İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Evet bütün okullarda, bugün internette de okudum.

Gündüz düşününce kendi kendime kızıyorum ama akşam bi noktadan sonra tahammül zorlaşıyor. Tamam çocuk onlar ama biz de çok şeyle uğraşıyoruz ve insanız di mi.
İnan kendime çok kızıyorum ama çok sabırlı, polyanacı bir anne olamıyorum.

Yalnız değilsin canım emin ol...

Keşke bize de tatil olsaydı bide aksi gibi önemli görüşmeler var haftaya bi ayarlama yapardık ama...

Gündüz düşününce kendi kendime kızıyorum ama akşam bi noktadan sonra tahammül zorlaşıyor. Tamam çocuk onlar ama biz de çok şeyle uğraşıyoruz ve insanız di mi.

bağırdıktan sonra öyle bir bakıyor ki off offf

Kızlar ya canım sıkıldı dün akşam.
Öğretman matematik dergisini bitirin demiş, bir baktım 10-11 sayfa falan.
Neyse başladık yapmaya ama derse oturana kadar saat 8 oldu akşam. 10 u geçerken de bitti.
Ben akşam şunu farkettim ki çok tahammülsüzüm kızıma karşı. Yani söylediğim şeyi yapmadığım zaman birinci de değilde ikinci seferde başlıyorum bağırmaya. Hatta zaman uzadıkça ben daha fazla sinirleniyorum.
Gece düşününce çok üzüldüm.
Derslerine ilgili olsun, söylediğim şeyleri uygulasın istiyorum, yapmayınca da bağırıyorum çocuğa, sonra da böyle kendi kendime kahroluyorum.
canım benim ya..evet haklısın..kızmamak lazım ama saat uzayınca yatma saati geçince insan elinde olmadan bağırarak konuşmaya başlıyor..hepimizde oluyordur o , sadece sende değil.yapmamak lazım..sakin olmak lazım..sabır de içinden..

Dilekcim maşallah ya sana. Bunları yapmaya nasıl zaman buluyorsun?
bizim evde kek olmadan olmaz..bu ara çok kek yaptım..3 günde bir kek bitiyor.okula götürüyor oğlum ..evde yeniiliyor.ceza olarak kurabiye yapın deyince öğretmeni kendimize de kurabiye yapmak istedim..netten mısır unlu kurabiyenin çcok güzel olduğunu okumuştum.mısır unum da vardı..canım biraz hareketli yapım var..hiç memnun değilim durumumdan..yorğun da olsam oturmak istemiyorum..aklımdakini yapmak istiyorum..malesef..bir ilaç almam lazım belki..:KK14::KK14::KK14::KK14:

Kızlar önümüzdeki hafta yani 28 ve 29 kasım da ilkokullar 2 tatil bilginiz olsun,ortaokulların sınavı varmış o yüzden cumartesi pazarla birleştiği için 4 gün tatil
bundan haberim yoktu..çok cok sevindim..kuzularımız evde kalsın..dinlensin...çizgi film izlesin..tabi öğretmenler tatilde evde boş durmasın diye tonla ödev vermezlerse..:26::26::26::26:
Ahh canım bizde de hep aynı gün boyu stres topuna dönüyoruz zaten akşam da sonuç çoğu zaman bizde aynı oluyor sonra bende üzülüyorum tabi hemde çok ama anlatıyorum sonra ona ama ne kadar anlayabilir ki çocuk daha of offf.

Hamarat kadın :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Eeee niye haberimiz yok acaba. Sen nerden duydun bütün okullarda mı?
ben de ilk kez duydummm...

ben aslında her konuda çok sabırsızımdır..faks bile çekerken kağıdın su gibi kaymasını isterim..faksın yavaş gitmesi beni rahatsız eder..
yemek hemen pişsin isterim..beklemeye tahammülüm yok..
ama çocuklarıma konu gelince fazla sabırlıyım..çok insan "ben olsam çakardım bir tane " demiştir küçük oğlumun kendini yerlere atmasına ,istediğini yapmayınca konuyu uzatıp laftan anlamamasına..tuhaf insanım sanırım..ama ben de bağırmıyor muyum..kızmıyor muyum..bazen vurmuyor muyum..yapıyorum..ama sabrım sonuna gelince..

Son düzenleme:
Zeliş,
eve yaprak test bırakıyorum demiştin ya,
nerden temin ettin, kırtasiyeden mi aldın?
Hangi yayınevinin?

Zeliş,
eve yaprak test bırakıyorum demiştin ya,
nerden temin ettin, kırtasiyeden mi aldın?
Hangi yayınevinin?

Canım bu akşam bakarım adına hatırlamıyorum şimdi. Kopartmalı sayfalarda renkli çok güzel 4 dersten de ayrı ayrı testler var. Arka tarafta da cevap anahtarları var onları koparıp aldım ben :) Birde her test yaprağının üst tarafında kodlama alanı var. Okul ilk açıldığında para toplanmıştı 50 şer lira o paradan almışlar öğretmen göndermiş.

Şimdi arardım gelmiş benimki matematik testine başlamış (maşallah nazar değmesin nolur allahım). Bir soruyu anlamamış. Kıyafet fiyatları verilmiş hangisi daha ucuz diye soruyor diyor ki anne ucuz ne demek :)))) anlattım sonra buldu cevabı :))))

Canım bu akşam bakarım adına hatırlamıyorum şimdi. Kopartmalı sayfalarda renkli çok güzel 4 dersten de ayrı ayrı testler var. Arka tarafta da cevap anahtarları var onları koparıp aldım ben :) Birde her test yaprağının üst tarafında kodlama alanı var. Okul ilk açıldığında para toplanmıştı 50 şer lira o paradan almışlar öğretmen göndermiş.

