İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

hayırdır canım, ödev problemi mi yoksa sizde de,

geçen veli toplantısında, sağımdaki veliye bakıyorum, benim kız yemeği yer yemez hemen ödevlerini bitirir hayatta ödev bitmedne başka şeyle ilgilenmez diyo, solumdaki veliye bakıyorum, benim oğlan odasına beni bile sokmaz, asla içi rahat etmez ödev bitmeden diyo vay be dedim, ne sorumluluk bilinci aşılamışlar çocuklarına, aklı bi karış havada olan bi benim oğlan herhalde dedim, yüz kere ödevini yap demek zorunda kalıyorum, sürekli hayallere daldığı için sürekli konsantre ol bitir artık demek zorunda kalıyorum, ay tv de kendimi görsem ne itici bi anne derdim herhalde

valla sizin için daha hayırlı olacak heralde

ay inşallah canım, sıra bana gelmeden bi yırtsam

Son düzenleme:
slm kızlar bu sene pek sorun yok herhalde topıc yavaş ilerliyor. Bizimde kaynak kitap alındı yaprak testler var soru bankaları ve içinde 2 adet cd olan bir set eve fotokopi verilmeyecekmiş masraflı olurmuş bize fotokopi parası o yüzden böyle bir şey alınıp her akşam bunlardan ödev yapılacak.Geçen gün öğretmeniyle konuştum kafam allak bullak oldu nasıl davranacağımı şaşırdım Bana oğlumun sınıfta bir soru soru sorduğunda parmak kaldırdığını ve cevap verirken bir iki kelime söyleyip unuttuğum öğretmenim dediğini söyledi okuma yaptırırkende heceleme yapıyor bazen diyor sınıfta çok kötü okuyanlar var onlarla mukayese etmediğini ilgili bir veli olduğumu ve evimizde bulunan kitaplarla okumasının çok iyi olmasını gerektiğini söyledi acaba diyorum dikkat eksikliği filanmı var çocukta *

ya canım dikkat dağınıklığı değilde acaba sözlü ifade sıkıntısı olabilir mi, mesela kağıtta sorsan teste sorsan yapar ama hadi anlat desen unuttum der, öyle bişeymi acaba, benimki öylede

bu arada topantıda bizim öğretmen hiç kaynak maynak demedi, kaynak yasakmış diye duydum ondan mı yoksa sonradan mı isticek bilemedim, eğer yasaksa önerse alırız aslında, bakalım bekleyelim

offf chess kaç günden beri düşünmekten kendimi alamıyorum psikolağa filan götürmeyi düşündüm. Bencede dediğin gibi sözel anlatımı biraz zayıf benim oğlanın bazen bir şey anlatırken heyecanlanıyor ve söyleyeceği kelimeleri toplayamıyor ve hemen işin kolayına kaçıp boşver anne diyor ama öğretmenın bunu bir sorun gibi aktarması acaip canımı sıktı.bunu aşması için ne yapabilirim bilmiyorum evde biz aile olarak konuşkan bir aile değiliz belkıde bu etkendir diye düşünüyorum ayrıca kalabalık bir ailede değiliz
Kaynak kitap evet yasak normalde kimi veli ne gerek var değip duruyordu ama bende kaynak kitaba karşı değilim zaten yetersiz geliyor kitaplar bunlar iyi oldu dün bilg.da cd lerine baktık çok güzeldi dinledi biraz dersleri sonra 2-3 tane testlerden çözdü hoşuna gitti.

işallah canım yırtarsın
ay canım bizim sınıfta da durum aynı niye bu kadar bu insanlar abartmayı severler ben daha şahsen öyle bir çocuk tanımadım çevremde bizimki geçen sene pek hevesli idi ama bu sene aynı hevesi göremiyom kendisinde valla ben ödevini hatırlatmasam gayet de içi rahat oluyor pek umrunda olmuyor yani

psikolojik olabilir canım o yani başkalarının karşısında bişeyler anltırken heyecan yapıyordur normalde bak bizim oğlanda evde ağzını bağlasan susmaz ama dışarda konuşmaya geldiğinde çekiniyor pek öyle kendini ifade edemez yani dışa karşı biraz açılmaları gerekiyor ben de şimdi mesela bir markete falan gittiğimizde kendisi için bişey alıyor benim alışverişim bittikten sonra ben kıyıda bekliyorum o kendisi alıyor kendisi ödüyor yani bu bi örnek biraz yırtık olmaları lazım bu devirde değil mi

