Neden öncesinde değerlendirme yapılmıyor anlamış değilim....mesela benim oğlum için özel eğitimin ilk yilinda eğitmeni anaokulunu uygun görmedi, doktor gönderin demesine rağmen göndermedik.
Sanıyorum doktor aileye çocuk sosyallessin, anaokuluna gidince daha hızlı toparlar falan dedi. Herkese aynı şeyi söylüyor doktorlar 😒

Asıl sıkıntı devlet okulu olduğu için çocuğu kabul etmeme şanslarının olmaması. Neden öncesinde değerlendirme yapılmıyor anlamış değilim....mesela benim oğlum için özel eğitimin ilk yilinda eğitmeni anaokulunu uygun görmedi, doktor gönderin demesine rağmen göndermedik.
Sanıyorum doktor aileye çocuk sosyallessin, anaokuluna gidince daha hızlı toparlar falan dedi. Herkese aynı şeyi söylüyor doktorlar 😒
Kimse başı yansın istemiyor.
Devlet gönderince almama şansı yok
Bazı çocuklar kaynaştırmada özellikle kayboluyor uyum sağlamaktan ziyade ama yönetmelikte uygun belge evrak işlemler raporlar yapılsa bunlar olmayacak.
Rapor tutanak ölçek işi ile uğraşmak istemedikleri için bunlar böyle uzuyor.
Hem diğer çocuğa hem eziyet gören çocuklara sorun. Sistem sıkıntılı
Doktor başından yolluyor o yolluyor bu yolluyor kaos almış başını gidiyor aman bize bulaşmasın modunda herkes

Kimse başı yansın istemiyor.
Devlet gönderince almama şansı yok
Bazı çocuklar kaynaştırmada özellikle kayboluyor uyum sağlamaktan ziyade ama yönetmelikte uygun belge evrak işlemler raporlar yapılsa bunlar olmayacak.
Rapor tutanak ölçek işi ile uğraşmak istemedikleri için bunlar böyle uzuyor.
Hem diğer çocuğa hem eziyet gören çocuklara sorun. Sistem sıkıntılı
Doktor başından yolluyor o yolluyor bu yolluyor kaos almış başını gidiyor aman bize bulaşmasın modunda herkes
Böyle durumlarda ailenin uyanık davranması gerekiyor aslında...sanırım benim oğlum doğru egitim kurumuna denk geldiği ve çok hafif düzeyde etkilendiğinden dolayı biz çok şanslıydık.

Böyle durumlarda ailenin uyanık davranması gerekiyor aslında...sanırım benim oğlum doğru egitim kurumuna denk geldiği ve çok hafif düzeyde etkilendiğinden dolayı biz çok şanslıydık.
Aynen öyle işini iyi yapan öğretmen ve idareciler olunca sistem güzel gidiyor. Ama her yerde olduğu gibi yapmayan da var

Ben yarın müdürün yanına direk kaydını silin demeye hazır bir şekilde gideceğim kızlar çok doluyum. Geçen sene neden susmusum kendime kızıyorum. başka bir okula da verebilirim bir okul daha var 20 dk yürüme mesafesinde. Bu okul beş dakikalik hemen yakınımızda . Arkadaşım öyle dersen kesin diğer gruba verir öğrenci kaybetmek istemiyorlar dedi en olmadı öyle olsun ama o çocuğun oldugu sinifa daha asla yollamayacağım

Sinir oldum cocugun annesine. Obur sinifa verirsen tenefuste,yemekte falan bunlar gene bir araya gelmez mi? Cocuk baskalarina da tehdit degil mi ayrica? Cocugun kaydinin silinmesi lazim. O anneye de yaziklar olsun. Kendi cocugunu korurken baskalarinin cocuklarini riske atiyor. Kafaya vurmak nedir ya?! Bu cocugun kaydi neden silinmiyor diye girin konuya bence.

