İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Bugün morpa kampüsü bende inceledim,güzele benziyor.Bizim öğretmene bahsettim,oda bende inceleyeyim olmazsa sınıfın biraz parası var ben abone olayım dedi.
Bakalım öğretmen ne diyecek..

Bizimkilerde dün okulun krokisini mukavva kartonun üzerine el işi kağıtlarıyla yapmaya başlamışlar.Bugün sınıfı evde siz yapın demiş öğretmen,onu yapacağız..

canım bildiğim kadarıyla öğretmenlere bedava

selam kızlar ;

kaç gündür yazamıyorum...
ilk hafta 3 gün okula gittikten sonra şehir dışına çıkmamız gerekti...
dünden beri de 1 er sayfalık ödevler veriyor öğretmenimiz...
herkes yardımcı kitapları almadığı için azar azar gidiyoruz bakalım...
bir de gerileyenler olmuş onların yetişmesini bekliyoruz bakalım
inşallah hayırlı başarılı bir sene geçiririz...

Günaydın kızlar dün akşam 2 sayfa türkçe 2 sayfada matematik ödevimiz vardı.Morpa kampüs öğretmenlere bedava diye biliyorum bende geçen sene öyleydi.Bizim daha toplantı filan olmadı bende beklemedeyim bakalım ayrıca bu sene kaynak kitap da konusu geçmiyor

Günaydın kızlar dün akşam 2 sayfa türkçe 2 sayfada matematik ödevimiz vardı.Morpa kampüs öğretmenlere bedava diye biliyorum bende geçen sene öyleydi.Bizim daha toplantı filan olmadı bende beklemedeyim bakalım ayrıca bu sene kaynak kitap da konusu geçmiyor

bu sene yönetmelik değişmiş yardımcı kitap yasakmış kesinlikle okula gitmeyecekmiş...
ama öğretmenimiz alın evde yapsınlar dedi bizde 2 tanesini aldık 1 tane de tüm dersler diye bir kitap var onu bekliyoruz...
morpa kampüs benim de dikkatimi çekmişti ama üye olmadım henüz açıkcası biraz tereddütlerim var ben hafta içi pc ye oturmasına izin vermiyorum üye olursam oradan ders çalışması gerekecek ve böylece vaktini pc başında geçirmek durumunda kalacak... karar veremedim yani ama çok güzel bir site olmuş orası kesin...

Canım geçen senede yasaktı zaten kırtasiyelerden aldırdılar okula ve öğretmenlere herhangi bir suçlama gelmesin diye ben kaynak kitaba karşı değilim açıkcası bizim zamanımızdada dergiler vardı onlardan alırdık mesela.Müfredat kitaplarını ben veli olarak yeterli bulmuyorum öğretmenler ne yapsın.Morpa kampüsü ben her gün ödevlerini bitirdikten sonra yarım saat kadar oturtmayı düşünüyorum ayrıca ödevler kısmındaki soruları yazıcıdan çıkarabiliyoruz pc başına oturmak zorunda kalmaz böylelikle

Ayrıca kızlar chess senin verdiğin kitap isimleri çoğumuzun işine yaramıştı malum kitaplar çok sıkıcı geliyor.Bizde şimdi national georapic (telaffuz yanlış olabilir) kitaplarından aLDIK çocuklar için bir tubitak ın seri kitapları var çok ilgisini çekiyor sürekli bunları okuyup duruyor tavsiye ederim.

Ayrıca kızlar chess senin verdiğin kitap isimleri çoğumuzun işine yaramıştı malum kitaplar çok sıkıcı geliyor.Bizde şimdi national georapic (telaffuz yanlış olabilir) kitaplarından aLDIK çocuklar için bir tubitak ın seri kitapları var çok ilgisini çekiyor sürekli bunları okuyup duruyor tavsiye ederim.

bakayım canım, bizimde daha veli toplantısı olmadı, ama kaynak aldırcakmış, geçen sene dergiler vardı bizimde, dergiden ödev veriyodu sayfa sayfa fotokopilerle uğraşmaktan daha güzeldi tabii ödev yapması. Valla çocuklarımız Türkiye genelindeki sınavlarda yarışacak resmen, kim ister çocuğunun eksik bişeyi kalsın, öğretmen aldırmasa ben alırdım herhalde.
Valla korkuyorum toplantıdan da, en büyük gerilim veliyle öğretmen arasında beslenme bizde, ne kadar gereksiz halbuki

