İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

sağol canım benim..sabah tahlil yapıldı. akşamüstü eşim sonuçları aldı antibiyotik verdi.

canım benim geçmiş olsun oğluşuna...şifa olsun ilaçları inşallah....

ozgoroz arkadaşım ödevler yapılırken bizim oğlan da yanında oturmamı ister genellikle ..hayır demem ..ama ben de yerimde duramadığım için..küçük kardeşin çişi gelir..wc ye gitmek ister..su içmek ister.çaylar biter..kek isterler..meyve kesme derken mümkün değil uzun uzun yanında oturamam..arkamdan seslenirse de anne gel diye bir dakika hemen geliyor um derim...o ya bekler bilemediği soru ise..ya da diğer sorulardan çözmeye devam eder..mecbur kaldık böyle oldu bizim..ama genellikle kendisi yapıyor ödevlerini..bilemediği yerde biz yardım ediyoruz..kendisi yaparsa kendisine güveni geliyor..

siz de bir soruyu dahi kendisi yaparsa övün,tebrik edin,nasıl yaptın kendi başına hem de zor bir soruymuş ! falan derseniz bir sonraki soruyu da kendisi yapmak isteyebilir ....sizin tarafınızdan övülmek hoşuna gidecektir.

sağol canım benim..sabah tahlil yapıldı. akşamüstü eşim sonuçları aldı antibiyotik verdi.

Dün bizde de arkalı önlü 1 fotokopi vardı, sayıları kendinden küçüğe ve kendinden büyüğe yuvarlama. Çabuk bitti o yüzden ben de biraz başka kaynaktan test çözdürdüm. Siz 46 sayfa çok çok iyi okumuşsunuz, maşallah.

Canım çok çok geçmiş olsun, doktor ne dedi?

Size de çok çok geçmiş olsun. Çocukları o halde bırakıp işe gelmek dünyanın en zor işi. Resmen bedenin işte, ruhun evde kalıyor. İnşallah şimdi iyidir.

canım öyle evet bu gece daha rahat geçirdik şükür..az uyandı sızlandı..bir ara kalktı babamla yatcam dedi..babasını pek istemezdi amaa:26::26::26:

iste böyle..

akşam ise ödevleri coktu oğlumun

Kızlar günaydın, nasılsınız görüşmeyeli?

Bulgar, Adilemir geçmiş olsun ufaklıklar hasta olmuş Allah şifa versin tez zamanda inşallah.

Dün malumunuz yoktum keyifli geçti toplantı otelin özellikle yemekleri çok iyiydi ve edebileceğiniz gibi diyet falan kalmadı. Hem de çok fazla abarttım yaaa neyse artık ne yapalım :))))

Dün akşam bizim hafta sonu için hayat bilgisi ödevi vermiş baya uzundu ama ilk 4 sayfasını bitirdik, ben gitmeden 2 sayfa test çözdürmüştük onları kontrol ettik 10 soruluk testler var yaprak testler onlardan çözmeye başladı birlikte puanlıyoruz gittiğimizde düzenli olarak 70 puan alıyor ilk gün çok kızdı yerlere attı kendini 100 istiyorum diye ama anlattım konuştuk çok şükür dün alışmıştı ama bu seferde en baştan anne ben 100 istemiyorum dedi hiç hırs yok bu çocukta insan biraz annesine benzer dimi :)))))))

Bugünde denetimim var kızlar yılda 1 kez oluyor muhtemelen akşam üzerine kadar sürer uğrayamam tahminimce bittiğinde gelirim artık.

canım benim geçmiş olsun oğluşuna...şifa olsun ilaçları inşallah....

ozgoroz arkadaşım ödevler yapılırken bizim oğlan da yanında oturmamı ister genellikle ..hayır demem ..ama ben de yerimde duramadığım için..küçük kardeşin çişi gelir..wc ye gitmek ister..su içmek ister.çaylar biter..kek isterler..meyve kesme derken mümkün değil uzun uzun yanında oturamam..arkamdan seslenirse de anne gel diye bir dakika hemen geliyor um derim...o ya bekler bilemediği soru ise..ya da diğer sorulardan çözmeye devam eder..mecbur kaldık böyle oldu bizim..ama genellikle kendisi yapıyor ödevlerini..bilemediği yerde biz yardım ediyoruz..kendisi yaparsa kendisine güveni geliyor..

siz de bir soruyu dahi kendisi yaparsa övün,tebrik edin,nasıl yaptın kendi başına hem de zor bir soruymuş ! falan derseniz bir sonraki soruyu da kendisi yapmak isteyebilir ....sizin tarafınızdan övülmek hoşuna gidecektir.

günaydın canım sağol.amin inşallah..
sizede geçmiş olsun..kış geldi artık napcaz bakalım üşütseler hemen hasta oluyorlar.
Allah beterinden korusun böyle büyüyorlar işte.

