İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

canım siz okurken yoruluyorsunuz birde benim oğlanın halini düşün.dünde matemetikten 2'şerli ve 5'eşli ritmik 100'e kadar sayma yazdık,okuduk.1+1 den 15+15'e kadar geldik.türkçeden zaten hergün mutlaka enaz 2 sayfa ödevimiz olur.ama neyseki oğlum çok yorulmasına rağmen sıkılmıyor.ilk zamanlar çok zorlanıyordu yapmayı istemiyordu,şimdi yazısı hızlandıkça ödevlerini bitirmeden kalkmıyor.öğretmenimiz çok hızlı ilerledi önce kızıyordum ama şimdi memnunum oğlum harflerin çoğunu öğrenip kitap okumaya başlayınca çok mutlu oldu artık kendi kendine yavaş yavaş okuyabiliyor buda onu çok heveslendirdi.inşallah hevesi geçip sonradan sıkılmaz.

canım yanlış anlama ama senin öğretmende çok yükleniyor öğrencilerine bence
belki senin oğlun zeki bir çocuktur dersi seviyordur bir şekilde bunların üstesinden geliyor ama her çocuk bu kadarını kaldıramaz:1no2:
ben sınıftaki diğer öğrencilerin durumunu merak ettim.bilmiyorumkismile

bu arada hanımlar dün kızıma öğretmeni kitabı okutmuş bazı kelimeleri ezberden yazdırmış
kızımın yanlışı olmamış.buse evde çok çalışmış demiş öğretmen ve teşvik amaçlı toka hediye etmiş kızıma
öğretmen hergün doğru okuyanlara böyle ufak hediyeler veriyor.bende kızımda mutlu olduk sevindik.çok çalıştırıyorum karşılığını almak insanı mutlu ediyora.s

ben de öğretmenim.evet farklı bir program uygulayacakmış.ama henüz göremedik.sınıfta oturup oturup geliyormuş.matemetiğe çok yükleniyor bu ara ama hep ödev şeklinde.kendisi hiç uğraşmıyor.ritmik saymaları öğrendi ama çok yüklenince çorba olabiliyor.çok kızıyorum bazen.defterine yazdığı örneklerde çoğu harf hatalı.rakamlar ise lise öğrencisine yazılmış gibi küçük ve yanlış.canım çok sıkılıyor buna.aynı okuldayız ama arkadaş değiliz biz yeni gittik okula.idare tavsiye etti,demek ki herşey dışarıdan göründüğü gibi değilmiş.

bu arada hanımlar dün kızıma öğretmeni kitabı okutmuş bazı kelimeleri ezberden yazdırmış
kızımın yanlışı olmamış.buse evde çok çalışmış demiş öğretmen ve teşvik amaçlı toka hediye etmiş kızıma
öğretmen hergün doğru okuyanlara böyle ufak hediyeler veriyor.bende kızımda mutlu olduk sevindik.çok çalıştırıyorum karşılığını almak insanı mutlu ediyora.s

tebrik ederim.umarım hep böyle devam eder.

ben de öğretmenim.evet farklı bir program uygulayacakmış.ama henüz göremedik.sınıfta oturup oturup geliyormuş.matemetiğe çok yükleniyor bu ara ama hep ödev şeklinde.kendisi hiç uğraşmıyor.ritmik saymaları öğrendi ama çok yüklenince çorba olabiliyor.çok kızıyorum bazen.defterine yazdığı örneklerde çoğu harf hatalı.rakamlar ise lise öğrencisine yazılmış gibi küçük ve yanlış.canım çok sıkılıyor buna.aynı okuldayız ama arkadaş değiliz biz yeni gittik okula.idare tavsiye etti,demek ki herşey dışarıdan göründüğü gibi değilmiş.

