İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

canım diğer çocuklar oynuyosa o da oynamalı, yoksa dışlanır, bize salakça gelen şeyler onlara eğlenceli geliyor malesef, oğlumun arkadaşları arasında da yakalamaca popüler, ama ben onu bile oynama diyorum, kayar düşer diye, ama dinleyen yok tabiisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

bizim okulda eskiden sıralar tek kişilik olanlardanmış, niye kaldırmışlar ki onları, en azından 1. sınıfların tek kişilik olmalı

merhaba herkese hepimizin sorunları benziyor birbirine kızımda zorla ders çalışıyor öğretmeni hafta sonu 10 sayfalık ders vermiş birde dergiyi bitirin demiş iki gün boyunca zorlada olsa bitirdi ödevini bugünde okula birlikte gittik öğretmeniyle konuştuk sınıfları 20 kişi aslında büyük avantaj ama öğrenciler gerekli çabayı göstermiyor yolun başındayız inşallah iyi olacaklar zamanla dedi
ödev yapmayı hiç istemiyor sürekli bahaneler üretiyor kızım sizinkilerde böyle mi nasıl alıştıracağız

Aynen ilgin benimkide öyle yok su içeyim yok mola deyip deyip dersin başından kalkıyor birde daha harflere başlamadan böyle başlayınca nasıl yapacak bende bilmiyorum.Siz şanslısınız 20 kişilik sınıf bir şekilde öğretmen hepsiyle ilgilenir bizim sınııf 42 kişilik hepsi ayrı telden çalıyor.Birde tuvalet sorunumuz var öğretmen izin vermiyormuş wc olayına oğlum anne zor tutuyorum diyor zil çalana kadar diyor tenefüste halledin diyormuş.

gökyüzünde dans bende diyorum yazı yazıp okumayı nasıl yapacaklar şimdi böylelerse diye ama öğretmeni eli alışacak biraz daha sabır diyor bizimkide wc olayı için ders sırasında izin vermiyormuş tenefüste halledin herşeyinizi ders arasında izin vermem diyormuş

merhaba herkese hepimizin sorunları benziyor birbirine kızımda zorla ders çalışıyor öğretmeni hafta sonu 10 sayfalık ders vermiş birde dergiyi bitirin demiş iki gün boyunca zorlada olsa bitirdi ödevini bugünde okula birlikte gittik öğretmeniyle konuştuk sınıfları 20 kişi aslında büyük avantaj ama öğrenciler gerekli çabayı göstermiyor yolun başındayız inşallah iyi olacaklar zamanla dedi
ödev yapmayı hiç istemiyor sürekli bahaneler üretiyor kızım sizinkilerde böyle mi nasıl alıştıracağız

Aynen benim kızda aynı anne susadım mola vereyim. Anne sıkıldım mola vereyim. Akşam 4 sayfa ödevi vardı 7 de oturdu, otur kalk otur kalk 10 da bitirdi.Çok kafaya takıyordum ama ögretmenimizin kızıda yan sınıfta 1.ci sınıfta oda aynıymış çok bunalmada bunaltmada bunlar olacak dedi. Ama ben evham yapa yapa piskoloji bırakmadım kendimde. Hepimizin hakkında hayırlısı.Sizin sınıflar gayet iyi bizler 45 olduk birer dk. ilgilense zaten 40 dk. bakalım ne olacak.

canım üzmemeye çalış kendini...çok zor biliyorum.benimkiler de 2004 ve 2007 doğumlu.onlarla değil gezme markete bile gitmek istemiyorum.sürekli koşuyorlar,bağırıyorlar bense ha bire yapmayın etmeyin diyen bir anne...milletten utanıyorum,bozuluyorum neden diğer çocuklar gibi sessizce durmuyorlar diyorum..en iyisi büyüyene kadar bunları tek tek çıkarmak o zaman sorun olmuyor..

bizimkinde sınıfta sıkılmak yok ama ödev yaparken sürekli hadi kızım diyorum.

zor yani işimiz..onlar alışıncaya kadar kafayı yemezsek iyi :))

WİSPER

Benim kilerde 2004 ve 2006 ama eylül ikisiyle marketteki halimiz bizimde sizinkiyle aynı ellerinde birerde arabaları olur. Kızım dersin duymazdan gelir oğlum derim kıyameti koparır bende etrafımdakilerden utana utana bir hal olurum. Parmaklarında oynatoyorlar. Annemiyim ben neyim anlanadım gitti. Ay kadına bak çocukları hiç sallamıyor diyorlardır diye düşünüyorum.Allah sonlarını hayır getirsin inşallah ama inan çok yıpranıyorum.

