İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Biz de etkinlik adı altında drama, folklor gibi derslerden bahsetmişler. Toplantıya annem gitmişti o şekilde anlattı..

Son düzenleme:
bizde de kesin bunları sayıcaklarsempatiksalakcinni
sizden ne kadar istendisengözlerimebaksanab

Okullarda bazı velilerin para konusunda yaptıkları uyumsuzluklar çok kötü , sonuçta yapılan her neyse çocuk için. Ben sınıf temsilcisiyim. Oğlumun anasınıfından bu yana ve veliler (istisnalar hariç) çok cimri yaaa inanırmısını geçen yıldan 2 velim var hâlâ paralarını alamadım , bu rada durumları kötü değil yani velilerle durumu iyi değillerse biz paylaşalım dedik o sebeple öğretmenimiz yok durumu iyi onların ama hayret ediyorum diyor kadıncağız. lmaz:
Bilhassa bu konuda para toplayan olarak sanki kendimize topluyoruz . Bende onlar ne veriyorsa veriyorum kimi zaman benden para geçer kasaya ama onların parasından kuruş geçmez bana Allah fırsat vermesin.
Bizim velilerimiz herzaman bana hakkını helal et çok hakkın geçiyor diyorlar , anlayacağınız kıymet biliyorlar bende daha da severek bu işe girişiyorum. Arada çocuklara pasta , kek yapar götürürüm. Beni görünce hepsi yanıma gelirler oğlumdan önce yerimseniben
Velilerine de hep benim onlara neler getirdiğimi anlatıyorlarmış.
Sınıf temsilcilerine yardım edip paylaşımda bulunulmalı...

vereliniortak

terlik haklısın canım.eğer durumu da iyise velinin tabi ki sınıf annesini zor durumda bırakmamalı
bizde çocuklarımız için elimizden geleni yapıyoruz.para konusunda zorluk çıkarmıyoruz.allahtan geçen sene 1 veli dışında sanırım herkes parayı verdi sorun yaşanmadı.bu sene daha toplantı yapılmadı ama bir takım ihtiyaçlar için kesin istenir paraa.s

arkadaşlar benim kızımda bu sene 2.sınıf toplantımız yapıldı bizde 50 ilk dönem 50 ikinci dönem olmak üzere 100 lira aydat parası var bide 25 liraya a1 yayıncılığın 2.sınıf setini aldırdı öğretmenimiz şu an 3er 102 ye kadar 4 er 40 a kadar saymayı verdi hafta sonu ödevi kitaptan başka şeylerde var tabi bide 48 sayfalık hikaye kitabı hfata sonu ödevimiz

bizede bu hafta sonu ödev olarak sadece hikaye okuma vermiş...

merhaba 2. sınıf annelerikaydirigubbakcemile5
bizden daha tecrubelisiniz ve izninizle size bişey danışmak istiyorum cevaplarsanız seviniirim
aynı soruyu kendi topiğimizede yazdım ama bizde 1. çocuğunu yollayanlar çoğunlukta, siz çok daha tecrubelisiniz tabii
geçen veli toplantısında yeni bi karar alındı, beslenme düzeni menü şeklindeydi öğretmen hergün menü vermişti ona göre beslenmeler hazırlanıyordu
ama veli toplantısında oy kararıyla bir velinin o gün tüm çocuklara yemek hazırlamasına karar verildi
yine veliler tarafından önerilen ve yapılan menüde bi o kadar saçmaydı bence
pizza, tavuk pilav, yaprak sarma, kızartma vs..
şimdi ucuz olsun diye belki pizzaya kötü kaşar koycak, belki pazarda satılan içinde ne olduğu belirsiz sucuklardan kullancak ne bilcem ben
ya da tavuk pilav gününde tavuğu nerden alcak, ucuzuna kaçmak için saçma bi yerden alır mı, nasıl pişirdi, nasıl sakladı, sonuçta tavuk zehirlenmesi kolay bi malzeme
bu konudaki fikrinizi merak ediyorum evhammı yapıyorum acaba, önce daha güzeldi temiz temiz gözüm göre göre kendim hazırlıyordum, sonuçta her veli benim kadar duyarlı olcakmı bilemem, pis mi temiz mi bilemem
fikrinizi yazarsanız sevinirim
a.s.

Son düzenleme:

kimden çıkmış bu fikir, bencede çok saçma..
hazırlanan yiyeceklerin,hijyen koşulları yada besin değeri bir yana,mesela,ben çocuğuma, ne seviyorsa yanına onu koyarım, aksi takdirde aç kalır ,menüdekileri zaten yemez.....

off bende bilmiyorum oy kararı ile bu yönteme geçildi, canım çok sıkkın
her anne temiz olur güzel yapar diye bişey mi var, benim çocuğumun ne yediğini ne yemediğini başkası ne bilsin, saol canım cevabına
kaydirigubbakcemile5

merhaba hanımlar

bakıyorum çok ilgili annelersiniz...

benim size bir sorum olacak

benim bebeğim daha çok küçük okula başlaması için daha 6 yıl 4 ayı var ama görümcemin bi sorunu için size danışıyorum

görümcemin oğlu ilköğretim 2. sınıfa başladı yeni dönemde yani bu dönemde...

geçen yılki sınıfı değişmiş geçen yılki sınıfından daha ziyade öğretmeninden çok memnunlardı çok seviyolardı görümcemde oğluda....

sanırım kurayla belirleniyomuş bu sınıf değişimleri öylemi gerçekten) bu arada devlet okulu tabii....

görümem çok üzüntülü sınıfı değişmesi çok kötü oldu diyor öğretmeni çok ilgiliymiş...

onun asıl merak ettiği ise bu değişimde acaba öğretmenin bi rolü varmı

yani öğretmenin endi isteğiylemi oluyor yada öğrencisini istese geri alabilir, bırakmaz diyor...

soruma cevap istiyorum lütfen..

görümcem çok sıkıntılı....