neden farklı bir program uygulıcakmış ki, deneme tahtasımı bu çocuk
okumayı bilmek başka yazmak başka
benim bildiğim yazmak parmak kaslarıyla alakalı bi durum
bence diğerlerinden ayrı tutma diye rica etmelisin
sonuçta bu sistemde okuma bilmenin pek önemi yok, çünkü her yeni sesi öğrendikçe diğerleriyle birleştirip okumayı yazmayı aynı anda öğreniyorlar
benim oğlumda biliyor okumayı ama diğer çocuklarla aynı gidiyor
biz çok sormuştuk farklı yerleer okumayı biliyor sorun olurmu diye herkes sorun olmaz yazmayı bilmemesi önemli dediler
hakkikaten bi önemi yok yeni sisteme göre okumasının
ayrıca okumayı biliyor diye neden mat a yükleniyor onuda hiç anlamadım
bence uyguladığı sistem hatalarla dolu

ya öğretmenlerin çocukları bu şekilde sevindirmesi ödüllendirmesi çok hoş, alt tarafı toka ama kimbilir ne kadar sevinmiştir, öğretmeninden geldi ya, öğretmenden güzel bi söz bile duysalar çok seviniyolar tebrik ederim canımkaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
Mihriban tebrikler ne güzel insanın çocuklarınının kendisini onurlandırması çabalarımızın sonucunu inşallah alırız.Çocukları teşvik çok önemli benim oğlumda öğretmeni gülen yüz verince o kadar çok mutlu oluyorki anlatamam.
Birde kızlar yapılan araştırmalara göre babalarıyla ödev yapan öğrencilerin daha başarılı olduğu ortaya çıkmış dün eşim yaptırdı oğluma ödevini gerçektende öyle çocuk o kadar güzel yazdıki ben bile şaşırdım.demekki isteyince oluyormuş bugün akşamda yarınki sınavımıza çalışacağız

neden farklı bir program uygulıcakmış ki, deneme tahtasımı bu çocuk
okumayı bilmek başka yazmak başka
benim bildiğim yazmak parmak kaslarıyla alakalı bi durum
bence diğerlerinden ayrı tutma diye rica etmelisin
sonuçta bu sistemde okuma bilmenin pek önemi yok, çünkü her yeni sesi öğrendikçe diğerleriyle birleştirip okumayı yazmayı aynı anda öğreniyorlar
benim oğlumda biliyor okumayı ama diğer çocuklarla aynı gidiyor
biz çok sormuştuk farklı yerleer okumayı biliyor sorun olurmu diye herkes sorun olmaz yazmayı bilmemesi önemli dediler
hakkikaten bi önemi yok yeni sisteme göre okumasının
ayrıca okumayı biliyor diye neden mat a yükleniyor onuda hiç anlamadım
bence uyguladığı sistem hatalarla dolu

kızım okumadan önce yazmayı öğrendi :) yani yazmayı biliyordu ama el yazısını bilmiyor.farklı derken sınıfta 3 kişiye farklı plan hazırlayacakmış.sınıf atlatmayı düşünmüştü pek istemedik sonra matematikte zorlanıyor diye vazgeçti ki zaten biz istemiyorduk.3 erli ve 4 erli ayıyor evde,okulda dün sadece 3 erli 1 kezsaydırıp olmadı yeniden çalış demiş yani boşa gidiyor gibi bişey.hep biz öğreteceksek okula gitmenin anlamı ne?anne ben öğrenci değil miyim diye soruyor çocuk.o sadece deftere ödev diye yazıyor biz evde yapıyoruz,örnek yok,öğretmek yok...

kızım okumadan önce yazmayı öğrendi :) yani yazmayı biliyordu ama el yazısını bilmiyor.farklı derken sınıfta 3 kişiye farklı plan hazırlayacakmış.sınıf atlatmayı düşünmüştü pek istemedik sonra matematikte zorlanıyor diye vazgeçti ki zaten biz istemiyorduk.3 erli ve 4 erli ayıyor evde,okulda dün sadece 3 erli 1 kezsaydırıp olmadı yeniden çalış demiş yani boşa gidiyor gibi bişey.hep biz öğreteceksek okula gitmenin anlamı ne?anne ben öğrenci değil miyim diye soruyor çocuk.o sadece deftere ödev diye yazıyor biz evde yapıyoruz,örnek yok,öğretmek yok...

