İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

evet, dediğiniz gibi kızımız hediyeyi çok beğenmiş, bende mutlu oldum tabii

herkese şimdiden mutlu huzurlu seneler dilerim, yeni yılınız kutlu olsun hanımlar
:13::13::13::13::13::13::13:

ben bile beğenirdim hayatım bana da alabilirsin çok güzel bir hediyeydi

ben merak ediyorum acaba annesi beğendi mi

amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnn canım cümlemize işallahhhh
bu yeniyılda herkesin tüüüüüüüüüüüüümmmmmmmmmmm dilekleri gerçekleşir işallahhh:13:

amin canım amin
bu arada biz pazartesi teste gidiyoruz bize dua edin
testi geçip bilseme gidemezse sadece okul hiç iyi gelmeyecek ona da bana da

ben bile beğenirdim hayatım bana da alabilirsin çok güzel bir hediyeydi

ben merak ediyorum acaba annesi beğendi mi

valla cidden ben de merak ediyorum acep annesi beğend mi malum çocuktan önce velilerin beğenmesi önemli

amin canım amin

hadi canım hayırlısı işallah iyi geçer testiniz sonuçlarını hemen veriyolar mı

inşallah canım, testi geçer kızın, sende atanırsın umarım bu sene:13:

valla kızlar annesi beğendimi bilmemde bende oğlumun hediyesinin verilişinden memnun değilim, marketten öylece alıp market poşetiyle vermiş başka bi kız oğluma, hediye paketi olmasa bile bi rafya yapıştırabilirlerdi çok zor olmasa gerek, yeni yıl öncesindeyiz, her yer hediye paketi rafya dolu ya, bilmiyorum siz ne dersinizde ben bozuldum açıkcası. bilmeyen, cahil insanlarda değiller doktorlar karı-koca
ben kendi çocuğuma alır gibi özendim valla
ama neyse oğlum bunların farkında değil, onun için problem yok yani

Son düzenleme:
valla cidden ben de merak ediyorum acep annesi beğend mi malum çocuktan önce velilerin beğenmesi önemli

hadi canım hayırlısı işallah iyi geçer testiniz sonuçlarını hemen veriyolar mı

inşallah diyelim

benim evde bile var hediye paketi boy boy lazım olursa diye,onlarda bi ilginçmiş

kaldı ki marketlerde hele de böyle günlerde zaten paket yapıyolar,migrosun bile masaları var yalandan süslü olmasa bile bi kağıt koyuyolar kendin sarıp ediyon,zahmet etmemiş sizinkiler heralde

günaydın hanımlarrrrrrrrrr
yeni b ir yıla daha başaldık hayırlısı ile yeniyılın hepimize sağlık mutluluk huzur ve evlatlarımıza başarı getirmesini dilerim

evet, dediğiniz gibi kızımız hediyeyi çok beğenmiş, bende mutlu oldum tabii

herkese şimdiden mutlu huzurlu seneler dilerim, yeni yılınız kutlu olsun hanımlar
:13::13::13::13::13::13::13:
sizede iyi seneler cnm ailenle sağlıklı huzurlu bir yıl dilerim
amin canım .yenil yılda herşey istediğin gibi olur inşallah
amin canım amin
umarım istediğiniz şekilde dönersinizherşey istediğin gibi olur . başarılar sılaya
zamanı çok mu kıymetliymiş senin değer verdiğin gibi özendiğin gibi karşılık bekliyorsun ama nerde
günaydın hanımlarrrrrrrrrr
yeni b ir yıla daha başaldık hayırlısı ile yeniyılın hepimize sağlık mutluluk huzur ve evlatlarımıza başarı getirmesini dilerim
inşallah cnm sizinde yeni yılınız kutlu olsun herşey dilediğin istediğin gibi olsun .2012 de bebişinde sağlıkla şansıyla doğsun
iyi yıllar herkese,mutlu,umutlu,sevgi dolu bir yeni yıl geçirmeniz dileğiyle
sizede iyi yıllar cnm .sağlıklı huzurlu mutlu bir yıl olur hepimiz için
:118:
amin canım işallah

ocak 20 de mi kapanıyo okullar
sne geri sayım yapmıyorsunn
evet canım, 15 gün sonra girilmiş olur karneler, bakalım nasıl olcak bu sene
inşallah istedikleri gibi gelir karneler. hepsi emeğinin karşılığını alır

amin canım amin

noldu canım nasıl geçmiş test, sonuçlar ne zaman belli olcakmış:26:

inşallah istedikleri gibi gelir karneler. hepsi emeğinin karşılığını alır

inşallah canım:13:

