İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizimkide yanındaki kızla çok konuşuyormuş yeri değişmiş yeni kümeye alışamamış cıumartesi veli toplantısı var gidince konuşucam.:sinifsinif:birde öğretmenine hala ısınamadım

Bugün aynı olayı yaşadım.Arkadaşın kızı dün gitmedi okula sordum hastayım dedi ama çocuk sokakta oynuyordu.Bugünde nasıl ağlıyor okulda girmeyeceğim sınıfa diye annnesini çok özlüyormuş.2gündür gitmek istemiyomuş.Öğretmenide annesinin resmini istemiş onu almaya gittiler.Bunu gören diğer arkadaşıda başlamış ağlamaya.Annesi sormuş birisi bişey mi dedi falan diye abi beni dövdü demiş .kızım göster kim deyince tenefüste bütün çocukları göstermişsırnaşık şey.Çocuklar daha tam adapte olamadılar okula sanırım.Allah sanada kolaylık versin ılgın.Bence o seni ve kardeşini merak ediyo.Bizim kızda soruyo anne ben yokken napıyosun biyere gidiyomusun falan diye.Bende evde çok işlerim oluyo sen gelene kadar işlerimi yapıyorum diyorumsempatiksalakcinni

İLGİNCİM konu ile alakalı değil ama kücük bıdığın galiba 1 yaşına girdi nice mutlu yıllar canım .............yerimsenibenyerimseniben

tatlım kızım 19 mayıs 2009 doğumlu :)) yaşını geçti ama çok teşekkür ederim senin meleğin kaç aylık :))

evet canım bizimkide aynı evden çıkmaya yakın başlıyor ağlamaya karnım ağrıyor okula gitmeyeceğim demeye kızım arkadaşların öğretmenin seni merak eder desemde anlamıyor neyse bugün 10 da gitmiş öğlen yemeğe getirmiş dedesi sonrada götürmüş tekrar yarın inşallah böyle olmaz canım ya senağlama

eğer öğretmen ile sorun yoksa üst sınıflardan darp yoksa sadece adapte olamadı diye gitmiyorsa kesinlikle izin vermeyin evde kalmasına kullanılır.Onun yaşındaki çocukların hepsinin gittiğini büyüdüğünü vurgulayın.Sorunlarla başa çıkmasını öğrensinler.geçen sene serviste yaşıtı oğlan tekmeliyor itekliyordu servisi istemem diye tutturdu konuştum uyarıldı çocuk nafile herkese yapmış.kızımda ufak tefek değil ince narn uzun sayılır sesini yükselterek uyar dedim.
Bir iki kızım kenara çekmiş oğlanı birdaha dokunursan gebertirim demiş kulağına ertesi gün oğlan sataşınca itmiş hırpalamış oğlanı kaydirigubbakcemile3 o oldu bitti.
Paylaşmasaydı bilemezdim ama kendi halletti kendine güveni geldi endişelerinizi belli etmeden konuşun bence

hımmm alttaki avatarın 1 yaşını göstermişdi de o yüzden şey ettim

benim bıdık 11 aylık 27 ekimde 1 yaşına girecek inşallah :teytey::teytey:

canım korku var kızımda ama çözemedik hala iki gündür oluşan bir korku yoksa özgüveni yüksek kalabalık ortasında bile çekinmeden konuşur ifade eder benim kızım kendini
anaokulundada hiç problem çıkarmamıştı öğretmen en uzun şiirleri kızıma ezberletirdi oda ezberlerdi şimdi derslerini falan zorda olsa bitiriyor
kardeşini mi kıskanıyor acaba

Bencede gördüğü vurma olayından etkilenmiş olabilir.Bu olayı gördüğünü ve size anlattığını paylaştınız mı öğretmeniyle..

Son düzenleme:
canım paylaşamadık öğretmeniyle izin alamadım bugün yarın sabahtan gideceğim görüşeceğim öğretmeniyle

sağolun arkadaşlar inşallah atlatırız bu dönemi Allah hayırlı evlatlar versin hepimize inşallah okullarını severek başarılı bir şekilde bitirirler:))
mesaim bitti kızlarımı alayım herkese iyi akşamlar

kaydirigubbakcemile3
ne haber kızlar, nasıl çocuklarınız....

günaydın chees ........

dün L öğrenmişler ama söylemesi çok komik akşam koşa koşa geldi yanıma anne ben bunu öğrendim dedi bende neki o nasıl soyleniyor dedim dişlerini sıkı sıkı kapttı dilinide dişlerinine dayadı llllll diye ses cıkardı .bu ses boyle cıkıyor dedi

akşam ödevimiz vardı eve gidince yaptık. derğiden vermiş resim boyama ve cizgi üzerinden gitme idi

günaydın herkese hafta sonu geldi hayırlısıyla bizde pazar günü taşınıyoruz artık bitirdik evimizi.Dün oğluma öğretmeni aferin bugün biraz uslu durdun demiş.Dün e harfini öğrenmişler pek güzel yapamıyor ama alıştırma yapacağız artık bizimde inceleme dönemimiz bitiyor bu hafta bende izin alıp biraz evimle ve çocuğumla ilgileneceğim artık sabır gösterememeye başladım çoğu şeye ..

günaydın canım..
evet le demek yok
kaydirigubbakcemile3 bizimkide iki sıra 1 el yazdı ödev olarakkaydirigubbakcemile5

günaydın

biraz mı, çok deseymiş ya motive olurdu çocuk, övgüsüde kıtmış hee
sempatiksalakcinni

kendi eviniz galiba canım, hayırlı uğurlu olsun, güle güle oturun
umarım kısa sürer taşınma telaşı
nacizane tavsiyem önce oğlanın odasını yerleştirin ki, okul-ödev işleri aksamasın, olduğu gibi devam etsin, dikkatleri kolay dağılıyor, en ufak bişeyde,
tv de bi uzmandan dinlemiştim, ödev yaptığı yer belli olmalı, hep orda yapmalı ve hiç değişmemeli diye
kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
Saol canım iyi dileklerin için 2 aydan beri ilgilenemiyoruz çocukla belkide tepkisini böyle ortaya koyuyor yaramazlık yaparak.

selam kızlar nasılsınız
kızım okula gitti ve yine sınıfa girmek istememiş babasıyla rehber öğretmen görüşmüş kızımın üstün zekalı olduğunu daha iyi bir okulda değerlendirilebileceğini söylemiş düşünceleri yaşından çok daha üstün demiş rehber öğretmen sınıfa girip gözlem yapmış ve kızım gayet uyumlu öğretmenin dediklerini hemen yapıyormuş ama sıkıntılı duruyormuş sınıfta
bizde psikoloğun yönlendirmesiyle birlikte ya sınıfını değiştireceğiz bayan öğretmene vereceğiz yada okulunu hakkımızda hayırlısı olsun

Son düzenleme:

vallahi aklıma gelmişti, çünkü zekası diğerlerinden fazlaysa uyum sağlayamaz, arkadaş edinemez, aslında duygusal zekasıda uygunsa belkide 2. sınıfa gitmelikaydirigubbakcemile5

neden bayan öğretmen önerildi canım çok merak ettim
bilmiyorumkismile

canım anaokulundaki öğretmeni bayandı daha yakınlardı birbirlerine aslında bayan yada erkek farketmez eğitimde ama bu uyum sağlama açısından belki olumlu olur diye bayan öğretmen önerildi
oda olmazsa okulunu değiştireceğiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…