İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Arkadaşlar aşağıdaki linkten çocuğunuzun kayıt durumunu görebilirsiniz...

e-Okul İlkÖğretim Uygulamaları

Bilgisi olan varmı acaba benim oğlum geçen yıl anasınıfından kura ile bir okula girmişti 8 yıl orada eğitim görecek bu yıl okul kapandığı gibi kaydını yaptırmıştık fakat şimdi e-kayıt a baktığımızda yakınımızdaki bir okulda kaydı yapılmış görünüyor ne yapmam lazım acaba ?... bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum... :uhm:CADIARZU

Şimdiden teşekkürler... opuyorumnanaktan

terlikçim bu sorunla karşılaşan çok yakın iki arkadaşım oldu adreslerini değiştirdiler ve telefon aldılar üstlerine ve istedikleri okul oldu azcıkda okula bağış yaparsan öğertmeni hazır

benim oğluşumda 1.sınıfa başlıyor bu sene inşallah 2 sene anaokuluna gitti
çok korkttuk bu sene oğlumun yaşı tutmaz diye çünkü öğretmenimiz muhakkak alp busene okula başlamalı ilköğretime 1 yıldır hazır bu çocuk diyodu 2003 dogumlu kasım ayı ama yani düşünsenize ocak dogumlularla 1 ay varki 1 yaş olsun aralarında ama bu beni akygılandırmıyo beni tek kaaygılandıran tuvalet alışkanlıgı alıştı klozete yapamıyo diyerlerine üffff
14ünde oldugunu bende bugün ögrendim heycan bastııı

evet gerçektende ilk çocuktaki heyecanı unutmuştum gene sardı şimdi beni

cok tsk canim valla bu hafta 3 haftamiz cok güzel gidiyor kosa kosa gidiyoruz okula seviyor .ögretmenide cok iyi cikti bakalim insallah hersey cok güzel olur.

cok tsk canim valla bu hafta 3 haftamiz cok güzel gidiyor kosa kosa gidiyoruz okula seviyor .ögretmenide cok iyi cikti bakalim insallah hersey cok güzel olur.
darısı başımızaeylülde bizde yaşıyacagız o heyecanı benide tuvalet olayı düşündürüyo yardım gerekiyo çünkü

benim kızımda bu sene okula başlıcak
bende çok heyecanlıyım kızıma bakıp bakıp kız sen okulamı başlıcan o kadar büyüdünmü deyip duruyorumkaydirigubbakcemile3
zaman o kadar çabuk geçiyo ki insan inanmakta zorlanıyoa.s
hepimize şimdiden kolay gelsin çocuklarımızada başarılar diliyoruma.s.a.s.

darısı başımızaeylülde bizde yaşıyacagız o heyecanı benide tuvalet olayı düşündürüyo yardım gerekiyo çünkü

insallah canim.wc olayi evet zor evde simdiden kendi alissin yardimsin birak yapsin.sonra zor olur okulda dedigin gibi.

benim oğlumda bu sene ilkokula başlayaşak 2 sene anasınıfına gitti alışma konusunda zorluk çekmeyız ama yınede çok heycanlıyım

kızllaaar az kaldı
forma aldınızmı ben bu günlerde almayı düşünüyorum
sona kalırsak beden kalmayabiliyo

ay herkesler heyacanlı ben ise telaşlı ve tedirginim
nedenmi benim k.oğlan çok titiz wc ler pis oldugu zaman asla yapmaz da ondan
ay ne yapcam ben ya
birde çok bana düşkün b.oğlanda düşkündü ona uyguladığımı k.oğlanada uygulayacagım
haydi hepinize kolay gelsin fazla heyecan yapmayın kızlar

valla burayı okuyana kadar heyecan yoktu :)) baktım herkes heyecanlı bende heyecanlandım şimdi delikafadulden

allahım bize ve çocuklarımıza yardım etsin inş.
:Saruboceq::Saruboceq:

terlikçim ancak torpille işini halledebilirsin

Değilmi tatlım herşeyde olduğu gibi...

