İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Günaydın kızlarr,
Dün bizim 1 sayfa arkalı önlü saatlerle ilgili matematik ödevimiz vardı. 1 tane de hikaye kitabı, soruları-özeti falan o vardı, 46 sayfa onu okuduk, sorularını yaptık, iyi oldu bu öğretmenin hikaye kitabı aldırıp hergün vermesi, yoksa ben evde deyince hiç okumuyordu, ödev olunca okuyor, bir de demiş ki kim daha çok kitap okuyup, formunu getirirse ona hediye vereceğim, sanırım bu da etkili oldu.

46sayfa mı okudunuz..maşallah:nazar::nazar:

haribu cum teşekkür ederim..evet hastayken anne kucağını arıyorlar ...oyoy:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

günaydın arkadaşlar..geçmiş olsun canımcım..
bizim küçük de hasta oldu..dün öksürmüş

gece ise hiiç uyumadı..uyutmadı..

burnu aktı..hapşurdu..hep sızlandı..sabah işe gelirken de arkamdan ağladı..kendini yerlere attı.hiç yapmadığı şey ama...

ağlarken sümükleri gözyaşlarına karıştı..boğazı da şiş...ağladı daha kötü oldu...üzüldüm sabah sabah..

sağol canım benim..geçmiş olsun sizede.küçük olunca daha bir zor oluyor ya.
çocuk hasta bir de sen gidiyorsun yanından of of..

Günaydın cnm,geçmiş olsun hastayken boşver ders filan yaptırma çocuğa zaten ne anlıcak yaptığı dersten dinlensin haftasonuda geliyor,bakıma çekersin iyice
sağol canım benim..
ben demedim kendi dedi testi yapalım diye.bende hastasın yapma falan demedim artık. onu yaptı sonra da uyudu.

slm kızlar nasılsınız bizim hayat bilgisi yazılısı 2 gün oldu ama sonuçlar henüz gelmedi merak içinde bekliyorum bakalım 33 soruluk 1 test miş.biraz çok değilmi şimdiden 33 soru sorulması yazılıda sizcede...bide sizin öğretmenler çok mu ödev veriyor ne biz o gün ne işlemişlerse evde o dersin kitabının çalışma tarafından ödev yapıyoruz.bazende kelimeler veriyor sözlükten bulup yazıyoruz,yada eş sesli kelimeler veriyor cümle içinde kullanıyoruz.matematikten şuanda büyük,küçük ifadelerindeler..kaynak kitabımız falan yok.okumada türkçe kitabından metin verir onu okuruz.bazen hiç ödev vermez..

günaydın arkadaşlar.
dün hastaydı okula gitmedi.bugün tekrar doktora gidecek. bakalım okula gidebilecek mi
akşamda ateşi vardı biraz.şurupla kendine geliyor biraz.bir gün önceden yapamadığımız 1 sayfa test vardı onu yaptık.

çok geçmiş olsun..benim oğlumda kendine hiç dikkat etmiyor okula giderken incecik kısa mont giyer,okuldan dönünce çantaya tıkmış gelir.hiç mi üşümez bi çocuk valla hasta olmazsa iyidir.bide tavsiyem eğer soğuk algınlığı ise öksürük falan da varsa gece yatarken ayağının altına vikis sürüp üzerine çorap giydirip yatırırsan iyi geliyor..

çok geçmiş olsun..benim oğlumda kendine hiç dikkat etmiyor okula giderken incecik kısa mont giyer,okuldan dönünce çantaya tıkmış gelir.hiç mi üşümez bi çocuk valla hasta olmazsa iyidir.bide tavsiyem eğer soğuk algınlığı ise öksürük falan da varsa gece yatarken ayağının altına vikis sürüp üzerine çorap giydirip yatırırsan iyi geliyor..
sağol canım.. erkek çocukları hiç dikkat etmiyor. benimkide teneffüste top oynuyorlarmış.terliyor sonrada teri soğuyor üstünde.
soğuklar iyice başlasa dışarı çıkamazlar artık..

