İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

ya kızlar bişey duydum siz de duydunuz mu bilmem aslı var mıdır :26:
19 mayıs haricinde diğer milli bayramlar 23 nisan , cumhuriyet bayramı falan okularda kutlanmıcakmış artık :44:
gerekçe : çocuklar yoruluyomuş :44:
haberiniz var mı böyle bişeyden :44:

günaydın tekrar canım
ay sorma anlatmıştım heralde bilsem ile ilgili size deli ettiler beni :KK47:zamanını geçirmişler sormazsan söylemicekler yani bir de rehber öğretmenin gerek yok zaten demesi hepten çıldırttı beni sanane kardeşim:KK20: çocuk benim değil mi geek olup olmadığına sen nasıl karar verebiliyosun benim adıma ay bak bilsem diyince dellendim yine çok sinir olmuştum yine aklıma geldi şimdi :KK47:

evet canım hatırlıyorum malesef

19 mayıs haricinde diğer milli bayramlar 23 nisan , cumhuriyet bayramı falan okularda kutlanmıcakmış artık :44:
gerekçe : çocuklar yoruluyomuş :44:
haberiniz var mı böyle bişeyden :44:

ya onun için hükümet anket yaptırmış, ankette millet karşı çıkmış, o yüzden kutlancak, anket onlardan yana olsaydı dediğin gibi olcaktı, bu 4 4 4 de de halk onay vermişmiş ondan geçmişmiş falan filan
:KK53::KK53:

benzer soruları gördüm kızlar, gazetelerdeki bulmacalara benziyo desem yalan olmaz, ama okulda öğrendikleriyle hiç bi alakası yok, sanırım tamamen zekaya, bütünü görme, bütündeki detayı görme, kavramaya yönelik

ne sormuşlar canım, kaç soru sormuşlar süre ne kadarmış, okuldan hiç bişey demediler, bi de iki kırmızı kalemle gelsin demişler, siiznde mi öyleydi, kurşun kalem kullanılmamış yani

merhaba canım 2 seferdir çocuğun sınav zamanları benim dersim olduğu için okuldan izin alıp da gitmek de istemedim çocukların derslerden geri kalmalarına müsade etmedim.
o nedenle eşim götürdü.
eşime sordum ne oldu nasıl oldu diye çocuğu içeriye alıyorlar kesinlikle ne konuşuyorlar ne sorulana cevap veriyorlar dedi:KK37::KK37::KK37:

kuzucuğa sordum.

öğretmen soru soruyor süre başlatıyor bitti deyince diğer soruya geçiriyor dedi neler sordu dedim bir sürü şey vardı dedi durdu yuvarlak laflarla geçiştirip durdu

ama anladığım kadarıyla normal dersleriyle ilgili ya da dikkat ölçücü değişik şeyler de varmış.

2. sınavında ise oyun oynadık anne dedi.
öğretmen oyun sırasında sorular yöneltmiş durmuş ben meraktan çatlıyorum o bana cevap vermekten aciz
şekiller filan tamamlatmışlar sanırım.

canım sanırım diyorum kusura bakma benim oğlan sır küpü gibi ağzından cımbızla laf alınıyor.
1.5 saat süren bir ölçme sürecinde ne yaptıklarını tek tek bana sıralamaya kalkmak işine gelmiyor oturup çizgi filmlerini seyretmek varken anlaşılan.:KK34:

estağfurullah canım, erkek çocukları böyle şeyleri anlatmayı sevmiyor nedense, benimkide öyle, okul nasıl geçti oglum, her zamanki gibi, iyide ben her zaman nasıl bilmiyorum ki:KK53::KK53:

estağfurullah canım, erkek çocukları böyle şeyleri anlatmayı sevmiyor nedense, benimkide öyle, okul nasıl geçti oglum, her zamanki gibi, iyide ben her zaman nasıl bilmiyorum ki:KK53::KK53:

erkek çocukları hayatı daha basite indirgeyip yaşıyorlar bence karmaşıklaştırmıyorlar
ilerde de hanımlarla beylerin hayata bakışları bir anda nasıl da birbirinden çok farklı boyut kazanıveriyor değil mi?

