İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Öğretmenin söylediği çok doğru.

Çok zor bir süreç gerçekten düşün bizde birde dikkat problemi var çocuk okulda hiç bir şey yapmadan geliyor neredeyse eve her şeyi biz yaptırıyoruz hem okuldakini hem evdekini nasıl olacak sonumuz bilmiyorum.

Bende çok yoruluyorum malum hatayım da yeterince yoğun. Oğluma dersleri için bir abla bulayım bari o açıdan biraz rahat edelim dedim babamız karşı çıktı başta kendisi de isterken iyice köşeye sıkışmış hissediyorum kendimi...

Allahtan yardımcı oluyor ödevleri yaptırmaya ama yine bile zamansızlık en büyük problemimiz hafta içi kendime günde yarım saat bile ayıramıyorum içler acısı halim...

ben hatayı ilk başta rapor almamakta yaptım ama o an için sistem değişti her kafadan bir ses çıktı bir çok kişi ve eğitimciyle
görüştüm rapor alsam mı almasam mı diye. sonunda almamaya karar verdik.şimdi bunları yazmamın hiçbir anlamı yok yinede yazayım
dedim.şimdi çok pişmanım almadığıma. :KK5:
gündüzleri de yanında olsaydım sabahtan öğleye kadar cok vakit var daha çok çalışırdık .şimdi kalan ödevlerini babanneyle
ne kadar yapabilirki.yapmıcam dediğinde ne kadar aldatabilirki. ya da kaç gün nazıyla uğraşır ki.
içim şişti içim:KK43:(

merhabalar...benim de oğlumun karnesi hepsi çok iyi.ama yazısı için iyi demiş..bizim öğretmenimiz de yazıya takılmış durumda..ki oğlumun yazısı güzel oldu..yine de beğenmiyor..

ayrıca başarı konusunda da takıntıları var..ben birkaç kez konuştum..güler yüzlü iyi davranıyor.. çok hızlı konuşuyor.ve çok fazla ödev veriyor..
okulda da en çok sınavda başarı onun sınıfından çıkıyor diyorlar..

yani ne sınnavı oluyorlar bilmiyorum ama .4. sınıfta 5 kişi onun sınıfından kazandı..20 kişilik sınıftan diye bir konuşma almış başını gidiyor okulda..

işte böyle..gerçekten tüm ders boyunca çılgın gibi ders işlediğine eminim..soluksuz ..

benim oğlum da arada arkadaşlarıyla konuşuyormuş.zaten biraz bu konudan huzursuz öğretmenimiz.

oğlunuz başarılı diyor..benim öğretmediğim şeyleri biliyor diyor ..ama bunları keşfetmeden önce bizim oğlanla hiç ilgilenmedi desem doğru olur..başarılı olduğunu düşünmeye başladığı için ilgilenmeye başladı..bu da beni fazla üzdü..ki kendi çocukluğum aklıma geldi..çünkü öğretmenimiz 2 -3 kişi belirlemişti kafasında onlar başarılı diğerleri eh öylesine ...yani değer verdiği çocuklar belliydi..biz 40 kişiydik ..oğlumun sınıfı 23 kişilik..ama kendini farkettirinceye kadar bayağı bir çaba gösterdi..farkedilmedikçe üzüldü..sessizleşti..durgunaştı..

şu an sınıfınız gerçekten çok başarılı..
yani sbs yapıyor öğretmen sınıfta..
başarı yüksek..

öğretmenin hedefi sınıfta 50 soruda maksimum 5 yanlış yapması ..ama sınıftaki herkesin..
bu başarıya yaklaştı diyebilirim..biraz gerildik açıkçası ..
öğretmenimiz de 3. hafta konuşmaya gittiğimde.adil emir çok garip..ilk hafta çok daha hareketli iken sonraki hafta içine kapandı kimselerle oynamıyor dedi..

ben ne oğluma birşey dedim..ne öğretmenimize..

yalnız oğluma üzülme zamanla arkadaşların olacak..zamanla herşey güzel olacak diyebildim .yani onun çabalarını fark ettiğimi bile söyleyemedim..onu üzmemek adına..