eskiden olsa zorlada olsa bişeyleri yaptırabiliyodum.şimdi ise imkansız oldu.yapsa bile sonrasında kafasına koyduğunu yapıyor.iyice asi olmaya başladı.sizinkilerdede varmı asilik durumu.istediklerinizi nasıl yaptırabiliyosunuz.mesela benimki hala odasına alışmadı,yatarken karşısındaki yatakta elimde romanım uyumasını bekliyorum.o uyuyunca odama gidip yatıyorum.gece bi bakıyorun yanımda bitmiş.hala benim sıcaklığımla uyumak istediğini söylüyor.okuldan eve geldiğinde tv karşısında yemek yer,yemeği ve çizgi filmi bitince derse oturuyoruz.bilgisayara şifre koydum dersten sonra veriyorum,kıyafetlerini çıkarınca kesinlikle katlamaz atar yere.uykularımız çok düzensiz öğlenci olduğu için gece 11.30 gibi yatar sabah 10.00 da kalkar.sabahçı olcak bu yakınlarda dört gözle bekliyorum valla belki erken kalkarsa uykularda düzene girer diye..sizde durumlar nasıl acaba?

eskiden olsa zorlada olsa bişeyleri yaptırabiliyodum.şimdi ise imkansız oldu.yapsa bile sonrasında kafasına koyduğunu yapıyor.iyice asi olmaya başladı.sizinkilerdede varmı asilik durumu.istediklerinizi nasıl yaptırabiliyosunuz.mesela benimki hala odasına alışmadı,yatarken karşısındaki yatakta elimde romanım uyumasını bekliyorum.o uyuyunca odama gidip yatıyorum.gece bi bakıyorun yanımda bitmiş.hala benim sıcaklığımla uyumak istediğini söylüyor.okuldan eve geldiğinde tv karşısında yemek yer,yemeği ve çizgi filmi bitince derse oturuyoruz.bilgisayara şifre koydum dersten sonra veriyorum,kıyafetlerini çıkarınca kesinlikle katlamaz atar yere.uykularımız çok düzensiz öğlenci olduğu için gece 11.30 gibi yatar sabah 10.00 da kalkar.sabahçı olcak bu yakınlarda dört gözle bekliyorum valla belki erken kalkarsa uykularda düzene girer diye..sizde durumlar nasıl acaba?

asilik oluyor ama sürekli değil.kıyafetlerini bazen toplar bazen toplamaz.toplamadığı zaman 10'a kadar sayıyorum bakalım toplayabilecekmisin diyorum başlıyor hemen toplamaya.oyuncak ve diğer şeylerdede aynı şeyi yapıyorum.benimkide öğleci
ödevleri ben işten geldikten sonra yapıyoruz.bazen 11 i buluyor yatması.sabahta 9.30 da kalkar.

peki ödev yaptırırken yanındamı oturuyosunuz ben yanında oturmazsam hemen peşime gelir,başka şeylerle uğraşır illa ben yanında oturcam..

peki ödev yaptırırken yanındamı oturuyosunuz ben yanında oturmazsam hemen peşime gelir,başka şeylerle uğraşır illa ben yanında oturcam..

evet yanında oturuyorum çünkü hem yaşı küçük hem de okuma ve yazma yeni yeni düzelmeye başlıyor.

ödev yaptırırken bende yanında oturuyorum yoksa otur kalk öyle ödev uzayıp gidiyo yoksa bizim çok ödevimiz olmaz Allah için öğretmenimiz çok sıkmıyo ödev konusunda ama mesela şiir ezberlencek diyo çarşamba günü 3 kıtalık veya 4 kıtalık şiir cuma günü ezberlenmiş olarak törende okutuyo 2 günde hemen ezberlememiz lazım onu.Asilik konusunda benimki bana pek yapamaz onu o konuda çekinir benden eli maşalıyım çünkü cezalarım vardır sevdiği şeylerden mahrum bırakmakla tehdit edersem geri adım atar şimdilik işe yarıyor..eşyalarını söyleyince toplar ama katlama işini beceremediği için kıyafetleri bohça şeklinde çekmeceye tıkıştırır onun için ona yaptırmıyorum bizde durum böyle:nazar::nazar:

