İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

yuh diyorum ben ya o öğretmen gerçekten sınıf öğretmeni mi o ya bizim 6 sayfa bi de kitap okuyun demiş

iyi bayramlar herkese

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:ne!!! 65 sayfa inanamıyorum 5 gün tatili galiba sizin öğretmen 5 ay sanmış...

bu çocuk bayram tatili mi yapacak ödev mi inanamıyorummm
:KK20::KK20::KK20:

zorda olsa bitirdik, bi ara, oğluma yardım olsun diye test olanları ben mi işaretlesem acaba diye düşündüm:KK1::KK1:

veliyi zorla üçkağıda teşvik ediyolar ya:KK1:

valla kitabıda okumadı artık, oku da demedim açıkcası

teşşükür ederim chess bizde tatilden umutluyuz :KK31:bakalım ödevler ne boyutta gelcek :18:

inşallah cnm:KK54:
umarım sende faydasını görürsün denemekte yarar var
saol cnm teşekkür ederim

ay hocanın verdiği kitapların başı sonu çok mu belli, üstelik periodik olarak yanlış subniminal mesajlar veriyo, zenginler kötüdür, fakirler erdemlidir, fakir ama gururlu bi genç vardı bizim noldu ona gibi
:KK53::KK53:

seyyahalemi geçmiş olsun canım
:13:

arkadaş listem mesaj gönderebilsin diye ayarladım ama neden gelmiyo ki:26:
bayram tatilimiz çok sıkıcı geçti üç can sıkıcı kitap yolladı okumayı seven çocuk yok okumuyoranafikri anlamadı da
Evet okulda büyük bir ihtimalle karar almışlar ve girmeye karar vermişler.Bayram dönüşü olacak bütün çocukların eksiksiz olmasını istiyor öğretmenimiz.Bugün optık okumalı testleri gösterecekmiş o konuda bir kaygım yok diyor.Ben geçen senelerde sanki bu konuda araştırma yapıyorsun diye aklımda kalmış.
geçen yıl bu konuda çok konuşmalar oldu bakalım ne olcak bu yıl ki sınavda
özür dileyerek konuya dahil oluyorum ama

önce okuldaki 2. sınıflar deneme sınavı oluyorlarmış (yani bizim öyle oldu)

aralıkta da il genelinde olacağı söylendi ama öğretmenden duymadım arkadaşlar söyledi...
bende öle biliorum hatta geçen yıl olan arkadaştan sorularıı alıp oğlana çözdürmüştüm

evet bizimkilerde deneme sınavı olmuşlar tamamen ileriki dönemlere hazırlık için yapılan bir sınav ... kitapçık elimde şuan değerlendirme sınavı kitapçığı yazıyor 3-4 yanlış işaretlemiş oğlum sınıfta 12. olmuş öğretmeni öyle söylemiş babası hemen atladı niye 12. sin diye bende çok iyiiii diye sözünü kestim 30 kişilik sınıfta 12 tabiki iyi çocuk ilk defa sınav olmuş çoğunuda dikkat etmemiş ben soruları (bazılarını) değişmez yerine değişir anladım falan dedi pek dikkat etmemiş.. ikinci dönem tekrar olucaklar değerlendirme sınavı şimdiden heyecanlandı oğlum test kitapları çözmeye başladı En Büyük TÜRKİYE
bzim oğlanında genelde yaptığı hata dikkat etmiorlar ki bunu zamanla öğreneceklerdir.küçükler daha ya bu yaşta olur. 12 de güzel baba daha hırslı çocuktan :KK1::KK1::KK1::KK1:
bi tomar ödev, daha saymadım kaç sayfa ama...:KK1:
:18::18::18:
herkese şimdiden hayırlı bayramlar kızlar...

bugün acaip moralim bozuldu...

