İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

iyi olmuş işte, çocukları arada motive etmek lazım, yoksa olmuyor canım.

merhaba canım. arada babaların gezdirmesi iyi oluyor. çocuklar sıkılıyor hep anne ile gezmekten
hiç iyi olmadı bu sınav işi bakalım hayırlısı ne yapacak eltim.

merhaba canım. arada babaların gezdirmesi iyi oluyor. çocuklar sıkılıyor hep anne ile gezmekten
hiç iyi olmadı bu sınav işi bakalım hayırlısı ne yapacak eltim.

Sessiz kalırsa öğretmen bundan güç alarak böyle olayları devam ettirir. Birşeyler yapması lazım.
Sinir oluyorum ya, biz evde çocuklarımızın saçının teline kıyamazken, dışarda (öğretmen, akraba, arkadaş v.b.) çocuklarımıza zarar verince deliriyorum.

Ben bugün pek uğrayamadım akşam ettik bugünü,

İyi bakın kendinize bana da yarın için dua edin ne olur,

iyi akşamlar herkeslere....

akşam tekrar konuşayım bakalım ne yapacak

Günaydın kızlar, güzel bir gün olsun hepimiz için bugün...

Okula gidemedim eşim ayarlayamadı işlerini muhtemelen perşembe gidebileceğiz.

Dün akşam baya bir sıkıştırdım oğlanı öğretmen ve davranışları yönünden bir sıkıntı görünmüyor şimdilik ama eğer mümkün olursa ben öğretmeni değişsin istiyorum bakalım gidince göreceğiz. Birde bugün okulda öğretmenler toplantısı varmış o yüzden de iyi oldu aslında bugün gitmememiz.

Dün okuldan sonra yapması için 2 tane yaprak test bırakmıştım eve Türkçe ve matematik.

Matematikten 15 sorunun 14 ü doğru 1 tanesi yanlış olmuş. Hesapladık 93 puan aldığını söyledim bende biraz abartılı mutlu oldum hatta babası evde yoktu telefonla arattım söyle babana diye oda çok mutlu oldu bizim verdiğimiz tepkiyide görünce oda çok sevindi :)))

Türkçeden 12 sorunun 7 tanesi doğru 5 tanesi yanlış önceden fark ettiğim için değerlendirmeyi sona bırakmıştım, yanlışlarını kontrol ettik okuduğunu anlamamaktan kaynaklanmış biraz da acele etmiş. Türkçeden de 58 aldığını görünce biraz daha çalışman lazım falan dedim itiraz gelmedi bakalım :))

Ödev olarak akşam Türkçe kitabından 2 sayfa, hayat bilgisinden de 4 sayfa ödevi vardı onları tamamladık. Kitap okumaya zamanımız kalmadı ne yazık ki...

matematikte iyi desene, sevindim canım
Bizim de 2 sayfa mevsimler-aylar vardı, 1 sayfada saatlerle ilgili problemler vardı, onları yaptık. saatleri bir türlü kavrayamadık ama hala şaşırıyor, zamanla öğrenecek artık.

günaydın canım.
ooo ne güzel maşallah kendi başına yapmış.tebrik ederim
darısı başımıza...

dün bizim 8 tane test vardı. benim oğlan okusa tek tek soruları gece yarısını bulurduk sanırım.
soruları ben okudum mecburen 5 tanesini yaptık.3 tanesi bugüne kaldı.
2 sayfada hikaye kitabı okudu ve yattı saat 11 de

zamanla öğreneceklerde bize zaman yetmiyor of of ..

çokmuş dün ödeviniz, bu öğretmenleri de anlamıyorum, bazen abartıyolar.

Bizde aynı şeyleri paralarda yaşıyoruz karıştırıyor para hesaplarını..

Evet 1. sınıftan beri böyle aslında çocuk Türkçeyi hiç sevmiyor matematik dersleri daha eğlenceli geliyor ona... Bizimkinede dün babası yelkovanın 3 üzerine geldiğinde çeyrek geçtiğini öğretmiş heyecanlı heyecanlı anlatıyordu bana ama çook karşıyor daha zamanla oturacak.

Evet canım kendisi yaptı sonra beni telefonla arayıp bilgisayarı açabilir miyim dedi bende izin verdim belki bu sayede bugünde yapar bakalım :))

Sizin çokmuş ödevler, geç kalmış kuzucuk uyumak için. Sabah kaçta uyanıyor benimki 7:30 da kalkıyor erkenden yani. Aslında bir saat belirleyip o saate kadar yetişen kadar mı yapmak lazım bilmiyorum çok yoruluyorlar...

okuma ve yazması iyi olsaydı belkide çok gelmezdi ödevler.
oğlum öğleci sabah 9 - 9.30 arası kalkıyor.

okuma ve yazması iyi olsaydı belkide çok gelmezdi ödevler.
oğlum öğleci sabah 9 - 9.30 arası kalkıyor.

