İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

2.dönemde tüm yavrularımıza başarılar diliyorum.Ales ve Kpss ya hazırlandığım için çok fazla giremiyorum nete..
Evlatlarıma zihin açıklığı diliyorum bu dönemde..

Son düzenleme:
arkadaşlar....bu yıl bilim sanat merkezi sınavları varmış..bu konu hakkında bilginiz var mı?..ne gibi sorular çıkıyor acaba?...

çarpım tablosuyla başımız dertte bizimde...5lere kadar tamamda gerisi yok

merhaba kızlar benim kızımda 2. sınıfa gidiyor ...ama biz çarpım tablosunu ezberlemedik
sayarak yapıyorlar... hepsinide yanlışsız yapıyor.. en başlarda biraz zaman alıyordu ama şimdi
şakır şakır bütün sınıf yapıyor çarpmaları

Merhaba Arkadaşlar,
Hepinizin 8 Mart Kadınlar Gününüzü kutluyorum...
Dünya kadınlar günü simgesi mimozaymış. Çünkü mimozanın uçucu çiçekleri, kırılması zor dalları aslında bir kadını anlatırmış. Yani üflediğinizde çiçeklerin yaprağının nasıl uçtuğunu anlamayacağınız kadar kırılgan da olabilir ama onu dalından koparmaya çalıştığınızda öyle bir direnir ki söküp alamazsınız.
Annemiz, eşimiz, her zaman en büyük desteğimiz olan kadınlara........arkadaşlarıma

Bende tüm arkadaşlar gibi çarpma konusunda ve toplama , çıkarma yaparken çocuklarımız elleriyle sayarak yardım almaları dert oluyor. Bizden deneyimlilere ve bu konuda bilgisi olan tüm velilere ve öğretmenlerimize sesleniyoruz... Neler yapabiliriz (( :26:

arkadaşlar....bu yıl bilim sanat merkezi sınavları varmış..bu konu hakkında bilginiz var mı?..ne gibi sorular çıkıyor acaba?...

hayatım bu sınav ne ki ben senden duyuyorum nasıl başvuruluyo ne zman nerde oluyo..kazanınca noluyo?? valla cahil kalmışız kusura bakma çok soru sordum galiba.

Evet canım benim kızımda giricek ama ne soracaklarını bilemiyoruz.

hayatım bu sınav ne ki ben senden duyuyorum nasıl başvuruluyo ne zman nerde oluyo..kazanınca noluyo?? valla cahil kalmışız kusura bakma çok soru sordum galiba.

canım benim...ikinci sınıfa giren öğrenciler Bilim Sanat Merkezi Sınavına hak kazanmış oluyorlar...öğretmenin de yönlendirmesi ile isteyen öğrenciler bu sınava girebiliyor..tabi öğrencinin biraz üstün yetenekli olması gerekiyor...bu sınavın amacı da bu tür öğrencileri açığa çıkarmak...fakat ne tür sorular çıkıyor bilemiyorum..bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımın yardımını bekliyorum....

arkadaşlar bizide aydınlatın ne sınavı bu nasıl oluyoooo? :44:
Bu bir yetenek sınavı.Yani çocuğun yeteneğini ortaya çıkaran bir tür test uygulanıyormuş.Bu öğrencileri öğretmen kendisi seçmiş zaten.Bizde ilk defa duyduk.Ama normal bir sınav olmadığını biliyorum.Bir tür zeka testi gibi veya daha farklı.Zaten çalışmaya fln gerek yok.Gayet rahat bir şekilde girmek gerekir.Çocuğun müzik,resim,sporv.s neye yatkınlığı varsa onu çıkarmak.

sınavı kazanınca ne oluyo peki o konu hakkında bilginiz varmı..okulun yanı sıra merkeze mi devam ediyo? zira en yakın merkez bize 1.5 saat uzaklıkta

sınavı kazanınca ne oluyo peki o konu hakkında bilginiz varmı..okulun yanı sıra merkeze mi devam ediyo? zira en yakın merkez bize 1.5 saat uzaklıkta

evet canım öyleymiş, okul dışı saatlerde gidiyomuş çocuklar.
hangi ildeysen il adını yaz yanınada bilsem yaz google a, sitesine ulaşırsın ilinizdeki bilsemin

evet canım öyleymiş, okul dışı saatlerde gidiyomuş çocuklar.
hangi ildeysen il adını yaz yanınada bilsem yaz google a, sitesine ulaşırsın ilinizdeki bilsemin
evet canım baktım,bize çok uzak kalıyo,dedğim gibi en yakını en az 1 saat

merhaba arkadaşlar benimde 2.sınıfa giden bir kızım var dün elinde bir broşürle geldi morpa kampüs ile alakalı . üye olmak isteyenler yıllık 30 lira veriyormuş öğretmenleri dağıtmış ama şöyle bir düşündümde bence erken gibi geldi hem 2. dönemin bitmesine de şurda kaç ay kaldı ki bana göre 3. sınıfta üye olalım kızım dedim ama anlatamıyorum öğretmenleri üye olmanızda fayda var daha başarılı olursunuz falan demiş acaba sizin öğretmeninizde bunu önerdi mi? ve elimizde zambağın hem test kitabı hemde konu açıklamalı kitapları var . ve bu morpa kampüs hakkında pek bir bilgiye ulaşamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.

canım...ben morpa pampüsün temel dersler kitabını almıştım..içinde şöyle yazıyor:morpakampüs.com.tr adresine tıklayın....orada en alttaki "kolay kullanım" yazan yere tıklayın... ücretsiz kullanım için "deneme üyeliği" yazan yeri tıkayın....bu sayede 15 günlük ücretsiz kullanılabiliyormuş...ben de yeğenim için üye olacaktım fakat gerekli bilgilerini bilmediğimden kaldı...bir bak istersen canım....

Bizim okulda sbs adı altında bir deneme sınavı olmuştu.Kızım 3.olmuş.Nasıl sizce sbs puanı 403 yazıyor...Birde bilim çocuk dergisi vararkadaşlar tubitakın hazırladığı hem bilime hemde el sanatlarına yönelik biz ona abone olduk düşünürseniz bir bakın.Yıllık 35 tl.Aklında 1-2 bilgi kalsa yeter bence.Güzel bir dergi bende arkadaşımda görmüştüm..

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla 3.sınıfatan itibaren bu sınavlara giriyorlar bir yanlışlıkmı var?...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…