İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Ben her yıl velilerimin isteği üzerine liste hazırlıyorum.Haftanın 3 günü tekli ekmeklerin yarısı kadar olan bir sandiviç yapmalarını istiyorum.İçinde mutlaka domates ve peynir olan.Yanında da mevsim meyvesi ve mutlaka süt,eğer içemiyorsa kakaolu ya da meyveli süt.Kalan iki günün birinde simit, haşlanmış patates ,meyve suyu ve peynir, son gün de kek ya da börek, süt, meyve ve minik bir çokokremli tost istiyorum. Gayet de iyi anlaşıyoruz kimse sorun çıkarmıyor.

teşekkür ederim...not aldım yazdıklarınızı..

demin kontrol ettimde benimki yazmayı unutmuş, nasıl yazılıyodu düz yazsam olur mu diyo:KK53::KK53:

tahmin etmiştim zaten, tüm tatil bi kelime bişey yazmadı, okullar açılan kadar biraz yazı yazdırmalıyım

selam..
okulun başlamasına az kaldı.tatilde kitap okudu ama testlerde sıkıntı yaşadık.birde çarpım tablosunu ezberlemesi gerekiyordu tam olarak ezberleyemedi.okul başlayınca koşturmada başlıyacak öğlen beslenme çantasına neler koayabilirim şimdiden düşünmeye başladım.Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.Allah evlatlarımıza başarılar versin..

bize böyle bi ödev vermedi öğretmen, 9 lara kadar mı ezberlensin istemişti öğrtemeniniz:26::26:

beslenme çok problem oldu, hocayla veliler arasında geçen sene, açıkcası okul yaklaştıkça bende yine bundan korkmaya başladım

öğretmeniz illaki velilerden biri tüm sınıf için hazırlasın bide beslenme saatinde kontrol etsin çocukların yemelerini sağlasın istiyo ama bu çalışan anneler için mümkün değil, sonra liste verdi menü, bu defada bazı çocukların hiç yemediği şeyler var içinde, bu defa da serbest bıraktı, serbest en iyisi aslında kim neyi seviyosa onu yer, ama tabii kuralları var, sucuk tarzı kokan şeyler vs.. olmıcak

meyvede çok problem oldu, ben meyve koymuyorum (zaten evde yiyor) ama oğlumun üstü başı mandalin suyu oluyodu mesela, inşallah çocuklar 2. sınıfta biraz daha olgunlaşmıştır, bazı erkek çocuklar felaketti geçen sene

aslında beslenme kurallarına uyulursa, şekerli şeyler koymamak lazım, tok tutan şeyler proteinli besinler, bi de ezilip büzülüp akmıcak şeyler olması lazım bence
ben geçen sene içecek olarak hep kefir koydum meyve suyu yerine, meyve suları suni, şekerli çünkü. Her ne kadar şekerli şeyler koymak istememde bende ekmek içi sarelle tarzı koyuyorum mecbure, çünkü bi de bozulma kokma yapmaması gerekiyo, seçenekler sınırlı malesef bu sebeplerden

bu beslenme konusu çok şükür bizde problem değil bir dilim ekmek ya da sadece bir meyve bile koysak yetiyor. çünkü sabah 9 da giriyorlar derse evde kahvaltıyı güzelce yaptığı için 10.30 a kadar çok acıkmış olmuyo bir meyve ya da bir dilim ekmek yetiyor 12.30 da zaten yemeğe geliyorlar eve sonra 15.00 de çıkıyorlar okuldan eve gelince atıştırıyor. yani okulda acıkmaya pek fırsat kalmıyor bizim. birde öğretmenimiz çok anlayışlı çok şükür kantinden falan abur cubur şeyler almasına izin vermiyor. benimde içim çok rahat bu yüzden...

bu beslenme konusu çok şükür bizde problem değil bir dilim ekmek ya da sadece bir meyve bile koysak yetiyor. çünkü sabah 9 da giriyorlar derse evde kahvaltıyı güzelce yaptığı için 10.30 a kadar çok acıkmış olmuyo bir meyve ya da bir dilim ekmek yetiyor 12.30 da zaten yemeğe geliyorlar eve sonra 15.00 de çıkıyorlar okuldan eve gelince atıştırıyor. yani okulda acıkmaya pek fırsat kalmıyor bizim. birde öğretmenimiz çok anlayışlı çok şükür kantinden falan abur cubur şeyler almasına izin vermiyor. benimde içim çok rahat bu yüzden...

