İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Oğlumun boyu uzadı andan tatlım. Özel mesajın artık gelir seni ekledim ... Başarılar diliyorum...

hepimiz için iyi bir yıl olur inşallah. bu gün başladık bakalım hadi hayırlısı. oğlum biraz tedirgindi. anne akşam beni almaya geleceksin değilmi diye sordu. tıpkı birinci sınıftaki gibi.

İnşallah canım... Benim oğlumda beni almaya gelecekmisin dedi. opuyorumnanaktan Hayırlı bir yıl dilerim başarı dolu...

benim kızımsa bir o kadar rahattı guclubacismile
geçen senede öyleydi hiç arkasını dönüp bakmaz bile

İnanırmısın benim oğlumda rahattı fakat ben uyuyamadım. Alıştım ona ayrılacağız diye üzgün olan bendim. :2:

arkadaşlar yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun sabır ve kolaylık diliyorum inşallah bu sene zorluk çekmeyiz

oğlumun öğretmeni hemen ödev vermiş okuma yarışı yapacakmış bizimkide 3 ortalı istemış defterleri bu sene türkçe sözlükde istemiş

Yeni öğretim yılı hepinize , hepimize hayırlı olsun inşallah. Sabırla , mutlulukla , sağlıkla geçsin. Bizim öğretmenimiz geçen yıl alınanlar alınacak demiş fakat bazısını hatırlamıyoruz bile deyince cuma günü liste veririm dedi.
Bakıyorum başka sınıflarda Türkçe sözlük ve yazım klavuzu da istenmiş.
Hadi hayırlısı.
Haaa bu arada Maaşallah deyip elimi tahtaya vuruyorum , ayyy çocuklar çok akıllanıp uslanmışlar tutututututu ...
Değilmi hanımlar bizim sınıf öyleydi bayıldım. Anneciğim geçen yıl hep dedi bu yıl sabredin seneye değişecekler diyeee , doğruymuş sizin gözlemlerinizde istiyorum doğrumu ?....

Daha bilinçli , daha akıllı , daha sorumluluk sahibi olmuşlar bayıldım onlara yaaaa ... Allah nazarlardan saklasın...

:Saruboceq:

kaydirigubbakcemile2gamyoncuiremsu

daha ilk günden ödevle başladık. okumalar, yazmalar. hikaye kitabı alındı. her gün 60 sayfalık bir hikaye okunuyor. okurken biraz sıkılıyor ve sık sık mola istiyor. pek taviz vermemeye çalışıyorum ama yinede anlayış gösterip molalar yaptırıyorum. çünkü yoruluyor doğal olarak. test vermiş ödev olarak. bakalım hızlı başaldık hayırlısı olsun. bizden sözlük falan istemedi sonradan aldırırmı bilemem.

zaman çok hızlı akıp geçiyor. birde bakıcazki 3. sınıf olmuşuz. hayırlısıyla

zaman çok hızlı akıp geçiyor. birde bakıcazki 3. sınıf olmuşuz. hayırlısıyla

evet aynen zaman su misali akıyor .....
kızım bebekken hayal kurardım biran önce büyüsede okula gitse diyee boshayallersmile
sonra bi baktım kızım 2. sınıfa başlamış bile akannehir

Bizdende defterler büyük istendi ve sözlükde aldık bizde

aynen bizden de büyük boy defterler istendi.resim defteri de büyük çantaya sığdıramıyoruz:bbo:
3 tane de sözlük aldık ne yapacaksa çocuklar bunları
atasözleri için ayrı alındı akannehirbu çocuklara daha okumayı bile zar zor beceriyorlar
şimdilik derslerle bir sorunu yok gibi kızımın.öğretmenimiz fazla ödev vermeyen biri.genellikle okuyun diyor çocuklara

bizim öğretmen döktürdü yine. her gün 60 sayfalık bir hikaye kitabı okutturuyor. onun haricinde türkçe okuması ayrı. matematik ayrı. hayatbilgisi ayrı. profesör olcaklar birde test vermiş

sizin öğretmenler toplantı yaptımı? bizimki bu hafta yapcak galiba bakalım daha neler isteyecek

