İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

chess ve ilgilenen diğer arkadaşlar

bil-sem başvuru belgemiz geldi şehre göre değişir mi bilemem öğretmen yada rehber öğretmen karar veriyormuş ama bazı öğretmenler dediğim gibi velillere sormuş öğretmenler genelde sınıfta fark yaratan başarılı olan öğrencileri yönlendiriyor o yüzden yanıltıcı olabilir sizin çocuğunuz arada kaynayabilir bu resmi bir program çocuğunuzu alıp gidemiyorsunuz naçizane tavsiyem kendiniz dışarda yaptırın çocuğun yetenekli özellikli olduğu alanı varsa sorunlarını da öğrenip ona göre yönlendirirsiniz herkes mutlu olur

saol canım haber verdiğin için, makbule geçti,:13: öğretmeniyle bi konuşayım ben
zeka testide yapılıyo mu, bu programa göre
sanırım bizimkinin sayısal zekası yüksek, sürekli okuldaki matematiğin bebek matematiği olduğundan şikayet ediyo

direk zeka testi canım bu zaten 10 farklı barametreye bakıyormuş uzman olmadığımdan bişey diyemiyorum bana da uzmanın söyledikleri işte öğrenme bozukluğu hiperatvite vs gibi uluslararası zeka testi

bayılıyorum şu okulu dersleri aşağılayan doğru kelime değil belki ama küçümseyen mi diyeyim çocuklara bu özgüvenin tavan yapmış hali ve bu çocukların elinden hiçbişey kurtulmaz emin ol böle annelerin çocukları çok başarılı olacaklar

bu çocuğa benzemesinlerde

ay chess ne güldüm yaa
ama yanlız öğretmende çok acımasız canım laflara baksana

teşekkürler canım bilgi verdiğin için ancak bişey sorucam bu bilsem başvuru belgeniz okula geliyor öğretmenler mi veriyor size ?
bir de kendiniz yaptırın derken dışarda psikologta yaptırılan zeka ve yetenek testlerini söylüyorsun heralde ??

çocuklar durumdan şikayetçi velilerde öyle öğretmende düzelme yokköğrtemn bir okulda 2 sene dayanıyor çocukları yarı yolda mı bırakıp gidiyormuş
nice senelere.farklı olur tişort boyama ve kukla çocuk olmak vardı
hoşgeldinz.maşallah oğluna
öğretmenlerin mutlaka gözde öğrencileri oluyor. ne yaparsa yapsın hatalarını görmek istemiyor yada bizim öğretmen için durum bu ve günah keçisi seçtiği öğrencileri de var çocuk birşey yapsın yapmasın ilk ona kızıyor ilk onda kusur arıyor

günaydın hanımlarrr
evet chess bence de bu cumaya kadar almazlarsa almıyacaklar demektir bakalım bekleyip görücez :26:
cnm meb le alakası olmadığını biliyorum bizim sürekli değişiyor geçen gün gelen deneme sınavı çok zordu genel yetenek soruları
siz deneme sınavı olmuyorsunuz ara karne almıyorsunuz onun için şey ettim:44: bizim öğretmen ara karne verecek galba oğlumun defterlerini kontrol etmiş bilgisayara not girmiş :18::18::18::18:
canım tekrar bebiş var galiba, allah tamamına erdirsin inşallah sağlıcakla
chess bir nazarda sanaben oğluma dikkatsiz derken benim de dikkatsiz olduğum bu mesajdan sonra ortaya çıktı
sağolasın canım işallah bu sefer rabbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip eder

çok sevindim inşallah sağ salim kucağına alırsın

çok teşekkür ederim. burada duymasam hiç haberim olmayacak .

çok sağol canım allahım işallah bu sefer nasip eder canım
valla müdür öyle demiş arkadaşlara heralde öğrenciler veliler en fazla 2 sene dayanıyo aman canım o şekilde eğitim vercene yarıda bıraksın daha iyi bence daha sağlıklısı

bence eğitim hayatını bıraksın yarıda bırakması da kötü davranması da hoş değil dün mesleklerimiz vardı hayatbilg ödevi hangi okulları bitirmek nasıl özelliklere sahip olmak gerekir bölümüne oğlum öğretmen olmak için okul bitirmek yetmez çocuklardan anlamak onlara ii davranmak sevmek gerekir yazmış sabırda gerekmiş düzende şartmış hepsini anladım düzeni anlamadımm yazdıkılarını sil dedim kibar bi şekilde yaz dedim şimdi üzerine alınır :18::18:

bu çocuğa benzemesinlerde

yok artık beya

aynen anladığın gibi okula geliyor öğretmen gönderiyor ama işte bu yeterli değil yanlış seçimler olabiliyor ona kalsaydı eğer benim kızım hala okulda gerizekalı muamelesi görüyor olacaktı o yüzden diyorum kendiniz dışarda yaptırın mutlaka üstün zekalı olması gerekmez çocuğun neyden anladığı zevk aldığı ve varsa psikolojik sorunları ortaya çıkıyor o yüzden kendiniz dışarda yaptırın derim

bunu dememdeki amaç bence her çocuğa yapılıp ona göre yönlendirilmeli eğitimi başarılı ve mutlu olmaları için hani bazı ülkelerde var her çocuk hakettiği eğitimi almalı zaten toplumların tüzde 2 si üstün zekalı veya yetenekli doğarmış ama eğitim sistemi içinde kaynayıp gidermiş maalesef

çok teşekkür ederim. burada duymasam hiç haberim olmayacak .

ama bilsem her şehirde yok belki de ondan kaynaklıdır arkadaşlar netten bakabilirsiniz hangi şehirlerde var

çok doğru demiş valla neden sildirdin ki

bi de her insan her işi yapamaz ya şartlar oraya getirmiştir eğitimi o yöndedir ama ondan sonrası önemli eğer o durumdaysan bi çaresine bakacaksın benim bi okulumda vardı bi kadın delirmiş artık çocuk sesine bile tahammülü yoktu doktor rapaoruyla geri hizmete başladı memur oldu milli eğitimde yapamıyordu çünkü artık öğretmenlik istemiyordu kendi isteğiyle yapmıyorsa müfettişler bunu denetleyip uygulatmalı ama nerde o sistem bizde

deve neren doğru????

vay, oğlunun böyle cümleler kurmasına şaşırdım yaşı itibariyle, çok güzel, doğru ve kibar yazmış aslında, bravo yani, gerçekten bravo

valla canım seni canı gönülden tebrik ediyorum, burda bi öğretmen eleştirildimi nasıl oluyor bilmiyorum, normalde buraya takılmayan öğretmen arkadaşlar bile gelip, meslek hakkında genel söylemişiz gibi alınganlık yapıp bişeyler yazıp gidiyolar, ohhh valla bunu söyledim çok rahatladım şuan, çünkü 2 senedir içime dert olan bişeydi

sende öğretmensin, gayette sağ duyulusun, malesef her meslekte iyi-kötü var
:13::13:

Son düzenleme:

he canım orası öle her meslekteki insanlar zaten özeleştiri yapabilse çok daha güzel bi ülke oluruz ama dediğim gibi deve neren doğru bozuk eğitim sistemi yetenek ve ilgiye değil garanti mesleğe yönelim denetimsizlik ee sonuç bu işte o yüzden biz kendi çocuklarımızı en azından mutlu olacağı şekilde yönlendirmeliyiz naçizanecik fikrim

utandım bu arada teşşekürler güzel sözlerin için =))

baktım varmış bzim burada da ama bizi yönlendiren hiç olmamıştı bu yüzden de ayrıca teşekkür ederim .
geçen yıl melek gibi olan öğretmenimiz bu yıl neden böyle canavarlaştı bilmiyorum çocuğa yansıtmayalım diyorum ama çocuklar bizden daha bilinçli.velile arası birlikte yok bu durumdan şikayetçi olan bi azınlığız sadece şikayet etsek nereye varabilecez dediğin gibi deve neren doğru

vay, oğlunun böyle cümleler kurmasına şaşırdım yaşı itibariyle, çok güzel, doğru ve kibar yazmış aslında, bravo yani, gerçekten bravo
bizim türkçe ve hatbilg derslerini sever güzel yapar orada sıkıntı yok şükür sayısalı yeni yeni sevmeye başladı konular farklılaşınca tabi
şiirler de yazar inanmazsın bizim öğretmen köreltti bu çocuğu bugün çok güzel bi proje ödevi yaptı öğretmen ne der bilemiyorum bir çok çocuk ailesinden yardım alıpyapıor ben yardım etmedim gazete ve dergiden simetrisi olan şekiller bulup yapacaktı eksiği vardı ama aferim dedim bizim öğrtmen olmamış der eve gönderir heraldeoğlum emek etmişsin yok

Son düzenleme:

buna ben de katılıyorum canım tabiki yarıda bırakmaktansa yapamıyosa öğretmenliği bıraksın ama kendilerini hatalı görmüyorlar heralde :26:
baksana küçücük çocuk bile nasıl olması gerketiğini biliyor bir öğretmenin :26: yani sonuçta bunlar daha çocuk okulu sevdirmek gerek bunun için de öğretmenin gerekli şefkati sevgiyi ve anlayışı göstermesi gerekir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…