oyy kızlar bilmiyorum çıktığında morali çok bozuktu ,bikaç soruyu yapamamış sorular kolaymış ama zaman yetmemiş (tabi kitap okumayınca yavaş okuyor) ,suratı beş karış geldi,uzman bile farketti hiçbir çocuk tamamını yetiştiremiyor falan dedi,siz zaten üstün olduğunuz için burdasınız vazgeçmeyin buraya gelemeseniz de dedi

velilere uzman öğretmen konuşuyor o ara nasıl olacağını falan anlatıyor,çok zor görünüyor,üstünlerin üstünlerini alacağız dedi,isterse ıqsu 150 olsun,160 olan varsa onu alacaklar yani,sılanın o kadar olduğunu sanmıyorum,mesela çocuk görsel zekalı diyelim sadece görselinin üstün olması yetmiyormuş her alanda üstünlük arıyorlarmış,yani tüm alanlarda kendini göstermesi bekleniyor,5 alan varmış galiba ölçtükleri,daha önce dediğim gibi üstün çocuk her dersi anlarmış zaten sıla gibi ilgilenmeme anlamama durumu varsa kesinlikle bir öğrenme bozukluğu olurmuş ,böyle çocukların % 25inde olurmuş bu,yine klasik hassas olma beğenilme kabul görme durumları ,çocuğa istediğini verin,geri çekilmesine izin vermeyin falan fişman ,ama rehberlikçi tekrar söyledi hala psiyatriste gidemiyoruz test sonuçlarını beklicez dayanacaksınız dedi,sılanın özelliklerine göre ben onun geçeceğini düşünüyorum dedi,

sölediklerine göre yapılırsa güzel gelişmeler olacakmış,kanun hazırlanmış aralıkta kabul edilmesi bekleniyormuş ama mebdeki atamalar falan uzatmış,kabul edilirse üstün olan ama bilseme giremeyen çocuklar için belli okullarda sınıflar açılacak normal okullar içinde orda eğitim göreceklermiş özel öğretmenlerden,şuanda ankara ve karabük üniversitesinde çocuklar için bölümler açılmış üstün çocukları 13-14 yaşında kabul ediyorlarmış,diğer üniversitelerde de açılacakmış,bu özel sınıflar oralara öğrenci yetiştirecekmiş,buraya giremezse de heba olmayacak falan dedi ama bura türkiye bakalım nolcak

sonuç ocak sonu gibi,geçerse son zeka testi (sılanın sorunlarını da belirleyecek test) nisanda, geçemezse bunu zaten artık kendi yolumuza bakıcaz ,işte böle durum

insallah herşey isteğin gibi gelişir

İnşallah her şey yoluna girer Ama o bekleme zamanı yok mu insanı alt üst eden o zaten

işallah canım kızın için de senin için de hayırlısı olur sonuç işallah olumlu gelir

hayırlısı olsun canım, anladığım kadarıyla en elzem konu bi öğrenim bozukluğu varsa bunun giderilmesi, her alanda üstün çocuk varmıymış ki ya, bu kısım bana ilginç geldi, ben zekanında gruplandırıldığını sanıyordum

hakkınızda hayırlısı olsun güzelim...
bende her konuda iyi olan diye bilmiyordum... gruplara ayrıldığını biliyordum şaşırdım...

teşekkürler arkadaşlar hayırlısı olsun tek istediğim sorunlarının çözülmesi ve mutlu olması

ben de öyle biliyorum zekanın farklı alanları var 9 alan yanlış hatırlamıyorsam,uzman olmadığımdan net bişey de söylemek istemiyorum

anladığım kadarıyla hepsinde üstün olması değil,ama her alanda bi farkı olması gerekiyor,mesela daha önce yeteneğe bakarak zihinsel performans ölçmeden almışlar diğer çocuklarla sorun çıkmış aralarında o yüzden şimdi kriterler genişlemiş diye anladım ben

ikinci paragrafı size yazmıştım arkadaşlar yorum yapmamışsınız ,şuanda bilsem bile olmayan iller var düşünsenize yasalaşırsa özel sınıflar ne güzel olacak,hem daha iyi eğitim hem de erken yaşta üniversite gitme şansı olacak çocukların,ben bu sayfalardan çok umutluyum

şahane olur canım da, nedense ben pek ümitli değilim, derin mevzular, bizde üstün zekalı çocuklar değerlendirilmediğinden zekaları bile gerileyip normale geliyo bence, aslında bilsemde çözüm değil ki bilseme haftada iki- üç saat gidiyorlar, bilseme gidenler sınavsız üni. ye gircek diye bi söylenti var ama bana mantıklı gelmedi, ilköğretimde haftada bi kaç saat bilseme gitti diye niye sınavsız giriş hakkı olsun. ama bu bahsettiğin sistem olsa herşey bambaşka olur
tablet dağıtmak gibi saçma sapan işlerle uğraşcaklarına bu işlerle yoğunlaşsalar ne güzel olur

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…