bizim de toplantımız sabah 10 da yapılacak bakalım neler dicek öğretmen CADIARZU
bizim öğretmenimiz henüz ödevlere çok yüklenmedi azar azar veriyo şimdilk ..
ama zamanla çoğalacaktır geçen seneden deneyimliyiz nede olsa sempatiksalakcinni

bizim öğretmen döktürdü yine. her gün 60 sayfalık bir hikaye kitabı okutturuyor. onun haricinde türkçe okuması ayrı. matematik ayrı. hayatbilgisi ayrı. profesör olcaklar birde test vermiş
60 sayfa mı :1shokkuyormu peki çocuğun:uhm:
bence bu kadarı biraz fazla canım bıkmasın sonra çocuklar:bbo:
sizin öğretmenler toplantı yaptımı? bizimki bu hafta yapcak galiba bakalım daha neler isteyecek

daha yapmadık ama bizde de olacak toplantı
yine birşeyler için para istenecek kesin:1closedeyes:

bugün ilk toplantımız yapıldı genel olarak iyi geçti....e tabi herzamanki para olayları bizdede var yok perdeydi yok klimanın tamiriydi yok dolaptı liste baya bi uzun bakalım yine kaytaran veliler olacakmı lmaz:

bugün ilk toplantımız yapıldı genel olarak iyi geçti....e tabi herzamanki para olayları bizdede var yok perdeydi yok klimanın tamiriydi yok dolaptı liste baya bi uzun bakalım yine kaytaran veliler olacakmı lmaz:

bizde de kesin bunları sayıcaklarsempatiksalakcinni
sizden ne kadar istendisengözlerimebaksanab

bizim toplantı henüz belli değil. ama şimdiden sınıfta dolap yok muş, okula havuz yapılacakmış söylentiler başladı. bakalım ne kadar isteyecekler. 60 sayfayı okuyor. tabiki sıkıla sıkıla. sık sık molalar vererek. ama yinede okuyor mecburen

henüz rakam vermediler bakalım önce uygun yaptıran yerlerle anlaşıp ona göre isteyecekler ...

Dolap için biz 60TL verdik. sınıf 35 kişi. 3-4 kişinin de durumu yokmuş onlardan alınmadı..

Son düzenleme:

okuyorsa bravo vallakaydirigubbakcemile3
benim kız kitabındaki metni zor okuyor:bbokuması güzel ama çok sıkılıyor 60 sayfayı hergün okumazdı eminimbenneyaptımki

merhaba arkadaşlar
çok güzel bi topik olmuş.teşekkürler.benimde oğlum 2. sınıfa bşladı.dersler pek yoğun değil şimdilik.hevesli görünüyor .bizdende bir sürü ihtiyaç için para istendi.iki çocuk okutan bir veli olarak bu sene bayaaa bi zorlanacğız anlaşılan . ama yapacak bişey yok.sonuçta onların geleceği için uğraşmıyor muyuz.
bu arada arkadaşım 60 sayfalık kitap okutuyor demişsin.bence çok fazla 2. sınıf çocuğu için.heleki bu çocuk tatilden yeni çıkmış.okula yeniden adapte olmaya çalışıyorsa çocuk için çok sıkıcı olur diye düşünüyorum.tabii öğretmen değilim .bu benim fikrim.

Hepinize Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle forumumuz için yapmış olduğunuz iyi dilekler için teşekkürler. Hepimizin katkılarıyla güzelleşecek. Paylaşımlarımız arttıkça çocuklarımızın başarılarıda artacak ve hem çocuklarımız hemde bizler mutlu olacağız. Yüce Rabbimizinde izniyle. Öncelikle Hayırlı evlat olsunlar , sağlıklı , mutlu...
Bakıyorum yazılanlara ve ödevler vs. bayağı sıkılacak çocuklar herhalde. Bizde ödev eve gelmiyor biz velilerde bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Bende oğlumla eve gelince ne öğrendiyse en azından bunun tekrarını yapıyoruz. Defter ve kitap getirmeleri yasak , etütlü okulumuz çünkü.
Bizlerde, oyun hamuru , sözlükler , yazım klavuzu , defterler vs. alındı. Perşembe günleri spor günü...
Birde bu yıl okullarda etkinlik adı altında bir proje var bunu anladınızmı yada her okulda bu konuda neler yapılıyor paylaşırsanız sevinirim...

kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…