şükür şimdi daha mutlu..ama yine de eski taşındığımız okulunu istiyor..buradaki çocuklar kabadayı yetişiyor..dövüşmeyi seviyor..iyimser değiller..bazı arkadaşları hariç..

ama geldiğimiz yerde çocukların hepsi sakin mutlu ve dövüşmeyen çocuklardı..istisnalar hariç..

ama da dertliymişim ben yaa
sizi gıpta ile okuyorum ya ne güzel maşallah maşallah.Allah daim etsin.
arkadaş çok önemli çok. bazı çocuklar varya berbat.

ben hatayı ilk başta rapor almamakta yaptım ama o an için sistem değişti her kafadan bir ses çıktı bir çok kişi ve eğitimciyle
görüştüm rapor alsam mı almasam mı diye. sonunda almamaya karar verdik.şimdi bunları yazmamın hiçbir anlamı yok yinede yazayım
gündüzleri de yanında olsaydım sabahtan öğleye kadar cok vakit var daha çok çalışırdık .şimdi kalan ödevlerini babanneyle
ne kadar yapabilirki.yapmıcam dediğinde ne kadar aldatabilirki. ya da kaç gün nazıyla uğraşır ki.

Ahhh ahhhhh hep aynı şeyleri yaşıyormuşuz.

Geçen yıl zaten yazın netleşti bu rapor mevzuları, alsak mı almasak mı, okuluyla, okuldaki diğer velilerle, kendi doktorumuzla, okul yöneticileri ve eğitimcilerle görüşüldü bir kararsızlık içinde karar verildi bizde de.

Şimdi bakıyorum çocuk daha 6,5 yaşında 2. sınıfta, müfredat ağır, çocuğun kendisi ağır, dikkat problemi zaten ayrı, en büyük sorun zamansızlık, eğer bu sene birinci sınıfa başlasaydı her şey çok daha güzel olacaktı çünkü fark ediliyor geçen sene ile bu sene arasında çok fark var. nerdeyse 3 yıl kreşe gitti ama yaşı küçük olduğu için kreşte ana okul eğitimi almadı ki çocuk hep kessin boyasın yapıştırsın bunlar yani kalem tutuma alışkanlığı bile geçen yıl gelişti.

Yazdıkların bana öğretmenin özel okul veya dershane geçmişli olabileceğini düşündürdü açıkçası genelde oralarda vardır sivrilen çocukları ön plana çıkarıp başarı çıtasını yükseltmek, aslında söylediğine göre önceki dönemde başarmış bunu :) geçen yıl birebir yaşadık bunu ayrıca çevremde de çok bu durumu yaşayan...

yok canım cım..özel okul geçmişi yok..müdürler dahil başarı da başarı diye tutturmuşlar..il genelinde bir rekabet mi var anlamadım canım..

ah canım ya..emir e birşey demiyorum..çünkü öğretmeninden soğur diye endişeliyim..

önceki okulu iken de "öğretmenin seni çok seviyor.."derdim..

Şimdi de"öğretmenin seni çok seviyor. ben de seninle gurur duyuyorum " diyorum...

ne yapayım..ona hissettireyim de benimle birlikte o da dertlensin mi??

belki taşınırız diyorum..düzce merkezde bir yere..ev alırsak falan diye düşünüyorum.. o zaman merkez okuluna veririrm..

oralarda durum nedir bilmiyorum..

bir yandan da oğlum derslerinin fazla olduğundan şikayetçi değil..yakınmadı şimdiye kadar..ben de sesimi çıkarmayayım diyorum..kararsız kalıyorum..

bir de bizim oğlan derste arkadaşı ile ilgileniyor arada..kalemiyle silgisiye oynuyor ya..hani öğretmen şikayetçi ya bu konudan.çarpıları çoğalmış..pasta cezası aldık..kurabiye yaptık akşam sayılı..her çocuğa bir tane düşecek şekilde..emir bir mutluydu ki sormayın..sanki ceza karşılığı yapılmıyor da doğum gününe yapılıyor kurabiyeler..:26::26::26::26::26:.

canım senin ne gibi bir sıkıntın oldu ki..dur geçmişe bakayım..

günaydın canım.
ooo ne güzel maşallah kendi başına yapmış.tebrik ederim :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:
darısı başımıza...

dün bizim 8 tane test vardı.:KK53: benim oğlan okusa tek tek soruları gece yarısını bulurduk sanırım.
soruları ben okudum mecburen 5 tanesini yaptık.3 tanesi bugüne kaldı.
2 sayfada hikaye kitabı okudu ve yattı saat 11 de

canım benim okumasını ilerletmek için ne yapılabilir..bir araştırmak lazım..biz çizgi romanlar ile ilerlettik biraz daha..

yok canım cım..özel okul geçmişi yok..müdürler dahil başarı da başarı diye tutturmuşlar..il genelinde bir rekabet mi var anlamadım canım..

ah canım ya..emir e birşey demiyorum..çünkü öğretmeninden soğur diye endişeliyim..