sorma canım ya, bizimkide açıkmıyo ki, saat 1 gibi ders başlıyo yani, zaten çıkmadan hemen önce öğle yemeği yemiş oluyo, beslenme saat 2:30 gibi, eee açıkmıyo, 4 gibi olsa açıkır ama haliyle 2:30 da açıkmış olmuyo
valla bu beslenme saati kaldırılsa çok sevincem gayet saçma bi saat

sorma canım ya, bizimkide açıkmıyo ki, saat 1 gibi ders başlıyo yani, zaten çıkmadan hemen önce öğle yemeği yemiş oluyo, beslenme saat 2:30 gibi, eee açıkmıyo, 4 gibi olsa açıkır ama haliyle 2:30 da açıkmış olmuyo
valla bu beslenme saati kaldırılsa çok sevincem gayet saçma bi saat

aslında o kadar kısa sürede hakikatten acıkmıyor çocuklar ama beslenme olmazsa da kantin denen yerden abur cubura para harcarlar diye iyi yine de en azından o garip garip şeyleri yemek için vakit olmuyor..

valla canım ben harçlık vermiyorum zaten, kantinde tüm öğrenciler üst üste ezerler bizimkileri, üst sınıf erkek çocukları hiç dikkat etmiyo sağına soluna, ben bile düşüyodum bi keresinde okul çıkışında
benimki sadece kefirle doyuyo ama öğretmen baskı yapıyo yencek diye

Son düzenleme:
eziyorlar zaten ben şok olmuştum ilk gördüğümde...
biz eskiden giderdik sıraya girerdik şimdikiler anlatamam hep beraber bir ağızdan konuşuyorlar anlayana bravo yani...
birgün öğle yemeğini kantinde yemek istedi oğlum bizim okul akşama kadar olduğu için yemek de çıkarıyorlar,
bir de allahtan çok temiz insanlar yaptıklarını yediklerini görüyoruz.
bende tamam dedim ama öyle bir hücum ediyorlar ki bir de kucağımda ufak oğlum vardı düşücektim az kalsın hiç bakmıyorlar.
bizim öğretmenimiz haftada 1 gün harçlık günü koydu o da 50 kr ya da 1 lira kendisi götürüyor kantine
sırayla aldırıyor ne istiyorlarsa başka günler kantinle işleri olmuyor.

bak bu sistem çok güzelmiş, hem çocuklar hevesleride almış olurlar kantinden

gerçekten canım ilk heves kantinden birşey alma merakları vardı öğretmenimiz böyle bir çözüm buldu. bizim için de iyi oldu gözümüz arkada kalmıyor. ama bu sene biraz daha büyüdüler nasıl olur bilemiyorum artık ...

selam hanımlar. benim oğlum bu sene başlıyor okula. gecen sene yazdıklarınızı okuyorum bir haftadır. ne güzel herşeyi paylaşmışsınız. çok faydası olacak bize bu sene. sağolun.

bak bu sistem çok güzelmiş, hem çocuklar hevesleride almış olurlar kantinden

öğretmen konusunda önyargılı olmamayıda chess sizin sayenizde öğrendim. neymiş sizin hocanın ilk zamanları öyle. okurken başta söylendim ama baktım sonra sonra gayet iyi bi öğretmen. :)

siz bu sene de güzel güzel paylaşın seneyede burayı okurum :p

hepimize kolay gelsin. çocuklarımıza başarılar.

selam hanımlar. benim oğlum bu sene başlıyor okula. gecen sene yazdıklarınızı okuyorum bir haftadır. ne güzel herşeyi paylaşmışsınız. çok faydası olacak bize bu sene. sağolun.

