İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Oğlum erken başladı okula geçen yıl 5,5 yaşındaydı şuan 6,5 yaşında. Biz en büyük hatayı orda yaptık zaten.

benim oğlumda 5,5 yaşında başladı bu yüzden gerçekten zorlanıyoruz.
dün biraz hastalandı ödevlerimizi çok az yapabildik..[/QUOTE]

Bizde de ufak ufak hastalık baş gösteriyor galiba akşam ödev yaparken hep burnunu çekti. :2::2::2:

dün biraz hastalandı ödevlerimizi çok az yapabildik..

Bizde de ufak ufak hastalık baş gösteriyor galiba akşam ödev yaparken hep burnunu çekti. :2::2::2:[/QUOTE]

hastalıklar sürekli tekrarlar artık.nezle, grip ateş, öksürük :KK43:

dün biraz hastalandı ödevlerimizi çok az yapabildik..

Bizde de ufak ufak hastalık baş gösteriyor galiba akşam ödev yaparken hep burnunu çekti. :2::2::2:[/QUOTE]

çok gecmış olsun
onlar hasta olmasın ya..
çok yorucu ve üzüntü verici geciyor.
bır de evde başka kardes varsa mutlaka bulaşıyor..
iki hasta çocuk daha yorucu oluyor

Bizde de ufak ufak hastalık baş gösteriyor galiba akşam ödev yaparken hep burnunu çekti. :2::2::2:

hastalıklar sürekli tekrarlar artık.nezle, grip ateş, öksürük :KK43:[/QUOTE]

Sizin ödevler nasıl gidiyor kendi yapmaya başladı mı.

Birde ödev takibini nasıl yapıyorsunuz fotokopiler dışında kalan ödevleri.

çok gecmış olsun
onlar hasta olmasın ya..
iki hasta çocuk daha yorucu oluyor[/QUOTE]

Canım oğlum tek çocuk. anne sütünü çok almadığı için bağışıklık sistemi yeni yeni güçleniyor. Bu zamana kadar kışın hep hasta gezerdi geçen yıl kısmen daha iyiydi bakalım bu yıl nasıl olacak.

hastalıklar sürekli tekrarlar artık.nezle, grip ateş, öksürük :KK43:

Birde ödev takibini nasıl yapıyorsunuz fotokopiler dışında kalan ödevleri.[/QUOTE]

ödevleri kendi başına yapamaz daha beraber yapıyoruz. 15-20 dk ödev 5 dk ara şeklinde yapıyoruz bizde.
ödev kitaptan ise hangi kitap hangi sayfa öğretmen tahtaya yazıyor.ödev defterine bazen yazıyor bazen aklında tutuyor.

Birde ödev takibini nasıl yapıyorsunuz fotokopiler dışında kalan ödevleri.

ödevleri kendi başına yapamaz daha beraber yapıyoruz. 15-20 dk ödev 5 dk ara şeklinde yapıyoruz bizde.
ödev kitaptan ise hangi kitap hangi sayfa öğretmen tahtaya yazıyor.ödev defterine bazen yazıyor bazen aklında tutuyor.[/QUOTE]

işte biz daha bu takip sistemini oturtamadık öğretmen tahtaya yazıyor ama bizimki deftere yazmıyor sürekli konuşuyorum ama tamam yazıcam diyor ertesi gün yine aynı. Diyorum ki sadece işlediğiniz konuları kitaptan işaretle onu bile yapmıyor ya :KK43:

çok gecmış olsun
onlar hasta olmasın ya..
iki hasta çocuk daha yorucu oluyor

Canım oğlum tek çocuk. anne sütünü çok almadığı için bağışıklık sistemi yeni yeni güçleniyor. Bu zamana kadar kışın hep hasta gezerdi geçen yıl kısmen daha iyiydi bakalım bu yıl nasıl olacak.[/QUOTE]

anladım canım..benım buyuk oglumda cok hasta olurdu..hala iştahsız.bu yuzden bunyesı zayıf.anne sütü almasına ragmen zayıf bunyesı

ama ben kış döneminde 2 yıl ımnuzınc kullandım..
bıtkısel bagısıklık güçlendırıcı..

gercekten kışları hasta olmadık sık sık..tavsıye ederım arkadasım..
pekmez ve bazı bıtkılerden oluşan bır surup.

