İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Bende çıkıyorum artık bu haftayı da bitirdik böylece...

Kendinize ve sorumluluğunuz altındakilere iyi bakın ne diyeyim :)))))

İyi akşamlar, iyi tatiller....

:112::112::112::112::112::112::112::112::112::112::112::112::112::112::112::112:

sizde kendinize iyi bakın..
iyi akşamlar iyi tatiller...

günaydınlarr..
bugün kimse olmaz artık burada(
dün ödev çoktu 7 sayfa yardımcı kitaptan test göndermiş.2 tanesini zorla yaptık çok sinir etti beni akşam..
bugünde kurs ödevide olur..

slm kızlar sizinkilerin gelişim raporları nasıl? bizim türkçe dinleme geliştirilmeli,diğerleri çok iyi,matematik hepsi iyi,hayat bilgisi çok iyi,diğer herşeyi çok iyi..

Pazar pazar açtım sayfayı kuş uçmaz kervan geçmez olmuş buralar :))))

Öğlen çıkmıştık evden yeni geldik yorulmuşum valla gezmekten :))

Şimdi babası ile ödev yapmakta bende bi çay içip soluklanayım dedim birazdan başlarım koşturmaya ev toparlanacak yarına hazırlanmak lazım...

Cuma günü 2 sayfa eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimeler vardı deftere yazdık 2 A4 sayfasıydı bizim defterin yarısı bitti :))))

Hayat bilgisinden 6 sayfa ödev vardı şuan resimlerini yapıyorlar birazdan biter...

48 sayfalık bir hikaye kitabı vardı cuma ve dün okumayı yaptılar bugün hikaye haritasının bir kısmını yaptık yetişirse bu akşam bitiricez...

günaydınlar arkadaşlar..
karnemiz geldi cuma günü..öğretmen ilerleme var diye hepsine çok iyi vermiş.

günaydınlarr..
bugün kimse olmaz artık burada(
dün ödev çoktu 7 sayfa yardımcı kitaptan test göndermiş.2 tanesini zorla yaptık çok sinir etti beni akşam..
bugünde kurs ödevide olur..
7 sayfa çokmuş canım.

slm kızlar sizinkilerin gelişim raporları nasıl? bizim türkçe dinleme geliştirilmeli,diğerleri çok iyi,matematik hepsi iyi,hayat bilgisi çok iyi,diğer herşeyi çok iyi..
Biz almadık daha.

Canım benim, hafta sonu da yoğun tempoyla devam diyorsun. Ne çok da ödeviniz varmış yine.

günaydınlar arkadaşlar..
karnemiz geldi cuma günü..öğretmen ilerleme var diye hepsine çok iyi vermiş.
Gözünaydın canım, darısı bizimkilerin başına.
Bizim de 2 sayfa eş anlamlı+zıt anlamlı kelimeler vardı, A4 kağıdında, 1 sayfa saatler vardı. 46 sayfalık da hikaye vardı, okunup, özeti+soruları yapılacak.
Güzel bir hafta diliyorum herkese

sağol canım öğretmenle 10 kasım töreninde görüştüğümüzde okuma iyiye gidiyor yazmayı çok yapması lazım dedi. 2-3 ay içinde
iyi olur dedi.inşallah artık şu okuma ve yazma su gibi bir olsa :26:

Günaydın arkadaşlar,bizimde ara karnemiz geldi hepsi çok iyi tabi önemli olan asıl karnelerde bu devamlılığın sürmesi.Bizim bugün matematik değerlendirmemiz var dün bütün gün saat ve paralarla ilgili soruları çözdük,cumadan öğretmen 2 sayfa göndermiş bunlara çalışın diye ama paralarla ilgili olan çok zor geldi bana 2-3 işlemli sorular sormuş paralarla kafası karıştı biraz benimkinin o yüzden öyle sorular gelirse onlarda takılır...

3.sınıfta anca olur herhalde su gibi canım ya, benim ki de hızlı yazıyor, dolayısıyla yazı bozuluyor, güzel yaz dediğimde de ama hızlı yap diyorsun diyor, o da haklı, hem çabuk olcaklar, hem düzgün yazacaklar:26:

gözünaydın canım, tebrikler oğluşuna. daha 2 işlemi bile bilmiyor bizimliler, neymiş öyle 2-3 işlem yaa:26::26:

Günaydın kızlar nasılsınız bugün bakalım?