ee motivasyon çok önemli,her zaman işe yarar,ne güzel bir davranış sergilemiş öğretmeniniz.:KK9::KK9:
evet yaaa ben de düşünüp duruyodum iyi oldu böyle.
46sayfa mı okudunuz..maşallah:nazar::nazar:

haribu cum teşekkür ederim..evet hastayken anne kucağını arıyorlar ...oyoy:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:
Sağol canım, küçük hikaye kitablarından, aralarında da resim de var yani öyle. Sizlere de geçmiş olsun.

slm kızlar nasılsınız bizim hayat bilgisi yazılısı 2 gün oldu ama sonuçlar henüz gelmedi merak içinde bekliyorum bakalım 33 soruluk 1 test miş.biraz çok değilmi şimdiden 33 soru sorulması yazılıda sizcede...bide sizin öğretmenler çok mu ödev veriyor ne biz o gün ne işlemişlerse evde o dersin kitabının çalışma tarafından ödev yapıyoruz.bazende kelimeler veriyor sözlükten bulup yazıyoruz,yada eş sesli kelimeler veriyor cümle içinde kullanıyoruz.matematikten şuanda büyük,küçük ifadelerindeler..kaynak kitabımız falan yok.okumada türkçe kitabından metin verir onu okuruz.bazen hiç ödev vermez..
Valla bizim her akşam ödevimiz oluyor ve de genelde 10 a kadar sürüyor. Hiç ödev vermemesi enteresanmış. 33 soruluk yazılı da tabii ki çok. Bizimkiler daha hiç sınav olmadı.
Var bizde de yalnız başına ödev yapamama, aynı dertten muzdaribiz. Dağınıklık konusuna gelince benim ki kız, tertip düzenlidir aslında, kıyafetlerini katlamayamaz ama eşyalarını düzenli koyar.

ödev yaptırırken bende yanında oturuyorum yoksa otur kalk öyle ödev uzayıp gidiyo yoksa bizim çok ödevimiz olmaz Allah için öğretmenimiz çok sıkmıyo ödev konusunda ama mesela şiir ezberlencek diyo çarşamba günü 3 kıtalık veya 4 kıtalık şiir cuma günü ezberlenmiş olarak törende okutuyo 2 günde hemen ezberlememiz lazım onu.Asilik konusunda benimki bana pek yapamaz onu o konuda çekinir benden eli maşalıyım çünkü cezalarım vardır sevdiği şeylerden mahrum bırakmakla tehdit edersem geri adım atar şimdilik işe yarıyor..eşyalarını söyleyince toplar ama katlama işini beceremediği için kıyafetleri bohça şeklinde çekmeceye tıkıştırır onun için ona yaptırmıyorum bizde durum böyle:nazar::nazar:

ben hiç katı olamıyorum ya hep bundan kaybederim çok bağırırım bu huyumu hiç sevmiyorum,biz hep yüksek sesle konuşuruz.kuş aldık o bile bize benzedi zavallım çirkef çirkef ötüyor:KK1: ben kızarım sonra kıyamam ve yine onun istediği olur.bağırırım sonra üzüntümden özür dilerim.çocuk bile anne biliyorum yine aynı şey olucak bağırıcan sonra özür dileyecen diyor..benim oğlumda hata yapınca hemen özür diliyor ama tabi lafta kalıyor yine aynı hatayı yapabiliyor.valla bişeyleri yoluna koyma zamanım geldide geçiyor farkındayım.bana destek olun lütfen yardıma ihtiyacım var..

Günaydın kızlarr,
Dün bizim 1 sayfa arkalı önlü saatlerle ilgili matematik ödevimiz vardı. 1 tane de hikaye kitabı, soruları-özeti falan o vardı, 46 sayfa onu okuduk, sorularını yaptık, iyi oldu bu öğretmenin hikaye kitabı aldırıp hergün vermesi, yoksa ben evde deyince hiç okumuyordu, ödev olunca okuyor, bir de demiş ki kim daha çok kitap okuyup, formunu getirirse ona hediye vereceğim, sanırım bu da etkili oldu.