Bulgar, Adilemir geçmiş olsun ufaklıklar hasta olmuş Allah şifa versin tez zamanda inşallah.

Dün malumunuz yoktum keyifli geçti toplantı otelin özellikle yemekleri çok iyiydi ve edebileceğiniz gibi diyet falan kalmadı. Hem de çok fazla abarttım yaaa neyse artık ne yapalım :))))

Dün akşam bizim hafta sonu için hayat bilgisi ödevi vermiş baya uzundu ama ilk 4 sayfasını bitirdik, ben gitmeden 2 sayfa test çözdürmüştük onları kontrol ettik 10 soruluk testler var yaprak testler onlardan çözmeye başladı birlikte puanlıyoruz gittiğimizde düzenli olarak 70 puan alıyor ilk gün çok kızdı yerlere attı kendini 100 istiyorum diye ama anlattım konuştuk çok şükür dün alışmıştı ama bu seferde en baştan anne ben 100 istemiyorum dedi hiç hırs yok bu çocukta insan biraz annesine benzer dimi :)))))))

Bugünde denetimim var kızlar yılda 1 kez oluyor muhtemelen akşam üzerine kadar sürer uğrayamam tahminimce bittiğinde gelirim artık.

AFİYET OLSUN CANIM..NELER VARDI..BEN ÖYLE BİR DURUM OLSA GENELLİKLE SALATA ,KISIR , PEYNİR TARAFINA GİDERİM..PATLAYANA KADAR YERİM...PEYNİR HASTASIYIM..SALATA VE ORDÖVR E BAYILIRIMMMMMMMMMMMMM...:KK53::KK53::KK53::KK53:

OGLUŞUNA MAŞALLAH..DERSLERİNİ YAPIYOR YA..OLSUN 70 ALSIN..70 KÖTÜ MÜ ARKADAŞIM...MAŞALLAH..:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

günaydın canım sağol.amin inşallah..
arada yemekleri abartmaktan bişi olmaz ye gitsin..
sizde de ödev konusunda gelişmeler var.Allah hepimizin çocuklarına zihin açıklığı versin.
hiç sevmediğim şeylerden biri de denetimdir arada oluyor bizde de..

AFİYET OLSUN CANIM..NELER VARDI..BEN ÖYLE BİR DURUM OLSA GENELLİKLE SALATA ,KISIR , PEYNİR TARAFINA GİDERİM..PATLAYANA KADAR YERİM...PEYNİR HASTASIYIM..SALATA VE ORDÖVR E BAYILIRIMMMMMMMMMMMMM...:KK53::KK53::KK53::KK53:

OGLUŞUNA MAŞALLAH..DERSLERİNİ YAPIYOR YA..OLSUN 70 ALSIN..70 KÖTÜ MÜ ARKADAŞIM...MAŞALLAH..:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Evet canım 2 gündür alıştırmaya çalışıyorum nazar değemesin ama dünde testin yanında klüçük bir paragraf yazıda yazmıştı gerçi dikkat etmemiş paragraflara ama olsun.

Salatalar kısmında ağırlığı soslara verdim canım tadım için :))))

Peynirler dehşetti zaten :))))

Ayrıca ana yemek et, tavuk, balık seçenekliydi balık hariç diğer ikisini tattım :))

Çorba almadım yer kalmayacağını anladığım için,

Gözleme, cevizli erişte, mantar sote, patates püresi falan...

Tatlılarda en az 15 çeşit vardı hepsi çok güzel görünüyordu ama ben sadece kaymaklı kadayıf birde karamelli pastadan tattım...

Toplantı arasındaki ikramlıkları saymak istemiyorum :KK43:((

Denetim başlar ben kaçar...

Evet canım 2 gündür alıştırmaya çalışıyorum nazar değemesin ama dünde testin yanında klüçük bir paragraf yazıda yazmıştı gerçi dikkat etmemiş paragraflara ama olsun.

Salatalar kısmında ağırlığı soslara verdim canım tadım için :))))

Peynirler dehşetti zaten :))))

Ayrıca ana yemek et, tavuk, balık seçenekliydi balık hariç diğer ikisini tattım :))

Çorba almadım yer kalmayacağını anladığım için,

Gözleme, cevizli erişte, mantar sote, patates püresi falan...

Tatlılarda en az 15 çeşit vardı hepsi çok güzel görünüyordu ama ben sadece kaymaklı kadayıf birde karamelli pastadan tattım...