Bizimde gelişim raporumuz geldi ama ben öğretmenin yaptığı değerlendirmeyi çocuğun gelişimine göre değil kendi egosu ile verdiğini düşünüyorum o yüzden hiç durmuyorum üzerinde inşallah öğretmenimizi değiştirebiliriz ve şansımıza daha iyi uyum sağlayabileceğimiz, öğrencisi bile olsa karşısındaki bireye saygı duyabilen bir öğretmen düşer şansımıza o zaman daha gerçekçi ve değerlendirmeye tabi olur bu gelişim raporları.

İyi bir hafta olur inşallah hepimiz için...

eltimin oğlu da 2. sınıfa gidiyor. öğretmeni perşembe günü sınav yapmış sınıftan 3 kişiyi sınava sokmamış siz yapamazsınız diye.
sınava girmeyenlerden biri de eltimin oğlan. eltim diğer bir veliden öğrenmiş sınav olupta çocuğun sınava girmediğini .
öğretmeni aramış neden sınava sokmadınız diye onlar yapamaz demiş.yaş olarak bu 3 çocuk diğerlerinden küçük ve geride.
nasıl bir mantıkdır bu öğretmenin kafası. zaten geçen seneden beri takdı bizimkilere.sınıf değişikliği için müdürle konuşmuştu
geçen sene müdür terslemiş olmaz demiş.

İşte sadece bizimki değil her yerde var bunlarda ne yazık ki.....

Geçen haftaya kadar oğlumun ev ödevlerini hep başka çocuklara yazdırıp gönderiyordu öğretmen eve, arkadaşlarına diyormuş ki oğlumdan için arkadaşınızın da ev ödevini yazıp verin diyormuş geçen hafta öğrendim bunu oğlumu bir haşladım sen kendin neden yazmıyorsun diye ama öğretmenim başkasına yazdırıyor diyor sonra dedim ki bir daha başkasının yazdığı kağıdı getirmeyeceksin kendin yazacaksın dedim ondan beri kendi yazdığı not kağıtlarını getirmeye başladı artık öğretmene söyledi mi annem kızdı diye bilmiyorum ben aramadım öğretmeni çünkü artık daha fazla laubali olmak istemiyorum...

Son düzenleme:

günaydın arkadaşlar..bizim gelişim raporumuz geldi..hepsi çok iyi..sadece yazısı için iyi işaretli idi..

geldiğimiz yerde öğretmenimiz yazıya çok önem vermiyordu..önemli olan asıl okumayı yazmayı söksün sonraki iş yazıyı düzeltmek diyordu..

buradaki öğretmenimiz ise yazıya karşı çok titiz..inci gibi yazsın istiyor.."benim yazım çok çirkin , öğretmenim önemsememişti ,hep çirkin kaldı " dedi bana..böyle bir takıntısı var..oğlum yazısını inci gibi yazmasa da bayağı düzeltti..küçük yazamıyor ..ama yazmaya çalışıyor..düzelecek inşallah..

iste böyle..hafta sonu ödevimiz çoktu

eş sesli kelimeler

eş anlamlı kelimeler

hikaye haritası

matematik de sıralama soruları ..ahmet sırada baştan 5. Sondan ise 10 . ise sırada kaç kişi var gibi ..

en yakın onluğa yuvarlama ile iglili sorular..

bunun gibi yaklaşık 50 tane soru çözdük test kitabından..

bakalım bugün ne ödevlerle gelirler..

Allah Allah nasıl bir mantıktır bu ya...nasıl küçükler ...kafayı yiycemm :26::26::26::26:
canım inşallah öğretmeninizi değiştirebilirsiniz yakın zamanda..oğluşun nasıl...mutlu mu ..

Allah Allah nasıl bir mantıktır bu ya...nasıl küçükler ...kafayı yiycemm :26::26::26::26:

canım inşallah öğretmeninizi değiştirebilirsiniz yakın zamanda..oğluşun nasıl...mutlu mu ..

teşekkür ederim canım yarın işten önce okula uğrayıp öğretmeni değiştirmek için elimden geleni yapıcam bakalım, birde RAM maceramız varki geçen hafta olan onu daha yazamadım size şu işleri toparlayıp yazıcam inşallah.

Oğlum mutlu mu evet hem de çok, çok şükür bir sıkıntımız yok çünkü çok pozitif bir çocuktur mutlu olması için sadece yüzüne gülmek yeter :))))

Hafta sonu bir ara dedi ki (hala kulaklarımda sesi) SİZ BENİM AİLEM OLDUĞUNUZ İÇİN ÇOOOOOK MUTLUYUM dedi ellerini kocaman açarak yavrum... Bak yazarken bile ağlattı beni kuzucuk...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…