İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

filizim öğle yemeğine evemi gelecek beslenme saati yok mu
aslında 9-3 saatleri arsında okulda olması çok iyi ders ve oyuna zamanı kalır dinlenebilir öğleci çocuklar altıya yirmi kala çıkacaklar dinleme yemek derken saat sekizi bulur vakit az yani

Canım 9 da götürücem,sonra 12 de eve getiricem,Sonra geri götürcem,2.30 daDa geri eve getircem işte.Biraz karıştı ama...

bizim de 9-15 olacak ve öğlende git al gel geri götür olacak. ne yapacağız bakalım.. Allah güç versin hepimize

Amin canım napalım artık herşey onlar için...

bizim de 9-15 olacak ve öğlende git al gel geri götür olacak. ne yapacağız bakalım.. Allah güç versin hepimize
9-15 i anlıyamadım arkadaslar iljk hafta 9-12 sadece dediler bize 24 ünde de öglenci olucaklar biliyorumCADIARZU

okulun sistemi sabahçı-öğlenci ise doğrudur canım bizimki tüm günn..

neyse eylül içinde okula gidilecek kayıt için hersey ögrenilir.....zemuszemus

Selamlar güzel annişler,
Benimde kızım bu yıl okula başlıyor,
Kaydı yapıldı, tam gün gidecek..(sabah 9-15 arası) öğlen 12yle 13 arası öğle yemeği için eve gelicek..
Ben çok heyecanlıyım, yağmurda çok istekli,
Umarım evlatlarımız ve bizim için başarılı bir yıl olur,
Bizim içinde diyorum çünkü duyumlarım ödevlerin ağır olduğu ve annelerin üzerinde büyük bi sorumluluk olduğu yönünde...

kızlar az kaldı ben daha stresleniyorum
bu gün çantamız geldi (hediye)

bi iki gün içinde de forma işini halledicem
ama ilk aylar nasıl geçcek bilmiyorum 19 aylık bebeğim var onunla okulun bahçesin nasıl bekliycem
ilk hafta erkenden nasıl gidicem

Allahım yardım et

Allah kolaylık versin canım,:1hug:
Benimde oğlan anasınıfına gidecek, okulları karşılıklı,
İlk hafta zor geçecek, ikisinide beklemek zorundayım, naparım bilmiyorum:bbo:

S
Bizim içinde diyorum çünkü duyumlarım ödevlerin ağır olduğu ve annelerin üzerinde büyük bi sorumluluk olduğu yönünde...
Doğru duymuşsun Çiğdem, maalesef. İlk zamanlar cidden zor oluyor. Hatta sömestr tatiline kadar bayağı bir başlarında olmak zorundayız. onlar için de zor. Daha oyun çocuklarıyken yepyeni ortama, hayata başlıyorlar. Birden aşırı sorumluluk alıyorlar. Ödevler öğretmenine göre değişse bile genelde çok oluyor. Kasım-aralık gibi de performans ödevleri başlıyor ki o da ayrı bir hikaye. Umarım vicdanlı ve kendini bilir öğretmenlere düşerler de biraz olsun bu geçişi yumuşatabiliriz. Sonuçta anneler olarak bizim desteğimiz de bir yere kadar. İş öğretmenlerde bitiyor.

benim oglumda cok titiz canim.ALLAHTAN BURANIN WCLERI pis olmaz her daim temizliyorlar.birde benim oglum aliskin pecede kopariyorum anne diyor islatim etrafini siliyorum klozetin diyor sonrasinda etrafina da tuvaltet kagidi ile sriyormus öyle isini görüyormus.elinide iki saatte sabunlarr iyice.

bizim 3 hafta bitti okulda ögretmeni ile konustum nasil gidiyor diye,ögretmeni memnun sükür.bildigi soru oldugu zaman parmagini kaldiriyor.birsey gösterdigimde caba gösterip yapiyor.yeni kelime duydugundaonu cabuk ögreniyor diyor.malüm almanca.önceden sevimiyordu.almanca konusmayi.simdi anne evde almanca konusalim ögretmenin beni daha cok sevsin diyor.ögretmeni sevmesi onu okula daha cok bagliyor.ilk okul ögretmenini sevmesi cok güzel bir sey.sevmedigi zaman okulda itici gelir cocuklara.

bizim burda cok vermiyorlar ALLAHTAN ÖDEVLERI.
dün A yazdik bir sira. sonra da kücük a yazdik bir de L VE KÜCÜK l bir sira.
az da matematik ödevi vermisti.bunda bile zorlaniyor sil bastan yapip duruyoruz.cabik yoruluyor.

9-15 berbat bir sistem.çünkü sabah 8.40 ta sınıfta olması lazım.akşamda eve gelmeleri en erken 15.30 u buluyo okul uzaksa servisle gelip gidecekse daha erken gidecek daha geç gelecek.veliyede yazık çocuğada tüm gün harcanmış oluyor böylece.öğlen git al getir yedir götür çocuklar için çok yorucu düşünsenize okula sabah götüreceksiniz öğlen getir sonra tekrar götür sonra git tekrar al getir çocuk durmadan git gel yapacak.servisle gidemeyecekse yürümek zorundaysa ne kadar yorulacak daha önümüzde kocaman kış var.bizim ev ne servise verecek kadar uzak nede yürüyecek kadar yakın çocuğumu düşünüyorum onca yolu hergün 4 kere nasıl yürüyecek.daha çok küçükler bizlere bile zor onlara çok daha zor.amaç 1.sınıfa başlayacak minikleri erken saatlerde okula gelmek zorunda bırakmamak ve büyük çocukların onları ezmesini engellemekmiş.eğer böyleyse milli eğitim böyle bir ayrım yapmaz umarım tüm 1. sınıflar öğleci olur ama eğer ayrım olursa ben milli eğitimi kendisine şikayet edeceğim.bence tepkisiz kalınmamalı.

bu bilgiyi çocuğunuzun gideceği okulmu verdi size acaba.ben şimdi bizim okulumuzu aradım asla böyle bir uygulama hiçbiryerde yok milli eğitim böyle bir bilgi göndermedi nerden duyuyorsunuz bunları dediler.kafam acayip karıştı öğlenci olurlar diye çok sevinmiştim.9-15 saati uygulamasını çıkaranlarıda allaha havale ediyorum!!!!!!! yazık yavrularımıza kış kıyamet git gel yapacaklar.senağlama

canım bizim burda gecen yılda bu uygulama vardı ama dığer illerde nasıl bilemiyorum

sanırım okula alışma döneminde öğrenebileceğiz kesin olarak ne olacağını.Ama uygulamanın okullara göre değişik olması çok saçma geliyor bana.Bence milli eğitimin aldığı bir kararsa tüm okullar için geçerli olmalı.Ne diyelim allah 9-15 saati öğrenci ve velilerine yardım etsin işimiz çok zor.

aslinda birinci sinif iki ve 3 leri her gün ögleden sonra okul yapmiycaklar.bizim burda 3 sinifa kadar sadece haftada bir gün oluyor okullari diger ögleden sonralari herkes farkli kurslara götürüyor.spor .yüzme,el becerileri artsin diye .cesit cesit.

birde türkiyedeki yaz tatilini cok uzun yapiyorlar ona da cözüm bulmamalari lazim.türkiyedekiler memnun mu bilmem???
bizim burda parca parca yaparlar.ilk tatilimiz bu ayin sonunda olcak 2 hafta.okul acildiktan bir bucuk ay sonra oluyor. sonrasinda bir hafta yilbasi geliyor.nisanda bahar bayrami var 2 hafta.haziran sonuda 7 haftalik yaz talili oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…