Bende öğretmenim. Geçen iki yıl boyunca böyle bir öğrencim oldu. Sağlı Raporu istedik, vermediler.Bazi günler sabah sarhoş gibi oluyordu ama ilaç vs kullanıyor mu? Hiçbir bilgi vermediler. Hiçbir prosedür falanda yok. Çok araştırdım. En fazla olay olunca tutanak tutuluyor ve benim yanımda ne idareci var ne başka hoca tek başımayım hizmetli ile. Bazen hizmetli ile çocuk bile birbirine giriyordu. Rehberlik yazısı yazdım 3 kere. Aile istemedi diye müdür onaylamadi, yazı Rama gitmedi. Aile ile konuşsan ne fayda 2 senenin sonunda bir de bana içten içe bilenmisler. Benzer bir öğrenci daha geldi ben bunu iyi eğittim diye aile bana getirmiş, birken iki oldular baş edemedim. Vay sen o çocuğa çok iyi bakıyordun bizimkiyle ilgilenmiyorsun diye bir de şikayet yedim. Bu çocuğa emek vermişim o kadar onlarda açık arayıp durdu şikayet etmeye. Ama benim hiçbir açığım zerre kusurum yoktu çok şükür hiçbir şey yapamadılar anca canımı sıktılar. Çocukları benimde kafama oyuncak fırlatıyordu. Yani bende insanım 18 çocuk daha var. Biriyle zor baş etmişim zaten. Hatta bir de otizm tanili kaynaştırma da gelecekti de çok şükür gelemedi. Yoksa 3 olacaklardı. İşini iyi yapmakta sıkıntı. Çok taleplerde bulundum yardımcı bir stajyer, bir görevli vs. Yok. Tek ahmakligim yazılı bir şey vermeyisim. Ama rehberlik yazımı dahi umursamadilar ki. İki sene de dehşet yıprandım. Velilere de dedim. Milli eğitime gidin, imza toplayın. Yok. Lafta çok korkuyor çok kızıyorlar ama icraat sıfır. Yani evet her çocuğun eğitim hakkı var ama sizde idare olarak güvenlik, yardımcı sağlayın. Sonra o çocuklardan biri ağır yaralansa öğretmen kabahatli. Kocaman sıkıntılı bir merdiven vardi, Tualetler berbattı. Veli zaten kafadan sıkıntılı. Hepsi ile mücadele ediyorum, birde müdür bey bana toy diyor,akil veriyor. Ulan kaç senelik öğretmenim ben ya. Hayır toysam bir personel ayarla, stajyer ayarla. Yapamadığını söyledi. Meğerse yapabiliyormus.( Ertesi sene stajyer verdiler hemde iki tane.) O da kadın düşmanı bir tuhaf adamın tekiydi. İki sene geçti ama 10 sene gibi geldi. Benim evladım olsa ben öyle çocukla aynı sınıfa yollamam. Hele ki Anasinifi. Kalsın gitmesin.Zaten o çocukla uğraşmaktan diğer çocukları tanıyamadım bile. Kendim Anasinifciyim ama vallahi göndermezdim. Size tavsiyem başka okula gönderin. Neyi bekliyorsunuz çocuğunuzun ağır yaralanmasıni mi? Öğretmenlerin gerçekten hiçbir gücü yok. Maximum olay olur, tutanak tutulur bu kadar. Bu da sizin çocuğu korumaz. Başka okul mu yok, sınıf mı yok. Alın gitsin. He bir de ben çocukların başından 1 dk ayrılmam. Bedenim bile bu düzene alışmış xjx dersim bitene kadar tuvaletim dahi gelmez. Son çocuğu ugurlarim birden sıkışırım. Ama diğer öğretmenler benim kadar kendini parcalamamayi seçebilir (Ki bende bir daha asla kimsenin çocuğu için kendimi bu kadar yıpratmam asla!) birde bu çocuklar yalnız kalıyorsa yandınız. Ki behsettigim ilk sene stajyer, yardımcı VS yoktu. Biri lavabodayken ötekiler sınıfta ya da Lavabodaki yalnız kaliyordu. Ay kafayı yemiştim ya. Şu an resmen depreştim göğsüm sıkıştı yazarken. Özetle "Çocuğunu o sınıftan al, başka okula yaz ya da evde dursun"