benim dikkatsiz oğlum deneme sınavında kitapçığa doğru işaretlediği soruları optik kağıda yanlış geçirmiş haliyle doğru olan tüm cevaplar yanlış
çıldırdım bir güzel azarladım sonra da üzüldüm... hani bilmese hiç kızmayacağım, anlayamamıştır ben öğretememişimdir kapasitesi bu kadardır diyeceğim... ama dikkatsizliği yüzünden bu sonucu alması beni kahretti... bide kalkmış bu deneme asıl sınav aralıkta deyip duruyor yaa... herşeye bir cevabı var...
:KK14:
üzülme dicem ama benimde canımı sıkıyor.dikkat etmediği için kızıyorum. küçük olduğunu unutuyorum
zorda olsa bitirdik, bi ara, oğluma yardım olsun diye test olanları ben mi işaretlesem acaba diye düşündüm:KK1::KK1:

veliyi zorla üçkağıda teşvik ediyolar ya:KK1:

valla kitabıda okumadı artık, oku da demedim açıkcası

chess sizin öğretmen yıllın bütün ödevlerini bayrama mı sığdırdı :KK53:nasıl bayram kutladınz :18::18::18::18:

geçmiş bayramınız kutlu olsun
oğlum tatilden sonra okula isteksiz gitti:KK19: anne öğretmeni ara 10 kasım üç ders gibi bişeler duydum diordu :KK53:

slm kızlar geçmiş bayramınız kutlu olsun.Chess sizin öğretmen bu sene aştı kendini herhalde.Bizim tatilde hiç ödevimiz yoktu bol bol test çözdük bakalım sonuç ne olacak.

kızlar selam
geçmiş bayramınız kutlu olsun. chess valla sizin öğretmene inanamıyorum ne bu bu kadar ödev çocuk tatile değil sanki kampa girmiş bizim de hiç ödevimiz yoktu ben de oğlana diyorum geçen seneki gibi bayramda size birsürü ödev verecek diye ama hiç ödev vermemiş bol bol kitap okuyun demiş biz de öyle yaptık kitap okuduk saftiriğin bir kitabı daha bitti bayramda yenisini aldık onun da yarısına geldi son bir rengi kaldı sadece almadığımız onu da alınca seri tamamlanmış olacak başka kitaplarıda var evde saftiriğin serisi bitmeden başka kitap okumucakmış.
ay kızlar bu arada bayramda oğlumla anadolu kartallarına gittik tavsiye ederim müthiş bir film çocukalrınız götürün bence çok gzüeldi bzimki tekrar gitmek istiyor insanın evladı öyle olsun ne kadar gurur verici zaten film boyunca ağlamaktan helak oldum tutamadım kendimi ama bizim oğlanda tık yok filmden sonra bizimkine diyorum annecim bak ne kadar güzel sen de onlar gibi olmak ister misin diyorum aman anne boşver zor işler o işler diyo bana ay insan da bi heves olur bi gaza gelir yani hiç nerde o heves küçükken astronot olucam ben diyodu ama bırakın şimdi astronotu pilotluk bile zor geliyo velete:KK1:

kızlar selam
geçmiş bayramınız kutlu olsun. Chess valla sizin öğretmene inanamıyorum ne bu bu kadar ödev çocuk tatile değil sanki kampa girmiş bizim de hiç ödevimiz yoktu ben de oğlana diyorum geçen seneki gibi bayramda size birsürü ödev verecek diye ama hiç ödev vermemiş bol bol kitap okuyun demiş biz de öyle yaptık kitap okuduk saftiriğin bir kitabı daha bitti bayramda yenisini aldık onun da yarısına geldi son bir rengi kaldı sadece almadığımız onu da alınca seri tamamlanmış olacak başka kitaplarıda var evde saftiriğin serisi bitmeden başka kitap okumucakmış.
Ay kızlar bu arada bayramda oğlumla anadolu kartallarına gittik tavsiye ederim müthiş bir film çocukalrınız götürün bence çok gzüeldi bzimki tekrar gitmek istiyor insanın evladı öyle olsun ne kadar gurur verici zaten film boyunca ağlamaktan helak oldum tutamadım kendimi ama bizim oğlanda tık yok filmden sonra bizimkine diyorum annecim bak ne kadar güzel sen de onlar gibi olmak ister misin diyorum aman anne boşver zor işler o işler diyo bana ay insan da bi heves olur bi gaza gelir yani hiç nerde o heves küçükken astronot olucam ben diyodu ama bırakın şimdi astronotu pilotluk bile zor geliyo velete:KK1:

kızıma uzman görsel zekası üstün mimarlık iç mimari gibi alanlara yönlendiricez dedi benim kızım oyun oynarken ne yapıyor bilin bakalım... Garson oluyor çaycı oluyor temizlikçi oluyor yahu çocum diyorum biz oynarken doktor olurduk öğretmen olurduk azcık ufkun açık olsun yok bizimki hala temizlikçi =))

chess sizin öğretmen yıllın bütün ödevlerini bayrama mı sığdırdı :KK53:nasıl bayram kutladınz :18::18::18::18:

hangi bayram:KK53::KK53::KK1:

slm kızlar geçmiş bayramınız kutlu olsun.Chess sizin öğretmen bu sene aştı kendini herhalde.Bizim tatilde hiç ödevimiz yoktu bol bol test çözdük bakalım sonuç ne olacak.

valla canım ben ekstradan kılımı bile kıpırdatmıyorum artık, pes yaw, bi de hep yaptığını pekiştirmek için veliler çok ödev istiyo der, kim bu veliler diye sorcam bi daha kine, bi görüşeyim ben o velilerle:KK53:

kızlar selam
geçmiş bayramınız kutlu olsun. chess valla sizin öğretmene inanamıyorum ne bu bu kadar ödev çocuk tatile değil sanki kampa girmiş bizim de hiç ödevimiz yoktu ben de oğlana diyorum geçen seneki gibi bayramda size birsürü ödev verecek diye ama hiç ödev vermemiş bol bol kitap okuyun demiş biz de öyle yaptık kitap okuduk saftiriğin bir kitabı daha bitti bayramda yenisini aldık onun da yarısına geldi son bir rengi kaldı sadece almadığımız onu da alınca seri tamamlanmış olacak başka kitaplarıda var evde saftiriğin serisi bitmeden başka kitap okumucakmış.
ay kızlar bu arada bayramda oğlumla anadolu kartallarına gittik tavsiye ederim müthiş bir film çocukalrınız götürün bence çok gzüeldi bzimki tekrar gitmek istiyor insanın evladı öyle olsun ne kadar gurur verici zaten film boyunca ağlamaktan helak oldum tutamadım kendimi ama bizim oğlanda tık yok filmden sonra bizimkine diyorum annecim bak ne kadar güzel sen de onlar gibi olmak ister misin diyorum aman anne boşver zor işler o işler diyo bana ay insan da bi heves olur bi gaza gelir yani hiç nerde o heves küçükken astronot olucam ben diyodu ama bırakın şimdi astronotu pilotluk bile zor geliyo velete:KK1:

belkim hava ve uzay yollarının yapımında ve yayınında emeği geçer, uçmak riskli sonuçta mantıklı yani çocuk:KK1:

kızıma uzman görsel zekası üstün mimarlık iç mimari gibi alanlara yönlendiricez dedi benim kızım oyun oynarken ne yapıyor bilin bakalım... Garson oluyor çaycı oluyor temizlikçi oluyor yahu çocum diyorum biz oynarken doktor olurduk öğretmen olurduk azcık ufkun açık olsun yok bizimki hala temizlikçi =))

belki yurtdışında okuyacaktır, haliyle harçlık için garsonluk yapması gerekebilir

ay bende yazar olsaymışım keşke
:KK53::KK1:

Son düzenleme:

ay yok güzelim sen istediğin kadar yönlendir heves olmayınca istek olmayınca işe yaramıyor. eskiden doktor olcam astronot olcam derdi şimdi hiç beyefendi üniversite okumayı da düşünmüyormuş bu arada bana öyle diyor ben de kızıdm acaba öyle bir seçme şansın var mı dedim git konuşma benimle hiç yakıştıramadım sana dedim baktı ben kızınca şaka yaptım anne diyor sizinki yine garson çaycı oluyormuş biz de ileride çalışmaya dair hiçbir ışık yok
akşam anlatıyo öğretmeni sınıfta bir liste hazırlamış dönem boyunca kim daha fazla kitap okuyacak diye işin sonunda da en çok kitap okuyan o dönemin kitap kudu seçilecekmiş daha şimdiden zemin hazırlıyo bizimki anne ben seçilemzsem kızmazsın demi diyor bana ben de dedim seçilenlerden neyin eksik okumayı biliyosun ayrıca okumayı da çok seviyosun niye sen olamayasın ki diyorum aman anne boşver diyor nasıl olayım ben diyor ay delirtecek bu çocuk beni hiç yani bi tarafları zora gelmiyecek

hangi bayram:KK53::KK53::KK1:

valla canım ben ekstradan kılımı bile kıpırdatmıyorum artık, pes yaw, bi de hep yaptığını pekiştirmek için veliler çok ödev istiyo der, kim bu veliler diye sorcam bi daha kine, bi görüşeyim ben o velilerle:KK53:

belkim hava ve uzay yollarının yapımında ve yayınında emeği geçer, uçmak riskli sonuçta mantıklı yani çocuk:KK1:

belki yurtdışında okuyacaktır, haliyle harçlık için garsonluk yapması gerekebilir

ay bu gidişle o dediklerinin yanından bile geçemeiyecek kafaya taktı kaldırım mühendisi olacak bizimkisi:KK1:

Son düzenleme:
günaydın kızlar

maratona devam ediyoruz...

biz kafadan tatili bir gün daha uzattık vee okula bugün başladık

anne diyor keşke bugünde gidecek yerimiz olsaydı da okula gitmeseydim diyor ...

ahhh ahhh hayatının okul maratonunun daha başında velet farkında değil...

en az 15 yıl daha bu koşturma devam edecek...
:KK1:

günaydın kızlar

maratona devam ediyoruz...

biz kafadan tatili bir gün daha uzattık vee okula bugün başladık

anne diyor keşke bugünde gidecek yerimiz olsaydı da okula gitmeseydim diyor ...

ahhh ahhh hayatının okul maratonunun daha başında velet farkında değil...

en az 15 yıl daha bu koşturma devam edecek...
:KK1:

günaydın canım sana da
ahh ahh niye bu çocuklar böyle anlamıyorum daha işin başında böylelerse sonraki senelerde çok işimiz var bizim bunlarla :26:

sanırım rahata çok alıştırdık veletleri...

biz şimdi aralıkta olacağımız sınavın derdindeyiz...

güzel ve etkili (!) olduğunu umduğum bir görüşmeden sonra bu sınavda daha dikkatli olacağını soruları tek tek dikkatlice okuyacağını falan söylüyor benim oğluş... ama yine de korkuyorum bu kez de 3 kez okuyacağım derken zamanı yetiremeyebilir yani...

bayramda dayımın oğluna sordum bu sınavları kendisi bu sene 3. sınıfları okutuyor
çok da önemli değil çocuğa bu kadar yüklenmene gerek yok dedi.
öğretmenin oğlun hakkındaki görüşleri bu sınavla değişmez merak etme,
önemli olan hatasının farkında olması ve tekrarlamaması dedi...

bakalım görücez artık...

NERDEYSE KESİN YURTDIŞINA GÖNDERİCEM SADECE ONUN İÇİN ÇALIŞIYORUM HİÇBİŞEYE HİÇKİMSEYE MUHTAÇ OLMASIN DİYE AMA GÖRÜCEZ BAKALIM

:KK53::KK1:[/QUOTE]

HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL CHESS HİÇBİR ŞEY İÇİN

ay yok güzelim sen istediğin kadar yönlendir heves olmayınca istek olmayınca işe yaramıyor. eskiden doktor olcam astronot olcam derdi şimdi hiç beyefendi üniversite okumayı da düşünmüyormuş bu arada bana öyle diyor ben de kızıdm acaba öyle bir seçme şansın var mı dedim git konuşma benimle hiç yakıştıramadım sana dedim baktı ben kızınca şaka yaptım anne diyor sizinki yine garson çaycı oluyormuş biz de ileride çalışmaya dair hiçbir ışık yok
akşam anlatıyo öğretmeni sınıfta bir liste hazırlamış dönem boyunca kim daha fazla kitap okuyacak diye işin sonunda da en çok kitap okuyan o dönemin kitap kudu seçilecekmiş daha şimdiden zemin hazırlıyo bizimki anne ben seçilemzsem kızmazsın demi diyor bana ben de dedim seçilenlerden neyin eksik okumayı biliyosun ayrıca okumayı da çok seviyosun niye sen olamayasın ki diyorum aman anne boşver diyor nasıl olayım ben diyor ay delirtecek bu çocuk beni hiç yani bi tarafları zora gelmiyecek

ORASI KESİN Bİ KİŞİDE BİTMİYOR BU İŞ HEM ÖĞRETMEN HEM AİLE HEM ÇOCUKTA OLACAK İSTEK BİRİ EKSİK KALDI MI ZOR GERİSİ VE HİÇ BİR İSTEK OLMADIĞI GİBİ ÖDÜL VE CEZALARA DA Bİ TEPKİ YOK BİZDE İŞİN KÖTÜSÜ

ay bu gidişle o dediklerinin yanından bile geçemeiyecek kafaya taktı kaldırım mühendisi olacak bizimkisi:KK1:

sanırım rahata çok alıştırdık veletleri...

biz şimdi aralıkta olacağımız sınavın derdindeyiz...

güzel ve etkili (!) olduğunu umduğum bir görüşmeden sonra bu sınavda daha dikkatli olacağını soruları tek tek dikkatlice okuyacağını falan söylüyor benim oğluş... ama yine de korkuyorum bu kez de 3 kez okuyacağım derken zamanı yetiremeyebilir yani...

bayramda dayımın oğluna sordum bu sınavları kendisi bu sene 3. sınıfları okutuyor
çok da önemli değil çocuğa bu kadar yüklenmene gerek yok dedi.
öğretmenin oğlun hakkındaki görüşleri bu sınavla değişmez merak etme,
önemli olan hatasının farkında olması ve tekrarlamaması dedi...

bakalım görücez artık...

bence de canım ço rahata alıştılar yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında hiç zorluk görmüyorlar ki her istedikleri oluyor çok şükür
evet canım bence de bu kadar üstüne gitme bazen ben de kendimi tutamayıp yapıyorum fazla sıkıştırıyorum bunalıyor çocuk yavaş yavaş bunaltmadan yapmak gerekiyor baksana zaten heves istek namına bişey yok veletlerde:26:

bence de canım ço rahata alıştılar yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında hiç zorluk görmüyorlar ki her istedikleri oluyor çok şükür
evet canım bence de bu kadar üstüne gitme bazen ben de kendimi tutamayıp yapıyorum fazla sıkıştırıyorum bunalıyor çocuk yavaş yavaş bunaltmadan yapmak gerekiyor baksana zaten heves istek namına bişey yok veletlerde:26:

aynen canım ya yediklerinde önlerinde yemedikleri arkalarında hala mutsuz hala hevessiz buna çözüm bulmak gerekiyor bazen çok üzülüyorum

her dediklerini yapmamak gerekiyor ama kıyamıyoruz da kendimizden kısıp onların isteklerini yapmaya çalışıyoruz burada bir yanlış var ama

nerede ve kimde ???