önceki okulu iken de "öğretmenin seni çok seviyor.."derdim..

Şimdi de"öğretmenin seni çok seviyor. ben de seninle gurur duyuyorum " diyorum...

ne yapayım..ona hissettireyim de benimle birlikte o da dertlensin mi??

belki taşınırız diyorum..düzce merkezde bir yere..ev alırsak falan diye düşünüyorum.. o zaman merkez okuluna veririrm..

oralarda durum nedir bilmiyorum..

bir yandan da oğlum derslerinin fazla olduğundan şikayetçi değil..yakınmadı şimdiye kadar..ben de sesimi çıkarmayayım diyorum..kararsız kalıyorum..

bir de bizim oğlan derste arkadaşı ile ilgileniyor arada..kalemiyle silgisiye oynuyor ya..hani öğretmen şikayetçi ya bu konudan.çarpıları çoğalmış..pasta cezası aldık..kurabiye yaptık akşam sayılı..her çocuğa bir tane düşecek şekilde..emir bir mutluydu ki sormayın..sanki ceza karşılığı yapılmıyor da doğum gününe yapılıyor kurabiyeler..:26::26::26::26::26:.

Senin tutumun çok güzel canım ya...
Öğretmenin ceza sistemi de güzelmiş hoşuma gitti vallahi :)))
Karar sizin tabi ama eğer çocuk kaldırabiliyorsa başarı odaklı olabilmek çok güzel ama bir yerde ipin ucunu kaçırırsa geride kalırsa yani öz güven kaybı yaşar diye düşünüyorum her şey kararında güzel. Zaten ömürleri boyunca hep koşturup hayata yetişmeye çalışacaklar bari çocukluklarını yaşayabilseler ama artık ortam çok farklı kafalar karışık...

Bu arada bir şey sormak istiyorum size gerçi bugünlerde sınıf değişikliği için uğraşıyorum ama,

Oğlum gçenlerde bana dedi ki kendi sınıfımdaki kızlar benimle oynamıyor onlar kendi kendilerine oynuyorlar dedi ben biraz nasıl davranması gerektiğini, kızların kendi aralarında oynamak istemelerinin normal olduğunu söyledim. Aslında başka sınıftan kız arkadaşı var ama sanırım kendi sınıfındakilerle oynamak istiyor. Acaba diyorum evde kurabiye gibi bir şeyler yapıp göndersem arkadaşlarınla paylaş gibisinde nasıl olur acaba.

Senin tutumun çok güzel canım ya...
Öğretmenin ceza sistemi de güzelmiş hoşuma gitti vallahi :)))
Karar sizin tabi ama eğer çocuk kaldırabiliyorsa başarı odaklı olabilmek çok güzel ama bir yerde ipin ucunu kaçırırsa geride kalırsa yani öz güven kaybı yaşar diye düşünüyorum her şey kararında güzel. Zaten ömürleri boyunca hep koşturup hayata yetişmeye çalışacaklar bari çocukluklarını yaşayabilseler ama artık ortam çok farklı kafalar karışık...

Bu arada bir şey sormak istiyorum size gerçi bugünlerde sınıf değişikliği için uğraşıyorum ama,

Oğlum gçenlerde bana dedi ki kendi sınıfımdaki kızlar benimle oynamıyor onlar kendi kendilerine oynuyorlar dedi ben biraz nasıl davranması gerektiğini, kızların kendi aralarında oynamak istemelerinin normal olduğunu söyledim. Aslında başka sınıftan kız arkadaşı var ama sanırım kendi sınıfındakilerle oynamak istiyor. Acaba diyorum evde kurabiye gibi bir şeyler yapıp göndersem arkadaşlarınla paylaş gibisinde nasıl olur acaba.

canım öğretmenimiz aslında nasıl yapıyorsa kararında mı yapıyor anlamıyorm..çocuklar şikayet etmiyor..başarı da iyi..yani ben bir zaman ev almayalım da burada takılalım..kirada kalalım.hatta 4. sınıfın sonuna kadar..emir için iyi bir öğretmen değiştirmeyelim diye bile düşündüm..ama bazen kararsız kalıyorum..aslında dediğin gibi oğlumun bir sıkıntısı yok..yapıyor derslerini ödevlerini..neden çok demiyor..sanki normali bu gibi kanıksamış durumu..tüm arkadaşları yapıyor diye olabilir..