Son düzenleme:
bugün öğlen okula gittim efe sınıfda yoktu o saat onların beslenme saatleri. sonra koca ara araa bulamadım kaybolmadığını biliyourm ama hepsi bir birine benzediği için bulamadım bir türlü sonra parkda gördüm bunları . 5 erkek dövüşcülük oynuyorlar ( hadi dövüşcülük oynayalım diyorlar birbirlerine) uzaktan izledim beni görmüyor ama hallerini bir görseniz üstleri leş gibi o onun üstüne atlıyor diğeri başkasının üstüne ama acıtmıyorlar canlarını izledim bir süre sonra bir ağacın altına geciler cıkardılar beslenmelerini birbirleri ile paylaşarak yediler hiçççççç ses cıkarmadım beslenmeleri bitti efe diyip yanna gittim. doğru sınıfa kan ter içinde kalmıştı. bir daha görmeyecem dedim sen daha 1 sınıfsın sen şimdi sınıfında olman gerekiyor beslenme oyle ağac altında olmaz sınıfda yapılacak dedim. bakalım ne kadar dinleyecek..........

gecen hafta veiler toplantısı oldu hocamız çok güzel kobuştu çok hoşuma gitti. 125 tl para istendi perde projeksiyon cihazı bilgisayar sıralara minder ve masa örtüsü vs vs ........

ya kızlar çok kafaya takıyosunuz rahat olun biraz.
benim oğlanın çizgileri berbat, öğretmen ödev falanda vermiyo ama ben hiç kasmıyorum valla ne oğlumu ne kendimi, yapa yapa zamanla öğrencekler daha çok erken
kaydirigubbakcemile5

haaa birde sınıfa gittiğimde matematik kitapları masaın üstündeydi .. akşam soracam bakalım matematikden ne yapmış

ya kızlar çok kafaya takıyosunuz rahat olun biraz.
benim oğlanın çizgileri berbat, öğretmen ödev falanda vermiyo ama ben hiç kasmıyorum valla ne oğlumu ne kendimi, yapa yapa zamanla öğrencekler daha çok erken
kaydirigubbakcemile5

haha benimde oğlanın berbat diyordumya veliler toplantısaında hoca yanımıza geldi aferim efeye yazısı çok güzel dedi sempatiksalakcinni ya bizi kaza getirdi yada dalga gecti :dilcikar:kafamçokkarıştı

haha benimde oğlanın berbat diyordumya veliler toplantısaında hoca yanımıza geldi aferim efeye yazısı çok güzel dedi sempatiksalakcinni ya bizi kaza getirdi yada dalga gecti :dilcikar:kafamçokkarıştı

kaydirigubbakcemile3belki sana gör kötü ama sınıfa göre iyidir

benim ki sınıfa görede kötü gördüğüm kadarıyla
sempatiksalakcinni

hangi harfi yapıyo çocuklarınız kızlar, bizimkiler bol bol h ve o yapmışlar gördüğüm kadarıyla e den başlanmamış sanırım:hulya:

öğretmen h için kızlara gelin sandalyesi oğlanlarada örtülü sandalye demiş

h mi yaptınız dedim oğluma, o h değil örtülü sandalye diyosempatiksalakcinni

şimdi kızımı aradım eve gelmiş öğretmeni altı sayfa ödev vermiş umarım akşam iyi geçer birde sayı boncuğu falan alın demiş yavaş yavaş matematiğe geçiyorlar

hangi harfi yapıyo çocuklarınız kızlar, bizimkiler bol bol h ve o yapmışlar gördüğüm kadarıyla e den başlanmamış sanırım:hulya:

biz e den başladık canım.ilk defa dün öğretmen defterine yazdırmış.
kızımdan pek ümidim yoktu beni çok kızdaracak diye düşünüyordum ama şaşırttı beni 3-4 tanesini kötü yazdı sonra güzel yazmaya başladı:kedi:aferin kızım diye diye bitirdi ödevini:KK1:
bu arada benim kızımda çok oyalanıyor sürekli ödev yaparken bırakıp benimle konuşmaya çalışıyor ama izin vermiyorum eli çok yavaş hadi hadi diye diye bitirdik ödevini
kaldırmıyorum yerinden dediğim gibi ara vere vere yaptıramam ödev ben.
ruhum daralıyor öyle:bbo:tabi öğretmenimiz az ödev veriyor bunu da belirtiyim.kaydirigubbakcemile3

mihribann bizdede öyle yavaş yavaş iki saate ödevini zor yapıyor içimden sabır çekiyorum akşama kadar işte sonrada evde kızımla uğraşmak sabır göstermek sinirlenmemek için elimden geleni yapıyorum
bizimkiler şimdilik çizgi çiziyor el yazısı harflerini yazıyorlar ellerini alışsın zorlanmasın diye umarım başarılı olurlar

çalışan anne olmak daha zor seni anlıyorum canım
ben evdeyim yine arada sesimi yükseltiyorum bunaldığım oluyor.
keşke daha sabırlı olabilsek ama :kedi:
inşallah çocuklarımızın hepsi başarılı olur

X