Dün bizde de arkalı önlü 1 fotokopi vardı, sayıları kendinden küçüğe ve kendinden büyüğe yuvarlama. Çabuk bitti o yüzden ben de biraz başka kaynaktan test çözdürdüm. Siz 46 sayfa çok çok iyi okumuşsunuz, maşallah.

günaydın arkadaşlar.
dün hastaydı okula gitmedi.bugün tekrar doktora gidecek. bakalım okula gidebilecek mi
akşamda ateşi vardı biraz.şurupla kendine geliyor biraz.bir gün önceden yapamadığımız 1 sayfa test vardı onu yaptık.

Canım çok çok geçmiş olsun, doktor ne dedi?

günaydın arkadaşlar..geçmiş olsun canımcım..
bizim küçük de hasta oldu..dün öksürmüş

gece ise hiiç uyumadı..uyutmadı..

burnu aktı..hapşurdu..hep sızlandı..sabah işe gelirken de arkamdan ağladı..kendini yerlere attı.hiç yapmadığı şey ama...

ağlarken sümükleri gözyaşlarına karıştı..boğazı da şiş...ağladı daha kötü oldu...üzüldüm sabah sabah..

Size de çok çok geçmiş olsun. Çocukları o halde bırakıp işe gelmek dünyanın en zor işi. Resmen bedenin işte, ruhun evde kalıyor. İnşallah şimdi iyidir.

Tekrar merhaba kızlar,
Elimden geldiği kadar yaşadığım durumu anlatmaya çalışacağım, hepiniz annesiniz beni çok iyi anlayacağınızı biliyorum.
Öncelikle oğlumun durumunu size kısaca özetlemem lazım ki beni daha iyi anlayabilin. Oğlum daha 6,5 yaşında 2007 doğumlu. 3 yaşında kreşe gitmeye başladı kreş öğretmenleri dikkat dağınıklığı olabileceğini söylediler. Doktora götürdük doğru teşhis için henüz çok erken 6 yaşında tekrar görelim dediler. 5,5 yaşında 1. Sınıfa başladı ve birkaç ay sonra öğretmenler, rehberlik servisi ile görüşmeler neticesinde tekrar doktora gittik ve çok yüksek olmamakla birlikte dikkat dağınıklığı teşhisi kondu ama hiperaktivite yok denildi. Ve biz ilaç kullanmaya başladık. Çok düşük miligramla başladığımız ilacı geçen yılın mayıs ayında bir kademe artırdık. İlaç kullanmakla en azından oğlum sırasında oturmaya dersi dinlemeye başladı ancak yine ödev yapmıyordu okulda. İnanın geçen yıl öğrendiği her şeyi demeyeyim ama yazdığı yüzlerce sayfa yazının %99,9 unu evde biz yazdırdık. Hatta yıl sonu öğretmeni sizin oğlunuz sınıfla birlikte okuma ve yazmayı öğrendi ama bunu siz başardınız benden hiçbir şey öğrenmedi dedi.
Biz dikkat dağınıklığı ilacını yalnızca okula gittiği günler kullanıyoruz çünkü sorunumuz sadece derslerle hiperaktivite yok.
Neyse geçen yıl okullar kapandıktan sonra doktor bizimde talebimizle zeka testine gerek yok ama yapalım içiniz rahat olsun dedi. (Oğlum zeka testi yapıldığını bilmiyor zaten zeka testi falan nedir diye de bilmiyor, nerden bilsin ona oyun gibi geldi o süreç). Sonuç olarak oğlumun zeka düzeyi normal hatta bir miktar normalin üzerinde çıktı.
Geçen yıl en son doktor ziyaretimizde doktor okullar açıldıktan sonra tekrar geldiğinizde ilaca devam edermiyiz onu konuşalım bence gerek olmayabilir demişti.