zelişçim..emir de ana sınıfında iken ,1. sınıftayken oğlunun dediği gibi "anne kızlar bizi oyunlarına almıyor..bizi istemiyorlar" derdi..

ben de onlar evcilik oynar..bebek oynar ..sizin oyunlarını bozacağınızı düşünür demiştim..zamanla alıştı ..artık söylemiyor..ne yapıyor bilemiyorum..

kurabiye yapıp götürmek etkili olabilir..ama erkeklere de vermeniz lazım..yoksa kavga çıkar..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
canım öğretmenimiz aslında nasıl yapıyorsa kararında mı yapıyor anlamıyorm..çocuklar şikayet etmiyor..başarı da iyi..yani ben bir zaman ev almayalım da burada takılalım..kirada kalalım.hatta 4. sınıfın sonuna kadar..emir için iyi bir öğretmen değiştirmeyelim diye bile düşündüm..ama bazen kararsız kalıyorum..aslında dediğin gibi oğlumun bir sıkıntısı yok..yapıyor derslerini ödevlerini..neden çok demiyor..sanki normali bu gibi kanıksamış durumu..tüm arkadaşları yapıyor diye olabilir..

zelişçim..emir de ana sınıfında iken ,1. sınıftayken oğlunun dediği gibi "anne kızlar bizi oyunlarına almıyor..bizi istemiyorlar" derdi..

ben de senin gibi onlar evcilik oynar..bebek oynar ..sizin oyunlarını bozacağınızı düşünür demiştim..zamanla alıştı ..artık söylemiyor..ne yapıyor bilemiyorum..

kurabiye yapıp götürmek etkili olabilir..ama erkeklere de vermeniz lazım..yoksa kavga çıkar..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Yaparsak hepsine götürür zaten dediğin gibi yoksa savaş çıkma ihtimali yüksek :))))

Zaten amacım kendi yaptığı bir şeyleri paylaşması kurabiye hamuruna ve şekillendirmesine yardım etsin sonrada arkadaşlarına götürsün diyorum ama fırsat bulduğumuz ilk zamanda yapalım bari :)))

Yaparsak hepsine götürür zaten dediğin gibi yoksa savaş çıkma ihtimali yüksek :))))

Zaten amacım kendi yaptığı bir şeyleri paylaşması kurabiye hamuruna ve şekillendirmesine yardım etsin sonrada arkadaşlarına götürsün diyorum ama fırsat bulduğumuz ilk zamanda yapalım bari :)))

süper fikir..yap götür canım..mutlu olacaktır oğlun eminim..

bakalım bizim kurabiyeler yenilecek mi..??

eğer yemeyen olursa emir çok bozulur..

ana sınıfındayken her gün bir veli getirirdi..kek poğaca kurabiye çorba ..

liste yazardı öğretmen yapılacak yemeği yada keki..

akşam alırken konuşurduk işte..bugün ne yaptın nasıl geçti diye..

senin yaptığın keki ahmet yemedi anne...sevmemiş derdi..annemin yaptığı keki nasıl beğenmez diye bozulurdu ..şimdi hatırladım..ne güzel günler geçiriyoruz aslında onların sayesinde demiiii..:KK53:

bu akşam gidince yapabilisin mesela...

Son düzenleme:
süper fikir..yap götür canım..mutlu olacaktır oğlun eminim..

bakalım bizim kurabiyeler yenilecek mi..??

eğer yemeyen olursa emir çok bozulur..

ana sınıfındayken her gün bir veli getirirdi..kek poğaca kurabiye çorba ..

liste yazardı öğretmen yapılacak yemeği yada keki..

akşam alırken konuşurduk işte..bugün ne yaptın nasıl geçti diye..

senin yaptığın keki ahmet yemedi anne...sevmemiş derdi..annemin yaptığı keki nasıl beğenmez diye bozulurdu ..şimdi hatırladım..ne güzel günler geçiriyoruz aslında onların sayesinde demiiii..:KK53:

bu akşam gidince yapabilisin mesela...

Evet canım her ne kadar tadını çıkaramasak da güzel günler bu günler...

Bu akşam için var mı pratik bir tarifin. Nasıl bir şey yapayım. Büyük olmamalı eğer yemekten önce yerlerse tıkamasın. Ben yemekten sonra ver derim ama dayanamaz diye düşünüyorum :)))

33 çocuk var sınıfta yani 35 tane falan göndermem lazım, kurabiye olması mantıklı geliyor hem bayatlamaz hem de yemesi kolay olur çocuklar için :)

Evet canım her ne kadar tadını çıkaramasak da güzel günler bu günler...

