Aile Planlaması Cocugum Olmuyor..Lutfen Yardimm !!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cerenim61

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
3
0
36
Ben 32 esim 36 yasinda. Evleneli 1.5 yil oldu, ilk 1 sene cocuk dusunmedigimiz icin korunduk. 6 aydir korunmuyoruz fakat hamile kalamiyorum, hamile kalamamamin nedeni yasimizin fazla olmasi olabilir mi lutfen bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim.

Doktora gıtmelısınız sızın yasındakılerın ılk 6 ay olmuyorsa doktora basvurmaları gerekıyor
buarada sız degıl ama esınızın yası ılerı

sebebini biz bilemeyiz. Yaş faktörü önemli ama çocuk olmayacak bi yaş değil. Sebepsiz yere 3 yıl çocuğu olmayanlar var maalesef. Bu kadar endişe ediyorsanız mutlaka doktora muayene olun. Doktor sıkıntı yok derse ovulasın testi deneyin

Ben 32 esim 36 yasinda. Evleneli 1.5 yil oldu, ilk 1 sene cocuk dusunmedigimiz icin korunduk. 6 aydir korunmuyoruz fakat hamile kalamiyorum, hamile kalamamamin nedeni yasimizin fazla olmasi olabilir mi lutfen bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim.

Yaşla ilgili olduğunu düşünmüyorum, 35 yaşında hamile kaldım, hemde doğum kontrol hapının bıraktığım ay. Bence bir doktora başvurmalısınız.

Yaşınızda bir şey yok ki sanki 45-50 gibi konuşmuşsun.. Bence bi doktora gidin derim bilmiyorum bula bula bu çareyi buldum ne dersin?

Kesin olarak yaşınızla alakalı diyemez kimse kadın doğum uzmanına gitmeniz gerekir. Kendinizi suçlayıp strese girmeyin bir uzmana görünün. İnşallah Rabbim hayırlısıyla verir size yavrunuzu

benim ablam ve eniştem de sizin yaşlarrınızdaydı onlarında bir türlü çocuğu olmuyodu doktora gidiyolardı hiç bi sorunları çıkmıyodu 6 sene ugraştılar ama olmadı en sonunda tüp bebek yapmaya karar verdiler ve ilk deneme de oldu bencede yaşınız daha fazla ilerlemeden bi doktora gitmelisinz ablam keşke daha önce tüp bebek denesey mişim 6 sene boyunca boşuna kendimi yıprattım diye çok pişman olmuştu şuan 2 yaşında bir kızı var

neden doktora gitmiyorsun basit testlerle sorunun ne olduğu anlaşılır..yada yumurta takibi yaptırabilir doktor .
inşalah hiç bi sorununuz yoktur bence yaşın ilerlemeden gitmelisin eşinle birlikte

ben 21 yaşımda 1 sene hamile kalamadım
şuan yaşınızda sorun yok dr gidebilirsiniz

Biz ne desek boş, doktora gitmelisiniz. Testlerinizi yaptırın, belki kist vardır vs. Belki de hiç bir şey yoktur psikolojiktir.

Çoğu doktor ilk 1 sene bişey yapmıyor. Çünkü ilk 1 sene deneyin olmazsa bişeyler yaparız diyorlar yani 1 sene içinde olmaması doktorlara göre normal. Bir tanıdığımında da 7 8 ay olmamıştı ordan biliyorum doktora gitti doktor baktı herşey normal ve 3 4 ay daha deneyin olmazsa daha detaylı bakarız dediler.

Doktora gîtmelisiniz

Zira 1 yıl 6 ay vs deniyor ya sperm sıkıntısı varsa o sürenin hiçbir önemi yok

Biz 1,5 yıl sonra gittik sperm testinde 0 sperm dediler yani bu test 29 yaşında böyle idi 25 te de böyleymiştir dedi doktor

Şimdi 36 yaşında eşim artmamıştır zaten sıfır olan bir şey ama olanlarınızı azalıyor

Bu arada çocuğum var teşhisin üzerinden bir yıl geçmeden kucağımda idi tüp bebek

Birlikte gidin muayene olun rahatsızlık varsa belirleyin tedavi olun vs eğer yoksa da her ay gün takibini vs bırakın kafanızı başka şeylerle meşgul edin

doktora gidin. buradan ne tur bır yardım olacak kı . ılk 1 yıl normal sayılırmıs aslında ama yasınız gecmeden görunun.

eger doktr. gidip tüm test tahlil görüntüleme vs. yaptırdınız da hiiç bir sorun çıkmadı ise yumurtlama gününü tutturamıyorsunuzdur.

Çocuk olmamasında yaş faktörü bir sebep olabilir ama tek sebep olamaz. Ablam 37 yaşında doğum kontrol hapını bıraktığı ay hamile kaldı. Bir arkadaşım 37 yaşında bir düşükten sonra prolaktin hormonu tedavisinden sonra sağlıklı doğum yaptı. Ve erkekler 40 yaş ve üstü.
Doktora gitmelisiniz. Belki bazı hormonlar sebep oluyor belki de sebepsiz buradan kimse teşhis koyamaz.

Doktora gitmeden, gerekli şartları sağlamadan hamile kalmaya çalışanları hiç anlamıyorum. Hiç bir şeyiniz olmasa dahi almanız gereken vitaminler var. Önce bir doktora gidin sonra deneyin.

Yaşın problem olduğunu sanmıyorum, ama probleminiz varsa yaşın önemi zaten olmaz.

Yaş ile ilgili olsaydı annem 37 babam 41 yaşındayken ben, ablam 38 enişten 43 yaşındayken yeğenim olmazdı.

X