İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Dün ben geometrideyiz derken onlar uzunluk ölçülerine geçmiş bile Bencede tam öğrensinler geriden gelsinler hiç önemli değil İlerde matematikten bir konuyu anlamadan kaçırırsa ipin ucu kaçmış oluyor

ay şişdik ödevden kaç gündür, bizde toplamaydı, ritmik saymaydı, uzunluk ölçmeydi, noktalama işaretleriydi hepsi bir arada

ay ayrıca meldam aynen sizin hoca gibi bizimkide sert yüzünü göstermeye başlamış çocuklara öyle diyo, yok öyle 1. sınıftaki gibi laylaylom diyo, allahdan benim oğlandan memnun, benimkide demiyo hiç öğretmen bana kızdı diye, sanırım diğer öğrenciler yandı

Son düzenleme:
eşit gidiyoruz bizde uzunluk ölçülerindeyiz öğrtm hafta sonu her teldan ödev vermişş
matematikte işin ucu kaçınca yakalamak zor oluyorr
ortaya karışık ödevler bzim öğrtmn devletin kitaplarını hatalı bulduğu için yardımcı ağırlıklı çalışıoruz .
bu arada( elektroy ) kumandalı sisteme girdik çocukların kaç saniyede ne kadar yanlış yaptıklarını görebilecez. zamandan da tasarruf edecekmiş çocuklar. öğrt o tabloya göre sınıf ne kadar öğrenmiş yüzdelik dilimlere bakarak anlıcak yeni konulara o şekilde girebilecez her testten sonra 1.2. ve 3. ödüllendirelecek bu da tatlı rekabeti sağlayacakmış öğrt sahte para basacakmış kantinle anlaşma yapıp o paraları geçerli kılacakmış istenilen limiti biriktiren harcamaları yapmaya başayacakmış bu da rekabeti başlatacakmış.
toplantıda öğrtm daha da katı olacağını söledi.nasıl başlarsa öyle gidermiş şimdi okulun örnek sınıfı olmuşlar sınıfta çıt çıkmıyor çocukların ödü kopuyor :18: dışarı ortamlarda çocukların gönlünü almak için etkinlikler yapacakmış çocuklarla operya tiyatroya kitap fuarlarına gidecekmiş tabi velilerde dahil olacakmış 15 gün sonra gaziantep gezisi kasımda ankara gezisi yapcakmış
elektroyu kullanan tavsiye edeniniz var mı
chess sizde de sıkı yönetim başlamış oğlunun şikayetçi olmaması ne güzel benim oğlum geçen yıl put gibi dururdu bu yıl çenesi düştü öğrtmninde sinir anına bi gelecek az çok oğlumun hasas olduğunu bildiği için birşey yapmıor ama bende kızsın istiyorummm

neler diyosun meldam ya, sizin hoca ne sosyetikmiş

bak bu konuda istediğim kadar yorum yapabilirim en azından bunun başıma gemeyeceğine eminim

valla canım ilk defa senden duydum bu elektro mudur nedir opreya götürecekmiş ha vay inşallah güzel olur, bakalım görelim senden takip edelim, belki bizim öğretmenede öneririm sonuçlar güzel olursa bu troy sistemini

valla bu ödül sistemi tatlı mı olur acı mı belirsiz, muhtemelen sadece belli öğrenciler toplar ödülleri diğerleride bi süre sonra rekabete falan girmez, nasılsa o çocuklar alcak diye, galiba ilerleyen aylarda bizim hocada bi ödül sistemi yapcakmış bi velinin ısrarı üzerine

ilköğretimde mecburi olacakmış diorlar .adana da uygulamaya katılmayan bir bizmişiz öğrt bi yıl geç başladık bu elektroya kayıp bizim için felan dedi ben ne kadar da karşı olsam dinleyen olmadı tabi kağıdı kalemi unutacaklar bir de şöyle bi olumsuz yanı var fısıladaşma duyunca çocuklar hemen duydukları butona basıyor hiç bir veli olumsuz yönünü görmedi tabi denemk lazımm. 22 yıllık eğitim hayatını elektroyla yaptı ya öğretmn çok istekliydi işine de gelior tabi kim kaç yanlış yapmış sınıfın anlama kapasiteswi ne hepsini otamatik görüyor okuma derdi felan yok öğrtmnin yoklamayıda çocuk gelince butona basarak yapıor .ahh benim zamanımda olacaktı kumandayı arkadaşla yollar orda görünürdüm evi aramazlardı
ödül sisitemi bizim sınıfta işe yaramıştı izdiham vardı şeker çikolataya sizede de olumlu olarak yararhangi veli ısarar ettii mutlaka çocuğunda cevheri gören bi velidir

ha anladım, sadece bireysel bi tercihi değil yani, ilginç, sanırım daha hızlı ev doyurucu ders işlemek için, umarım işe yarıyordur.

yok canım ödül sistemi isteye çocuğu zayıf olan bi veli, sanırım öğretmenin motive etmesini bekliyo ama bence bu sistem o çocuğun özgüvenini iyice kırar

ay bizim öğretmeni çikolata dağıtırken düşünemiyorum

bugün oğlumu bırakırken iki dk sınıfa çıkmam gerektide, ay panik atak oluvercektim bi an, kendi düşündüğümü bile duyamıyorum, sersemledim resmen, öğretmen nasıl idare ediyo bu kadar çocuğu, tebrik etmek lazım

