İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

yok canım önlük değil bizimkisi
valla bende öyle geçen seneki gibi heyecan yok geçen sene çok telaş yapmıştım nasıl olacak nasıl yapacak diye
biz de de tam tersi ben açılmasın istiyorum okullar yine başlıyacak telaşe
bizim oğlanda akşam ne derse beğenirsin artık okullar açılsın istiyormuş böyle ders falan yapmayınca çok sıkılıyomuş :KK9: sanki bütün yaz ders yapraken kırdı geçirtid ortalığı:KK9:

tabii sen ders verincede, güç topluyo dinleniyo dimi:KK1:

ay ne güzel canım işte ya, özlemiş çocuk okulunu, valla biziminde tık yok, daha 1. sınıftan bu kadar bezdiyse yandık valla, bu durum beni endişelendirmiyo değil, görende tembel bi öğrenci sancak

bende oğlana nazar değdirdim sanırım :KK1:
çocuk hevesle okula giderdi...
şimdi tatil bitmese keşke diyo...
okullar açılınca düzelirler umarım
öğretmenini arkadaşlarını özlemiş ama ders çalışmak istemiyormuş beyefendi...

tabii sen ders verincede, güç topluyo dinleniyo dimi:KK1:

ay ne güzel canım işte ya, özlemiş çocuk okulunu, valla biziminde tık yok, daha 1. sınıftan bu kadar bezdiyse yandık valla, bu durum beni endişelendirmiyo değil, görende tembel bi öğrenci sancak

ay sorma valla canım herşeye bi hazır cevabımız var
yazın o kadar zorladık ders için en sonunda ben yapmak istemiyorum dedi tatil kitabını çöpe attım bende geçen akşam da tutturdu ben test çözcem artık çıkardık 2.sınıf soru bankalarını onlardan test çözdü yapabildiklerini ay okul açılıyor diye kendini hazırlmaya başladı galiba bizim oğlan :KK9::KK9::KK9:

hep aynı dert canım yaa bizimkide okullar açılsın istiyor da o söylediği gibi dersten falan değildir okul bahçesinde oynadıkalrı futbolu özlemiştir kesin
ne çakal bunlar valla:KK9:

beni endişelendrende bu bizimki ne öğretmen ne arkadaşlarını özlemiş, okulla ilgili hiç bişeyi özlemiş değil oyun dahil
:KK53:

ay sorma valla canım herşeye bi hazır cevabımız var
yazın o kadar zorladık ders için en sonunda ben yapmak istemiyorum dedi tatil kitabını çöpe attım bende geçen akşam da tutturdu ben test çözcem artık çıkardık 2.sınıf soru bankalarını onlardan test çözdü yapabildiklerini ay okul açılıyor diye kendini hazırlmaya başladı galiba bizim oğlan :KK9::KK9::KK9:

seninki taktikmiydi bilmiyorumda bende test kitabını çöpe atmıştım nasılsa yapmıyosun diye, evde ki geri dönüşüm çöpüne, birden yapası geldi, çıkardık geri. Çöpe atılan şey kıymete biniyo demekki:KK1:

kızlar galiba bu sene konuşacak çok konu yok belki okullar açılınca toplaşırız...:KK34:

beni endişelendrende bu bizimki ne öğretmen ne arkadaşlarını özlemiş, okulla ilgili hiç bişeyi özlemiş değil oyun dahil
:KK53:

seninki taktikmiydi bilmiyorumda bende test kitabını çöpe atmıştım nasılsa yapmıyosun diye, evde ki geri dönüşüm çöpüne, birden yapası geldi, çıkardık geri. Çöpe atılan şey kıymete biniyo demekki:KK1:

yok canım tatktik değildi konuşup attım atıyorum yapmıxcaksan dedim o da at dedi geri falan çıkarmadık yani geri dönüşüme tekrar dönüştürlmek üzere gitti

bizim okulda büyük tadilat varmış ya, 3 gün kaldı nasıl toparlıcaklar bilmiyorum, inşallah okul açılınca kötü süprizlerle karşılaşmayız