Bizde bu cuma doktora gideceğimiz için ben geçen hafta çarşambadan sonra ilaç vermeyi kestim ve öğretmene durum hakkında detaylı bilgi verdim ve her gün öğretmenle oğlumun ilaç almadığı bu günlerdeki farklılığı hakkında konuştuk. Aslında öğretmenden aldığım bilgilerle ben bile ikna olmuştum ilacı kesebileceğimize çünkü öğretmen ciddi farklılık olmadığını söyledi her gün.

Pazartesi akşam 8:00 gibi yoldaydım daha servisteyken öğretmen aradı. O gün okulda 4 kıtalık Atatürk şiirini yazdırmış çocuklara Öğretmen, ama oğlum ve bir arkadaşı yazmamışlar. (Oğlum ve diğer çocukta dikkat dağınıklığı problemi var ikisi de ilaç kullanıyor) Diğer tüm çocuklar yazmalarını tamamladıktan sonra öğretmen bu ikisini alıp şöyle demiş,
İşte siz bize ayak uyduramıyorsunuz, eğer herkesle birlikte derse katılmayacaksanız/yazmayacaksanız üzülerek sizi 1. Sınıfa geri göndereceğim demiş. Sonra çocuklara işte arkadaşlarınıza bir şans daha verelim mi falan demiş neyse onlarda evet bir şans verelim demişler ve öğretmen hemen yazılarını yazarlarsa sınıfta kalabileceklerini söylemiş. Diğer çocuk panikle/heyecanla yazmaya başlamış ve bitirmiş yazısını. Oğlumda yazmış ama öğretmenin tabiriye diğer çocuk gibi farkındalık oluşmamış oğlum yazmış şiiri sadece 4 kıtalık şiirin son 2 mısrasını yetiştirememiş. Bunu bana aktarırken benim yaptığım şeye rağmen yazmadı olarak söylüyor bitiremedi demiyor.
Haa bu arada geçen hafta sınav yapmış oğlum yapmamış sınav kağıdını dün eve göndermişti 16 sorunun sadece 2 tanesini doğru yapmış, 9 tanesi yanlış 5 tanesini hiç cevaplamamış (aslına bakarsanız öğretmen sorunun bir tanesini yanlış sormuş neyse).
Bu öğretmenin yöntemleri böyle bi garip. Bir öncekinde oğlum ev ödevini yapmadı diye ki (aslında ödev diye verdiği metni yazmıştık. Oğlum birinci sayfa yazılacak dedi diye bizde o kadar yazdık ancak metnin tamamı yani 3 sayfası da yazılacakmış) oğlumun defterinin resmini çekip akıllı tahtaya yansıtmış ve çocuklara göstermiş arkadaşınızın yaptığı doğrumu diye ve oğlum o gün okulda arkadaşlarının önünde ağlamış. Benim izinde olduğum zamandı bu olay ben okula gittiğimde oğlumun arkadaşları anlattı bunu bana. Sonra akşam sorunca bizimki de aynı şeyi söyledi. Öğretmene sorduğumda hayır resim çekmedim sadece defterini gösterdim dedi. (bence burada yalan söyleyen kesinlikle öğretmen). Neyse ben bu konuyu tanıdığım bir rehber öğretmene anlattığımda ağlamış olması iyi öğretmene tepki vermeyin demişti. Bu olay yaşandığında oğlumun okulda bu konu için ağladığını duyduğumda kendimi okuldan dışarı zor atmıştım neler hissettiğim tahmin edebilirsiniz. O gün saatlerce ağlamıştım.
Neyse son olaya dönecek olursak. Pazartesi öğretmen konuşurken bana şunları da söyledi, ben sizin çocuğunuz hakkında fazla bilgiye sahip değilim daha önce böyle bir öğrencim olmadı, 30 kişilik sınıfta sadece ona 4 kıta yazı yazdırmak için inanılmaz çaba sarf ettim (sarf ettiği çaba az önce anlattığım şeyler). Geçen yıl nasıl bir yol izlendi bilmiyorum, öğretmenlerinin oğlunuz hakkında yazdığı herhangi bir şey yok elimde, bir doktor raporu yok. Siz bana sadece ilaç kullanıyor dikkat dağınıklığı var diyorsunuz bu kadar. Çocuk evden geliyor ödevlerin hepsi yapılmış sayfalarca yazıları yazdırana kadar neler çekiyorsunuz çocuk içinde çok zor her akşam saatlerce bu ödevlerle uğraşmak. Doğru yolda değiliz, rehberlik durumla ilgilenmiyor gerekirse RAM e yönlendirmemiz gerek sizi ki bize bu işi bilen insanlar yol göstersin vs. vs. vs.