tabii canım el yazsınından bahsettim, okuyan çocuk zaten düz yazar
belkide el yazısını öğrendikten sonra sınıf atlatmayı tekrar düşünmelisiniz, böyle hem aynı okulda olmanın baskısı kalkar başka 1. sınıfa değil üst sınıfa gideceği için, hem kızın sıkılmaz
sonuçta 3 erli 4 erli saymak zaten 2. sınıfın konusu diyebiliyorum
2. sınıfı zaten görcekse 1. sınıfta, belkide gerçekten 2. sınıfa gitmeli :) bir fikir...

tabii canım el yazsınından bahsettim, okuyan çocuk zaten düz yazar
belkide el yazısını öğrendikten sonra sınıf atlatmayı tekrar düşünmelisiniz, böyle hem aynı okulda olmanın baskısı kalkar başka 1. sınıfa değil üst sınıfa gideceği için, hem kızın sıkılmaz
sonuçta 3 erli 4 erli saymak zaten 2. sınıfın konusu diyebiliyorum
2. sınıfı zaten görcekse 1. sınıfta, belkide gerçekten 2. sınıfa gitmeli :) bir fikir...

ben hiç istememe rağmen sırf öğretmen değiştirmek için sıcak bakıyordum ama süresi doldu atlatmanın.zaten çok güzel olmasda el yazısını da yazıyor artık.en azından öğretmeninin yazdığı örnekten daha güzel.:roflol:

akşamı heyecanla bekler oldum acaba ne ödev verdi diye.6 şarlı sayma verirse hiç şaşırmam:)ama bazen şaşırtıyor beni hiç ödev vermiyor.

ben hiç istememe rağmen sırf öğretmen değiştirmek için sıcak bakıyordum ama süresi doldu atlatmanın.zaten çok güzel olmasda el yazısını da yazıyor artık.en azından öğretmeninin yazdığı örnekten daha güzel.:roflol:

:KK1::KK1:

yanlız bunun süresinin olduğunu hiç bilmiyodum, yapcak bişey yok o zaman

akşamı heyecanla bekler oldum acaba ne ödev verdi diye.6 şarlı sayma verirse hiç şaşırmam:)ama bazen şaşırtıyor beni hiç ödev vermiyor.

ay acaba nasılsa annesi öğretmen öğretsin mi diyo
bilmiyorumkismile

öğretmen size öğrettiriyo sonrada kendisi yapıp yapamadığına bakıyo öylemibilmiyorumkismile

ilginç valla, bu bi kaç çocuk biz neden farklı muamele görüyoruz deyip isyan bayragını çekmesin
:KK1:

Son düzenleme:
hayır seneye nolcak peki, seneyede 3. sınıf konularınımı öğrettircekakannehir

Tebrikler canım.. Bizim öğretmende kitap,kalem,silgi,dergi,şeker gibi teşvik edici ödüller veriyor.Gerçekten çok mutlu oluyor benim kızımda,daha çok hevesleniyor ders çalışmaya.Tabi bu arda bende senin gibi çok mutlu oluyorum kızımla beraber..kaydirigubbakcemile5

Çok değişik bir yöntemi varmış öğretmeninizin.:sm_confused:Benim kızımda sınıftan bayağı önde giden bir çocuk,kitaplarını gayet güzel okuyor,okumaya geçtik yani.Matematiktede mat kitabının son konularına bakıp,oradaki toplama çıkarmaları çok rahat yapabiliyor.Öğretmenide farkında ama,böyle farklı bir uygulama falan yapmıyor,sınıfla beraber gidiyor kızım,ne oluyor en fazla biz zorlanmıyoruz ödev yaptırırken bu kadar..
Birde ödev verip evde öğrenmesini istemesi tuhaf,kendi neden öğretmiyor.:uhm:Sizde öğretmenmişsiniz,daha iyi anlarsınız öğretmenin ne yapmak istediğini.Umarım çocuğunuz için en iyisi olur..

