İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar bugün okulda toplantı vardı.ve öğretmen bana kızımın davranış ve disiplin bozukluğu olduğunu söyledi.ağlamamak için kendimi zor tuttum.rehber öğretmenle görüşücez bakalım o nediyecek
kızım kardeşi olduğundan beri bana zorluk çıkartıyo sürekli ilgi çekmek istiyor onun mutlu olmasını istiyorum.bu hafta okula hiç gitmek istemiyor zorla gönderiyorum napıcam nasıl başetcem bilmiyorummafoldumben

kızlar bugün okulda toplantı vardı.ve öğretmen bana kızımın davranış ve disiplin bozukluğu olduğunu söyledi.ağlamamak için kendimi zor tuttum.rehber öğretmenle görüşücez bakalım o nediyecek
kızım kardeşi olduğundan beri bana zorluk çıkartıyo sürekli ilgi çekmek istiyor onun mutlu olmasını istiyorum.bu hafta okula hiç gitmek istemiyor zorla gönderiyorum napıcam nasıl başetcem bilmiyorummafoldumben

neden böyle yapıyor canım.kardeşini mi kıskanıyor:uhm:
bencede rehber öğretmenle görüşmen iyi olur hatta kızınlada konuşsun
belki bir faydası olur
canını sıkma bu geçici bir süreçtir düzelir

neden öğretmen bu kanıya varmış
bilmiyorumkismile

toplantıdan sonra öğretmenle konuşamadım başı kalabalıktı yarında erken gidecekmiş.başka okulda toplantısı varmış cuma günü sanırım rehber öğretmenle görüşürüz.kızım kardeşi doğmadan önce böyle değildi onu kıskandığı için böyle yapıyor.gerçekten çocuk yetiştirmek çok zormuş.4-5 tane ve daha fazlası olanlar napıyorlar ben iki tanesiyle zor başediyorum.üstelik birisi daha ufak büyüyünce mutlaka onunda sorunları başlıycak.

kızımla daha fazla konuşmalıyım.ilgi çekmek istiyor.toplantıdan sonra biraz konuştuk.çocuk yetiştirmek bi sanat gerçekten.

bizim öğretmenimiz artık kendini aştı kızlar bugünkü ödevimiz andımızı ezberlemek,bizim anlattığımız hikayeyi iyice öğrenip sınıfta anlatmak,matematikten etkinlik dersi ve iki sayfa yazımız vardı.bu arada bugünde m ve s harfini öğrenmişler.ama öğrendiği hemen her harfi güzel yazarken m harfi onu çok zorladı.tam 2 saatte bir sayfayı bitirebildi.bitkin bir halde kendini yatağa zor attı.

ödevi okurken bile yoruldum .yavrucak kimbilir nasıl yaptı.neden bu kadar çok ödev veriyorlarki. bizim öğretmenimizin verdiği ödev 2 sayfayı geçmiyor ve biz t harfine daha yeni geçtik.öğretmenimiz bugün fazla ödev vermek istemediğini çünkü çocuğun yaparken zorlanıp hevesinin kırılıcağını dolayısıylada özgüven eksikliğinin oluşacağını söyledi.gerçekten çok takdir ettim öncelikle çocukların gelişimi önemli okumayı yazmayı nasılsa öğrenir önemli olan kendine güveni olan sağlıklı nesiller yetiştirmek.

ödev konusunda kimse bizim öğretmene yetişemez:) 7-8 sayfa yazma veriyordu,şimdide okuma biliyor diye matematiğe yüklendi.2-3-4-5-10 arlı ileri sayma ve 2 şerli geriye sayma öğreniyoruz.ama hiç memnun değilim çocuk bıktı.

yakında veliler toplantısı olur şikayetinizi öğretmeninize söyleyin.hem daha cok erken değilmi matematikde ritmik saymalar için

yakında veliler toplantısı olur şikayetinizi öğretmeninize söyleyin.hem daha cok erken değilmi matematikde ritmik saymalar için

aynı okuldayız hemen hemen hergün görüyorum.zaten soruda bu.tanışmıyor olsaydık çoktan sınıfını değişirdik ama kızımda çok alıştı istemiyor değişmek.bakalım ne yapacağız?