Bu akşam için var mı pratik bir tarifin. Nasıl bir şey yapayım. Büyük olmamalı eğer yemekten önce yerlerse tıkamasın. Ben yemekten sonra ver derim ama dayanamaz diye düşünüyorum :)))

33 çocuk var sınıfta yani 35 tane falan göndermem lazım, kurabiye olması mantıklı geliyor hem bayatlamaz hem de yemesi kolay olur çocuklar için :)

dilekçe

canım bloguma koydum resim..üstteki pembe şekerli kurabiyeler okula götürmek için..

alttaki kurabiyeleri ise ev için yaptım..onun tadı daha güzel oldu..ama çocuklar mısır unu sevmeyebilir diye düşündüm..onu kendimize bıraktım..

dilekçe

canım bloguma koydum resim..üstteki pembe şekerli kurabiyeler okula götürmek için..

alttaki kurabiyeleri ise ev için yaptım..onun tadı daha güzel oldu..ama çocuklar mısır unu sevmeyebilir diye düşündüm..onu kendimize bıraktım..

Baktım canım sağol birazdan incelerim. Kuzucuklar uykuda çok tatlı maşallahhhhh

Kızlar ya canım sıkıldı dün akşam.
Öğretman matematik dergisini bitirin demiş, bir baktım 10-11 sayfa falan.
Neyse başladık yapmaya ama derse oturana kadar saat 8 oldu akşam. 10 u geçerken de bitti.
Ben akşam şunu farkettim ki çok tahammülsüzüm kızıma karşı. Yani söylediğim şeyi yapmadığım zaman birinci de değilde ikinci seferde başlıyorum bağırmaya. Hatta zaman uzadıkça ben daha fazla sinirleniyorum.
Gece düşününce çok üzüldüm.
Derslerine ilgili olsun, söylediğim şeyleri uygulasın istiyorum, yapmayınca da bağırıyorum çocuğa, sonra da böyle kendi kendime kahroluyorum.

Kızlar önümüzdeki hafta yani 28 ve 29 kasım da ilkokullar 2 tatil bilginiz olsun,ortaokulların sınavı varmış o yüzden cumartesi pazarla birleştiği için 4 gün tatil

Neyse başladık yapmaya ama derse oturana kadar saat 8 oldu akşam. 10 u geçerken de bitti.
Ben akşam şunu farkettim ki çok tahammülsüzüm kızıma karşı. Yani söylediğim şeyi yapmadığım zaman birinci de değilde ikinci seferde başlıyorum bağırmaya. Hatta zaman uzadıkça ben daha fazla sinirleniyorum.
Derslerine ilgili olsun, söylediğim şeyleri uygulasın istiyorum, yapmayınca da bağırıyorum çocuğa, sonra da böyle kendi kendime kahroluyorum.

Ahh canım bizde de hep aynı gün boyu stres topuna dönüyoruz zaten akşam da sonuç çoğu zaman bizde aynı oluyor sonra bende üzülüyorum tabi hemde çok ama anlatıyorum sonra ona ama ne kadar anlayabilir ki çocuk daha of offf.

Dilekcim maşallah ya sana. Bunları yapmaya nasıl zaman buluyorsun?

Hamarat kadın :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kızlar önümüzdeki hafta yani 28 ve 29 kasım da ilkokullar 2 tatil bilginiz olsun,ortaokulların sınavı varmış o yüzden cumartesi pazarla birleştiği için 4 gün tatil

Eeee niye haberimiz yok acaba. Sen nerden duydun bütün okullarda mı?

bende aynıyım :KK50: :KK50: :KK50: :KK50:

Ahh canım bizde de hep aynı gün boyu stres topuna dönüyoruz zaten akşam da sonuç çoğu zaman bizde aynı oluyor sonra bende üzülüyorum tabi hemde çok ama anlatıyorum sonra ona ama ne kadar anlayabilir ki çocuk daha of offf.

Hamarat kadın :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Eeee niye haberimiz yok acaba. Sen nerden duydun bütün okullarda mı?

Evet bütün okullarda, bugün internette de okudum.

Gündüz düşününce kendi kendime kızıyorum ama akşam bi noktadan sonra tahammül zorlaşıyor. Tamam çocuk onlar ama biz de çok şeyle uğraşıyoruz ve insanız di mi.
İnan kendime çok kızıyorum ama çok sabırlı, polyanacı bir anne olamıyorum.

X