ya canım ben uzman değilim ama şahsi fikrim bi oturuşta bi testi oyalanmadan bitiriyosa bi kitabı aralıksıksız 10 dk okuyosa bence doktorluk derecede bişeyi yoktur. Sizin sınıf çok kalabalıktı yanlış hatırlamıyosam, belki onun etkisi olabilir, sınıfta sessizlik olmuyosa, yetişkin bile unutur ne diyeceğini
bu konuyu daha öncede konuşmuştuk galiba burda ama bence çocuklarda dalgınlık yaratan en önemli etken bilgisayar ve tv bence, bilgisayar oynamasını tamamen yasakla bence, hemen olmasa bile uzun vadede faysasının olacağını düşünüyorum, bilgisayarda herşey çok hızlı akıyor, aynı anda bi çok pencere açıp hızlı hızlı başka şeylerlede anında ilgileniyor, çocuklara bi süre sonra gerçek hayat çok yavaş gelmeye başladığından dikkatleri kolay dağılıyor

bide ilgisini çeken konularda konuşturursan faydası olabilir, bu ne merak ediyorum ben bilmiyorum sen bana öğret diye, kitap okuyup anlatması en güzeli ama onuda çocuklar pek sevmiyor
bulmaca falan tarzı şeyler yapsın boş vakitlerinde hani oyun gibi sun, kelime avı oyunu falan, dikkat toplama antremanı olarak düşün
bozma moralini, daha kendilerini bilipte yönetecek kadar olgun değiller

Son düzenleme:

ya canım yok değildir, illaki böyle çocuklarda vardır da ben henüz kendilerine rastlayamadım

ya kızlar bizim öğretmen de hiç kaynak kitaplardan bahsetmiyo sizlerin kullandığı kaynak kitaplar nedir? hangilerini aldınız ?

Meldam elektro sistemini ilk defa sizden duydum.Ankara da uygulayan okul varmı bilmiyorum ama bizim okulda
yok.Çevremdeki insanlara bir sorayım bakalım bilen,duyan var mı?
bakalım bizde başlamdık yeri hazırlanıor
ben bir köyde öğretmenım ve sızın gıbı velılerım olmasını ısterdım cok ılgılısınız

bizde sertlikle oturacakmış karakteri bugünde çocuk bahçede neden sıra olmuyor die bi bağırmış burun kanaması olmasın die ben sınıfında bekle diorumm cezası ise ogün sınıfta çocuğa hiç söz hakkı vermemek oluyor
sizin öğrtmenin eğitimi güzel arada sertlik olur ama dozunu bilmek lazım
elektroyu bizim burda geçen yıldan kullanamya başladılar öğrtmen ve veliler çok memnunmuş
başlasınlar yazarımmm
çok mu haraketli çocuğunuz
böyle veliler sınıfa gösteriş hava olsun die konuşuor bizim toplantıda da veli oğlum yeter okuyosun bırak diorum hocam çok kitap okursa ne zararı olur dio yok ödevler yetersiz gelior bizim canımız çıkor yaptırana kadar çocuklar duymasında ki aile profili gibi mutfak yapıoruz dio cemile gibi hayatta sabırlı olmak lazımmışş sürekli aynı veliler konuştuu müfredatı bile onlar söylediii antep gezisini duyup havaya zıplaynda olduuu
kendimden utandımmm ben mi hiç birşey bilmiorum onlar mı çok iyi bilior

bazı çocuklarda bu durum oluyor aşırı heycan yapıor olabilir .kendini sözlü ifade edemiyordur. çekingenlik vardır .okumasını sık sık kitap okuyarak geliştirir bi problem olduğunu sanmıyorumm
yasak olsa biz de almayız bizim öğretmen devlet kitaplarını yeterli bulmadı. türkçe kitabı hatalarla dolu dedi
benim oğlanda bi konuyu o kadar uztıyor ki söyliceklerini unutuyor öğrtmen ne yapabileceğini önerdi bu bi sorunsa ne yapmak gerekirmişş
ne güzel yazdın chesss
ya kızlar bizim öğretmen de hiç kaynak kitaplardan bahsetmiyo sizlerin kullandığı kaynak kitaplar nedir? hangilerini aldınız ?
biz UYGUNmat.uygun türkçe dilbilgisi kullanıoruz memnunuz
ben morpa kampüse üye oldum .örnekler ve konu anlatımları yeterli gelmedi bir hafta çok kısa bi süre yine izlenimlerimi yazarımmm :82:

