İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Herkeslere günaydınlar, Hayırlı cumalar arkadaşlar.

Dün öğretmenle uzunca bir konuşma yaptım oğluşla ilgili. Öncelikle anlatmak istediğim konu önceki akşamki para ödevleri (hesaplama ve problem ödevimiz vardı ve çok kötü geçmişti dün yazmıştım hatta problemlerden birini de yazmıştım size) ile ilgili.

O ödev bizim kullandığımız yardımcı kitabın sonlarında yer alıyordu. Meğer öğretmenin dikkatsizliği/yoğunluğuna denk gelmiş her neyse yıl sonunda yapılması gereken ödevi vermiş yanlışlıkla. Bunu daha ben o konuyu sormadan kendisi söyledi ben dün bir hata yaptım diye. Bende önceki akşam yaşadıklarımı anlattım biraz. Ama herkes hata yapabiliyor ne yazık ki elden gelen bir şey yok işte.

Öğretmenin anlatımı ile oğlum, okulda kendini öne çıkarmaya çalışıyor, bunun için çaba harcıyor gerek ödevlerinde gerekse davranışlarıyla. Öğretmen oğluma ekstra özen gösterdiğini (malum dikkat problemimiz var) , bizim oğlumun okul hayatına yaklaşımımızdan ve kendisiyle olan işbirliğimizden inanılmaz mutlu olduğunu söyledi. Ve aslında yaşının küçük olması ve geçen seneden eksik gelmesi başta yaşadığı sıkıntıyı oluşturuyor dedi.

Bende sene başından beri oğlumda gözlemlediğim farklılıkları aktardım. Mesela okuması baya düzeldi. Ödev yapma sorumluluğu kazandı vs. gibi.

Dün okulda bir etkinlik yapılmış ve en büyük bayrağı benimki kazanmış nasıl gururla anlatıyor görmelisiniz.

Geçenlerde öğretmenine bir kağıda "Öğretmenim seni çok seviyorum" yazıp vermiş. (Sevecen oğlum benim). Öğretmen çok mutlu olmuş.

Dün ile ilgili olarak da,

Hafta başından beri bitirdiğimiz hikaye kitabını yine eve getirmiş öğretmene vermesi gerekiyordu. (diyorki ben öğretmenin yanına gittim ama ben seni çağıracağım dedi ama çağırmadı. Bende öğretmene söledim bu durumu bakalım bugün verecekmi?

Dün öğretmen eve ödev vermemişti, bizde hafta içinde tamamlayamadığımız matematik ödevimizi kolayladık. (1 sayfa sıra belirten sayıların yazımı, 2 sayfada doğal sayıların basamak ve sayı değerleri ile ilgili alıştırma)

Türkçe kitabının etkinlik tarafında iki kardeş isimli kısa bir metin ve alıştırmalar var onu yaptık.

benimki aklından sayamıyor kağıda yaza yaza sayıyoruz..
erkekler de hep aynı.

olsun alışacaklar. Dün aynı sitede oturduğumuz bir bayanla konuştum. onunda oğlu 5. sınıfa gidiyor ve tek çocuk. 1. sınıf onlarda da çok zormuş ama diyorki en büyük hatayı çocukla iletişimde yaşıyor herkes bizde öle olduk. Yapabildiği kadar yapmalı ödevlerini zorlamak fayda değil zarar veriyor. 1. sınıfta okumak amaç okuyup yazabiliyorsa bunu 1. sınıfta öğrenebildiyse diğerlerini sıkıntı yapmayın çünkü zamanla oturacak öğrenecek diyor çok haklı aslında.

Süper takdir ettim. Bende yaptırırım. İsterse yapmasın :)))))

Siz yine coşmuşsunuz arkadaşım ama dikkat edin ne olur. Çocuk yakında isyan bayraklarını açacak...

günaydın hayırlı cumalar..

Günaydınlar...

sağol canım sana da herkese de.........

Canım çok erken doğmuş meleğin. Allah sabır versin hiç kolay değil.