Sinir oldum cocugun annesine. Obur sinifa verirsen tenefuste,yemekte falan bunlar gene bir araya gelmez mi? Cocuk baskalarina da tehdit degil mi ayrica? Cocugun kaydinin silinmesi lazim. O anneye de yaziklar olsun. Kendi cocugunu korurken baskalarinin cocuklarini riske atiyor. Kafaya vurmak nedir ya?! Bu cocugun kaydi neden silinmiyor diye girin konuya bence.
Yok hiç biraraya gelmiyorlar bir grup sabah bir grup öğlen geliyor karşılaşmıyorlar bile. Bu çocuk sanırım benim oğluma bu derecede takıntı yapmış . az önce öğretmenle konuştum okul değiştirmeyi düşünüyoruz dedim . oda diğer gruba verelim diye dün diğer öğretmene boyle olmaz siz alın demiş . bugün idareyle konuşup size dönüş yapacağım diğer sınıfa geçirelim diye düşünüyorum dedi bekliyorum çok teşekkür ederim yorumlarınız icin

Ailesine bi daha olursa darp raporu alıp şikayetçi olucam de ve rapor da al da elinizde bi belge olsun. Durumla ilgili tutanak da tutulsun o da çocuk ilaç da kullanıyormuş ama ailesinin el atması lazım duruma diğer çocuklara yazık eğlenmek yerine tedirgin oluyorlardır orda

Kızlar cocuğun annesi benimle ayrı konuşmak istedi çağırdım konuştuk. Buarada kadın arkadaşım geçen sene baya samimiydik. Okula çağrılmış idare ve öğretmen hep birlikte konuşmuş çok gerilmişler. Öğretmenle çok tartismislar
Yüzsüz gibi birde benim olmadığım yerde benim adıma konuşmuş! Pazartesi sabahı ben oğlumu sabahçı gruba almak için öğretmenle konusurken duydu sebebini sordu, Gidiş geliş sıkıntım var deyip gecistirdim. Halbuki onun sınıfta olduğunu duyunca geçen seneden de bildiğim için değiştirmek istedim.
İdareyle görüşürken 'tek sebebi oğlum değil ki onun gidiş geliş sıkıntısı var o yüzden istiyor' şeklinde söylemiş Orda ben yokum kendimi savunamiyorum hayır yani sanane . Önemli olan benim öğretmene söylediğim sebep değil mi sonuçta . . Bu kafasina vurma olayı da olmamıştı daha. İlk günden daha derse başlamadan yüz göz olmak istemedim kaldı ki benim muhattabim ogretmenimiz , ona birşey desem bile kendi çocuğunu savunacak nitekim bugün kapıma gelip dibine kadar çocuğunu savundu . Bütün konuştuklarimizi yazamadım ama özeti bu) Bundan sonra hem yüksek doz ilaç kullanacakmis hem okulda 1 saat bırakıp alacakmış . İdare baska okula alamayacaksa , bu şekilde istemiş .(Birde beni ve oğlumu suçlar gibi tavırlardaydi) oğlun oynamıyor git diyor bu yüzden benim çocuğum yapıyor, birtek senin oğluna yapıyor aslında çok seviyor, bende böyle olmasını istemem çocuğumun vs dedi. otizmliymis buarada . İşte böyle durumlarda öğretmene söyleme bana soyle birşey olursa benim arabam var hastaneye vs vs derken lafı ağzına tiktim daha fazla duymak bile istemedim .