Toplantı arasındaki ikramlıkları saymak istemiyorum :KK43:((

Denetim başlar ben kaçar...

oyyyhhhhhh,,menüye bak yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa................mantar sote,patates püre.cevizli erişte...anacımmmmmmmmmmmm...acıktımmmmmmmmmmmmm şimdide:26::26::26::26:

günaydın kızlarrr,
dün 1 sayfa saatler vardı yine, bir de büyük adam konusunun cevapları yapılacaktı. Hayat bilgisinden de günler-aylar-mevsimler vardı, onları yaptık, 10 da bitmişti.

günaydın kızlarrr,
dün 1 sayfa saatler vardı yine, bir de büyük adam konusunun cevapları yapılacaktı. Hayat bilgisinden de günler-aylar-mevsimler vardı, onları yaptık, 10 da bitmişti.

canım kolay gelsin..bizim ödevler de 9:30 da bitti..sonra da yatak vakti dedim..isyan çıkardılar

bizimkiler hiç itiraz etmez erken yatmaya, büyük kızım zaten sabah 6 da kalkıyor, ufaklık da o arada uyanıyor o yüzden erken yatarlar kolayca.

bizim oğlanlarda 7:30 da kalkıyor
büyük oğlan itiraz etmiyor..

okulda da yorulduğu için

küçük oğlan öğlen uykusuna yattığı için akşam yatmak istemiyor..

10:30 GİBİ UYUYOR KÜÇÜK..yat kalk o saati buluyor.

sıpa ya ..o da kızıyorum da öyle..ben 6:30 da kalkıyorum..akşam uykum geliyor benim de..onlar uyumadan ben uyuyamıyorum..ortalık topluyorum..biraz kafa dinliyorum ..sonra yatıyorum

bizim oğlanlarda 7:30 da kalkıyor
büyük oğlan itiraz etmiyor..

okulda da yorulduğu için

küçük oğlan öğlen uykusuna yattığı için akşam yatmak istemiyor..

10:30 GİBİ UYUYOR KÜÇÜK..yat kalk o saati buluyor.

sıpa ya ..o da kızıyorum da öyle..ben 6:30 da kalkıyorum..akşam uykum geliyor benim de..onlar uyumadan ben uyuyamıyorum..ortalık topluyorum..biraz kafa dinliyorum ..sonra yatıyorum
günler kısaya, öğle uykusuna yatmasa nasıl olur, ne kadarlıktı?

günler kısaya, öğle uykusuna yatmasa nasıl olur, ne kadarlıktı?

ocak 2014 de 3 yaşında olacak.

bazen öğlenleri uyutamıyorum.dışarıda oluyoruz falan..akşam yattığı zaman çok ağlıyor rüyasında..abimiz de öyleydi malesef..
illa öğlen uyuyacak..4 yaşına doğru büyük oğlan uyumayı bırakmıştı ..öğlen uykularını.

ocak 2014 de 3 yaşında olacak.

bazen öğlenleri uyutamıyorum.dışarıda oluyoruz falan..akşam yattığı zaman çok ağlıyor rüyasında..abimiz de öyleydi malesef..
illa öğlen uyuyacak..4 yaşına doğru büyük oğlan uyumayı bırakmıştı ..öğlen uykularını.

anladım canım, 1 sene daha idare edeceksin demek ki.

yemeğimi de yedim geldim, nerdesiniz kızlar? Hafta sonu da geldi, oh en sevdiğim akşam bu akşam biliyor musunz, kızım da alıştı da anne bu akşam ödev yapmayım ne olur diyor, trt1 de Böyle Bitmesin var, keyifle ona bakıyorum, güzel oluyor. Pazar günü de nasip olursa yağmur yağmazsa aşure yapacağız annemle. Sizler neler yapacaksınız haftasonu?

yemeğimi de yedim geldim, nerdesiniz kızlar? Hafta sonu da geldi, oh en sevdiğim akşam bu akşam biliyor musunz, kızım da alıştı da anne bu akşam ödev yapmayım ne olur diyor, trt1 de Böyle Bitmesin var, keyifle ona bakıyorum, güzel oluyor. Pazar günü de nasip olursa yağmur yağmazsa aşure yapacağız annemle. Sizler neler yapacaksınız haftasonu?

bizim bir planımız yok..cuma günleri öyle kanallar arasında geziyoruz biz..

yarın hava güzel olursa ben de çocukları biryerlere götürürüm..eşim çalışıyo:26:r bu hafta sonu

günaydın kızlarrr,
tünaydın :))
1 sayfa okuma metni ve soruları, 2 sayfada 16 sayısı hangi onluğa yakındır gibi sorular vardı..

alınacaklar var cumartesi işten çıktıktan sonra alıcaz.şimdilik başka bişi yok.:))

X