Bizde aynı durumdayız hatta belki daha da kötü. Okuma yazma iyi olmadığı için ödevleri bitirme süresi çok uzuyor. ama bu yüzden de okuma yapmaya da zaman kalmıyor. İnan ki hafta sonu bile ancak dışarı çıkarsak huzur buluyor çocuk evdeysek hep ödev başında

aynıyız zeliş ya aynı nolacak böyle ilerlemeler kaplumbağa hızında ((
öğretmenle görüştüğümde öğrenciler mısır gibidir dedi kimi önce kimi sonra patlar dedi.
ama ben çok yoruldum artık napcam ben ya..

Öğretmenin söylediği çok doğru.

Çok zor bir süreç gerçekten düşün bizde birde dikkat problemi var çocuk okulda hiç bir şey yapmadan geliyor neredeyse eve her şeyi biz yaptırıyoruz hem okuldakini hem evdekini nasıl olacak sonumuz bilmiyorum.

Bende çok yoruluyorum malum hatayım da yeterince yoğun. Oğluma dersleri için bir abla bulayım bari o açıdan biraz rahat edelim dedim babamız karşı çıktı başta kendisi de isterken iyice köşeye sıkışmış hissediyorum kendimi...

Allahtan yardımcı oluyor ödevleri yaptırmaya ama yine bile zamansızlık en büyük problemimiz hafta içi kendime günde yarım saat bile ayıramıyorum içler acısı halim...

merhabalar...benim de oğlumun karnesi hepsi çok iyi.ama yazısı için iyi demiş..bizim öğretmenimiz de yazıya takılmış durumda..ki oğlumun yazısı güzel oldu..yine de beğenmiyor..

ayrıca başarı konusunda da takıntıları var..ben birkaç kez konuştum..güler yüzlü iyi davranıyor.. çok hızlı konuşuyor.ve çok fazla ödev veriyor..
okulda da en çok sınavda başarı onun sınıfından çıkıyor diyorlar..

yani ne sınnavı oluyorlar bilmiyorum ama .4. sınıfta 5 kişi onun sınıfından kazandı..20 kişilik sınıftan diye bir konuşma almış başını gidiyor okulda..

işte böyle..gerçekten tüm ders boyunca çılgın gibi ders işlediğine eminim..soluksuz ..

benim oğlum da arada arkadaşlarıyla konuşuyormuş.zaten biraz bu konudan huzursuz öğretmenimiz.

oğlunuz başarılı diyor..benim öğretmediğim şeyleri biliyor diyor ..ama bunları keşfetmeden önce bizim oğlanla hiç ilgilenmedi desem doğru olur..başarılı olduğunu düşünmeye başladığı için ilgilenmeye başladı..bu da beni fazla üzdü..ki kendi çocukluğum aklıma geldi..çünkü öğretmenimiz 2 -3 kişi belirlemişti kafasında onlar başarılı diğerleri eh öylesine ...yani değer verdiği çocuklar belliydi..biz 40 kişiydik ..oğlumun sınıfı 23 kişilik..ama kendini farkettirinceye kadar bayağı bir çaba gösterdi..farkedilmedikçe üzüldü..sessizleşti..durgunaştı..

şu an sınıfınız gerçekten çok başarılı..
yani sbs yapıyor öğretmen sınıfta..
başarı yüksek..

öğretmenin hedefi sınıfta 50 soruda maksimum 5 yanlış yapması ..ama sınıftaki herkesin..
bu başarıya yaklaştı diyebilirim..biraz gerildik açıkçası ..
öğretmenimiz de 3. hafta konuşmaya gittiğimde.adil emir çok garip..ilk hafta çok daha hareketli iken sonraki hafta içine kapandı kimselerle oynamıyor dedi..

ben ne oğluma birşey dedim..ne öğretmenimize..

yalnız oğluma üzülme zamanla arkadaşların olacak..zamanla herşey güzel olacak diyebildim .yani onun çabalarını fark ettiğimi bile söyleyemedim..onu üzmemek adına..

şükür şimdi daha mutlu..ama yine de eski taşındığımız okulunu istiyor..buradaki çocuklar kabadayı yetişiyor..dövüşmeyi seviyor..iyimser değiller..bazı arkadaşları hariç..

ama geldiğimiz yerde çocukların hepsi sakin mutlu ve dövüşmeyen çocuklardı..istisnalar hariç..

ama da dertliymişim ben yaa

Son düzenleme:

Yazdıkların bana öğretmenin özel okul veya dershane geçmişli olabileceğini düşündürdü açıkçası genelde oralarda vardır sivrilen çocukları ön plana çıkarıp başarı çıtasını yükseltmek, aslında söylediğine göre önceki dönemde başarmış bunu :) geçen yıl birebir yaşadık bunu ayrıca çevremde de çok bu durumu yaşayan...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…