bizler herşeyi dert eden onlar daha rahat onlar rahat oldukça bizler daha da huzursuz :KK9::KK9::KK9::KK9:

arkadaşlar ara karne girilmiş mi diye e veli bilgilendirmeye gireyim dedim, beş çocuk resmi çıkarıp hangisi sizin öğrenciniz diye sordu, sizde böyle bişey çıkıyor mu, şüphelendim bu durumdan

kızlar bi de siz denermisiniz normal girebilcekmisiniz e veli bilgilendirmeye

ay aynı valla bizimki de anaokulunda bile anlatmazdı ne öğrendiler ne yaptılar başka çocukalara bakardım öğrendikleri şarkıları falan söylerler bizimki hiiç sorarsan zorla söylüyor şimdi hele hepten anlatmaz nasıl geçti dersin iyi yok bişey cevap bu yani

bu arada bizimkiler dün yine ortak sınav oldular
hayat bilgisi full doğru
matematik 3 yanlış
türkçe 3 yanış

bakalım sonuçlar nasıl gelecek bu sefer bekliyoruz

canım günaydın şimdi gridim bana da aynı şeyleri sordu aynı yani senin dediğin ile

allah allah ya, giriş sistemimi değişti ki:26:

ay aynı valla bizimki de anaokulunda bile anlatmazdı ne öğrendiler ne yaptılar başka çocukalara bakardım öğrendikleri şarkıları falan söylerler bizimki hiiç sorarsan zorla söylüyor şimdi hele hepten anlatmaz nasıl geçti dersin iyi yok bişey cevap bu yani

bizde istiyoruz ki, şöyle detaylıca, etraflıca anlatsınlar nerdeeee

hayat bilgisi full doğru
matematik 3 yanlış
türkçe 3 yanış

çok güzel canım, aferin akıllı çocuk:nazar:

Son düzenleme:
allah allah ya, giriş sistemimi değişti ki:26:

bizde istiyoruz ki, şöyle detaylıca, etraflıca anlatsınlar nerdeeee

çok güzel canım, aferin akıllı çocuk:nazar:

sağolasın canım
valla heralde giriş daha bi güvenli olsun diye yaptılar çünkü şubesini doğum tarihini falan da soruyolar :44:

Arkadaşlar merhaba nasılsınız?
Düğünü ve sınavı atlattım.
İkiside gayet güzeldi.Sınav soruları yayınlanmış aöf nin sitesinde.
Matematik ve iktisat hariç notlarım 65-75 aralığında olacak gibi.
Matematik temelim yok bu yüzden pek anlamıyorum.İktisatada zamanım yetmemişti çalışamamıştım.
Bakalım kesin sonuçları bekleyeceğiz artık...
Karamukçum tebrik ederim oğluşunu.
Chesscim senin kuzucuğada başarılar diliyorum.
Hoşçakalın arkadaşlar...

Matematik temelim yok bu yüzden pek anlamıyorum.İktisatada zamanım yetmemişti çalışamamıştım.
Hoşçakalın arkadaşlar...

teşekkürler canım, ne güzel sevindim senin adına, üstünden büyük bi yük kalkmıştır.:13:

Hoşçakalın arkadaşlar...