Telefonu kapattım ve kendimi tutmayı bırakıp ağlamaya başladım oğlumda yanımda.

Noldu anne diyor. Anlattım bende sen bugün okulda neden yapmadın arkadaşlarınla birlikte derslerini dedim. Tamam anne bir daha yapmıcam özür dilerim vs. vs. ( daha sonra bunu yaptığımada çoook pişman oldum).

Bıraktım onu babasına gittim başka odaya sattlerce ağladım, sustun, ağladım tekrar sustum bu nöbetler arasında gidip oğluma gözlerine bakıp tekrar başladım ağlamaya. (şuanda tutamıyorum kendimi)

Şu detayı da anlatayım eksik kalmasın, Aslında benim okullar açıldığında 1 hafta izin alıp her gün okula taşınmamın nedeni tamda bu konular yüzündendi geçen yıl okulda yaşadığımız her şeyi tüm detayları ile öğretmene anlattım ama geçen yıl doktora verilmek üzere önceki okulun rehberlik servisi rapor veriyordu bize kapalı zarfla bizde onu doktora veriyorduk öğretmen ona takmış onları istiyor öğretmenle ilk konuşmamızda o raporlardan birer kopya isterim diye söylemiştim eski okuldan ama istemedim. Netice de senin okuluna gelen yeni bir öğrenci önceki okul özel okuldu burası devlet okulu süreci siz başlatın dedim. İzinde olduğum dönemde rehber öğretmenle konuştum oğlumla ilgili bütün bilgileri verdim, bebeklikle ilgili bilgileri bile verdim. Öğretmen bana dediki bundan haberim yoktu rehberlik hiç ilgilenmedi dedi. Ama ben rehber öğretmenle görüştüğümü söylemiştim öğretmene. Neyse yarın eşiniz veya siz okula gelin görüşelim hem rehberlik servisinide harekete geçirelim dedi. Tamam dedim.

Benim önemli toplantılarım olduğu için eşim gitti okula. Öğretmen bana söylediklerinin üzerinden geçmiş eşimde rehber öğretmenle görüşmeye gitmiş. Eşim rehber öğretmene kendini tanıtırken öğretmen oğlum için şöyle bir ifade kullanmış “Özel Okuldan gelen Çocuk” değil mi? Neyse. Onlar görüşürken öğretmende girmiş görüşmeye. Eşim rehber öğretmene sormuş; eşim size oğlumun durumu hakkında bilgileri vermiş neden ilgilenmediniz acaba demiş. Rehber öğretmen ise sınıf öğretmenine bakıp hocam ben gelip çocuğun durumunu sorduğumda siz bana herşey yolunda bir sıkıntı yok demediniz mi demiş. Öğretmende evet dedim demiş. Sonra vs. vs. vs. (Öğretmen bu konuda da yalan söylemiş bana yani).

Dün sabah işe geldim ama resmen bitik vaziyetteydim. Oturdum ve başladım araştırmaya oğlumda gözlemlediğim herşeyi bir bir araştırdım. Ve bir konuda belirtilerin birleştiği bir konu buldum DİSLEKSİ akşama kadar onlarca makale okudum. Okudukça belirtilerde kendimize buldum resmen. Disleksi aynı zamanda dikkat dağınıklığını da içerdiği için biz hep dikkat dağınıklığı diye niteliyoruz ama daha emin olduğumuz bir şey yok bakalım doktor neler söyleyecek.

