İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

İnşallah benim kızımda sizin evlatlarınızda çok şanslı olurlar hayat boyu..Eğitim başlayınca anneliğin en zor kısmıda başlıyormuş,bunu anladım..
Dediğin gibi, kitaplarla evde başlayabiliriz ingilizceye..

çok hoş ya, sana ve çocuklarına başarılar canımkaydirigubbakcemile5

Teşekkürler öğretmen Hanım.:1rolleyes:a.s.

ya keşke bu konuda bize yardımcı olabilcek bi kk üyesi ingilizce öğretmeni olsa
nerden nasıl başlamak gerek ki
bilmiyorumkismile

Daphnis sınıfın çok güzel maşallah projeksiyon gerçektende her sınıfa gerekli geçen sene oğlumun sınıfında vardı çok faydalanılıyordu hele 1.sınıfta kalabalık sınıflar için biçilmiş kaftan bana göre

bizim öğetmenizmi bu hafta içinde projsiyonu halledeceğini soyledi . hatta öğretmen evimdeki interneti iptal edip wın alacam cocuklar online herşeyi öğrenecek dedi
süper dedik

Teşekkür ederim.Projeksiyon açınca sınıfın havası değişiyor.Örneğin bugün 2. ders beslenme yaparken çizgi filmi büyük bir sessizlik içinde izlediler.Diğer ders ses şarkısını dinlerken eşlik ettiler,oynadılar,sınıfta çok güzel bir hareketlilik ve neşe oldu.Çizgi çalışmalarında müzik dinlettim isteyenler yoruldukıça kalkıp ritm tuttu,değişik hareketler yaptı.Sıkılma hiç yok.""Eve gidiyoruz toplanalım "dediğimde "aaaa" diye bağırıyorlar,gitmek istemiyorlar.
Çizgi filmleri sormuş bir arkadaş,normal vcd ve dvd filmler.Çocuklar getirdi sırayla izliyoruz.Kısa süreli olması gerek.Film biçiminde oldu mu ders süresi yetmiyor.

süper ya . yarın bunların hepsini öğretmenimze söyleyecem
özzür diliyerek faaliyetlerini almak istiyorum. sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

bizimkinin ödevi yok yine bu gün

sıra arkadaşıyla anlaşamıyolar, öğretmen en sonunda bunları farklı arka sıralara oturtmuş
sempatiksalakcinni

bizimkinin ödevi yok yine bu gün

sıra arkadaşıyla anlaşamıyolar, öğretmen en sonunda bunları farklı arka sıralara oturtmuş
sempatiksalakcinni
Bizim öğretmen geçen hafta içi ve hafta sonu ödev verdi ama çok fazla değildi,azda değildi bence tam kararındaydı.Bu hafta hiç ödev vermedi ama,sadece okuma setimizde ödev kitabımız var,siz ondan yaptırın cumaya kadar bitirirseniz iyi olur dedi..Öğretmen iyi olmasına iyi ama,bakalım okul değiştirirsek nasıl bir öğretmenle karşılaşacağız,hayırlısı..
Dün toplantıda bir kız bir erkek oturtmayı düşünüyorum dedi,kızlar çok çene yapıyorlarmış yan yana oturunca,derse konsantre olamıyorlarmış.

Son düzenleme:

ya ben öğretmenin ödev vermemesinden çok memnunum sadece haftasonları ödev veriyo 1 sayfa
ama nedense diğer veliler biraz rahatsız bu durumdan, hatta bi veli kendi yaptırmış kızına evde, öğretmen ufak çaplı bi fırça attı, yaptırma yanlış öğretiyosunuz diyesempatiksalakcinni
çocuklar 6 saat çiziyo yaw, evde de çizmeseler nolur sanki
sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

canım öğretmen çok önemli biliyosun, bence siz bi ön araştırma yapın, öğretmen konusunda

Bende sayfalarca ödev verilmesine karşıyım canım,hiç gerek yok.Dediğin gibi okulda yaz yaz,eve gel yine yaz,bıkar çocuk.Okuldan önce ödev yoktu,varsa yoksa pc,tv oyun.Sorumluluk almaları lazım tabi ama,birden yüklenmek ters tepki yapabilir,yavaş yavaş alışmaları daha iyi..

ben harflerle ilgili öğrettiğiiz interaktif eğitimleri sormuştum .çizgi filmleri sormadıaklinialirimsmile

ben harflerle ilgili öğrettiğiiz interaktif eğitimleri sormuştum .çizgi filmleri sormadıaklinialirimsmile

Pardon ben yanlış anlamışım.ses cd lerini yayınevleri getiriyor bize.internette satılanlar var.
Ses sunumlarını internetten indirenilirsiniz.

Pardon ben yanlış anlamışım.ses cd lerini yayınevleri getiriyor bize.internette satılanlar var.
Ses sunumlarını internetten indirenilirsiniz.

hocam 1. sınıf için 2 dönem matematikte nereye kadar gidiyosunuz, sadece toplama çıkarma dimi, iki basamaklı sayılar dahil mi?bilmiyorumkismile
ay bende ne çok soruyorum dimi kusura bakamaolumunekankayizsmile

Son düzenleme:
hocam 1. sınıf için 2 dönem matematikte nereye kadar gidiyosunuz, sadece toplama çıkarma dimi, iki basamaklı sayılar dahil mi?bilmiyorumkismile
ay bende ne çok soruyorum dimi kusura bakamaolumunekankayizsmile

iki basamaklı doğal sayıar toplama çıkarma işlemi,kesirler bütün yarım,problem,uzunluk ölçüler konular ıvar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…