İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ama devlet okullarında nereye gitseniz bence pek fark etmez, belkide iyi bi özel okul düşünmelisiniz

işin uzmanı bi kaç merciye danışın bence, hayırlısı olsun sizin için
kaydirigubbakcemile5

ama devlet okullarında nereye gitseniz bence pek fark etmez, belkide iyi bi özel okul düşünmelisiniz

işin uzmanı bi kaç merciye danışın bence, hayırlısı olsun sizin için
kaydirigubbakcemile5

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

herkese merhaba benimde kızım bu sene 1. sınıfa başladı.geçen senede ana sınıfına gitmişti.şimdi okulumuzda etüt başlıycakmış.ben gönderip göndermeme konusunda çok kararsızım bunun sebebi kızımı ana sınıfındayken 12 de alıyordum şimdi 2 de alıyorum kızım bundan şikayetçi neden uzun kalıyorum diyor.birde anasınıfına gittiği için zaten harflari yapmakta ve ödev yapmakta çok zorlanmıyoruz.ben 2.sınıfta göndermeyi düşünüyorum ama bu senede göndersemmi yoksa bu dönem alışsa 2 .dönem göndersemmi bilemiyorum lütfan bana bir fikir verin gerçekten çok kararsız kaldım herkes gibi bende kızım için en iyisini istiyorum:)

hoşgeldin canımkaydirigubbakcemile5

neden edüte gönderesin ki şimdiden gerek yok bence 1. sınıf çocuğuna, ama çalışıyorsan bilemiycem tabii

bence kızın 2004 ü ise ve yaşıtlarından üstün bi zekaya sahip değilse gönderme 2. sınıfa
bence üst sınıfa gitmek için hem duygusal hem akademik zekanın üstün olması lazım

benim oğlan yetişkin gibi okuyabiliyor, 3 basamaklı sayıları toplayıp çıkarabiliyor, bizde üst sınıfa yollasakmı diye düşündük ama
yaşıtlarıyla olmasının daha iyi olacağına karar verdik

buna rağmen beni şaşırtan olay okul ilk açıldığı günlerde öğretmenin masasında bi liste gözüme ilişti, çocukların adları ve doğum tarihleri yazıyodu, inceledim, çocukların yarısı 2003 lü, yarısı 2004 lü
yani geçen sene gitmesi gereken çocuklar yollanmamış bu sene başlatılmış
şimdi 2. sınıftan başlatsaydım sınıfında 2002 liler bile olcaktı ki, küçük çocuklar için bu büyük bi fark demek

gerçi kız çocuklar için durum farklı olabilir onlar daha kolay olgunlaşıyolar daha sakinler erkeklere göre, benim uzmanlık alandım oğlan çocukları
sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni kaydirigubbakcemile3

bence hacettepede zeka testi yaptırın yada pedogog incelesin.uyumsuzlukla üstün zeka arasında bağ var ancak tespiti güç.Üstün yetenekte başka mesela eşim 5 yaşında üstün zeka çıkmış devlet okulunda gayet uyumlu okumuş dersaneye gitmeden hacettepe tıp kazanmış.
Bende 1. Sınıftayken 2 ye atlatıldım 1 hafta devam ettim istemedim öğretmenime tapıyordum erkekti.
Mesela yazılıları bile okuyordum.

cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.sanırım yanlış anlaşıldım ben 2. sınıfa göndermeyi düşünmüyorum.sadece hafta içi birde okulda kursa göndersem mi diye kararsızım.eğer gönderirsem saat 14:00 te değilde 16:00 da alıcam.aslında 21 aylık oğlum da var o varken ödev yaptırmam çok zor oluyor.ama kızımı bu sefer çok sıkmak istemiyorum bu dönem okula alışsın 2. dönem göndereyim diye aklımdan geçiyor.bugün ki ödevimiz el ve ele 1'er sayfa deftere yazıcaz.