Bunlar yaşadığımız olaylar asıl benim anlatmak istediğim şey hissettiklerim ve kendimi hırpalamamın nedenleri.

Okula başladığı günden beri çocuğum için ödevleri hep kabus çünkü çok üzerine gidiyoruz., şöyle yap, böyle yap, hadi bitir, bak bu eksik kaldı, dikkat et, yanlış okuma, yanlış yapıyorsun, yapamıyorsun, neden unuttun, okulda neden yapmadın, bunun gibi onlarcası.
Benim çocuğum o ya, evladım, canım, onun yaşayacağı 1 saat fazla ömür için canımı veririm.

Eee peki niye bu kadar zorluyoruz bu çocuğu, yavrum neler çekiyor demek ki elinde değil ki.
2 gündür yiyip bitirdim bu sorularla kendimi, şu yaşadığımız 1,5 yılda neler yaşattık yavrucuğa düşününce, Ne olur ki ya tek harf okuyamasa yazamasa, ömrün yettiğince ona kılavuzluk ederim, çalışamasa kendine bakamasa sürünerek çalışıp bakarım eee peki neden yapıyoruz ona bunlar?

Dün okuldan eve gelince aradım ne yapıyorsun diye öğretmenin verdiği hikaye kitabını okumaya başlamış anne bu akşam ağlamayacaksın okulda yazdım ödevimi dedi. Ben tabi yine saatlerce salya sümük ağladım. Akşam serviste 2 saat yolda ağladım durmadan duyan olduysa kimbilir ne düşündüler.
Şuan yazarken bile ağlıyorum ellerim titriyor. Etrafımda bir sürü insan var.

Yazdıklarıma defalarca ara verdim yazarken kontrol de edemedim karışıklıklar varsa kusura bakmayın nolur zaten çoook uzun olmuş.

tekrar merhaba zeliş hnm bu yazınızı yeni okudum ve inanın çok üzüldüm.size şunu söyleyebilirimki siz bu konuda yalnız değilsiniz emin olun.sizin hissetiğiniz herşeyi birebir hissedebiliyorum.kafamız okadar karışık nasıl bir yol izleyebileceğimi inanın bilemiyorum.dr tedavisini bırakmakla iyimi ettim kötümü ettim onu bile bilmiyorum.yan etkilerini yaşamam,o mutlu gülen çocuğumun inanılmaz öfkeli herşeye kızan mutsuz kendi dünyasına çekilen birine dönüşmesinden ve kilo kaybından..bunları yaşadığım için ilacı bıraktım.bide ailede özellikle eşimin babası falan ilaca inanılmaz karşı çıkıyorlar.onlarda kafamı karıştırdı.kimseye güvenemez hale geldim drlara bile güvenemiyorum.neticede onların canı değil bizim canımız yanar bişey olursa.onlar deneme tahtası gibi o ilaç olmadı yok doz yetersiz diye diye deniyolar ama ya sonrası..şuraya biri çıkıp bizi rahatlatacak bişeyler yazsa ne biliyim zamanında bunu yaşamış ilaçla tedavi görmüş çocuğu şimdi düzeldi dese,sağlık problemide olmadı dese ilaçtan dolayı.gerçekleri paylaşsa bizimle biraz rahatlayabilsek keşke..

ben hiç katı olamıyorum ya hep bundan kaybederim çok bağırırım bu huyumu hiç sevmiyorum,biz hep yüksek sesle konuşuruz.kuş aldık o bile bize benzedi zavallım çirkef çirkef ötüyor:KK1: ben kızarım sonra kıyamam ve yine onun istediği olur.bağırırım sonra üzüntümden özür dilerim.çocuk bile anne biliyorum yine aynı şey olucak bağırıcan sonra özür dileyecen diyor..benim oğlumda hata yapınca hemen özür diliyor ama tabi lafta kalıyor yine aynı hatayı yapabiliyor.valla bişeyleri yoluna koyma zamanım geldide geçiyor farkındayım.bana destek olun lütfen yardıma ihtiyacım var..