öğretmen konusunda önyargılı olmamayıda chess sizin sayenizde öğrendim. neymiş sizin hocanın ilk zamanları öyle. okurken başta söylendim ama baktım sonra sonra gayet iyi bi öğretmen. :)

hayırlı uğurlu olsun canım, ilk senenin heyecanı bambaşka

o kadar sayfayı okuduğuna inanamıyorum bu arada:KK53:

yardımcı olabildiğimize sevindim
:13::13: nedense insan sınıfındaki velilerle böyle güzel paylaşımlrda bulunamıyor

Son düzenleme:
Slm kızlar yazmayalı uzun zaman oldu okulların açılmasına az kaldı bakalım bizi neler bekliyor bu sene Oğlum okulların açılmasını bekliyor artık çok sıkıldı.Bahçede top oynamayı özlemiş ))))

Slm kızlar yazmayalı uzun zaman oldu okulların açılmasına az kaldı bakalım bizi neler bekliyor bu sene Oğlum okulların açılmasını bekliyor artık çok sıkıldı.Bahçede top oynamayı özlemiş ))))

benimki okullar hiç açılmasın, okul diye bişey olmasın istiyomuş, topu bile özlemiş değil:KK53::KK53:

benimki okullar hiç açılmasın, okul diye bişey olmasın istiyomuş, topu bile özlemiş değil:KK53::KK53:

Biz ne yapacağız bu çocuklarla bilmiyorum benimki bu aralar belgesellere takmış vaziyette her türlü hayvanın biyografisini her akşam dinliyorum Özellikle kambur balina hayranı.Bir kanalda çizgi film vardı çocuk normal okul yerine hayvan okuluna gidiyordu.Neden bizimde hayvan okulu yok diye üzülüp duruyor.Onun çok şanslı kendisinin çok şansız olduğunu söylüyor

Biz ne yapacağız bu çocuklarla bilmiyorum benimki bu aralar belgesellere takmış vaziyette her türlü hayvanın biyografisini her akşam dinliyorum Özellikle kambur balina hayranı.Bir kanalda çizgi film vardı çocuk normal okul yerine hayvan okuluna gidiyordu.Neden bizimde hayvan okulu yok diye üzülüp duruyor.Onun çok şanslı kendisinin çok şansız olduğunu söylüyor

ne güzel işte canım, genel kültür, yeterki belgesel izlesin. En iyi arkadaşım benim maymuuun, maymun maymun maymun... diye şarkısı olanmı, ay benimkide baylıyo ona:KK1::KK1:
okullar açılsında alışırlar nasıl olsa bi kaç hafta sonra

ne güzel işte canım, genel kültür, yeterki belgesel izlesin. En iyi arkadaşım benim maymuuun, maymun maymun maymun... diye şarkısı olanmı, ay benimkide baylıyo ona:KK1::KK1:
okullar açılsında alışırlar nasıl olsa bi kaç hafta sonra

Evet canım o işte şimdii benimde aklıma gelmiyor isimleri ama güzel bir çizgi film.:KK34:

selam arkadaşlar gerçekten ne kadar boş bu topic ...
aslında paylaşımlarda bulunsak tatilin son 15 gününü daha verimli nasıl geçiririz beraber düşünsek ne iyi olur
ben tatilin son günleri okumayı bitiremdiğimiz öğrtmenizin verdiği ama oğlumun hiç sevmediği kitapları özetlmekle meşgulum:84::84::84::84::84::84::84:çarpım tablosunu öğretiyorum yazıpratiği yapıorum bu sıralar
valla kızlar ben geldim geldim gittim kimsecikler yoktu, sonra bende bakmayı bıraktım

ama okullar açılınca gelir herkes ama tabii 1. sınıf kadar hareketli olmaz herhalde

valla napacağız bilmiyorum benim ki okullar açılmasın diye günleri sayıyo:KK53::KK53:

kitap okumaya devam ama diğer derslere hiç baktığı yok
benimki de çok istekli:KK31::KK31::KK31::KK31: sevinçten alerjisi başladı :KK52:çocukta polen değil okul alerjisi var :KK30::KK30::KK30:ben arada giriyordum :KK17::KK17:sünnet oldu mu oğluş chess :18:
selam..
okulun başlamasına az kaldı.tatilde kitap okudu ama testlerde sıkıntı yaşadık.birde çarpım tablosunu ezberlemesi gerekiyordu tam olarak ezberleyemedi.okul başlayınca koşturmada başlıyacak öğlen beslenme çantasına neler koayabilirim şimdiden düşünmeye başladım.Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.Allah evlatlarımıza başarılar versin..
bize çarpım tablosunu ezberletme vermediler.çarpım tablosunu ben extra verdim :KK23: okul başlayınca ödevler yığınla gelcek aradançıksın istedim
biz beslenme çantasına taze sıkılmış m.suyu ayran süt tost sandiviç ıspanaklı börek türü şeyler veriorduk ama kantine çaktırmadan gidiyordu neyse ki kantinde faas food yasaklandı :KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:meyve ve fındık üzüm ceviz veriordum
Ben her yıl velilerimin isteği üzerine liste hazırlıyorum.Haftanın 3 günü tekli ekmeklerin yarısı kadar olan bir sandiviç yapmalarını istiyorum.İçinde mutlaka domates ve peynir olan.Yanında da mevsim meyvesi ve mutlaka süt,eğer içemiyorsa kakaolu ya da meyveli süt.Kalan iki günün birinde simit, haşlanmış patates ,meyve suyu ve peynir, son gün de kek ya da börek, süt, meyve ve minik bir çokokremli tost istiyorum. Gayet de iyi anlaşıyoruz kimse sorun çıkarmıyor.

demin kontrol ettimde benimki yazmayı unutmuş, nasıl yazılıyodu düz yazsam olur mu diyo:KK53::KK53:

tahmin etmiştim zaten, tüm tatil bi kelime bişey yazmadı, okullar açılan kadar biraz yazı yazdırmalıyım
bende yazıya başladım:KK1: slm nbr cnm öptm yazıcam dio yada öğretmen ile konuş klavye ve kapsül bilgisay uygulamsı başlasın dio gaztede görmüşoğlum okulda kalem defter kaldırılack die beklior :KK60::KK60::KK60:
ne gzüel çocuğundasöz dinlior biim öğrt yasakladığı halde gidiyordu gizli gzili:KK37: suç bende para veriordum :78:amaarkadaşlarım simit alıor canım istiyo diordu
sizin saat uygulaması zor olmuyor mu eve bağlı kalıorsun

saol cnm senin çocuğunada başarılar
hayırlı uğurlu olsun canım, ilk senenin heyecanı bambaşka

o kadar sayfayı okuduğuna inanamıyorum bu arada:KK53:

yardımcı olabildiğimize sevindim
:13::13: nedense insan sınıfındaki velilerle böyle güzel paylaşımlrda bulunamıyor
ilk heyecan başaka tabi şimdi piştikk oğluma geçen yıl gibi mız mız olma diorum abi oldun 1.sınftaki çoculklara yardımcı ol onları koru diorum
ne güzel içimizde okulu özleyen bi çocuğun olması :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
evde sıkılmayı tercih ediorlar :KK31::KK31::KK31::KK19::KK19:

ne güzel eğitici oluyor belgeseller
hayvanlara aşırı bi ilgisi var demek ki :KK1::KK1:

ne gzüel çocuğundasöz dinlior biim öğrt yasakladığı halde gidiyordu gizli gzili:KK37: suç bende para veriordum :78:amaarkadaşlarım simit alıor canım istiyo diordu
sizin saat uygulaması zor olmuyor mu eve bağlı kalıorsun

tabii canım biraz zor oluyor ama çocuklarımız için iyi oluyor ne yapalım bir iki sene daha git gel yapıcaz artık gerçi o zaman da benim ufaklık okula başlayacak ama neyse yeter ki çocuklarımız iyi olsun... günde 8 defa gel git yapıyorum ve kışın eve bağlanıyorum mecburen ...
söz dinlemek zorunda kalıyor harçlık konusunda çünkü haftada 1 kez harçlık veriyorduk sınıfça bir de dediğim gibi kantinden bir şey almak zorunda kalmıyorlar... hepimizin çocukları inşallah çok başarılı olurlar...

meldam kapsül bilg. neymiş yaw, dünyadan haberimiz yok.:KK1::KK1: yok canım bu sene değil sünnet

bu arada o kadar ritmik saydırdık ama mat geometriden başlıcakmış galiba:KK53::KK53:

X