NERDEYSE KESİN YURTDIŞINA GÖNDERİCEM SADECE ONUN İÇİN ÇALIŞIYORUM HİÇBİŞEYE HİÇKİMSEYE MUHTAÇ OLMASIN DİYE AMA GÖRÜCEZ BAKALIM

HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL CHESS HİÇBİR ŞEY İÇİN[/QUOTE]

aynen canım hep onlar için çalışıyoruz gelecekleri için kimseye muhtaç olmasınlar kendi başalrının sahipleri olsunlar diye ama dedeiğin gibi iş sadece birkişi de bitmiyor ama bence en başta çocukda istek olmalı çaba hırs olmalı bizimkilerde o yok işte düşünüyorum da bizim zamanımızda bizimle öyle çok fazla ilgilenen yoktu hep kendi çabalarımızla hırslarımızla bi yerlere geldik ben oğlumda bunu göremiyorum işte hep bir boşver havasında ve biz de ödül ya da ceza hiç etkilemiyor kendisini :KK50:

aynen canım ya yediklerinde önlerinde yemedikleri arkalarında hala mutsuz hala hevessiz buna çözüm bulmak gerekiyor bazen çok üzülüyorum

her dediklerini yapmamak gerekiyor ama kıyamıyoruz da kendimizden kısıp onların isteklerini yapmaya çalışıyoruz burada bir yanlış var ama

nerede ve kimde ???

evet birde işin o boyutu var hala bir memnuniyetsizilik içindeler çünkü hiçbir şeyleri eksik değil ne istiyolarsa yapılıyor o nedenle de bu da çocuklarda doyumsuzluk yaratıyor ve hep daha fazlasını istiyorlar bizimki mesela hala siz zaten bana bişey almıyorsunuz diyebiliyor valla ben hatayı kendimizde görüyorum her zaman ben mesela böyle konularda daha katıyımdır daha kuralcıyımdır ama sen istediğin kadar engelle başta baba kıyamadıktan sonra ve üstüne bir de babaanne anneanne ve dedeler işin içine girince ister istemez her istekleri oluyor malasef

anneler hep kötü polis zaten, 2004 den beri 365 gün, 7/24 annelik mesaisine kesintisiz devam et, sonra babam da babam desinler, gıcık oluyorum ya:KK53::KK53:

Şimdiki çocuklar aileleri parmağında oynatıyor.Bu bayram bir arkadaşım gelecekti gelemedi sebebi ise 4 yaşındaki kızının ağlama krizine girmiş olması ve dışarıya çıkmak istememesi.Bir anne olarak kuralcıyım çünkü çocukluğumda zorluk çektim ama şükür allaha şimdi her istediğim var ama bunu oğluma asla belli etmiyorum her şeyi alabilme lüksünü ona yaşatmıyorum çünkü gelecekte bunun bana bir eksi olarak geleceğini çevremden gözlemliyorum.Yemek seçmenin ona ne kadar yanlış bir davranış olduğunu sürekli aşılıyorum somalili çocukları örnek gösteriyorum depremzedeleri şükür her şeyi yiyor bunun bilincine vardı.Oyuncak içinde sadece özel günlerde alıyorum zaten oyuncaklarla pek arası yok boş kaldığı zamanlarda resim yapıyor kartonları kesip insan figürleri yapıyor.

anneler hep kötü polis zaten, 2004 den beri 365 gün, 7/24 annelik mesaisine kesintisiz devam et, sonra babam da babam desinler, gıcık oluyorum ya:KK53::KK53:

ay evet ya bizimkide istediği bişeyi yapmıyayım sen çok kötü bi annesin seni sevmiyorum diyo bana yaa :KK1: ben de o öyle diyince ben de seni sevmiyorum diyorum umursamaz gibi yapıyorum hemen yelkenleri suya indriyo bizimki:KK1:

valla ben son bir senedir bi çöp bile almadım oyuncak namına, hatta şimdiye kadar aldıklarımada acıyorum, hiç bi anlamı yok çünkü, onları mutlu etmiyo gelişimlerine bi katkısı yok, gökyüzündedansın dediği gibi kağıt kesip bişeyler yapsa çok daha iyi, en azından işin içine hayal gücü, matematik, görsel zeka girer, benimkide origamiye merak saldı son günlerde, oyuncak alcağıma bi top kağıt alırım daha iyi:KK53:

babasıda tutturmuş wii alcam yok playstation alcam diye, hayatta eve sokmam dedim, o da ayrı çocuk oturup kendi oynıcak tabii:KK53::KK53:

X