teşekkürler canım
senin de gözün aydın atlatmışsın rahatlamışsındır işallah sonuçların da iyi gelir :nazar:

canım martın 21 inde girdi
19 mart - 27 nisan aralığında sınav süreci ve henüz sonuçlanmadı. Sonuçlanınca allah nasip ederse yazacağım.:KK34:
hadi hayırlısı olsun inşallah güzel bir sonuç alır
bu arada benim okuldaki rehberlik öğretmeni bu ilk basamak testlere girmiş bilsemde sılanın katıldığı tabi bilgi vermesi yasak tam söylemiyor ama gerilerde dedi ne yaptığını ne ettiğini söylemiyor ortalardaymış
zaten herkes bişey söylüyor kafayı yicem artık

ne sormuşlar canım, kaç soru sormuşlar süre ne kadarmış, okuldan hiç bişey demediler, bi de iki kırmızı kalemle gelsin demişler, siiznde mi öyleydi, kurşun kalem kullanılmamış yani

anlatacaktım ki altta yazmışsın öyle şeyler işte bilgi değil dikkat beceri ölçen şeyler sana da hayırlısı olsun canım
günaydın tekrar canım
ay sorma anlatmıştım heralde bilsem ile ilgili size deli ettiler beni :KK47:zamanını geçirmişler sormazsan söylemicekler yani bir de rehber öğretmenin gerek yok zaten demesi hepten çıldırttı beni sanane kardeşim:KK20: çocuk benim değil mi geek olup olmadığına sen nasıl karar verebiliyosun benim adıma ay bak bilsem diyince dellendim yine çok sinir olmuştum yine aklıma geldi şimdi :KK47:
ben hala herkesin kendisinin yaptırmasını tavsiye ediyorum zeka önemli değil çocuğun neye ilgisi becerisi olduğunu bilmek yeter yönlendirmeye hele de bu karışık zamanlarda ne yapacağımızı şaşırıcaz seneye
Gerekçe : çocuklar yoruluyomuş :44:
Haberiniz var mı böyle bişeyden :44:
ahhh deşme yaramı yakında hepsini kaldıracaklar o olacak
benzer soruları gördüm kızlar, gazetelerdeki bulmacalara benziyo desem yalan olmaz, ama okulda öğrendikleriyle hiç bi alakası yok, sanırım tamamen zekaya, bütünü görme, bütündeki detayı görme, kavramaya yönelik
tam da böyle sorular canım
merhaba canım 2 seferdir çocuğun sınav zamanları benim dersim olduğu için okuldan izin alıp da gitmek de istemedim çocukların derslerden geri kalmalarına müsade etmedim.
O nedenle eşim götürdü.
Eşime sordum ne oldu nasıl oldu diye çocuğu içeriye alıyorlar kesinlikle ne konuşuyorlar ne sorulana cevap veriyorlar dedi:KK37::KK37::KK37:

Kuzucuğa sordum.

öğretmen soru soruyor süre başlatıyor bitti deyince diğer soruya geçiriyor dedi neler sordu dedim bir sürü şey vardı dedi durdu yuvarlak laflarla geçiştirip durdu

ama anladığım kadarıyla normal dersleriyle ilgili ya da dikkat ölçücü değişik şeyler de varmış.

2. Sınavında ise oyun oynadık anne dedi.
öğretmen oyun sırasında sorular yöneltmiş durmuş ben meraktan çatlıyorum o bana cevap vermekten aciz
şekiller filan tamamlatmışlar sanırım.

Canım sanırım diyorum kusura bakma benim oğlan sır küpü gibi ağzından cımbızla laf alınıyor.
1.5 saat süren bir ölçme sürecinde ne yaptıklarını tek tek bana sıralamaya kalkmak işine gelmiyor oturup çizgi filmlerini seyretmek varken anlaşılan.:KK34:
çok yorgun olurmuş beyinleri testten çıkınca pek de bişey hatırlamazlarmış
biz gittiğimizde guruplara ayırıp bilgi vermişlerdi sınavla ilgili değil de daha çok çocukla iletişim nasıl davranmak gerektiği hakkında falan
arkadaşlar ara karne girilmiş mi diye e veli bilgilendirmeye gireyim dedim, beş çocuk resmi çıkarıp hangisi sizin öğrenciniz diye sordu, sizde böyle bişey çıkıyor mu, şüphelendim bu durumdan
biz verdik bugün
hayat bilgisi full doğru
matematik 3 yanlış
türkçe 3 yanış

maşallah özeniyorum kıskanıyorum valla
arkadaşlar merhaba nasılsınız?
Ikiside gayet güzeldi.sınav soruları yayınlanmış aöf nin sitesinde.
Matematik temelim yok bu yüzden pek anlamıyorum.iktisatada zamanım yetmemişti çalışamamıştım.
Hoşçakalın arkadaşlar...