Son düzenleme:
valla canım geçen sene aldıklarım duruyo, makinede yıkadım yeni gibi oldu bakuganlı çantası, ama ben artık çizgi kahramanlı bişey almıcam ya, büyüdüler nasıl olsa, bebek misin sen diyorum hemen abi moduna geçiyo:KK53::KK1:

aslında spor çantaların çok kullanışlı olanları var, sırt çantası şeklinde ama hacimi dar, üstüne mont giyse belli olmıcak cinsten seneye onlardan alcam:KK53::KK53:
içi genişti çantanınama gözüme çok büyük geldi liseli çantasıgibi
ben taşırım die değiştirmedim:78:
bu yıl oğlana bende gaz veriorum oğlum mini mini çocuklar geldi okuldayardımcı ol diorumm
geçen yıl gibi arıza çıkartma diorummm

canım iyi haftalar
valla ben de pantalonlarına bakıcam eğer kısaysa boylarını uzattırcam terzi geçen sene ona göre yapmıştı bu sene uzatırız demişti.
biz de hiç ders çalışmadık desem yeri var yani bi ara kitap okumayı da bırakmıştı saftirik kurtarıcımız oldu onu aldım birtanesini bitirid şimdi ikincisinin de yarısında okulla açılına kadar bitir dedim bakalım bitecek mi
diyorum sürekli bak 2. sınıf daha sıkı olacak daha çok ders çalışıcaz diye biliyorum anne ben de zaten onun için güç topluyorum diyoo
güç mü topluyorrrrrrr:KK1::KK1::KK1:2.sınıfta daha sıkı ders nasıl olacak geçen yıl ödev yapmaktan yıprandık:KK14: zaten
fazlası ne olur kimbilir.
bizimde çantamızı 1. sınıfta bakuganlıydı artık bizimki istemiyormuş öyle çantası resimsiz olackamış kalmekutusu da resimsiz olcakmış bu akşam kısmetse oğlumla odasını temizliycez atılcak fuzili şeyleri atıcaz verilecekleri ayırıcaz yeni seneye odamızı hazır edecez baklaım
ben geçen yıldan hatıra olacakları sakladım gereksizleri attım
ilk yazı yazdığı defteri sakladım üzerinden geçsn die o zamn şimdiden daha güzel yazıormuş:KK31:yazı düzeleceğine gittikçe bozuluor
valla laf ebesi bunlar, ikna kabiliyetleri çok yüksek:KK1:

ben günlük, dışarı çıkarken giydiği pantolanlardan giydiriyorum canım, kimse öyle klasik pantolun giymiyo okulda:26:

benimkinin odasınında sıkı temizliğe ihtiyacı var ama okullar açıldıktan sonra yapcam, 1. sınıftan kalma, ödev fotokopileri, deftereri kitapları vs.. hoca ister mister sorar morar diye atmıyorum bi okul başlasın yeni kitaplar dağıtılsın sonra
bzim okul pantolanu kadar kalitesiz pantolon yok:KK19: anlaşma yapmışlar firmayla kalitesiz olsun bheryıl 2 ,3 adet satalım die.bu yıl bende dışardan bakcam :KK31:
bizimkiler forma olduğu için tek tip pantolon hepsi canım
akşam denedik pantolonları gmlekleri bizim oğlanın boyu pek uzamamış ama kilo almış belleri sıktı düğmelerini biraz öne alıcam gömleklerde ve tişörtlerde sorun yok onlar hepsi iyi geliyor ama ben yinede 2 pantolon 2 tişört alıcam yedek olsun hergün değiştiriyoruz çünkü bir de çanta aldık mı herşeyimiz tamamdır kısmetse
akşam biz valla temizledik odayı geçen seneden ne varsa attık sadece ilk yazı yazdığı defteri bıraktım hatıra olsun diye tertemiz oldu yeni döneme hazırız kısmetse
sizin hazılıklar tamam :KK31:
anladım canım ben önlük sanmıştım, valla ben oğlumdan çok daha heyecanlıyım ondan daha okul açılmadan buralara çok takılıyorum galiba, ona sorarsan okullar hiç açılmasın:KK53::KK53:
okul açılınca utandırımış seni annesi:KK1: benim oğlanda bunu yapıor
öğrtmenini okulu özlemiş birisi gibi davranıor:KK53:
yok canım önlük değil bizimkisi
valla bende öyle geçen seneki gibi heyecan yok geçen sene çok telaş yapmıştım nasıl olacak nasıl yapacak diye
biz de de tam tersi ben açılmasın istiyorum okullar yine başlıyacak telaşe
bizim oğlanda akşam ne derse beğenirsin artık okullar açılsın istiyormuş böyle ders falan yapmayınca çok sıkılıyomuş :KK9: sanki bütün yaz ders yapraken kırdı geçirtid ortalığı:KK9:
özlemiştir belki :KK1:
:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
ilk başlarda adapte olmaları kolay olmuyor:KK53: bizim yağmur başlayıp hava soğuyunca okulun tam olarak başladığını ,ödev yapması gerektiği itirak edior:KK1:
hep aynı dert canım yaa bizimkide okullar açılsın istiyor da o söylediği gibi dersten falan değildir okul bahçesinde oynadıkalrı futbolu özlemiştir kesin
ne çakal bunlar valla:KK9:
okulu sevimli kılan şylerden oyunlarda olmasa :18::18::18:
kızlar galiba bu sene konuşacak çok konu yok belki okullar açılınca toplaşırız...:KK34:
:KK1::KK1::KK1:az kaldııı :KK1:
bizim okulda büyük tadilat varmış ya, 3 gün kaldı nasıl toparlıcaklar bilmiyorum, inşallah okul açılınca kötü süprizlerle karşılaşmayız
inşallah bitmiş olur. ilk günden derslere başlarlar mı ?