ay ne güzel birbirimizi yanlış anlamışız:roflol::roflol::roflol:

sen bilirsin canım tabii ama bence edüt için erken gibime geliyo, ödev yaparken sen sürekli başındamısın, ben sadece masaya oturdup gidiyorum

H.g tuana.ana sınıfında problemsiz severek gidip gelen bazı çocuklar 1. sınıfta zorlanmaya başladılar.Gitmek istemeyenler annelerini özleyenler.Bence 1.sınıfta etütü için çok erken.Daha ne etütler ne dershaneler görecek bu çocuklar.İlk seneden de sıkma bence.yerimseniben

Ki kızın saat 2 de alamana sıkılyormuş geç diye.Ama yinede en iyi kararı siz vereceksiniz tabii.

Selam arkadaşlar.tuannaa hoşgeldin, etüd için 1.sınıf erken değil mi?..
Bizim okul meselesi tam tersine döndü bu arada,kızıma sorduk,ben okulu çok seviyorum,öğretmenimi arkadaşlarımı çok seviyorum diyor.Bu kafamızı karıştırdı tabi.Birde projeksiyona hayır diyen velilere haftasonu ne olmuşsa,projeksiyon fiyatını falan artaştıranlar olmuş,liste yapıp öğretmene soruyorlardı,şok oldum görünce.ohaoldumsmileÖğretmende haftaya yine toplanalım,inşallah alacağız gibi bu sefer diyor..Biz öğretmenle konuşurken yanında diğer sınıfın öğretmeni vardı,projeksiyon alınmalımı alınmamalımı diye tartışmak bile gereksiz,bilgisayar çağındayız,öğrenciler herşeyden önce gelir deyince hayırcılar,referandum gibi oldu yalnızkaydirigubbakcemile3,bayağı bir bozuldular tabi..Bakalım haftaya ne olacak.Eşim istersen yine nakile uğraşayım diyor ama,kızım çok mutlu,kuzucuklarım diye seven bir öğretmen çünkü,çok sabırlı ve tecrübeli.Kızım maaşallah çok iyi gidiyor,öğretmende kızların içinde birinci,çok iyi dedi.Ödevlerini iyi ve güzel yaptığı için öğretmeni boyama kitabı hediye etmiş,şeker vermiş.aferim benim kızıma demiş.Defterinede 1.yazmış,süper yazmış yıldız ve aferin dışında..Yani kızım çok iyi şu anda alışma yönüyle öğretmene ve sınıfa..Bu sene burdayız galiba,Allah'ım inş.doğru bir karar vermişizdir..

hayırlısı olsun canım ya, tabii çocuğun mutluluğuda çok önemli, bence öğretmnin bu şekilde teşvik etmesi çok hoşkaydirigubbakcemile5
umarım diğer velilerde yola gelir, sanki her sene projeksyon parasımı vercekler bir defa verilcek 5 sene kullanılcak
kaydirigubbakcemile5

teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için haklısınız 2. sınıfta göndermem daha iyi olur çocuğu baştan sıkmıyım zaten ödev yaparken zorluk çıkartmıyor kendi kendine yazabiliyor ben acaba daha mı iyi olur diye öyle düşünmüştüm.

Sağol canım,projeksiyonda olursa benimde içime tam sinecek.Bugün istiklal marşı için sıradayken diğer 1.sınıf öğretmenlerinden birinin,bir çocuğu çok kötü azarladığına şahit oldum ve üzüldüm çocuk için.Kızım içinde sevindim açıkcası,taş olsa çatlar diyeceğimiz durumlarda bile öğretmen ben şimdi kızacak diye beklerken sabır ve sevgi gösterebiliyor,bu çok önemli..Geçen seneki öğrencileri bile hala gelip sarılıp öpüyorlar öğretmenlerini.Nerdeyse okulun en sevilen öğretmeni diyebilirim yani.
Senin bıcırıkla nasıl gidiyor,umarım güzeldir herşey..

