İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

46sayfa mı okudunuz..maşallah

haribu cum teşekkür ederim..evet hastayken anne kucağını arıyorlar ...oyoy

sağol canım benim..geçmiş olsun sizede.küçük olunca daha bir zor oluyor ya.
çocuk hasta bir de sen gidiyorsun yanından of of..

Günaydın cnm,geçmiş olsun hastayken boşver ders filan yaptırma çocuğa zaten ne anlıcak yaptığı dersten dinlensin haftasonuda geliyor,bakıma çekersin iyice
sağol canım benim..
ben demedim kendi dedi testi yapalım diye.bende hastasın yapma falan demedim artık. onu yaptı sonra da uyudu.

slm kızlar nasılsınız bizim hayat bilgisi yazılısı 2 gün oldu ama sonuçlar henüz gelmedi merak içinde bekliyorum bakalım 33 soruluk 1 test miş.biraz çok değilmi şimdiden 33 soru sorulması yazılıda sizcede...bide sizin öğretmenler çok mu ödev veriyor ne biz o gün ne işlemişlerse evde o dersin kitabının çalışma tarafından ödev yapıyoruz.bazende kelimeler veriyor sözlükten bulup yazıyoruz,yada eş sesli kelimeler veriyor cümle içinde kullanıyoruz.matematikten şuanda büyük,küçük ifadelerindeler..kaynak kitabımız falan yok.okumada türkçe kitabından metin verir onu okuruz.bazen hiç ödev vermez..

çok geçmiş olsun..benim oğlumda kendine hiç dikkat etmiyor okula giderken incecik kısa mont giyer,okuldan dönünce çantaya tıkmış gelir.hiç mi üşümez bi çocuk valla hasta olmazsa iyidir.bide tavsiyem eğer soğuk algınlığı ise öksürük falan da varsa gece yatarken ayağının altına vikis sürüp üzerine çorap giydirip yatırırsan iyi geliyor..

sağol canım.. erkek çocukları hiç dikkat etmiyor. benimkide teneffüste top oynuyorlarmış.terliyor sonrada teri soğuyor üstünde.
soğuklar iyice başlasa dışarı çıkamazlar artık..

eskiden olsa zorlada olsa bişeyleri yaptırabiliyodum.şimdi ise imkansız oldu.yapsa bile sonrasında kafasına koyduğunu yapıyor.iyice asi olmaya başladı.sizinkilerdede varmı asilik durumu.istediklerinizi nasıl yaptırabiliyosunuz.mesela benimki hala odasına alışmadı,yatarken karşısındaki yatakta elimde romanım uyumasını bekliyorum.o uyuyunca odama gidip yatıyorum.gece bi bakıyorun yanımda bitmiş.hala benim sıcaklığımla uyumak istediğini söylüyor.okuldan eve geldiğinde tv karşısında yemek yer,yemeği ve çizgi filmi bitince derse oturuyoruz.bilgisayara şifre koydum dersten sonra veriyorum,kıyafetlerini çıkarınca kesinlikle katlamaz atar yere.uykularımız çok düzensiz öğlenci olduğu için gece 11.30 gibi yatar sabah 10.00 da kalkar.sabahçı olcak bu yakınlarda dört gözle bekliyorum valla belki erken kalkarsa uykularda düzene girer diye..sizde durumlar nasıl acaba?

asilik oluyor ama sürekli değil.kıyafetlerini bazen toplar bazen toplamaz.toplamadığı zaman 10'a kadar sayıyorum bakalım toplayabilecekmisin diyorum başlıyor hemen toplamaya.oyuncak ve diğer şeylerdede aynı şeyi yapıyorum.benimkide öğleci
ödevleri ben işten geldikten sonra yapıyoruz.bazen 11 i buluyor yatması.sabahta 9.30 da kalkar.

peki ödev yaptırırken yanındamı oturuyosunuz ben yanında oturmazsam hemen peşime gelir,başka şeylerle uğraşır illa ben yanında oturcam..

peki ödev yaptırırken yanındamı oturuyosunuz ben yanında oturmazsam hemen peşime gelir,başka şeylerle uğraşır illa ben yanında oturcam..

evet yanında oturuyorum çünkü hem yaşı küçük hem de okuma ve yazma yeni yeni düzelmeye başlıyor.