Evet benimde böyle deli zamanlarım olmuyor değil yani :))))

evet erkendi ama benden 9 ay sonra kuzen doğurdu aynı 6 aylıktı oda..maşallah şimdi o kocaman oldu..ömrü olan yaşıyor kısmet işte...

sabah çok ağladı okula gitmek istemiyorum diye okuma yarışı varmış bugün çok yalvardı gitmeyeyim diye. dedim sıfır da alsan önemli değil hafta sonu çok okuruz ilerletirsin hızlandırırsın okumanı yok ikna olmadı acaba öğretmen birşey mi diyor arkadaşlarının yanında utanıyorki....çok üzüldüm ama eksiğinin farkında akşamları okutamıyorum bir türlü onu iknaya çalışırken işe geç kaldım bide burda surat delircem yaffffffffffff

ödevde saatler di ama normal saati az buçuk öğretiyordum şimdi öğleden önce öğleden sonra ayrımı yapmışlar daha diğerini öğrenememişti

tebrik ederim oğluşunu..çok sevindim..ayrıca kendini öne çıkamaya çalışmasıda müthiş..benimkine yap desem yapmaz mesela.

ödevlerinizi de yapmışsınız.maşallah..

öğretmenini çok seviyor sanırsam..kağıt yazıp vermiş..bu da ayrı bir güzel..

açacak ama ne zaman kim bilir.

evet erkendi ama benden 9 ay sonra kuzen doğurdu aynı 6 aylıktı oda..maşallah şimdi o kocaman oldu..ömrü olan yaşıyor kısmet işte...

sabah çok ağladı okula gitmek istemiyorum diye okuma yarışı varmış bugün çok yalvardı gitmeyeyim diye. dedim sıfır da alsan önemli değil hafta sonu çok okuruz ilerletirsin hızlandırırsın okumanı yok ikna olmadı acaba öğretmen birşey mi diyor arkadaşlarının yanında utanıyorki....çok üzüldüm ama eksiğinin farkında akşamları okutamıyorum bir türlü onu iknaya çalışırken işe geç kaldım bide burda surat delircem yaffffffffffff

ödevde saatler di ama normal saati az buçuk öğretiyordum şimdi öğleden önce öğleden sonra ayrımı yapmışlar daha diğerini öğrenememişti[/QUOTE]

Bizimkiler daha zaman ölçümlerine geçmediler sizinkiler önde gidiyor demekki.

Öğretmenden önce ufaklığı bi sorgula bakalım ama kuşkulandırmadan laf arasında :) öğretmeni bişey diyor mu ona göre konuşursun.

Bu konuya çook dikkat etmelisin arkadaşım.

Son düzenleme:

ay kıyamam ya..canım benim..okumasını geliştirebilirse rahatlayacak ...ama okuma yarışı hiç hoş bir şey değil..rekabet yarattıırıyor..ben hiç hoşlanmadım bu işten.

Ben toplantıya giriyorum güzeller. Herekese kolay gelsin. Siz bensiz devam edin muhabbete gelince hepinize yazarım ben

yazdıklarını okurken içim burkuldu çok üzüldüm.. (((
şu okumayı sevdirip hızlandırabilsek..

in_ay cım bu okumayı napıcaz biz..
akşam 2 sayfa hikaye kitabını zorla okuduk.

Gelişmeler çok güzel dahada güzel olucak inşallah cnm:))

Canım şeker hastası gözlerim iyi görmüyor deyip sıyırıyor işin içinden, ben de artık internete takılmaya karar verdim ders yaptırırken akşamları, yoksa sinir hastası olcam ya.

Günaydın canım sana da hayırlı cumalar.

benimki aklından sayamıyor kağıda yaza yaza sayıyoruz..
erkekler de hep aynı.
Evet maalesef söyle.
Oh ne güzel iyi yapmışın.
Allah sabır versin bebeişine canım yaa.

senin adına çok sevindim canım, ne güzel mutlu olmuşundur.

Ah canım yaaa kıyamam, sıkma canını zamanla düzelir inşallah.

in-ay cım okuma konusunun üstünde durmanız lazım okumak istemesede sabırla özellikle haftasonları oturtup karşına yüksek sesle bol bol okut ki derslerde sorulan soruları algılamaları bile okumaya bağlı o nedenle okuması hızlanana kadar ne kadar sevdiği şeyler varsa ödül olarak koy yada çok sevdiği şeylerden bazen mahrum bırak şukadar okursan şunu yapıcam gibi çünkü hakikaten çocuk okudukça hızlanıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…