Bizim çok şükür bu seneki beslenme listesi güzel geçen sene çocuklar gevrk poğaça yemekten bıkmışlardı zaten benımki sevmez öyle şeyleri yarısını yiyip geliyordu akşam tabı açlıktan dolaba saldırıyordu Bu sene oğlum dedi bakanlık göndermiş beslenme yazısını çocuklar bu tarz şeylerle beslenmemeli demiş bizim bıcırık nerden duyduysa bilmiyorum.Bugün mesela makarna ve yoğurt vardı istediğin şekilde makarna peynirli domatesli tavuklu kıymalı etli çocuk nasıl yiyorsa iyi oldu böyle olması ben şahsen memnunum.Bende kaynak kitap alınmazsa büyük bir ihtimalle morpa ya üye olacağım zaten evde 2 sınıf kaynak kitap var tüm dersler diye onu çalışırız

ya keşke bizim beslenme düzeni de öyle olsa menü verse hoca ama her gün bir anne tüm sınıfa yemek yapsın bi de gelsin dağıtsın istiyo asla dışardan alınmıcak evde yapılcak diyo, olur mu hiç ya, çalışan anneler nolcak, nuh diyo peygamber demiyo bakalım napcaz

Tubitak ın kitaplarında bende aldım.Haklısınız gerçekten çok ilgisini çekmişti oğlumun bende tavsiye ederim.

Ne kadar saçma herkes kendi çocuğunun beslenmesini koysun ne o bütün sınıfa yemek yapmak bence çok saçma Mesela pazartesi tavuk pilav vardı şu an bizim sınıf mevcudu 45 kişi bu kadar kişiye tavuk pilavmı yapılır lokanta gibi herkes çocuğunun yiyeceği porsiyonu ayarlasın ona göre saklama kaplarına koyup göndersin

Ne kadar saçma herkes kendi çocuğunun beslenmesini koysun ne o bütün sınıfa yemek yapmak bence çok saçma Mesela pazartesi tavuk pilav vardı şu an bizim sınıf mevcudu 45 kişi bu kadar kişiye tavuk pilavmı yapılır lokanta gibi herkes çocuğunun yiyeceği porsiyonu ayarlasın ona göre saklama kaplarına koyup göndersin

sorma ya, hadi ben annelerin yarısına güvendim temizlik ve malzeme kalitesi olarak, diğer yarısına nasıl güveneyim, mesela şu anne şu gün tavuk pilav yapcak dedi, tavuğu nerden aldı nasıl pişirdi, kaç saat bekledi o tavuk, ya çocuklar zehirlenirse, dağıtmasıda cabası, bide servis yapcaksın 40 çocuğa. valla kara kara düşünüyorum ikna olcak gibi değil

Tubitak ın kitaplarında bende aldım.Haklısınız gerçekten çok ilgisini çekmişti oğlumun bende tavsiye ederim.
burdan bütün kitap bilgilerini topluyorummm:KK24:

selam kızlar ;

