İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

dün tüm sınıf ceza ödevi aldı 2 şer 3 er 4 er ve 5 er 99 ve 100 kadar 7 kez yazdık
geriye doğruda 7 kez yaptık hepsindensu gibi ezberlemişti önceden, sabah kafası karışmış gibiydi:18::18::18:

çok saçma, kötü bişey yaptın ceza olarak matematik aldın, çocuğa verilen mesaj, matematik ceza olarak verilecek kadar kötü bişeydir

başarılar canım kızlarına:13:

teşekkür ederim canım tavsiyene, güvender bakayım o zaman ben gelecek sene için, gerçi bizimkine matematik çok basit geliyo, 3. sınıf sorularınıda yapıyo hatta ama hayat bilgisi için gerekli olabilir
:13:

teşekkür ederim canım tavsiyene, güvender bakayım o zaman ben gelecek sene için, gerçi bizimkine matematik çok basit geliyo, 3. sınıf sorularınıda yapıyo hatta ama hayat bilgisi için gerekli olabilir

Evet canım aklınızda bulunsun bende geçen sene kızıma sadece öğretmenin verdiği ödevleri çalıştırıyordum ama daha sonra okulun yaptığı türkiye geneli sınavlarında başarısız olmaya başladı ,bu sene bu kafama dank etti dedim bu böyle olmaz neden benim kızımda başarılı olmasınn
sonra okul açılınca aldımm bu sefer zevk almaya başladı kızım konuları anlayınca evet hayat bilgisinide ne kadar çözerse okadar anlıyor çocuk hangi şıkkı eliyeceğini
matematikte de, bu sene 25 sayısının 4 katının 3 eksiği nedir, gibii sorular çıkıyor bizim zamanında lisede görüğümüz soruları çocuklar 3 te görmeye başlıyorrr

tabii canım, öğretmen iyi bi öğretmen olabilir ama yinede başkaları neler yapıyo diye takip etmekte, eksik bişey varsa gidermekte fayda
evet canım araştırmıştım 3. sınıf müfredatını o tip sorular var hatta daha zorlarıda var, matematik somut olduğu için kolay anlıyo oğlum ama hayat bilgisi daha soyut yoruma ezbere dayalı, onuda tamamlamaya çalışcaz artık, hatta belki yaz tatilinde sıkmadan başlayabilirim hayat bilgisine

3 sınıf 2 nin tekrarı, 5 sınıf 4 ün tekrarı diyolar doğrumu sen tecrubelisin bu konuda, tekrarı derken birebir değil elbet bi gömlek üstü tabii

verdiğin fikirler için çok çok teşekkür ediyorum .ben tudemin kitapları ve yaprak testlerini alıyordum .zambak yayınları basit gelmişti .güvenderi bilmem iyi oldu
başarılar kızlarına

chess benim oğlumda bu yıl mat dersinde ne görülecekse önceden biliordu. ama bize 2.sınıf düzeyinde ödev gelmiyor öğrtmn hafif buluyormuş.çocuklara bir kaç gün konuyu anlatıp daha üst seviyede sorular soruyor ,böylece sıkılmaya fırsatı olmuyor çocukların mat dersinin sürekli tekrarı sıkıcı geliyor dün ritmik saymalar işkence gibi geldi

valla tudeme o kadar iyi diyolar, üst seviye diyolar ama ben beğenmedim, resmen sorular çocuklar yapamasın diye, zor ya!! hele hayat bilgisinde bol bol ezbere dayalı, soru var, üst sınıflar için yayınlarını bilemicem tabii, acıdım valla bu kitaba verdiğim paraya
bi arada morpa kampüsün deneme testlerini almıştık, optik kodlamalı falan, o sorular güzeldi
gerçi artık ben ekstra test yaptırmayı pek düşünmüyorum, teee 8. sınıfta gircekleri sınav için, ki şuan yaptıkları testlerden o sınavda soru çıkmıcak, kasmaya germeye gerek yok çocukları, daha öncede demiştim yayın evleri cebini dolduruyo, çocuklara bi faydası olduğunu düşünmüyorum diye. 8 yaşındaki çocuğa sınav ne zaman olcaktıda kaçıncı olmuşumda, neden o soruyu yanlış yaptımda, şimdi bana annem kızcakta gibi yükler ağır ve gereksiz bence. çocuklar okula korkarak endişeyle değil gülerek gitmeli
ama konu anlatımlı, hemen sonra sorulan sorularla pekiştirilen kitaplar bence daha gerçekçi ve faydalı testlerden
önemli olan konu eksiği bilgi eksiği olmasın, bunlar olmazsa zaten testler kolay gelecektir.