Sonra öğretmenin yanına gittim . Valla kadınin dediği herşeyi söyledim. Öğretmen çok sinirlendi tabi ki . Baya konuştuk . Sonunda İnatla çocuğunu almıyor idare de söyledi daha uygun bı eğitime vermesini ama hayır burada devam edecek demiş . elimiz kolumuz bağlı dedi müdür bu konuyla ben yakından ilgileneceğim demiş annesine . Çocuğu gördüm sınıfta 1 saat durdum annesi ilaçlarını vermiş belliydi (öğretmen vermediğini düşünüyordu daha önce) saldırmiyordu. zaten bugün hiç sorun yaşamamış oğlum. Bu şekilde olursa bı sıkıntı yok zarar vermesin benim çocuğuma dedim ufacık bir durum olursa artık soluğu idarede alacağım bir iki derken illaki bir yaptırım olur dedi öğretmen de. Şimdiye kadar gidip şikayette bulunmamak hataymis ama 1 senedir ilk defa idareyle görüştü diye kadın kapıma dayandı ve resmen beni manipüle edip vicdan azabı çektirmeye çalıştı bı görseniz neler neler. Özellikle öğretmene söyleme bana soyle diye tembihliyor bide beni. Oğlumu da gizliden , bir daha öğretmene şikayet etmek yok tamam mı diye tembihlerken yakaladım .

Neyse kızlar böyle işte sizi bilgilendireyim dedim duruma bakacağız yorumlarınız için çok teşekkürler 🌸

Kızlar cocuğun annesi benimle ayrı konuşmak istedi çağırdım konuştuk. Buarada kadın arkadaşım geçen sene baya samimiydik. Okula çağrılmış idare ve öğretmen hep birlikte konuşmuş çok gerilmişler. Öğretmenle çok tartismislar
Yüzsüz gibi birde benim olmadığım yerde benim adıma konuşmuş! Pazartesi sabahı ben oğlumu sabahçı gruba almak için öğretmenle konusurken duydu sebebini sordu, Gidiş geliş sıkıntım var deyip gecistirdim. Halbuki onun sınıfta olduğunu duyunca geçen seneden de bildiğim için değiştirmek istedim.
İdareyle görüşürken 'tek sebebi oğlum değil ki onun gidiş geliş sıkıntısı var o yüzden istiyor' şeklinde söylemiş Orda ben yokum kendimi savunamiyorum hayır yani sanane . Önemli olan benim öğretmene söylediğim sebep değil mi sonuçta . . Bu kafasina vurma olayı da olmamıştı daha. İlk günden daha derse başlamadan yüz göz olmak istemedim kaldı ki benim muhattabim ogretmenimiz , ona birşey desem bile kendi çocuğunu savunacak nitekim bugün kapıma gelip dibine kadar çocuğunu savundu . Bütün konuştuklarimizi yazamadım ama özeti bu) Bundan sonra hem yüksek doz ilaç kullanacakmis hem okulda 1 saat bırakıp alacakmış . İdare baska okula alamayacaksa , bu şekilde istemiş .(Birde beni ve oğlumu suçlar gibi tavırlardaydi) oğlun oynamıyor git diyor bu yüzden benim çocuğum yapıyor, birtek senin oğluna yapıyor aslında çok seviyor, bende böyle olmasını istemem çocuğumun vs dedi. otizmliymis buarada . İşte böyle durumlarda öğretmene söyleme bana soyle birşey olursa benim arabam var hastaneye vs vs derken lafı ağzına tiktim daha fazla duymak bile istemedim .

Sonra öğretmenin yanına gittim . Valla kadınin dediği herşeyi söyledim. Öğretmen çok sinirlendi tabi ki . Baya konuştuk . Sonunda İnatla çocuğunu almıyor idare de söyledi daha uygun bı eğitime vermesini ama hayır burada devam edecek demiş . elimiz kolumuz bağlı dedi müdür bu konuyla ben yakından ilgileneceğim demiş annesine . Çocuğu gördüm sınıfta 1 saat durdum annesi ilaçlarını vermiş belliydi (öğretmen vermediğini düşünüyordu daha önce) saldırmiyordu. zaten bugün hiç sorun yaşamamış oğlum. Bu şekilde olursa bı sıkıntı yok zarar vermesin benim çocuğuma dedim ufacık bir durum olursa artık soluğu idarede alacağım bir iki derken illaki bir yaptırım olur dedi öğretmen de. Şimdiye kadar gidip şikayette bulunmamak hataymis ama 1 senedir ilk defa idareyle görüştü diye kadın kapıma dayandı ve resmen beni manipüle edip vicdan azabı çektirmeye çalıştı bı görseniz neler neler. Özellikle öğretmene söyleme bana soyle diye tembihliyor bide beni. Oğlumu da gizliden , bir daha öğretmene şikayet etmek yok tamam mı diye tembihlerken yakaladım .