Canım oğlum tek çocuk. anne sütünü çok almadığı için bağışıklık sistemi yeni yeni güçleniyor. Bu zamana kadar kışın hep hasta gezerdi geçen yıl kısmen daha iyiydi bakalım bu yıl nasıl olacak.

anladım canım..benım buyuk oglumda cok hasta olurdu..hala iştahsız.bu yuzden bunyesı zayıf.anne sütü almasına ragmen zayıf bunyesı

ama ben kış döneminde 2 yıl ımnuzınc kullandım..
bıtkısel bagısıklık güçlendırıcı..

gercekten kışları hasta olmadık sık sık..tavsıye ederım arkadasım..
pekmez ve bazı bıtkılerden oluşan bır surup.[/QUOTE]

Öneri için çok teşekkür ederim. Araştırıcam.

bugün alıntı yaparak yazmalarda bir gariplik mi var. bana mı öyle geldi :44:

slm kızlar.. akşam matematik ödevlerimizde zorlandık. birde hergün başka konu veriyor daldan dala çocuk anlamıyor. mesafelerle ilgili bişey vardı soruları not edeyim kızlara yazayım dedim unuttum. birinde iki benzinlik koymuş arada araba var benzini bitti hangisine gitsin demiş ama bunu öyle karışık sormuşki :) başka soru birinin 67 fındığı diğerinin 73 fındığı var eşitlenmesi için napmak lazım. bu soruyu nasıl çözer? sınıfta görmedinizmi dedim hayır dedi. bitane karışık vardı unuttum bak şimdi :) yarın getirim hepsini

slm kızlar.. akşam matematik ödevlerimizde zorlandık. birde hergün başka konu veriyor daldan dala çocuk anlamıyor. mesafelerle ilgili bişey vardı soruları not edeyim kızlara yazayım dedim unuttum. birinde iki benzinlik koymuş arada araba var benzini bitti hangisine gitsin demiş ama bunu öyle karışık sormuşki :) başka soru birinin 67 fındığı diğerinin 73 fındığı var eşitlenmesi için napmak lazım. bu soruyu nasıl çözer? sınıfta görmedinizmi dedim hayır dedi. bitane karışık vardı unuttum bak şimdi :) yarın getirim hepsini

öğretmenler bazen çıktı alıp soruları okumadan mı veriyorlar acaba..

canım bızde gecen böyle sorular gordük

hangı onluga daha yakın dıye soruyordu

mecela cetvel var..
mm.ler var.

işaret 16 mm. de
hangı onluga yakın dıye soruyor..
10 mu 20 mı dıye..

sanırım sızın de oyle benzınlık sorusu ..

canım bızde gecen böyle sorular gordük

hangı onluga daha yakın dıye soruyordu

mecela cetvel var..
mm.ler var.

işaret 16 mm. de
hangı onluga yakın dıye soruyor..
10 mu 20 mı dıye..

sanırım sızın de oyle benzınlık sorusu ..

cm bilmiyorlar ki daha.. mm nasıl bilecekler..

birinde 67 fındık diğerinde 73fındık

73 fındıgı olan dıgerıne 3 fındık verırse eşitlik saglanır

ama kafadan çözmesi lazım..yanı işlem yap desen çokcuk nasıl yapar bilmıyorum..

birinde 67 fındık diğerinde 73fındık

73 fındıgı olan dıgerıne 3 fındık verırse eşitlik saglanır

ama kafadan çözmesi lazım..yanı işlem yap desen çokcuk nasıl yapar bilmıyorum..

67 ve 73 rakamları çok yüksek rakam. aslında bu rakamları 1 ila 10 arasından yazıp küçük rakamlarla
anlamasını sağlamak daha iyi olurdu

12 ekım evlılık yıldönumum kızlar
10 yıl bıtıyor allahın iznıyle

X