Çok sevindim canım, inşallah... Başarılar dilerim...

kızllaaar az kaldı
forma aldınızmı ben bu günlerde almayı düşünüyorum
sona kalırsak beden kalmayabiliyo

Bende almayı düşünüyorum fakat forma giyilmeyecek diye konuşuluyor o zaman beklemeye geçiyorum böyle birşey varmı acab bilgisi olan... :uhm:

Bende oğluma bakıp bakıp sen ne kadar büyüdün annem 1 'e başlayacaksın birtanem deyip deyip öpüşüyoruz canımla... biryandanda duygulanıyorum onu bekleyen zorluklar aklıma geldikçe... Yazı yazmayı öğrenecek, okumayı vs vs hayat zor yaaa hep bebek kalsalar... :gitme: (şaka şaka) senin ve hepinizin evlatlarına başarılar dilerim canım... opuyorumnanaktan

Al benim oğlandan da o kadar oğlumda titizdir heryerde tuvalete girmez geçen yıl anasınıfındayken bile genelde eve geldiğinde koşup yapıyordu. Tutuyor benim oğlum hayret ediyoruzz... Hastalanacaksın diyorum nafile... Biraz biraz yazın alıştırdım ama bakalım... kaydirigubbakcemile

valla burayı okuyana kadar heyecan yoktu :)) baktım herkes heyecanlı bende heyecanlandım şimdi delikafadulden

allahım bize ve çocuklarımıza yardım etsin inş.
:Saruboceq::Saruboceq:

Amiinnnn aminnnn inşallah Allah emeklerimizi , emeklerini boşa çıkarmasın... :Saruboceq: Birde şu oyunu nasıl bırakacak bilmiyorum hâlâ oyuncaklarıyla oynuyor... gamyoncuiremsuOkulda da oynayacağını zannediyor izah ediyorum ama nafile... Bu konuda neler yapılmalı acaba öğretmen arkadaşlarrrrr sizlerdende cevap beklerizzzz... Bize yardımcı olunuz yol gösteriniz... Engin bilgilerinize ihtiyacımız varrrr.... hihoyyyt a.s.CADIARZU

biz okula gittik ama kayıtlar eylülde dediler. ayın 14 ünde bi hafta okula alışma için eğitim varmış bir haftalık günde 3 saat ayın 24 ünde normal egitim baslıyacak haberiniz varmı acaba bende yeni öğrendim.kafamçokkarıştı

merhaba benim kızımda bu yıl 1. sınıfa gidecek kaydımızı yaptırdık.ancak forma ile ilgili bir bilgi vermediler.serbest olacak deniliyor bu konuda bir bilgisi olan varmı.bayramdan önce alışma amaçlı okula gidilecek sanırım serbest kıyafet giyilecek o zamanda öğrenebiliriz formamı serbestmi ama eğer formaysa bir arkadaşın dediği gibi beden bulamama sorunu yaşarmıyız acaba.

canım kayıt yapmadılar bize eylülde yani 14 üne kadar dediler 2 gün önce gittim evet kıyafet sordum bende eski önlükler gibi degil gömlek pantolon galiba eyülde öğrenirsiniz dedilerbir hafta lık alışma için saat sabahın 9 dan 12 ye kadarmış 24 ünde ise galiba öğlenci olacaklar.zemuszemus

evet canım mebin internet sitesinde okumuştum
1. sınıf öğrencileri ayın 14 de okula gidecek diğer öğrencilerde 24 de eğitime başlıcaklar
kıyafet konusunda benimde kafam karışık forma önlük kalkıyo gibi sözler bende duydum ama ne derece doğru bilmiyorum :uhm:sanırım hepsi eylül ayında belli olur

bizim burda mağazalar forma getirmeye başladı

meb forma kalkacak demiş firmalar ayaklanmış elimizde stok var zarar ederiz demişler

o yüzden yine forma önlük devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…