Canım, çocuklarımız bizim en hassas noktamız. Hem çok iyi olsun istiyoruz, hem de bir şey yaptırmaya kıyamıyoruz. Ben de malesef çok bağırıyorum kızıma.Sonra senin gibi üzülüyorum. Ama biraz kendimizi toplayıp onlara pozitif disiplin vermeliyiz, yoksa büyüyünce çok bocalarlar. Ben yavaş yavaş kendi yapacağı işlere karışmıyorum mesela. Özellikle yatağını kendi topluyor, çok mırın kırın etti becermiyorum, düzgün olmuyor diye. Ben de sen yeterki topla zamanla düzelir dedim ve hiç müdahale etmiyorum. Düzeltmiyorum yani.Hafta sonları mahalleden arkadaşlarını çağırıyor oynamaya bazen. O zaman o yatak nasıl düzgün oluyor bilsen.

Canım, çocuklarımız bizim en hassas noktamız. Hem çok iyi olsun istiyoruz, hem de bir şey yaptırmaya kıyamıyoruz. Ben de malesef çok bağırıyorum kızıma.Sonra senin gibi üzülüyorum. Ama biraz kendimizi toplayıp onlara pozitif disiplin vermeliyiz, yoksa büyüyünce çok bocalarlar. Ben yavaş yavaş kendi yapacağı işlere karışmıyorum mesela. Özellikle yatağını kendi topluyor, çok mırın kırın etti becermiyorum, düzgün olmuyor diye. Ben de sen yeterki topla zamanla düzelir dedim ve hiç müdahale etmiyorum. Düzeltmiyorum yani.Hafta sonları mahalleden arkadaşlarını çağırıyor oynamaya bazen. O zaman o yatak nasıl düzgün oluyor bilsen.

sanki kız annesi olmak erkek annesi olmaktan daha kolay geliyor bana.ne biliyim kızlar daha düzenli oluyolar,annelerine yardım ediyolar,onlarda dikkat dağınıklığı erkek çocuklara göre daha az oluyomuş,daha sakin oyunlar oynuyorlar.kızım yok ama kuzenlerimden biliyorum..

Dün bizde de arkalı önlü 1 fotokopi vardı, sayıları kendinden küçüğe ve kendinden büyüğe yuvarlama. Çabuk bitti o yüzden ben de biraz başka kaynaktan test çözdürdüm. Siz 46 sayfa çok çok iyi okumuşsunuz, maşallah.

Canım çok çok geçmiş olsun, doktor ne dedi?

Size de çok çok geçmiş olsun. Çocukları o halde bırakıp işe gelmek dünyanın en zor işi. Resmen bedenin işte, ruhun evde kalıyor. İnşallah şimdi iyidir.

sağol canım benim..sabah tahlil yapıldı. akşamüstü eşim sonuçları aldı antibiyotik verdi.

canım asilik durumu zaman zaman oluyor bizde..biraz asileşse mesela " senin dediğini yapmak zorunda değilim!! yapmıyorummm! " dediği zaman ben de senin istediklerini yapmayacağım o zamaan...

mesela bir şey almak istedi ..yada bilgisayar oynamak istedi..canı abur cubur çekti.."senin istediklerini yapmak zorunda değilim! hayır izin vermiyorum !" dedim küçükken 1 kez ..o da ona yetti..şimdi de ara ara yapıyor asilik...o zaman da tamam yapma ...sen bilirsin..ben de senin isteklerini yapmayacağım dediğim zaman bir daha tekrarlanmıyor asilik..her şey karşılıklı yanii..anneyiz yufka yürekliyiz diye de şimdiden ezdirmeyeceğiz kendimizi demi ama...

mont konusunda ise bizim buralarda hava ha yeni yeni soğuyor..eğer senin oturduğun yerde de hava iyi ise ondan giymiyordur..bizim oğlan da incecik bir montla gidiyor geliyor...

X