Son düzenleme:
arkadaşlar benim oğlan da
bu tatilde hergün düzenli olarak günlük yazdı
tatil kitabını bitirdi.
55 kitap okudu bu kitapların toplam sayfası 598 idi.

şu an büyük bir heyecanla okulun açılmasını bekliyoruz açılsa da kurtulsam :KK1::KK1::KK1::KK1:
bir haftadır okullar açılsa artık diye diye yedi bitirdi beni :KK9::KK9::KK9::KK9:

hepimizin evladına hayırlı huzurlu sağlıklı başarılı bir yıl diliyorum.

tatil kitabını bitirdi.

şu an büyük bir heyecanla okulun açılmasını bekliyoruz açılsa da kurtulsam :KK1::KK1::KK1::KK1:
bir haftadır okullar açılsa artık diye diye yedi bitirdi beni :KK9::KK9::KK9::KK9:

maşallah canım, günlük yazması süper olmuş, çünkü hiç yazı yazmamış olan muhtemelen yazı yazmayı unutmuş olcak benimki gibi:KK53:

benimkinde hala ne bir heyecan ne bir istek var okulun açılmasıyla alakalı belki pazartesi sabah heyecanlanır
:KK53::KK53:

tatil kitabını bitirdi.

maşallah kuzuya ne güzel bizde hemen hemen hergün kitap okuduk ama günlük düzenli tutmadı malesef...:KK50:
birde saymadık kaç sayfa okuduğunu okuduğuna şükrettim inan...:nazar:

ben sayfaları hesap edemem herhalde, 50-60 kadar kitap okudu, ortalama yaprak sayısı 100 civarıydı kitapların

hepimize hayırlı uğurlu olsun yeni dönem, valla sanki ben gidiyorum okula , benimki halen o kadar isteksiz ki, inanamıyorum:44:

yaa kızlar ben heyecanlanıyorum okula gidecek diye benim oğlan da tık yok..

ne güzel her sabah sizinleydim şimdi okula gitcem diyo :KK1:
sanki gurbete gönderiyoruz beyefendiyi...

okullar açılsın belki heveslenir arkadaşlarını görünce...

Son düzenleme:
yaa kızlar ben heyecanlanıyorum okula gidecek diye benim oğlan da tık yok..

ne güzel her sabah sizinleydim şimdi okula gitcem diyo :KK1:
sanki gurbete gönderiyoruz beyefendiyi...

okullar açılsın belki heveslenir arkadaşlarını görünce...

benimkide aynı bezgin bekir:KK53:

bakalım yarın görcez böyle gitmez umarım:KK53:

umarım canım ya zorla yatağa yatırdım hala uflayıp pufluyor

bu saatlerde ikinci uykuda olan çocuk bugün uyumuyor...

birazdan dellenmeye başlayacağım...:KK37:

ya bence heyecanlanıyolar galiba ama çaktırmamaya çalışıyolar, erkek milleti:KK1::KK1:

X