Dün oğlum ödevlerinden aferin almış bizi çok mutlu etti inşallah böyle devam eder bizimde dün çok ödevimiz vardı bugüne 1 sayfa bıraktık sabah gitmeden yapacak Ayrıca kızlar bizim cuma günü sınavımız olacakmış öğretmenimiz boş bir tane sınav defteri istemiş acaba nasıl olacak buzamana kadar öğrendıkleri harf ve kelimelerden yazılı olacaklar yazmış çok heyecanlıyım oğlumdan fazla bakalım neler yapacak ama nasıl çalıştırcam bilmiyorum

ödev konusunda kimse bizim öğretmene yetişemez:) 7-8 sayfa yazma veriyordu,şimdide okuma biliyor diye matematiğe yüklendi.2-3-4-5-10 arlı ileri sayma ve 2 şerli geriye sayma öğreniyoruz.ama hiç memnun değilim çocuk bıktı.

allahım 7-8 sayfa yazma mı olurkafamçokkarıştı

bizim öğretmende veriyo 7-8 sayfa ama haftada bir yani, diğer günler ödev çok az oluyor

bu arada benimkide okuma biliyor ama öğretmen hiç nasılsa bu okumayı biliyo diye farklı bi muamele yapmıyor allahtan

bence senin çocuğuna farklı program uyguladığını düşünüyorsan hocayla konuşup bundan emin olmalı ve sonra diğer çocuklarla beraber gitsin demeye getirmelisin

öğretmen arkadaşınsa belkide senin beklentinin bu yönde olduğunu sanıp ondan böyle yapıyodur.

Dün oğlum ödevlerinden aferin almış bizi çok mutlu etti inşallah böyle devam eder bizimde dün çok ödevimiz vardı bugüne 1 sayfa bıraktık sabah gitmeden yapacak Ayrıca kızlar bizim cuma günü sınavımız olacakmış öğretmenimiz boş bir tane sınav defteri istemiş acaba nasıl olacak buzamana kadar öğrendıkleri harf ve kelimelerden yazılı olacaklar yazmış çok heyecanlıyım oğlumdan fazla bakalım neler yapacak ama nasıl çalıştırcam bilmiyorum

sınavlar başlıyo ha, artık en az 17 sene sınavkaydirigubbakcemile3

hadi hayırlısıkaydirigubbakcemile5

ödevi okurken bile yoruldum .yavrucak kimbilir nasıl yaptı.neden bu kadar çok ödev veriyorlarki. bizim öğretmenimizin verdiği ödev 2 sayfayı geçmiyor ve biz t harfine daha yeni geçtik.öğretmenimiz bugün fazla ödev vermek istemediğini çünkü çocuğun yaparken zorlanıp hevesinin kırılıcağını dolayısıylada özgüven eksikliğinin oluşacağını söyledi.gerçekten çok takdir ettim öncelikle çocukların gelişimi önemli okumayı yazmayı nasılsa öğrenir önemli olan kendine güveni olan sağlıklı nesiller yetiştirmek.

canım siz okurken yoruluyorsunuz birde benim oğlanın halini düşün.dünde matemetikten 2'şerli ve 5'eşli ritmik 100'e kadar sayma yazdık,okuduk.1+1 den 15+15'e kadar geldik.türkçeden zaten hergün mutlaka enaz 2 sayfa ödevimiz olur.ama neyseki oğlum çok yorulmasına rağmen sıkılmıyor.ilk zamanlar çok zorlanıyordu yapmayı istemiyordu,şimdi yazısı hızlandıkça ödevlerini bitirmeden kalkmıyor.öğretmenimiz çok hızlı ilerledi önce kızıyordum ama şimdi memnunum oğlum harflerin çoğunu öğrenip kitap okumaya başlayınca çok mutlu oldu artık kendi kendine yavaş yavaş okuyabiliyor buda onu çok heveslendirdi.inşallah hevesi geçip sonradan sıkılmaz.

kızımın ilk dişi 13 aylık çıktı alttan.3 ay önce ilk çıkan ve yanındaki düştü ve yenisi çıktı.diş hediyesini aldı üstler sağlam.
Kızım okulu çok seviyor ancak özgüveni o kadar yüksekki ne rekabet nede hırs var.kreşte sınıfın lideriydi çok atikti şimdi hiiiç zorlamıyor ...ne yapmalıyım?

bizim karşı sınıfta başladı ama biz henüz başlamadık yazılıya.boş sayfaya öğretmen söylüyor onlarda bakmadan yazıyor.bu şekilde yapmış yazılıyı.

Aşkvesen valla ben okurken yoruldum size allah kolaylık versin.Bizim öğretmenimiz geçen haftaki toplantıda bu sene okumayı yazmayı öğrenmeyeni geçirmeyi düşünmediğini söyledi.Ayrıca 5-6 çocuğu ege üniversitesi psikoloji servisine yönlerdirdi çok fazla yaramaz çocuk ve ilgisiz aile var.

canım ritmik saymada neyin nesi:1shok:
benim diğer kızım 2. sınıfta 2şer 3er 4 er saymayı daha yeni öğreniyorlar ve kızım zorlanıyor daha ileriyi saymayı tam yapamıyo size 2 şer geriye saymayı mı öğretiyorlarakannehir
allah yardımcınız olsun ne diyeyim
baz öğretmenler cidden aşmışlar:hulya:

X