ödev yaptırırken bende yanında oturuyorum yoksa otur kalk öyle ödev uzayıp gidiyo yoksa bizim çok ödevimiz olmaz Allah için öğretmenimiz çok sıkmıyo ödev konusunda ama mesela şiir ezberlencek diyo çarşamba günü 3 kıtalık veya 4 kıtalık şiir cuma günü ezberlenmiş olarak törende okutuyo 2 günde hemen ezberlememiz lazım onu.Asilik konusunda benimki bana pek yapamaz onu o konuda çekinir benden eli maşalıyım çünkü cezalarım vardır sevdiği şeylerden mahrum bırakmakla tehdit edersem geri adım atar şimdilik işe yarıyor..eşyalarını söyleyince toplar ama katlama işini beceremediği için kıyafetleri bohça şeklinde çekmeceye tıkıştırır onun için ona yaptırmıyorum bizde durum böyle

ee motivasyon çok önemli,her zaman işe yarar,ne güzel bir davranış sergilemiş öğretmeniniz.
evet yaaa ben de düşünüp duruyodum iyi oldu böyle.
46sayfa mı okudunuz..maşallah

haribu cum teşekkür ederim..evet hastayken anne kucağını arıyorlar ...oyoy
Sağol canım, küçük hikaye kitablarından, aralarında da resim de var yani öyle. Sizlere de geçmiş olsun.

Valla bizim her akşam ödevimiz oluyor ve de genelde 10 a kadar sürüyor. Hiç ödev vermemesi enteresanmış. 33 soruluk yazılı da tabii ki çok. Bizimkiler daha hiç sınav olmadı.
Var bizde de yalnız başına ödev yapamama, aynı dertten muzdaribiz. Dağınıklık konusuna gelince benim ki kız, tertip düzenlidir aslında, kıyafetlerini katlamayamaz ama eşyalarını düzenli koyar.

ben hiç katı olamıyorum ya hep bundan kaybederim çok bağırırım bu huyumu hiç sevmiyorum,biz hep yüksek sesle konuşuruz.kuş aldık o bile bize benzedi zavallım çirkef çirkef ötüyor ben kızarım sonra kıyamam ve yine onun istediği olur.bağırırım sonra üzüntümden özür dilerim.çocuk bile anne biliyorum yine aynı şey olucak bağırıcan sonra özür dileyecen diyor..benim oğlumda hata yapınca hemen özür diliyor ama tabi lafta kalıyor yine aynı hatayı yapabiliyor.valla bişeyleri yoluna koyma zamanım geldide geçiyor farkındayım.bana destek olun lütfen yardıma ihtiyacım var..

Dün bizde de arkalı önlü 1 fotokopi vardı, sayıları kendinden küçüğe ve kendinden büyüğe yuvarlama. Çabuk bitti o yüzden ben de biraz başka kaynaktan test çözdürdüm. Siz 46 sayfa çok çok iyi okumuşsunuz, maşallah.

Canım çok çok geçmiş olsun, doktor ne dedi?

Size de çok çok geçmiş olsun. Çocukları o halde bırakıp işe gelmek dünyanın en zor işi. Resmen bedenin işte, ruhun evde kalıyor. İnşallah şimdi iyidir.

Canım, çocuklarımız bizim en hassas noktamız. Hem çok iyi olsun istiyoruz, hem de bir şey yaptırmaya kıyamıyoruz. Ben de malesef çok bağırıyorum kızıma.Sonra senin gibi üzülüyorum. Ama biraz kendimizi toplayıp onlara pozitif disiplin vermeliyiz, yoksa büyüyünce çok bocalarlar. Ben yavaş yavaş kendi yapacağı işlere karışmıyorum mesela. Özellikle yatağını kendi topluyor, çok mırın kırın etti becermiyorum, düzgün olmuyor diye. Ben de sen yeterki topla zamanla düzelir dedim ve hiç müdahale etmiyorum. Düzeltmiyorum yani.Hafta sonları mahalleden arkadaşlarını çağırıyor oynamaya bazen. O zaman o yatak nasıl düzgün oluyor bilsen.

sanki kız annesi olmak erkek annesi olmaktan daha kolay geliyor bana.ne biliyim kızlar daha düzenli oluyolar,annelerine yardım ediyolar,onlarda dikkat dağınıklığı erkek çocuklara göre daha az oluyomuş,daha sakin oyunlar oynuyorlar.kızım yok ama kuzenlerimden biliyorum..

sağol canım benim..sabah tahlil yapıldı. akşamüstü eşim sonuçları aldı antibiyotik verdi.

canım asilik durumu zaman zaman oluyor bizde..biraz asileşse mesela " senin dediğini yapmak zorunda değilim!! yapmıyorummm! " dediği zaman ben de senin istediklerini yapmayacağım o zamaan...

mesela bir şey almak istedi ..yada bilgisayar oynamak istedi..canı abur cubur çekti.."senin istediklerini yapmak zorunda değilim! hayır izin vermiyorum !" dedim küçükken 1 kez ..o da ona yetti..şimdi de ara ara yapıyor asilik...o zaman da tamam yapma ...sen bilirsin..ben de senin isteklerini yapmayacağım dediğim zaman bir daha tekrarlanmıyor asilik..her şey karşılıklı yanii..anneyiz yufka yürekliyiz diye de şimdiden ezdirmeyeceğiz kendimizi demi ama...

mont konusunda ise bizim buralarda hava ha yeni yeni soğuyor..eğer senin oturduğun yerde de hava iyi ise ondan giymiyordur..bizim oğlan da incecik bir montla gidiyor geliyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…