halimize bak ya bu yaşta hala sınavla okulla uğraşıyoruz yok ki bi gemicik alacak babamız tebrik ederim ayrıca, üstünden yük kalkıyor dimi bi sınavdan çıkınca
hangi bölümde okuyorsun ben de atanıp paleontoloji okumak istiyorum

yemin ederim kafayı yememe az kaldı
bıktım artık dersten çalışmaktan
bitse de gitse artık şu zaman

şu üç dört hikayesi de ayrı geriyor insanı hala hiç kimse birşey bilmiyor hala ne yapacakları belli değil
ve bizim çocuklara da vuracakmış yeni başlayanlardan geçerli olmayacakmış ama bence seneye kadar daha neler neler çıkacak ortaya neler yumurtlayacaklar okulda herkes tedirgin kimse birşey bilmiyor
ben anladım ki yemeyeceksin içmeyeceksin özel okulla kursla çocuğa bişeyler vermeye çalışacaksın yoksa işleri çok zor bu ülkede
hakkımızda hayırlısı olsun

bi de 10 bin ilahiyatçı alınacak sanki atanmayanı kalmış gibi hayırlı olsun bu hükümet hangi braştan 10 bin öğretmen aldı bu güne kadar allah aşkına

Son düzenleme:
teşekkür ederim seyyahalemi, ee tabii canım onca seçmeli, Kuran, arapça, tevsir dersi olcak, bu derslere gircek ilahiyatçı lazım değilmi:KK53::KK53:

ya benim en çok moralimi bozan okul değişimi oldu, oğlum seneye bu gittiği okula gitmeyecekmiş, hepten ortaokul olcakmış orası, ilkokul olarak bizden bi km falan uzak başka bi okul tahsis edilcekmiş, güya okula çok yakın diye bu evi tuttutduk, artık ortaokul ve ilkokul ayrılcakmış ya bina olarak

bizimkilerde bugun almış, bu dönem aldık muradımıza erdik ara karne, benimkide uyanık, hani karne hediyem diyo, yürü git dedim ara karneye hediye mi olur

Son düzenleme:
teşekkür ederim seyyahalemi, ee tabii canım onca seçmeli, Kuran, arapça, tevsir dersi olcak, bu derslere gircek ilahiyatçı lazım değilmi:KK53::KK53:

ya benim en çok moralimi bozan okul değişimi oldu, oğlum seneye bu gittiği okula gitmeyecekmiş, hepten ortaokul olcakmış orası, ilkokul olarak bizden bi km falan uzak başka bi okul tahsis edilcekmiş, güya okula çok yakın diye bu evi tuttutduk, artık ortaokul ve ilkokul ayrılcakmış ya bina olarak

bizimkilerde bugun almış, bu dönem aldık muradımıza erdik ara karne, benimkide uyanık, hani karne hediyem diyo, yürü git dedim ara karneye hediye mi olur

ara karneye ara hediye deseydin canım
ya var ya zaten ergenliğe giren ortaokul çocuklarıyla küçük çocukların bir arada bulunması çok başka bir durum daha büyük bir tehlike bütün öğretmenler karşı çıkıyor ama kim dinliyor yaptım oldu dünyası babalarının çiftliği çünkü neyse yazdıkça sinirleniyorum ya
bu arada biz de 23 nisana hazırlanıyor pek gnüllü değildim toplantı yaptık veliler çocuklar ister dendi ben de tüm sınıfın katılacağı bir gösteri hazırlıyorum bakalım kimse üzülmesin diye çocuklar çok mutlu

X