kaç gündür yazamıyorum...
ilk hafta 3 gün okula gittikten sonra şehir dışına çıkmamız gerekti...
dünden beri de 1 er sayfalık ödevler veriyor öğretmenimiz...
herkes yardımcı kitapları almadığı için azar azar gidiyoruz bakalım...
bir de gerileyenler olmuş onların yetişmesini bekliyoruz bakalım
inşallah hayırlı başarılı bir sene geçiririz...
inşallah sınıf bir an önce toparlar kendini gerileyeni beklerken diğer çocuklar çok sıkılıor
ödevler geçen yıl kadar ağır geçmior yada çocular büyüdü geçen yıl kadar bıktırarak yaptırmıor
sizde durum nasıl
bu sene yönetmelik değişmiş yardımcı kitap yasakmış kesinlikle okula gitmeyecekmiş...
ama öğretmenimiz alın evde yapsınlar dedi bizde 2 tanesini aldık 1 tane de tüm dersler diye bir kitap var onu bekliyoruz...
morpa kampüs benim de dikkatimi çekmişti ama üye olmadım henüz açıkcası biraz tereddütlerim var ben hafta içi pc ye oturmasına izin vermiyorum üye olursam oradan ders çalışması gerekecek ve böylece vaktini pc başında geçirmek durumunda kalacak... karar veremedim yani ama çok güzel bir site olmuş orası kesin...
bizim ödevler yardımcılardan.devlet kitapları çok yeterli gelmior yardımcılar daha çok kafa yoruyor oradan gelen ödevler daha zevli şekilde yapılıor . uygun mat ve türkçe mükkemel 3 .sınıf düzeyinde
bakayım canım, bizimde daha veli toplantısı olmadı, ama kaynak aldırcakmış, geçen sene dergiler vardı bizimde, dergiden ödev veriyodu sayfa sayfa fotokopilerle uğraşmaktan daha güzeldi tabii ödev yapması. Valla çocuklarımız Türkiye genelindeki sınavlarda yarışacak resmen, kim ister çocuğunun eksik bişeyi kalsın, öğretmen aldırmasa ben alırdım herhalde.
Valla korkuyorum toplantıdan da, en büyük gerilim veliyle öğretmen arasında beslenme bizde, ne kadar gereksiz halbuki
öğrtmn de beslenmeden ekşın yapıorrrrr
ya keşke bizim beslenme düzeni de öyle olsa menü verse hoca ama her gün bir anne tüm sınıfa yemek yapsın bi de gelsin dağıtsın istiyo asla dışardan alınmıcak evde yapılcak diyo, olur mu hiç ya, çalışan anneler nolcak, nuh diyo peygamber demiyo bakalım napcaz
tühh ne zor birşey istiyor o kadar çocuğa yemek yap dağıt uğraş zor yaaa
çalışan anneler mesai arkadaşları ile bi gün önceden mantı börek açar artıkk başka çare yokkk

slm bugün arkadaşlarım öğretmenle konuşmaya geldi öğrt çocuklara kötü davranmaya başladı kiminin kafasına vuruyor kimine de çok kötü bağırıyor
öğrtmen e çocuklar sizden soğudu geçen yıl neşeli komik bir insanken ne oldu size felan dediler. öğrtmn bu yıl kişilik oturtma yılı olcak yüz verirsem birinci sınıf çocuğu gibi davranıp yüz bulacaklar her yıl davranışım sertleşek dedi :18:cumartesi yapacağı toplantıda liste dağıtacak evde davranışları ile ilgili
kaç kez diş fırçalandı kirli, kıyafetler sepete atıldı mı dolap düzeltildi kitap toplandı mı die sizlerde dürüst bir biçimde yazacaksınz dedi ilerde bu yaptıklarım için bana teşekkür edeceksinz dedi ama sert davranacağını bilmek hoşuma gitmedi bizm çocukta serlik ters tepiorrrrrr

slm bugün arkadaşlarım öğretmenle konuşmaya geldi öğrt çocuklara kötü davranmaya başladı kiminin kafasına vuruyor kimine de çok kötü bağırıyor
öğrtmen e çocuklar sizden soğudu geçen yıl neşeli komik bir insanken ne oldu size felan dediler. öğrtmn bu yıl kişilik oturtma yılı olcak yüz verirsem birinci sınıf çocuğu gibi davranıp yüz bulacaklar her yıl davranışım sertleşek dedi :18:cumartesi yapacağı toplantıda liste dağıtacak evde davranışları ile ilgili
kaç kez diş fırçalandı kirli, kıyafetler sepete atıldı mı dolap düzeltildi kitap toplandı mı die sizlerde dürüst bir biçimde yazacaksınz dedi ilerde bu yaptıklarım için bana teşekkür edeceksinz dedi ama sert davranacağını bilmek hoşuma gitmedi bizm çocukta serlik ters tepiorrrrrr

vurarakmı karakterlerini oturtçakmış, ayrıca çocuklar karaktersizmiymiş, ay derdimizin beslenme olmasına şükrettim bak şimdi:KK53::KK53:

slm bu yıl ödevler çok ağır gelmedi ( şom ağzımı açmam için erken olabilir:78:)
geçen yıl işkence oluyordu ödevler. mat dersi için iplik kumaş cetvel verdik siz ölçülere başladınız mı

X