tudemin 1sınıf tatil kitabı da çok basitti 2.sınıfların ki zor ama.bizimöğretmn deneme sınavı yapıor her hafta toplantı yaptığı gün elinde tudemin deneme sınavı vardı diğer öğrtmenler ağır gelir falan diyordu bizim ki bunları yapan çocuk her şeyin üstesinden gelir diyordu .bzim öğretmen evde bol bol test çözmeyi gerekli buluyor test çözerken eskiye göre daha dikkatli bu açıdan faydasını gördüm .ben ve bir çok arkadaş seninle aynı düşünceye sahibiz bu yük ağır geliyor çocuklara. ben konu anlatımlı kitap almadım morpa ve okulistikten konu anlatımlı derslere bakıyor ardından da testlerini yapıyoruz

yaw allah aşkına ezber soruları demek istiyorum öğretmeninize

adı üstünde ezber bugun ezberler yarın unutur, çocuk TSE nin açılımını bugün ezberler yarın teste doğru yapar, ertesi gün unutur, ertesi hafta TSE hangi dersin konsuu onu bile hatırlamaz herkesin düşüncesi farklı tabii, ama en azından 4 sınıfa kadar çocukları bu kadar germeye gerek yok bence

morpa kampüsle okulistiği bende düşünüyorum ama 4. sınıfta

benide 4. sınıf korkutuyo, iş ciddiye o zaman biniyo, şimdi sizin kuzuların aldığı notların bi geçerliliği yok, e okula girilmiyo, zaten not yeri bile yok e okulda sınvalar için, ama 4. sınıfta olacak, branş öğretmenleri devreye gircek, o öğretmenler nasıl öğretmenler olcak zaten başlı başına bi gerilim benim için, şimdi sınıf öğretmeniyle önemli bi problemimiz olmadığından rahatım tabii, asıl 4. sınıfta maraton

Son düzenleme:

ya bu deveyi ya bu diyardan gidersin benim durum bu.şimdi sınavlar yok. işin cidiyeti 4.sınıfta bzim şimdiden okulda yaptığımız deneme sınavlarında başarılı olan çocuklar ileriyi garanti etmiştir diyor öğretmeni aldıkları puanları o kadar ciddiye alıyor ki oğlum 452 almıştı o nu not etmiş ve başarı grAFİĞİ TABLOSU çizip evde takip edeceksiniz demişti . konuyu anlayıp bildikten sonra testlerde zaten başarı geliyor .öğrtmen çok ciddiye aldığı için sınavları testlere ağırlık veriyoruz oğlumla defalarca konuştum rahatlatmaya çalıştım
okulistik morpa kampüse göre çok çok iyi .ben konu anlatımlarının çok faydasını gördüm eğlenceli bir şekilde ders işliyor oyunlar oynuyor .

Evet canım dedikleri gibi tekrarı amaa biraz gelişmişi diyeyim bu sene 2 li rakamlarla çarpma yaparken 3 te 3 lü rakamları çarpıyorlar çıkarıyorlar birde boşluk bırakıp bulmalarını istiyorlar
mesela toplamada, çıkarmada çarpmada boşluk bırakılan yere hangi sayı gelecek gibii tabiki anladığım kadarıyla anlatıyorumm amaa bahsettiğim kitaplar okadar güzel anlatmış oluyorkii rahatça kavramasına neden oluyor çocuğunn

Tudemi büyük kızıma bende alıyordumm 3 ve 4 te güzelde çözebiliyordu ,sonra tudemin türkiye genelii olan paralı sınavına soktumm kitapından hiç sormamışş benim kız yapamayınca ağlamaya başlamış sınavda
tudem en iyisi kitapların hatta en zorunuu soran kitap bunu yapabiliyorsa çocuk çok iyii,okadar araştırma yapıyorumkii en iyi anlatan kitap hangisi hangisi daha güzel sorular soruyor diyee
kızkardeşimdende öğrendiğime göree güvender dedi,kitapçıda öyle deyince aldım bende güvenderin konu anlatımına güvenebilirsinn
bunları neden yazıyorum buzamana kadar yanlış yapmışımm kendi hallerine konu anlatımlı kitaplardan öğrenmeden konuyu tamm, önüne veriyordum soru bankası çöz bunu diye belirlii zaman sonra sıkılıyordu,çünküü okulun kitapları ,öğretmenimizin aldırdıkları kitaplardan daha farklı sorular çıkıyorduu türkiye geneli sınavlarında
birde benn hafta sonu olan dersane sınavlarından birkaçınada girdiriyorumki sınav heyecanınıı yensinnler diye,

evet canım bende tudemden vazgeçtim ,bende daha sonra beğenmedim çünkü hiç bir sınavda çıkmadığı gibii kendi sınavındada sormuyorrr,
o yüzden bende hep konu anlatımlı almaya çalışıyorumm
ben daha çokk hangi şıkkı elemesi gerektiğini bilmesine yardımcı olsun diye çözdürüyorum

ya bak ben bunu bilmiyodum bunuda öğrendiğim iyi oldu, gerçek sınavlarda bile benzeri çıkmayan soruları ben napıyım yahu, neden üzeyim, başarısızlık duygusu yükleyeyim boş yere çocuğuma

yerli malı haftasını da kutladık işte başka da bişi yok

yerli malı haftasını da kutladık işte başka da bişi yok
Bizde bugün kutluyoruz öğrtmen kurabiye kek çoğunlukta olur diye sarma kısır köfte de istedi
bunu hiç duymamıştım öğrenmem iyi oldu . paylaşımların için çok teşekkürler tecrübelerinden faydalınıyorum

yasemen01 canım sizde hala beslenme zamanı oluyo mu, 3. ve 5. sınıftada yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…