Son düzenleme:
sorma meldamcım toplantıda diğer veliler deli etti beni, yok ödevler çok azmışmış, yok neden sadece geometri görmüşmüşlermiş, başka sınıflar onu yapmış şunu yapmışmış, yahu ne karışıyosunuz, siz geçin öğretmenlik yapın o zaman, hocayı kızdırıyolar başımızı ödevden kaldıramıyoruz sonra

Son düzenleme:

valla canım ben kafama göre tudem soru bankası aldım geçende, arada ödevi azsa türkçe mat testi yaptırıyorum, hayat bilgisini yaptırmıyorum ama görmedikleri konular olduğundan çok yanlış yapıyo, çok yanlış yapıyorum inancı oluşmasın diye

Son düzenleme:
merhaba kızlar
son gaz ödevlerimizi yapıyoruz , düzenli kitap okuyoruz
bu hafta okul sonunda 1 saat etütlerekalmaya başladık
güvenderin türkçe hayat bil. matematikten oluşan 56 adetlik yaprak testi bitti .
soru bankasından çözmeye de devam.
etütlerde test çözüyorlar ve çoğunlukla hiç yanlışsız sonuçlarla geliyor 1 tane yanlışı olduğu gün evi cehenneme çeviriyor bu çocuğun hırsı beni öldürecek sanırım :26:
Allah sonumuz hayretsin inşallah :18:

Son düzenleme:

canım bu testler 2. sınıflar için öylemi, görmediği üniteleri nasıl yapıyo peki, türkçe mat yaparda, hayatbilgisinden nasıl yapıyo,:26: tudem de TSE nin açılımını sormuş mesela nerden bilsin çocuk 2 ünite konusuymuş, bu ve benzeri sorlar çıkıyo hayatbilgisinde o yüzden yaptırmıyorum ben hayatbilgisi

Meraba arkadaşlar ben sizden yorum istiyorum. Öğretmenimiz dünkü ödevde problemler göndermiş. Çarpma ve bölme görmemiş çocuk bunları nasıl yapar bilemiyorum. Sizlerde de böyle sorular varmı.

1. 80cm'yi 5 parçaya bölüyoruz. Her parça kaç cm'dir.

2. 4 adım 1 metreyse 40 adım kaç metredir.

Bu sorular normalmi ben akşma kafayı yedim bu soruyu çocuğa nasıl anlatıcam diye

canım daha bölmeyi görmemiş olmaları lazım, sorular müfredatla bir değil sanıyorum, bu soruları ritmik saymayla yapmanızı beklediğini sanıyorum,
mesela 2. sorunun 4 erli sayarak bulunmasını istedi sanırım. Ama gerçekten zor onlar için, bize böyle ödev gelmedi hiç, biz de 4 lü ritmik saymadayız matematikte. bu hafta böyle ödev gelirse yazarım buraya ama henüz gelmedi.
Sınıfta gösteriyosa, öğretiyosa, algılatıyosa, tamam ama göstermeden soruyosa bunları sıkıntı

Valla kızlar içimi rahatlatdınız çok saolun.Dün yine biraz ödevleri vardı artık fotokopi yok bizde yaprak test yapıyoruz onlardan yaptı sonra biraz kitap okuduk ve yattı.Bizim kaynak kitap berkay yayınları

Çok güzel anlatmışsın çok saol ama bu yazdıklarını keşke öğretmenimizden de duyabilsem sadece 2 yılda 1 kere yaşanan bir olayı nörolojik bir boyuta sokması beni çok endişelendirdi ayrıca 3 haftadır okullar açık ve çocuk elinde para ile oynamış 1 kere sınıfın dikkatini dağıtıyor demesi üstüne tuz biber oldu 2 yıldır ben öğretmenimizi anlıyamıyorum bu çocuklar 40 dakıka boyunca elleri kolları bağlı bir şekilde nasıl duracaklar

Canım biz berkay yayınlarını aldık,ayrıca tüm dersler diye bir kitap aldım kırtasiyeden 2.sınıflar için onuda fırsat buldukça yapacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…