canım yanlış anlama ama senin öğretmende çok yükleniyor öğrencilerine bence
belki senin oğlun zeki bir çocuktur dersi seviyordur bir şekilde bunların üstesinden geliyor ama her çocuk bu kadarını kaldıramaz:1no2:
ben sınıftaki diğer öğrencilerin durumunu merak ettim.bilmiyorumkismile

bende bazen senin gibi düşünmüyor değilim canım.öğretmenimiz kasım sonu bütün çocuklar okuma yazma öğrenmiş olacaklar dedi sanki kendini buna şartlamış gibi.hergün mutlaka yeni bir harf öğrenmiş olarak geliyorlar.oğlum hem yeni kelimeler öğrendikçe seviniyor,hemde çok yoruluyor.sınıfta çocuklar genel olarak iyiler,mesela bir iki öğrenci varki gerçekten üstün yetenekli sayılacak kadar iyi ama bunun yanında daha öğretmenimizin öğrettiklerinden çok geride olanlarda var.yani hemen her sınıfta olan öğrenciler gibi çalışkanıda var zor öğrenenide.birde şu varki bizim okul iki şubeli ve iki öğretmende aynı ilerliyor .yalnızca bizim öğretmen olsa gariplik var diyecem ama diğer öğretmende aynı . vardır bir bildikleri herhalde diye düşünüyorum.

çok tebrik ederim canım kızını.bir anne için en gurur verici şeylerden biridir evladının başarılı olması.öğretmenleride ne güzel teşvik etmiş çocukları hediye vererek.

ya öğretmenlerin çocukları bu şekilde sevindirmesi ödüllendirmesi çok hoş, alt tarafı toka ama kimbilir ne kadar sevinmiştir, öğretmeninden geldi ya, öğretmenden güzel bi söz bile duysalar çok seviniyolar tebrik ederim canımkaydirigubbakcemile5

Mihriban tebrikler ne güzel insanın çocuklarınının kendisini onurlandırması çabalarımızın sonucunu inşallah alırız.Çocukları teşvik çok önemli benim oğlumda öğretmeni gülen yüz verince o kadar çok mutlu oluyorki anlatamam.
Birde kızlar yapılan araştırmalara göre babalarıyla ödev yapan öğrencilerin daha başarılı olduğu ortaya çıkmış dün eşim yaptırdı oğluma ödevini gerçektende öyle çocuk o kadar güzel yazdıki ben bile şaşırdım.demekki isteyince oluyormuş bugün akşamda yarınki sınavımıza çalışacağız

çok tebrik ederim canım kızını.bir anne için en gurur verici şeylerden biridir evladının başarılı olması.öğretmenleride ne güzel teşvik etmiş çocukları hediye vererek.
sağolun hanımlara.s.a.s.
öğretmenimiz ilgili şefkatli biri gördüğüm kadarıyla
hediyeler veriyor sürekli çocuklara aferin diyor hatta öpüyor çocukları
kızım çat pat anlatıyor anne beni öptü diyor.benim de hoşuma gidiyor bu tavırlarıa.s

bende bazen senin gibi düşünmüyor değilim canım.öğretmenimiz kasım sonu bütün çocuklar okuma yazma öğrenmiş olacaklar dedi sanki kendini buna şartlamış gibi.hergün mutlaka yeni bir harf öğrenmiş olarak geliyorlar.oğlum hem yeni kelimeler öğrendikçe seviniyor,hemde çok yoruluyor.sınıfta çocuklar genel olarak iyiler,mesela bir iki öğrenci varki gerçekten üstün yetenekli sayılacak kadar iyi ama bunun yanında daha öğretmenimizin öğrettiklerinden çok geride olanlarda var.yani hemen her sınıfta olan öğrenciler gibi çalışkanıda var zor öğrenenide.birde şu varki bizim okul iki şubeli ve iki öğretmende aynı ilerliyor .yalnızca bizim öğretmen olsa gariplik var diyecem ama diğer öğretmende aynı . vardır bir bildikleri herhalde diye düşünüyorum.

sonucu bende çok merak ediyorumkaydirigubbakcemile3
kasım ayının sonunda sınıftaki bütün öğrencilerin genel durumu nasıl olacak acaba:uhm:
yani bir sınıfta her türlüsü olur bütün öğrenciler süper zeka değil ki canımbenneyaptımki

Bugün oğlumun yazılısı vardün akşam biraz çalışalım dedik ama malesef bir felaketti çocuk sanki kafasındakileri silmiş gibi la yaz diyorum neydi diyor ? le diyorum başa a mı gelcek diyor resmen çocuğun kafası karışmış LA yazıyor ikinci satırda la yaz diyorum tekrar unutuyor dün akşam resmen delirdim.

X