şimdidien teşekkürler...

slm sivribiber arkadasım gecen sene aynı olay bizimde başımıza geldı kura ıle her sınıftan 6 cocuk alacaklardı ve mudur bey kura cekecek denılıp durdu fakat kurayı ogretmenlerımız cektı toplantı duzenleyıp bos kutu ıcersıne cocukların ısmını yazmıstı ama sonunda ne yaptı bılıyormusunuz baktıkı kurada ıyı calıskan velısı sorumlu coocuklar cıkınca ılgısız aılenın dersı basarısız olanlarla degıstırdı şükür benim oglum cıkmamıstı ama kurada ögretmenınde elınde olan bırsey aslındaaa

ya canım bunun gerekçesi neymiş çok merak ettim ben yani amaç ne kibilmiyorumkismile
ve kurada çıkan çocuklar nereye gönderiliyor, ortalaması düşük bir sınıfa mıbilmiyorumkismile

hanımlar bazen test veriyor öğretmen.öyle sorular sorulmuş ki ben bile düşünüp yapıyorum.özellikle matematikde:bbo:
bunu çocukların kendilerinin yapması nerdeyse imkansız.neye kime göre hazırlanıyor bu sorular anlamadım benaklinialirimsmile
bazı sorular çocukların yaşına hiç uygun değil bence:1no2:

bi örnek yazarmısın canım matematikten zor dediğin, çok merak ettim vallabilmiyorumkismile

Bence her veli kendi çocuğuna yiyeceğini hazırlamalı. Hem hijyen hemde daha külfetli bu şekilde bir kişiye yüklenmek... :bbo:
Hiçbiryerde böyle bir uygulama ne duydum ne de gördüm. Bence en kısa zamanda bu öneriye itiraz edin birlik olursanız kabul olur. Toplantı günü pek düşünülmeden karar verilmiştir ... :1rolleyes:

Arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla , öğretmen istediğini seçebiliyormuş. Her ne kadar kura da olsa formalite diyorlar. Ben duyduğumu paylaşıyorum... benneyaptımki

Öğretmenimiz depremle ilgili ödev vermiş. Onu hazırladık oğlumla. Resim , yazı ve her türlü araştırma yaparak , paylaşımda bulunmayı istemiş.

boshayallersmile

Hiçbiryerde böyle bir uygulama ne duydum ne de gördüm. Bence en kısa zamanda bu öneriye itiraz edin birlik olursanız kabul olur. Toplantı günü pek düşünülmeden karar verilmiştir ... :1rolleyes:

aynen öyle oldu canım, ben 6-7 velinin kanına girdim sınıf annesi dahil, vazgeçildi allahtan bu saçma uygulamadan
kaydirigubbakcemile3

Arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla , öğretmen istediğini seçebiliyormuş. Her ne kadar kura da olsa formalite diyorlar. Ben duyduğumu paylaşıyorum... benneyaptımki

canım bunun gerekçesi neymiş ya, seneye bizim çocuklarında başına gelmesin, o yüzden çok merak ettim, diğer arkadaşa sordum ama sanırım bi daha uğramadı topiğebilmiyorumkismile

mrb arkadaşlar size bir sorum olcak sınıflarınızda projeksiyon makinası var mı?Bizim hala yok ve almaya da gücümüz yok 3-5 kişi ile olmuyor bu işler ((
Birde 2.sınıflar da aylık dergi takibiniz var mı ? Varsa hangi yayınlar?Bilgilendirirseniz çok sevinirimmm..araştırma aşamasındayız biz..Yoksa ana kitaplar yeterli mi geliyor ?
Bizim toplantı da bu iki önemli madde tartışıldı..

mat.den.-- silindir ,küre ,koni, prizma konusu bitti mi dün bizim ödevimiz oydu..tekrar öğrencilik hayatımıza gerid döndük :) Türkçeden konu tekrarı yaptık sınav olduk..Matten de geçen yıla konuları içine alan sınav olduk..Bazı konuları unutmuş çocuklar..Bol bol konu tekrarı yapıyoruz..bizden habeler böyle..daha fazla birlik olalımpaylaşımlarda bulunalım topikteki arkadaşlarımmm :)

projeksiyon cihazını geçen sene aldık canım var sınıfımızda kullanılıyor
kitap olarakda öğretmen 3 kitap gösterdi mat türkçe hayat bilgisi dersleri için yardımcı kitap niteliğinde birşeydi.adını bilmiyorum ama onları aldık canım.ders kitaplarını yeterli bulmuyor öğretmenimiz:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…