Daha neler duyacağız bu elektro olayını ilk defa duydum bilmiyorum buralarda uygulayan okul yok galiba

bakalım elektronun faydasını görcekmiyiz biz 5.sınıfa kadar kullancaz yazarım sizlere
öğretmene yapmıorlardır okadar sesii bizimki nasıl ürküttüyse hepsi hazırola geçior her yıl daha ciddi olcam dedi
5 sınfta askeri eğitimi alcaklarr:18::18::18::18:
Daha neler duyacağız bu elektro olayını ilk defa duydum bilmiyorum buralarda uygulayan okul yok galiba
bende çevremde kime sorsam geçen yıldan kullanıoruz diooo bakalım neler kaçırmışız

ben bir köyde öğretmenım ve sızın gıbı velılerım olmasını ısterdım cok ılgılısınız

bizim öğretmen bu sene için bizden istedi geçen sene istememişti bu sene kendisi hikaye seti ve yaprak tes setleri alacakmış test ağırlıklı çalıştırıcam bu sene dedi hikaye kitaplarını da çocuklara verecekmiş sınıfta serbest etkinlik dersinde okudukalrı hikayeleri anlattıracakmış okuduklarını anlama yeteneklerini arttırackmış böylelikle

aaa nasıl bişey yani bu böyle bu çocuk bunu yapraken öğretmen nerdeymiş hiç mi görmemiş hiç mi sormamış ne oldu sana diye ayrıca yapan çocuğun velisinde ki rahatlığa da yuh yani nerdeyse çocuğun gözünü çıkaracakmış allah korusun bununla geçmiş olsun canım

amin canım hepimiz için hayırlı olur işallahh

ne güzel yemek koyucaksınız yani yanalrına bizim valla hep poğaça börek haşlama patetes meyve gibi şeyler götürüyolar ayrıca bu sene müdür beslenme saatini de kaldırmış çok vakit kaybı oluyomuş tenefüslerede yapıyorlar beslenmelerini bizimkiler artık

güzel bir siteye benziyo bakalım akşama bende inceleyyim eve gittiğimde işimize yara belki

hııım, anladım canım biz fotokopi geldiği için herkesin öyle sanıyorum

bide geçen sene dergi olayı vardı, dergi geliyodu ödev için

evet bu sene dergi yok bizimki bu sene fazla fotokopi de vermiycem bol bol test eklerinden vericem diyo artıı bir de bu sene fotokopi paralarını velilerden aldılar velilere fazla yük olmasın diye fazla fotokopi göndermicekmiş

ay böyle saçma şey duymadım hiç olacak şey mi birtane veli koca sınıfa yemek yapsın ayrıca dedeğin gibi bunun temiz yapanı var yapmayını var malzemeyi nerden nasıl alıyo bilemezsin hem yapılan şeyleri seven çocuk olur sevmeyen olur her veli kendi çocuğunun sevdiği şekilde hazırlayacak belki valla saçma sapan şeylerçıkartıyorlar yaa çalışan anneler nasıl yapacak bu işi düşünemiyorum yanii

o nasıl bir sistemmiş öyle sertlikle mi oturtacakmış çocukalrın karakterini bir de öğretmen olacaklar yani çocuklar daha çok korkak bişey olur çıkar zaten öğretemen kızacak diye korkusundan kıpırdayamaz bile çocuklar yapmasınlar allah aşkına ya daha çocuk bunlar bu ne böyle asker iştiması gibi daha şimdiden bunaltıyorlar çocukları

başaldık canım başaldık tabi şuanda bitiridk biz de evde ne varsa ölçtük salonu buzdolabını kapıları kulaçla adımla ölçtük hep evin her yerini eşimde diyo siz bu gidişle ana oğul inşaat mühendisi olacasınız galiba :):):)

valla bizim öğretminizde dedi bu sene daha disiplinli olacaz diye ama hiç öyle sert falan davranmak istemiyor ben öğrencilerime konuşarak anlatarak yaptıklarının yanlış oldukalrını öğretmek istiyorum öyle bağırıp çağırmak istemiyorum zaten bunlar küçük ben biraz sesimi yükseltsem titiryo çocuk korkudan bu sefer ben de çok üzülüyorum diyor ama bizim sınıfımızda öğretmenlerini çok seviyor ve sayıyorlar çocuklarda onu üzmüyorlar

elektro neymiş ki ben de hiç duymadım çevremden böyle sstem ilk defa duyuyorum ???

vay tam bana göre bi topic izleyelim bakalım

valla öyle oldu, bi kaç veli arıza çıkarsada öğretmen ne haliniz varsa görün dese beslenme konusunda

hangi açıdan, öğretmen olarak mı veli olarak mı

aslında ikisi de be chess aslında 2. sınıflarda uzmanlaştım sayılır öğretmenlikte ama bu sene 2. sınıf velisi olarak çok ihtiyacım var malum benimki gibi sorunlu bir çocukla bakalım vira dedik hayırlısı olsun

hayırlısı olsun bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…