Neyse kızlar böyle işte sizi bilgilendireyim dedim duruma bakacağız yorumlarınız için çok teşekkürler 🌸

Yahu cocuk cocugunuzun basina vurmus hala nasil ayni ortamda birakirsiniz takintilar kolay gecmez sizin cocuk su an kobay olmus. O anlatirken dinlediniz mi inanilmaz bir durum cidden.

Yahu cocuk cocugunuzun basina vurmus hala nasil ayni ortamda birakirsiniz takintilar kolay gecmez sizin cocuk su an kobay olmus. O anlatirken dinlediniz mi inanilmaz bir durum cidden.
Anlatırken tabi susup dinlemedim şunu dedim bunu dedim diye tek tek yazmaya kalksam roman olur farkında mısınız herşeyi yazmadım hatta pek çok eksik var buna rağmen koca bı sayfa yazmışım uzatmak istemedim mesajı yoksa bunun iki katı konuşuldu

Konusma ile bu isi cozemezsiniz diger anne ile uzatmayacaktiniz. Yarin daha agir bir sorun yasadiginizda cocugunuza karsi pismanlik gecmez. Ortada ne yazili beyan ne bir adim var.

Yazili cevap isteyin sozle sadece sizin cocugunuz zarar gorecek
Kadın üste çıkmış benim oğlum da o çocuğu ısırmişti bir kac kez baya kanamis falan bunları öğretmenin yüzüne vurmuş benim çocuğum da şiddet gördü , buradan öğrendi bile demiş kadın bildiğiniz herkese diş geçirmeye calisiyor

Siz cozmek icin ne yaptiniz? O huyu devam ediyor mu?
O cocuk ic dunyasinda ne yasiyor cani ne kdr yandi ne kdr ifade ediyor bilmiyoruz boyle olmak istemedigine eminiz
Yine de fikrim degismedi ikisinin de sagligi icin ayri siniflarda olmalilar.
Anne uste cikmiyor dogrulari konusmus ama yaftalanan taraf o

Siz cozmek icin ne yaptiniz? O huyu devam ediyor mu?
O cocuk ic dunyasinda ne yasiyor cani ne kdr yandi ne kdr ifade ediyor bilmiyoruz boyle olmak istemedigine eminiz
Yine de fikrim degismedi ikisinin de sagligi icin ayri siniflarda olmalilar.
Anne uste cikmiyor dogrulari konusmus ama yaftalanan taraf o
O huyu şuan yok ama başka şekilde kendisini korumaya çalışıyor eğer farkederse vuracağını. Anne kendi çocuğunda pek sorun görmüyor bu yüzden yaftaliyorum sorunu tamamen benim çocuğuma atıyor . Durup dururken asla vurmaz diyor kesinlikle yalan bunu öğretmen söylüyor. Kadın bana senin oğlun diğer grupta çok kalabalık oradada ogrencilerle kavga eder falan dedi. Çocuklar arasında illa ki anlaşmazlık çatışma olabilir o anlık ancak onun çocuğu normal değil . Öğretmenlere bunu da söyledim benim sinifimda öyle bir çocuk yok dedi bizim ogretmenimiz de , çocuğunuz kendisini koruyor durup dururken kesinlikle vurması veya kin tutmasi yok ama o an canı acidiginda tabi ki tepki veriyor karşılık olarak dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X