slm kızlar.
benimde oğlum bu sene 1. sınıfa başladı. okulunu seviyor. öğretmeninede yeni alışıyor ama şu varki benim oğlum geçensene anaokuluna gitmedi gitmek istemedi. veriler dersleri yapak istemiyor. 2 sayfayı 5 satte anca bitiriyoruz. hem ben ağlıyorum hem o. dünde çok sinirlendim ve üzerine çok gittim. üzerine gittikçede hiç yapmak istemedi.
hiç dövmüyen eşim bile 1 kez vurduohaoldumsmile bende bu duruma çok üzüldüm ve gece boyunca üzüntümden uyuyamadım....:gitme: dünden beri neti araştırıyorum. ne yapacağımı şaşırdım. ne olur bana yardımcı olunuz...:gitme: onu koklamaya kıyamazken bağırıp çağırmak içimi çok acıttıııııı...

Son düzenleme:

çok iyiyiz canım saolkaydirigubbakcemile5
bende ilkin öğretmenden tereddüt etmiştim ama şimdi çok memnunum, çok sabırlı bi insan, 1. sınıflar için bu çok önemli dediğin gibikaydirigubbakcemile5

önce hoşgeldin canımkaydirigubbakcemile5

ya eşinin hareketi çok talihsiz olmuş canım ya, eğer okul için bu kadar üstüne giderseniz siz üstüne gittikçe o soğuyacaktır
keşke ite kaka anaokuluna yollasaymışsınız ama tabii olan olmuş
bence ne yapabiliriz diye bi öğretmenine danışın ya da okulun rehberlik öğretmenine...
daha çok yeni, zamanla alışacaktır ama vurmaktı bağırmaktı bunlar işi daha iyiye götürmez ki canım
belki çok sevdiği bişeyden bi süre mahrumiyet cezası verebilirsiniz ödev yapmadığında
ya da çok seveceği bi ödül koyabilirsiz, ödevini yapınca şunu alcaz, ya da ödevini yaparsan haftasonu seni şuraya götürcez ama yapmazsan evde oturursun diye
tabii verdiğiniz ödül ve ceza kesin bi şekilde uygulamanız lazım

Canım ya kıyamam.Benim kızımda biraz ağır yapıyor canı istemeyince,benimde kızdığım oldu bir iki kez ama içim acıdı sonradan senin gibi.Değmez gerçekten bunun için kızmaya gerçekten,helede vurmaya hiiç..Üzerine gitme annesi,sen yardımcı ol,sonra odasında yalnız bırak kendi ne zaman yaparsa yapsın.Baktın çok geç oldu hala bitmedi,öyle yolla okula,öğretmeni ikaz edince anlıyacaktır zaten,alışır zamanla..Üstüne vardıkça ters tepki verir çocuk.Anne olarak içini ne kadar ezildiğini anlıyabiliyorum,bol bol sarıl öp annesi,boşver onun psikolojisi herşeyden önemli...:1hug:

canım hoşbulduk....Şeniz daha önce ergen ennelerindeydim. ama bundan böyle buraya da abone oluyorum...... çok araştırdım dedim ya bundan sonra bağırmayı çağırmayı bırakacağım onada bunu söledim. ben sana bağırmak istemiyorum. babanda vurmak istemiyor. ama sende ödevini yapacaksın diye.
eline kalemi alıyor sadece lafla bizi oyalıyor.
bu ödül ve cezayıda planlarıma katayım bakalım bu hafta nasıl olacak. kızımda böyle sorunlar yaşamadık. o 5 yaşında değildi okuma yazma öğrendiğinde bu başarısıda hep süregeldi. şu an iyibir anadolu lisesinde. galiba biz ondanda bunu bekliyoruz:umursamaz: çok zor bir durummuşş:sinifsinif:
anaokuluna götürdüm ama sürükleyerek bile kapısından geçiremedim. daha 1 aya kadar normal okulada gitmek istemiyordu nasıl olduysa severek başladı....
kayıt günü bir çok çocuğu orda görünce hoşuna gitti galibaaa
dün çok hatalar yaptık farkındayım rabbim sabırlar versinde inşallah aynı hatayı tekrarlamıyalım:Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…