Yarın yazarsan kitabın adını sevinirim canım. Benim de böyle bir şey almam lazım.

Şimdi arardım gelmiş benimki matematik testine başlamış (maşallah nazar değmesin nolur allahım). Bir soruyu anlamamış. Kıyafet fiyatları verilmiş hangisi daha ucuz diye soruyor diyor ki anne ucuz ne demek :)))) anlattım sonra buldu cevabı :))))

kuzucukkkkkkk...maşallah oğluşuna nazar değmesin:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bugün akşam denicem arkadaşım bağırmayacağım. üzmek istemiyorum kuzucuğumu.zaten günde kaç saat görüyoruz ki..

Bulgar günde kaç saat görüyoruz ki demen içimi deldi inan.Çok çok çok haklısın.

Maşallah, maşallah ona.

Kızlar ya canım sıkıldı dün akşam.
Öğretman matematik dergisini bitirin demiş, bir baktım 10-11 sayfa falan.
Neyse başladık yapmaya ama derse oturana kadar saat 8 oldu akşam. 10 u geçerken de bitti.
Ben akşam şunu farkettim ki çok tahammülsüzüm kızıma karşı. Yani söylediğim şeyi yapmadığım zaman birinci de değilde ikinci seferde başlıyorum bağırmaya. Hatta zaman uzadıkça ben daha fazla sinirleniyorum.
Gece düşününce çok üzüldüm.
Derslerine ilgili olsun, söylediğim şeyleri uygulasın istiyorum, yapmayınca da bağırıyorum çocuğa, sonra da böyle kendi kendime kahroluyorum.

Aynı durumdayız cnm,bende özellikle matematikte yanlış yapınca çok sinirleniyorum bağırıyorum geçen gün 20 den 19 çıkaracak yanlış yaptı sinirden delirdim bu kadar basit bir işlem dedim çıkartmammı öğreticem yeniden sana dedim off hiç sabrım yok ya,sanırım bizimki zamansızlıktan kaynaklanıyo acısınıda çocuklardan çıkarıyoruz sonra düşününce bu dahada üzüyo insanı:KK43:(

Ahh canım bizde de hep aynı gün boyu stres topuna dönüyoruz zaten akşam da sonuç çoğu zaman bizde aynı oluyor sonra bende üzülüyorum tabi hemde çok ama anlatıyorum sonra ona ama ne kadar anlayabilir ki çocuk daha of offf.

Hamarat kadın :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Eeee niye haberimiz yok acaba. Sen nerden duydun bütün okullarda mı?

dün internette yayınlandı bütün okullar olması lazım

birlikten kuvvet doğarmış. bizde birlik olalım bugün kızlar :13: :13: :13: :13:

Gönüller bir olsun :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Aynı durumdayız cnm,bende özellikle matematikte yanlış yapınca çok sinirleniyorum bağırıyorum geçen gün 20 den 19 çıkaracak yanlış yaptı sinirden delirdim bu kadar basit bir işlem dedim çıkartmammı öğreticem yeniden sana dedim off hiç sabrım yok ya,sanırım bizimki zamansızlıktan kaynaklanıyo acısınıda çocuklardan çıkarıyoruz sonra düşününce bu dahada üzüyo insanı:KK43:(

Evet canım zamansızlıktan kaynaklanıyor gerçekten. Geçenlerde bir arkadaşımla buluştum kız güzelim işini bıraktı tam kariyeri için en ideal noktada iken şimdi yarım gün ücretli öğretmenlik yapıyor bizimle yaşıt oğlu var onunda ona faydalı olmak için aslında baştan kızdım ona kötü bir zamanda ara verdi ama şimdi 2. ciye hamile aslında doğru olanı yapıyor galiba...

bocuk ya seninde böyle demen..ağlayasım geldi inan.
aslında hepimiz çok doluyuz karışık duygular var...anladınız siz...

Anlamazmıyız... :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Evet canım birçok şeye aynı anda yetişmeye çalışınca malesef böyle oluyor.

bocuk ya seninde böyle demen..ağlayasım geldi inan.
aslında hepimiz çok doluyuz karışık duygular var...anladınız siz...

Anlamazmıyız canım. Hatta burada birbirimizi herkesden daha iyi anlıyoruz, birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Benzer duygular yaşıyoruz. Bundan sonra da birbirimize hatırlatalım, kızlar eve gidince sakin olalım diye.

slm bugün pskyatriden tekrar randevu aldım.hayat bilgisi 79 almış,ama belliki dikkatini toplamamış bir soruda şıkkı işaretlemek yerine bir alttaki sorunun rakamını işaretlemiş,bugün bir eczaneye gittim eczanede çalışan kadının oğluda dikkat dağınıklığı sebebiyle ilaç kullandırıyomuş,uzun uzun konuştuk konferanslara katıldığını falan söyledi ne biliyim biraz kafamı karıştırdı bende gittim hemen zate hastanenin oralardaydım.bu arada meme ultrasonu çektiriyorum iki göğsümdede nodül var kontrol altında tutuyorlar..yani anlıcanız kadından destek alarak gittim pskyatriden tekrar randevu aldım.gelişmeleri yazıcam..

X