İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Bugün oğlumun yazılısı vardün akşam biraz çalışalım dedik ama malesef bir felaketti çocuk sanki kafasındakileri silmiş gibi la yaz diyorum neydi diyor ? le diyorum başa a mı gelcek diyor resmen çocuğun kafası karışmış LA yazıyor ikinci satırda la yaz diyorum tekrar unutuyor dün akşam resmen delirdim.

o durumu bende yaşıyorum canım.ele ve elleyi hala karıştırıyor kızım:bbo:
okumada iyi sayılır birkaç tekrardan sonra doğru okuyor ama yazmaya gelince dediğin gibi karıştırıyor
dün bizim öğretmende küçük bir yazılı yapmış.kızım yine ele ve elleyi karıştırmış birde talat yazamamış
bu hafta sonu bol bol ezberden yazdıracağım evde çalıştırmasam olmuyor.tekrar yaptırmak gerekiyor
sende bol bol tekrar yaptır ancak o şekilde zihninde yer edera.s

hocalarım bu öğretmenlerin dilindeki "dikte çalışması" ne demek acababilmiyorumkismile

bizim hoca çoşmuş bu hafta sonu 10 sayfa ödev varsempatiksalakcinni

kızlar bu arada öğretmen pazartesi yada salı aşı var demiş, eşim almaya gitmişti çocuğu
sormamışta hiç ne aşısı
bu konudan haberi olan var mı?

bizim hoca çoşmuş bu hafta sonu 10 sayfa ödev varsempatiksalakcinni
Bizimkinede nazar değdi,dün 8 sayfa okuma yazma ödevi vardı,bugün daha fazla.Allah kolaylık versin hepimize,çocuklara ödevleri yaptırıken..
kızlar bu arada öğretmen pazartesi yada salı aşı var demiş, eşim almaya gitmişti çocuğu
sormamışta hiç ne aşısı
Yok canım bizde öyle birşey.bilmiyorumkismileAma sizde varsa yakında buralara doğru gelir,:eek:biz bayağı doğudayız ancak ulaşır buralara..

Son düzenleme:
sormamışta hiç ne aşısı

bizimde hiç öyle birşey konuşulmadı.kızamık aşısımı acaba.yakında buralarada gelir o zaman

yaa kızlar oğluma el yazısı çalıştırırken aklıma kendi küçüklüğüm geliyor bazen.belki sizde hatırlarsınız eskiden kara tahtalara ipleri tebeşir tozuna bulayıp güzel yazı çizgileri yapardık.onun üzerinde gösterirdi öğretmenimiz.şimdi herşey ne kadar kolay .eskiden tahtayı öğrenciler silerdi birde, nasıl tebeşir tozu yutardık,önlüğümüz bembeyaz olurdu onu silerken.çocuklarımız ne kadarda şanslılar.artık hemen her okulda projeksiyonundan bilgisayarına kadar her imkanları var.

kolay gelsin canım o zaman size biz alışık olduğumuz için normal geliyor.ama hafta sonu olduğu için fazla zorlanmazsınız herhalde.

canım şimdi bittirdi, yattıkaydirigubbakcemile5

haftasonu sadece PES2011 oynamak istiyomuş, o yüzden bitirdi yattı
:KK1:

yaa kızlar oğluma el yazısı çalıştırırken aklıma kendi küçüklüğüm geliyor bazen.belki sizde hatırlarsınız eskiden kara tahtalara ipleri tebeşir tozuna bulayıp güzel yazı çizgileri yapardık.onun üzerinde gösterirdi öğretmenimiz.şimdi herşey ne kadar kolay .eskiden tahtayı öğrenciler silerdi birde, nasıl tebeşir tozu yutardık,önlüğümüz bembeyaz olurdu onu silerken.çocuklarımız ne kadarda şanslılar.artık hemen her okulda projeksiyonundan bilgisayarına kadar her imkanları var.

valla canım ya, bizim devir şimdiye göre cilalı taş devri kaldı valla:KK1:

valla kızlar aşı karma aşı olabilir diye düşündüm, bilmiyorum ki, öfff benimkide çok tırsar aşıdan işimiz var

ben dikte etmek derken hep türkçe anlamını dşündüğüm için, türkçede zorlamak gibi anlama gelir ya, anlayamıyordum, araştırdım meğer ingilizceden geliyormuş

dictate: söyleyip yazdırmak, söyleyerek yazdırmak

kızlar selamlar bende okullu oldum kızımla her gün git gel ders calış bunalıyorum ama ne yaparsın birde sınıf annesiyim benim bir sorum olacak ögretmenler günü için hediye alalım diyoruz ay sonu velilerle konuşup para olayını belirleyecegiz önerisi olan varmı ne alalım sizce benim kafamda belli birşey yok ögretmenimiz cok sade bakımlı modern bir hanım ilk senemiz oldugu için nelerden hoşlandıgınıda bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

kızlar selamlar bende okullu oldum kızımla her gün git gel ders calış bunalıyorum ama ne yaparsın birde sınıf annesiyim benim bir sorum olacak ögretmenler günü için hediye alalım diyoruz ay sonu velilerle konuşup para olayını belirleyecegiz önerisi olan varmı ne alalım sizce benim kafamda belli birşey yok ögretmenimiz cok sade bakımlı modern bir hanım ilk senemiz oldugu için nelerden hoşlandıgınıda bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

çanta olabilir mi
bilmiyorumkismile

canım şimdi bittirdi, yattıkaydirigubbakcemile5

haftasonu sadece PES2011 oynamak istiyomuş, o yüzden bitirdi yattı
:KK1:

ne güzel bitirmiş ödevini kurtulmuş.haftasonu rahat geçer hiç değilse.biz genelde cuma günleri hiç ödev yapmayız çantayı atar keyif yapar ama cumartesi ödevi mutlaka biter.

valla kızlar aşı karma aşı olabilir diye düşündüm, bilmiyorum ki, öfff benimkide çok tırsar aşıdan işimiz var

canım bende kızamık aşısı oluyorlar birinci sınıfta diye biliyorum ama yinede tam emin değilim.inşallah önceden haberimiz olurda o gün ateş düşürücü verip yollarız okula.

tüm sınıf ortak hediye alacaksanız öğretmeninizin zevkine göre bir takı alabilirsiniz.bizde geçen sene anasınıfı öğretmenimize çaycı hediye etmiştik buda fikir olabilir size.

bizim öğretmene nazar değdi,hiç ödev vermez oldu:)kısa kısa öykülerden oluşan bir kitap vermiş,hergün birini okuyup anlatacakmış ama kızımda alışkanlık oldu okuyup öyküyü yazıyor birde.

X